materiale rare

Forumul asociat fanclubului Depeche Mode

materiale rare

Mesajde SOD » Lun Aug 19, 2002 8:12 pm

Ca orice formatie care se respecta, si Depeche Mode au materiale rare.Primul material despre care vreau sa va zic este imprimat in varianta dublu cd ,sub titulatura " Rarities,b-sides & instrumentals".
Piesele de pe acest album sunt piese scrise sub influenta anumitor substante,fiind considerate foarte puternice si intunecate,dpdv al temelor abordate.Acest album contine inregistrari unice,cu influente clare din muzica simfonica.Nu trebuie sa lipseasca din nici o colectie muzicala DM.Cele 32 de piese demonstreaza,daca mai este cazul,ca DM sunt o trupa valoroasa.nici una din cele 32 de piese nu se gaseste pe vreun album DM.

Al doilea material se intituleaza"The symphonic music of Depeche Mode" si contine 11 piese,toate preluate dupa albumele ce au aparut in decursul vremii pe piata.
Never let me down/enjoy the silence/i feel you/little 15/stripped/policy of truth/walking in my shoes/useless/higher love/fly on the windscreen,sunt titlurile ce va vor incanta daca veti asculta acest album.

Dar oare acestea sunt singurele material erare pe care DM le are?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde java » Vin Aug 23, 2002 6:07 pm

A propos de materiale rare, pentru piesa "Don't get there" (care probabil si-a schimbat numele in "Not prepaired"), de pe
Exciter B-side, are cineva textul ???
java
 

Mesajde SOD » Sâm Aug 24, 2002 12:45 pm

Am facut sapaturi si ,din pacate,nu am gasit piesa asta.dar nici vreun single care sa se intituleze Exciter b-side.
B-side eset un album neconventional,instrumental,dar nu contine piesa in cauza.Daca totusi o gasesc,anunt imediat.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde java » Sâm Aug 24, 2002 3:00 pm

Initial trimis de SOD
Am facut sapaturi si ,din pacate,nu am gasit piesa asta.dar nici vreun single care sa se intituleze Exciter b-side.
B-side eset un album neconventional,instrumental,dar nu contine piesa in cauza.Daca totusi o gasesc,anunt imediat.


Piesa, eu o am, am download-uit-o cu KazaA, dar textul nu l-am gasit nici macar pe site-ul oficial al grupului :-(
java
 

Mesajde SOD » Sâm Aug 24, 2002 3:36 pm

Si pana la urma de pe ce album este piesa?sau este o piesa neinregistrata?si sa nu-mi spui ca este de pe exciter ca nu are cum.exciter a aparut sub forma de single si full album.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Aug 24, 2002 5:16 pm

datorita acestei piese m-am apucat de rascolit.amplecat de la birou si m-am dus acasa ,de unde scriu acum.si ce credeti ca am gasit in dulapiorul cu cd-uri?DM live in L.A.dublu!si uitasem ca am cd-ul asta!

java,m-ai nenorocit cu piesa asta bre!ma faci sa rascolesc tot netu'!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde java » Mar Aug 27, 2002 7:07 pm

Initial trimis de SOD
datorita acestei piese m-am apucat de rascolit.amplecat de la birou si m-am dus acasa ,de unde scriu acum.si ce credeti ca am gasit in dulapiorul cu cd-uri?DM live in L.A.dublu!si uitasem ca am cd-ul asta!

java,m-ai nenorocit cu piesa asta bre!ma faci sa rascolesc tot netu'!



Da' de ce te-ai apucat de rascolit dupa piesa prin tot netu' ? :-)Download-uieste-o cu KazaA! (http://www.kazaa.com) E mai simplu.
Oricum eu nu piesa o vreau, ci TEXTUL...
java
 

Mesajde SOD » Mar Aug 27, 2002 8:52 pm

de ce ?pentru ca nu o stiu,pentru ca habar nu am ce piesa e asta!pentru ca habar nu am daca ea exista!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde java » Mar Aug 27, 2002 9:58 pm

Initial trimis de SOD
de ce ?pentru ca nu o stiu,pentru ca habar nu am ce piesa e asta!pentru ca habar nu am daca ea exista!


Incearca si tu cu KazaA, si vei vedea ca o gasesti. Eu asa am dat de ea. Acolo scria ca e de pe Exciter B-side, ca eu habar nu aveam, pentru ca nu m-am mai interesat de DM de prin 1994 si acuma nu stiu ce m-a apucat, nostalgia probabil...
java
 

Mesajde devoted » Sâm Sep 28, 2002 5:45 pm

Nimic din ce ati mentionat mai sus nu au fost scoase de Dm.Nu mai cautati toate porcariile pe net.Nu aveti o discografie completa sau ce e cu voi?E plin netu de piese presupuse Dm , dar nu sunt.Nestiutorii sunt cei care le promoveaza.
devoted
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Sep 28, 2002 5:15 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde devoted » Sâm Sep 28, 2002 5:48 pm

Nu exista exciter b-side.B-side sunt alte piese care nu fac parte din albumul respectiv dar apar pe single impreuna cu piesa promovata.
devoted
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Sep 28, 2002 5:15 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde SOD » Dum Sep 29, 2002 11:00 am

Initial trimis de devoted
Nimic din ce ati mentionat mai sus nu au fost scoase de Dm.

mai precis la care din materiale faceti referire?nu de alta,da mai avem si noi un disc ,doua pe acasa si ne pricepem!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde devoted » Dum Sep 29, 2002 12:08 pm

Scuze,am vrut sa spun ca Rarities,b-sides&instrumentals nu este o lansare oficiala Dm.Si nu toate sunt Dm."The symphonic music of Depeche Mode" contine piese Dm prelucrate de altii artisti. Este de cumparat original pe E-bay.Acolo sunt precizati si artistii."Don't get there" nu este piesa Dm, cu siguranta."Not prepaired" la fel.Scuze, vina e a mea pt. ca nu am precizat, ma grabeam.Sunt foarte multe piese care se presupune ca sunt Dm ,dar nu sunt.Poti gasi foarte usor pe net o lista cu toate piesle ,mixajele si raritatile.
devoted
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Sep 28, 2002 5:15 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde SOD » Dum Sep 29, 2002 12:45 pm

multumesc de informare,dar deja le am!
acu,ca veni vorba,daca o trupa face un cover dupa alta,si piesa respectiva e pusa pe un disc,nu se cheama ca e a ei?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

super, caut de mult timp asa ceva!

Mesajde vavi » Joi Mar 27, 2003 4:31 pm

am vazut ca ai printre materialele rare, "Rarities&b-sides@!Am gasit albumul pe cd mai demult, dar era prost facut, material vorbin, si nu mil-am luat.Nu l-am mai vazut niciodata dupa aceea, motiv pentru care am sa-ti adresez o rugaminte: crezi ca se poate in vreun fel sa intru si eu in posesia albumului(2 cd) ? variante ar fi mai multe, dar pentru moment, astept raspunsul tau(da/nu) ca principiu. Eu sunt in Bucuresti. Oricare ar fi raspunsul tau, iti multumesc!

see you
vavi
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 27, 2003 4:24 pm

Hi to Everyone

Mesajde Dave Gahan » Mie Apr 23, 2003 11:46 am

Just browsing through - you may not believe me, but I am part of Depeche Mode (I sound like a right prat!). I'd just like to say a big thank you for all your support over the years and especially all your eager interest in my new project.

I'll no doubt see you around again when I'll drop by here soon.

C U next time,
Dave
Dave Gahan
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Apr 23, 2003 11:39 am

*ahem*

Mesajde anondude » Mie Apr 23, 2003 5:09 pm

anondude
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Apr 23, 2003 5:06 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Mai 04, 2003 2:18 pm

Hi Dave!!!!! Is that really you? I can't believe it!
I don't think that your solo album is going to be a rarity , after it's gonna be released here in Romania. I'm sure that all Depeche Mode fans are very fannatic and they will go to buy it.;).
I will search for some samples first.

Come back soon!:)
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Neinregistratu » Joi Iun 24, 2004 10:51 am

Ma interseaza melodii dEPECHE cantate de altii. Unde as putea sa gasesc?
Am deocamdata "stripped" stricat de Reimstein.
Neinregistratu
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 2:33 pm
Localitate: CRAIOVA

Mesajde iasminaa » Vin Iun 25, 2004 11:19 pm

Ma interseaza melodii dEPECHE cantate de altii. Unde as putea sa gasesc?
Am deocamdata "stripped" stricat de Reimstein.


Am "Enjoy the Silence" stricat de HIM. Si-au batut joc de cantec! Ti-l trimit daca-l vrei.
iasminaa
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Noi 16, 2003 8:13 pm

Mesajde Neinregistratu » Dum Iun 27, 2004 7:06 am

Neinregistratu
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 2:33 pm
Localitate: CRAIOVA

Mesajde Neinregistratu » Dum Iun 27, 2004 7:10 am

La adresa nanudaniel@hotmail.com te rog .Thanks
Neinregistratu
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 2:33 pm
Localitate: CRAIOVA

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Iun 27, 2004 10:06 pm

Si eu aveam pe undeva Johnny Cash - Personal Jesus. A gasit-o maica-mea pe DC++. :)
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm


Înapoi la Depeche Mode

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator