Melodiile Preferate

Forumul asociat fanclubului Depeche Mode

Melodiile Preferate

Mesajde dEpEchEmIND » Vin Aug 23, 2002 3:47 pm

Aici puteti sa spuneti care este melodia voastra preferata cu semnatura Depeche Mode.
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde java » Vin Aug 23, 2002 3:52 pm

99 % din melodii imi plac...
java
 

Mesajde java » Vin Aug 23, 2002 3:54 pm

adaugare:

si e normal, au niste texte superbe care exprima ceva...nu ca...
java
 

Mesajde SOD » Vin Aug 23, 2002 4:04 pm

Enjoy the silence si apoi barrel of a gun,astea fiind clasice.Dar de pe Symfonic music of Depeche Mode, toat esunt cacatoare.Sia ar mai fi si intreg discul In your room remix,ce contine vreo 30 de variante la aceasta piesa,facute de dj si trupe celebre.Cacatoare!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Vin Aug 23, 2002 4:11 pm

poate sune grea de cap dar nu inteleg ce a vrut SOD sa spuna prin ,,Cacatoare". E de bine sau de rau ?:-)
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Aug 23, 2002 4:14 pm

adica exceptionale!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Re: Melodiile Preferate

Mesajde frumusica79 » Joi Aug 29, 2002 9:40 pm

Initial trimis de dEPECHEmIND
Aici puteti sa spuneti care este melodia voastra preferata cu semnatura Depeche Mode.
E f. f. greu sa ai o anumita melodie preferata a celor de la DM. Imi amintesc ca acum vreo 7-8 ani impreuna cu fratele meu ne faceam aproape zilnic un top 10 al melodiilor DM si erau f f multe schimbari de la o zi la alta.
De exemplu in clipa de fata as putea raspunde ca cel mai mult imi place o melodie de mare exceptie: "MY JOY".
frumusica79
 

Mesajde dEpEchEmIND » Sâm Aug 31, 2002 8:03 pm

Little 15 e melodia care m-a facut fan, My Secret Garden ma face sa ma gandesc la libertate,I Want you now si Dressed in Black sunt melancolice, dar ma innebunesc dupa ele:).


Astea sunt doar preferatele :)
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Higher Love

Mesajde Arhanghell » Vin Sep 27, 2002 1:31 am

Higher Love e cea mai puternica incarcata melodie Depeche Mode.
Arhanghell
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 8:57 pm
Localitate: Bukarest

never

Mesajde Arhanghell » Sâm Sep 28, 2002 1:04 am

...si Never Let Me Down Again e super !
Arhanghell
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 8:57 pm
Localitate: Bukarest

Melodiile preferate: tot ce au cantat si vor canta ei

Mesajde Pirtea Sorin » Lun Sep 30, 2002 5:15 pm

Initial trimis de dEPECHEmIND
Aici puteti sa spuneti care este melodia voastra preferata cu semnatura Depeche Mode.


Toata discografia. Absolut toata.

Si in capul listei asez melodia "In Your Memory". Nu stiu de pe ce album face parte. Poti tu sa-mi spui?
It all seems so stupid / It makes me want to give up / But why should I give up / When it all seems so stupid
Adevãrul absolut este cã totul e relativ
Pirtea Sorin
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Sep 13, 2002 4:58 pm
Localitate: Bucuresti

Prima melodie a lor pe care-am auzit-o

Mesajde Pirtea Sorin » Lun Sep 30, 2002 5:20 pm

Este "Get The Balance Right". Am auzit-o pentru prima data in 1985 si a fost prima melodie DM pe care am auzit-o. Dar fan Depeche Mode am devenit in 1990, cand a aparut "Violator". Tot atunci am ascultat pentru prima data compilatia "Pomp Mix" (nu stiu daca asta e titlul exact, deoarece caseta era piratata) si albumul "Music For The Masses".
It all seems so stupid / It makes me want to give up / But why should I give up / When it all seems so stupid
Adevãrul absolut este cã totul e relativ
Pirtea Sorin
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Sep 13, 2002 4:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde dEpEchEmIND » Mar Oct 01, 2002 11:58 am

A mai aparut si ,,Pimpf" printre preferintze. E un pic cam ,,sinistra" si tocmai de aia-mi place
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Pirtea Sorin » Mar Oct 01, 2002 3:37 pm

Initial trimis de dEPECHEmIND
A mai aparut si ,,Pimpf" printre preferintze. E un pic cam ,,sinistra" si tocmai de aia-mi place


Dar de Mephisto ce zici?
Dar de Christmas Island ce zici?
Dar de Agent Orange ce zici?
Si chiar Big Muff... Sound-ul tipic al clapelor analogice folosite in ea este superb... Nu?

Sau StJarna...
It all seems so stupid / It makes me want to give up / But why should I give up / When it all seems so stupid
Adevãrul absolut este cã totul e relativ
Pirtea Sorin
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Sep 13, 2002 4:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde dEpEchEmIND » Mar Oct 01, 2002 8:30 pm

Pai ce sa zic... Sunt melodii tipice Depeche Mode. adica faine tare :o
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

TOT NU STIU!

Mesajde Pirtea Sorin » Lun Oct 07, 2002 1:08 pm

Asadar si prin urmare, de pe ce album este 'In Your Memory'? Cumva 'Only B Side'? Sau altul?
It all seems so stupid / It makes me want to give up / But why should I give up / When it all seems so stupid
Adevãrul absolut este cã totul e relativ
Pirtea Sorin
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Sep 13, 2002 4:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde dEpEchEmIND » Lun Oct 07, 2002 7:19 pm

de Christmas Island n-am auzit in viatza mea.... Ai putea sa mi-o trimiti intr-o seara pe YM? de Memphisto am auzit dar n-am auzit-o.
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

N-ai auzit de 'Christmas Island'?!!!

Mesajde Pirtea Sorin » Mar Oct 08, 2002 7:47 am

Initial trimis de dEPECHEmIND
de Christmas Island n-am auzit in viatza mea.... Ai putea sa mi-o trimiti intr-o seara pe YM? de Memphisto am auzit dar n-am auzit-o.


AM MAI SPUS ODATA: NU AM ACCES LA NIMIC DIN CE INSEAMNA YAHOO!!! LA ABSOLUT NIMIC!!! Iar ca sa ma duc la Internet Cafe, nu renteaza, din moment ce am acces gratuit si nelimitat la Internet din alta parte. Si oricum, la Internet Cafe am auzit ca nu prea te lasa sa faci upload-uri/download-uri. Nu stiu, sincer. Deocamdata prefer accesul gratuit si restrictia pentru Yahoo!.

Daca vrei, ne putem intalni intr-un Internet Cafe ca sa-ti imprumut o caseta cu Christmas Island (ar fi bine daca ai avea atunci un walkman la tine). Atentie - piesa se aude cam prost. De mentionat ca eu am inregistrat-o in 1992, dar nu stiu exact anul aparitiei. Piesa e in stilul lui 'Agent Orange'. Iar 'Mephisto' aduce putin cu 'Pimpf' la inceput. Este de pe 'Only B Side'.

Nu m-ai lamurit cu 'In Your Memory'... De pe ce album e?
It all seems so stupid / It makes me want to give up / But why should I give up / When it all seems so stupid
Adevãrul absolut este cã totul e relativ
Pirtea Sorin
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Sep 13, 2002 4:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde dEpEchEmIND » Mie Oct 09, 2002 6:47 pm

intra si tu pe http://music.msn.com/ Cauta Song si scrie In Your Memory
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Vin Oct 11, 2002 6:02 pm

Mai Sorine,oricum n-am gasit Memphisto-Depeche Mode pe music.msn.com.
Mesajul ti l-am sters pt. ca era complet off-topic.
In Your Memory este pe The Singles 7-12.

Azi am realizat cat de mult imi place Fly on The Windscreen :)
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Necuratu' » Mar Oct 29, 2002 8:13 pm

Preferata mea e "Little 15". E cea mai "gotica". Nu stiu de ce e mai putin cunoscuta decat celelalte
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

Little 15 - arhicunoscutã!

Mesajde Pirtea Sorin » Mie Oct 30, 2002 4:05 pm

Initial trimis de Necuratu'
Preferata mea e "Little 15". E cea mai "gotica". Nu stiu de ce e mai putin cunoscuta decat celelalte


ªi cand imi amintesc cat de mult se dansa la noi in clasí£, prin 1991-1992, Little 15... Asta se intampla la fiecare sfarºit de trimestru... Iar fani DM nu eram decat vreo trei...

La Uniplus Radio (pe atunci UniFan) era difuzatí£ in fiecare program de party de sambí£tí£ noaptea ºi avea cele mai multe dedicaí¾ii...

Nici eu nu ºtiu de ce e atat de puí¾in cunoscutí£ melodia asta...
It all seems so stupid / It makes me want to give up / But why should I give up / When it all seems so stupid
Adevãrul absolut este cã totul e relativ
Pirtea Sorin
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Sep 13, 2002 4:58 pm
Localitate: Bucuresti

de ce nu vin la noi ?

Mesajde Sioux » Vin Noi 01, 2002 3:15 pm

Doamnelor domnishoarelor shi domnilor !
Am citit shi oarecum stupefiat constat ca deshi nu avetzi habar despre cum se face un concert va datzi cu parerea pana nu mai putetzi shi irostrzi o gramada de energie, cand foarte frumos atzi putea sa va folositzi resursele in activitatzi ceva mai constructive. Am vazut chiar ca unul dintre motive e ca "englezilor daca le iei tabieturile mor". Ha ha ha ! Imbecilitate mai mare nici nu am auzit vreo-data ! Dar shtiu ca potzi sa spui orice daca nu te pricepi. Careva sa zica - un concert se face numai dupa ce exista o oferta catre manageriatul respectivei trupe,care are nishte pretzuri foarte stricte, in general ne-negociabile, in functzie de prestatzia pe care o doreshti in respectivul concert. Urmeaza apoi ca organizatorul sa negocieze conditziile pt acest concert : cat spatziu e nevoie, la ce hotel vor sta, cate camere li se inchiriaza, securitatea trupei shi altele. In functzie de catzi bani ai la dispozitzie pt acest concert, vei fi sau nu trecut pe desfashuratorul concertului. Daca ai bani il faci shi in Afghanistan. Fiecare trupa are pretzul ei. "in romania nu va fi niciodata un concert Depeche Mode" Poate ca e adevarat. Numai ca nu din motive de securitate, sau imbecuilul "mor fara tabieturile lor". Pur shi simplu pt ca interesul pt aceasta trupa se regaseshte la momentul asta, doar la nivel de pasionatzi. Care sunt foarte putzini in comparatzie cu catzi ar trebui sa plateasca bilet la o astfel de investitzie. Trupa DM o trupa foarte buna la vremea ei, a intrat intr-un mare con de umbra....Shi are shi ceva efemeritate in compozitzie. Fosta-i lele cand ai fost. Nu imi place sa spun treaba asta, pt ca le adir , hai sa spunem, opera, dar obiectiv privind, detatshat de istericalele de fan, lucrurile cam asha stau. So, principalul motiv pentru care pe-aici mai de vara DM, este pur shi simplu din teama unui eshec financiar de proportzii.
Sioux
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Joi Sep 20, 2001 9:34 am
Localitate: Bucureshti

Mesajde java » Mie Noi 13, 2002 2:49 am

Blasphemous Rumours
Lie to me
Nothing to fear
Shake the disease
Clean
java
 

Mesajde SatyR » Vin Dec 06, 2002 1:19 am

mie cel mai mult imi plac:
enjoi the silence,personal jesus,in your room,i feel you,walking in my shoes,higher love,black celebration,flys on the windscreen,new dress,a question of time,si multe altele .....depeche mode este intradevara o trupa cu personalitate ,muzica este remarcabila:)
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde dEpEchEmIND » Joi Dec 19, 2002 9:52 pm

Am mai descoperit intre timp "To have and to Hold (Spanish Taster)". E o noua preferinta muzicala de-a mea.

"I need to be cleansed
It's time to make amends
For all of the fun
The damage is done.

And I feel deseased
I'm down on my knees
And I need forgiveness
Someone to bear witness

To the godness within
Beneath the sin
Althought I may flirt
With all kinds of dirt
To the point of disease
Now I want release
From all this decay
Take it away

And somewhere
There's someone who cares
With a heart of gold
To have and to hold
"

Are cateva influetnze punk.
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Martin Gore

Mesajde Arhanghell » Vin Dec 27, 2002 1:59 am

mie unul chiar mi se pare unul dintre cei mai mari scriitori de lyrics, Martin Gore,pe undeva pe aceeasi linie cu John Lennon, Jim Morisson si Ozzy Osbourne, fiecare cu stilul lui, desigur.
Arhanghell
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 8:57 pm
Localitate: Bukarest

Mesajde Jasmine » Mar Mai 27, 2003 11:12 am

enjoy the silence este preferata mea!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Iun 01, 2003 12:40 am

Daca Enjoy the Silence este preferata ta, care sunt celelalte melodii DM care iti plac? :)
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

care melodie nu-ti place

Mesajde SilverPSG » Dum Iul 27, 2003 9:10 pm

cred ca topicul ar trebui sa fie care melodie nu-ti place pentru ca nu stiu cine ar avea de comentat :)

anyway, imi aduc aminte si-mi voi aduce aminte mereu cum m-am "indragostit" de depeche cand eram un pusti.. si-mi placea melodia cu ala care plimba sezlongu` :))
pentru ce-i care nu stiu (care sunt aia??) e vorba de enjoy the silence, dar imi place depeche, deci toate melodiile (d-aia am propus topicu :)
SilverPSG
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Iul 26, 2003 4:57 pm
Localitate: Ploiesti

Următorul

Înapoi la Depeche Mode

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator