De ce DM au ramas doar trei ???

Forumul asociat fanclubului Depeche Mode

De ce DM au ramas doar trei ???

Mesajde java » Vin Aug 23, 2002 3:49 pm

Ma lamureste si pe mine cineva, de ce au ramas doar 3 la DM,
ca nu sunt la curent...
java
 

Mesajde dEpEchEmIND » Vin Aug 23, 2002 3:58 pm

Eu cred ca Alan a plecat din cauza tensiunilor si greutatilor pe care le-a infruntat formatia. Totusi imi pare rau dupa el, dar daca nu pleca din formatie, s-ar putea ca Depeche Mode sa nu mai fi cantat si astazi.Era un muzician foarte bun si se cunoaste absenta lui in ultimile lor albume.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Aug 23, 2002 4:13 pm

Oficial,Alan a plecat din trupa pe 1 iunie 1995,din cauza neintelegerilor muzicale dintre ei.Neoficial,cred ca nu mai suporta regimul pe care il instaurase Gahan,viata dapravata pe care o duceau,turneele lungi si obositoare,alcoolul si drogurile.
oricum,chiar si dupa plecarea lui,DM au scos materiale extrem de bune.Si nici relatiile cu casa lor de productie,Mute Records, nu s-a deteriorat,ei schimbandu-si doar producatorul.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde c_nae2000 » Mar Feb 11, 2003 12:46 pm

E o mare pierdere pentru DM plecarea lui Alan,recunosc ca nu stiu motivul adevarat al plecarii,s-a zvonit ca neantelegeri cu ceilalti membrii sau ca a ajuns la o varsta la care familia e pe primul plan(cliseu)bla,bla,bla.
Ce pot sa va spun este ca am ascultat vreo 2 piese de pe un album solo al lui Alan si sa-mi fie cu iertare dar sunt mai mult decat stranii.Un stil cu totul si cu totul ciudat,complet diferit de ce facea cu DM.Am auzit ca a avut si ceva colaborari cu Moby si cu alti cativa artisti de muzica trance,rave si drum&base si nu stiu ce sa zic probabil ca e un tip foarte deschis la nou si vroia sa faca cu totul altceva.
Reach out and toch faith!!!
c_nae2000
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Feb 10, 2003 1:05 am
Localitate: Bucuresti-Romania

Recoil-ul lui Alan

Mesajde spandex » Dum Mar 23, 2003 1:46 am

Albumul Bloodline a lui Alan din 1991 e excelent, dup-aia in celalalte doua albume a trecut mai mult pe muzica gen soundtrack, trip hop, si intr-adevar e cam naspa.

Dar Bloodline e o capodopera:

colaborare cu Moby : Curse

Faith Healer, Bloodline si inca cateva cantece perfecte !!!
spandex
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 23, 2003 1:30 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde alex8698ro » Joi Oct 30, 2003 4:55 pm

Probabil, motivul plecarii a fost oboseala dupa turneul-monstru Devotional. + nu putea sa-si includa propriile compozitii pe albumele DM (a putut doar in primii cativa ani). Se pune acum problema ca si Dave vrea sa devina compozitor pentru DM.

sunt curios ce o sa iasa



DM forever
alex8698ro
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Oct 30, 2003 4:09 pm

referitor la raspunsul anterior

Mesajde dEpEchEmIND » Lun Dec 29, 2003 11:52 pm

Nu cred ca o sa iasa mare lucru. Versurile de la The Dead of Night mi se par slabute si din cate stiu eu, Martin cand le-a scris a fost influentat in mare parte de Dave. Asta am aflat de pe DMMB, nu demult.
Dar inca nu stiu sigur daca melodiile de pe PM sunt scrise tot de el, sau de altcineva. Oricum, nici acelea nu se compara si nu au profunzimea liricelor geniului Martin Gore.
Probabil ca si el si-a mai pierdut din inspiratie, dovada sunt unele melodii de pe Exciter.
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm


Înapoi la Depeche Mode

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator