De ce Depeche Mode nu a venit pana acum si in Romania ?

Forumul asociat fanclubului Depeche Mode

Mesajde gionloc » Mar Iul 19, 2005 5:59 pm

iasminaa scrie:ca vin in Romania. eu am cautat cu google si nu exista nici o informatie care sa lege DM de Romania (la concerte ma refer)


pai... fiindca nu vin!
azi am intrat pe saitul lor: http://www.depechemode.com
sectiunea Tour si... incredibil: merg in Estonia, Lituania, Letonia (ce sa mai, Tari Baltice, UE, mai mai mai), dar Romania, nema.

buuun. acum cautam un fanclub DM si am gasit uul la pagina http://www.depechemode.ro, dar imediat se incarca pagina de logare (nu exista acolo optiunea de inregistrare, asa ca e imposibil de fapt sa intri)
ceea ce ma intereseaza e daca cineva ar vrea mearga la concertul din Budapesta (21 martie, parca, nu mai intru acum pentru data exact - anul viitor).
daca formam un grup am putea obtine mai usor bilete si.. cine stie organizam o excursie!
biletele costa intre 6000 si 12mii de forinti, adica cel mai scump ar fi cam 180 de lei noi, am impresia. cam 100 de dolari ar asigura drumul si concertul asa ca e o suma rezonabila!
ce parere aveti?
gionloc
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iul 19, 2005 5:50 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde me-julie » Mar Iul 19, 2005 9:52 pm

eu am citit ca se discuta ink ..sunt in tratative..sa vina la anu' la vara
Some people are afraid to die so they never begin to live...
Avatar utilizator
me-julie
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Sâm Ian 15, 2005 12:00 am

Mesajde celectro75 » Mie Iul 27, 2005 1:16 pm

cateva aspecte :

cineva spunea : "dm nu mai sunt de actualitate" ... daca focusezi pe prezenta in playlist-urile din RO sau chiar din lume, mtv list, charts etc etc , asa e...

daca in 2001 in 85 de concerte aduni cca 2 milioane de oameni , va rog spuneti-mi care super-new-bands mai fac asta ?

10.000 reprezinta un numar spectaculos pentru un concert ! wtf ! nu toti sunt Rolling Stones sau U2 ( pana si ei adopta turnee a la arena-oriented ; nota : tocmai ce i-am vazut pe u2 la Paris, pe 10.07, si din cei 70-80.000 de poporeni acolo cred ca maxim 10% stiau de ce ; comparativ cu cei 20.000 vazuti la DM la Praga in 2001 , ma rog, prea mult subiectivism ...)


pentru 2006 multe concerte s-au vandut deja ( printre care 2 la dusserdolf de 50.000 each gig, se pare ca la al doilea se mai gasesc bilete ) .. si ce promovare are acest turneu pentru acest nou album care va iesi doar in Octombrie 2006 ? zero promovare !

Romania este o gaura neagra a Europei : nu intra si nu iese nimic ( sau mai nimic ) bun in/ din ea ...


Cat despre lehamitatea fanilor, nimic suprinzator, se subinscrie filonului nationalo-carpatic-pontic ! uraa...


ne vedem la Barcelona si/sau Budapesta 2006 !!!
celectro75
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Mar 03, 2005 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde celectro75 » Mie Iul 27, 2005 1:17 pm

erata
noul lp, playing the angel, iese pe 17.10.2005 ;

scuzati, graba , fuga ...
celectro75
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Mar 03, 2005 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

In Atentia Fanilor Dm De Pe Forum.

Mesajde Gabriel » Joi Aug 04, 2005 2:11 pm

Hello fanilor Depeche Mode !
Va scriu in numele Fan Club For The Masses Depeche Mode Romania, suntem un grup activ de fani, care organizam petreceri si intalniri tematice, dar pe care dvs. nu le onorati... dar exista anumite... comentarii la adresa trupei si a fanilor din Romania.
Ca fani Depeche Mode ar trebui... nu ! Aveti datoria morala de a promova si participa ACTIV la tot ceea ce inseamna Depeche Mode in Romania si anume : participare la evenimente organizate de Fan Club, schimb de informatii, precum si strangeri de fonduri pt diferite actiuni :site propriu, cotizatii, gasirea de locatii cat mai adecvate Party-urilor DM si inca multe altele...
De aceea , avem nevoie de toti fanii , sa fie activi si alaturi sufleteste de aceasta miscare : "DEPECHE MODE" !
In concluzie : VRETI DEPECHE MODE IN ROMANIA ?
Asteptam implicarea tuturor , deci si a voastra si nu numai prin aceste mesaje lipsite uneori de caracter. AVEM NEVOIE DE FAPTE NU DE VORBE.

Salutari din partea Fan Clubului.
Gabriel
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Iul 16, 2005 11:00 pm

Mesajde celectro75 » Vin Aug 05, 2005 9:35 am

Gabriel, optica/viziunea proactiva , sunt de acord!, e mult mai benefica si mai de dorit, astfel:

te rog, posteaza info de contact al fanclubului ;

(personal as da leutu' cel greu din buzunar pentru promovarea DM in Romania, dar totusi, nefiind in aceasta situatiune, care ar fi parghiile, motorasele pe care le putem rasuci intru acest scop : DM in Romania ? )

o persoana cheie la un sponsor potent altoit cu un promoter serios ... o campanie/sondaj ? ( intrebari naive poate ..)


Zvonurile forumistice anunta un 2nd european tour leg in vara lui 2006 ; daca acest avon deriva dintr-o farama de adevar cred ca acesta ar fi momentul optim de a-i romaniza pentru cateva ore pe DM ! :)

---
celectro75
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Mar 03, 2005 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde takanonanu » Vin Aug 05, 2005 11:30 pm

Gabriel...tata ! te-nteleg...esti in club, sunteti mai multi acolo..si uneori datorita faptului ca va considerati o forta (prin numarul vostru) aveti impresia ca miscati ceva de pe loc.
Iar pe noi, noi care stam si palavragim pe aici ...nu ne subestima! Eu cel putin am dat CD-uri cu DM la multi pustani care au apreciat apoi muzica lor.
Deasemenea continuitatea acestui forum se datoreaza si unora ca noi si vad in asta o dovada a faptului ca se doreste ca DM sa vina in Romania.
Cate trupe celebre in istoria muzicii au in Romania ceva asemanator ?
Avatar utilizator
takanonanu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Mai 09, 2005 11:00 pm
Localitate: craiova

Mesajde Gabriel » Sâm Aug 06, 2005 12:13 pm

Salut.
In primul rand am sa postez info de contact al fan clubului : dmfanclub@k.ro (lasati-va acolo numele, prenumele si nr de contact - pt a fi anuntati la activitatile Fan Clubului).
In al doilea rand, nu am subestimat persoanele de pe forum si nici nu intentionez sa fac acest lucru cu nici o persoana din viata. Caracterul este extrem de important, in orice situatie si departe de mine acest lucru (pt cei care nu m-au cunoscut personal) si mai ales cand vorbesc in numele Fan Clubului.
La buna vedere !
Gabriel
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Iul 16, 2005 11:00 pm

Dm Tour 2006

Mesajde Gabriel » Sâm Aug 06, 2005 12:19 pm

Da, este adevarat, va exista o continuitate a turneului actual, deja stabilit. Urmeaza ca datele urmatoare sa fie anuntate cel mai probabil la inceputul anului viitor cel mai tarziu. Sa visam frumos... si sa credem ca DEPECHE MODE VA CONCERTA IN ROMANIA !
BAFTA.
Gabriel
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Iul 16, 2005 11:00 pm

Mesajde Gabriel » Dum Aug 07, 2005 12:24 am

DEPECHE MODE LIVE !
Gabriel
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Iul 16, 2005 11:00 pm

Mesajde celectro75 » Dum Aug 07, 2005 1:27 pm

Exaltarea rosie de final are un fundament ? e o dorinta ? sau o afirmatie "ascunsa" ? ...

...

http://www.depechemode.ro e in grija FC-ului sau a altcuiva ? ( de ceva timp nu mai are chip .. )
celectro75
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Mar 03, 2005 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde celectro75 » Sâm Aug 13, 2005 11:31 am

exista o afirmatie pe Softpedia forum cum ca s-ar fi semnat contract :

DM in iulie 2006 pe Stadionul dianamo Bucuresti !

TRUE ??!!!!


OMG !!!
celectro75
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Mar 03, 2005 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde takanonanu » Sâm Aug 13, 2005 11:59 am

Gabriel a stiut el ce-a stiut cand s-a exaltat in rosu ;) ... (DM- stadion Dinamo) desi nu-mi vine sa cred pentru ca langa stadion din cate stiu e un spital si daca la ora concertului cativa doctori vor avea buzunarele pline de bani (de la bolnavi)...ma tem ca nu cumva la auzul refrenului "Rich out and touch faith" sa nu ne pomenim cu bani aruncati de la ferestre sau poate si cu doctori.
Avatar utilizator
takanonanu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Mai 09, 2005 11:00 pm
Localitate: craiova

Mesajde celectro75 » Dum Aug 14, 2005 5:46 am

Banii ca banii : pot sa arunce cu ei : suntem primitori ...
dar in spitale exista tot felul de obiecte metalice ascutite !


Serios, acum : se poate confirma cumva acest zvon ? OK, putem astepta cuminti pentru un press release dar pe DM-board se zvoneste ca 2nd 2006 summer tour leg va fi anuntat undeva prin iarna ( destul de clar motivul : vindem iarna/primavara si ulterior mai punem ceva pe taraba )
celectro75
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Mar 03, 2005 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

depeche mode

Mesajde compot » Sâm Sep 03, 2005 6:52 pm

eu am o sursa sigura 100% si va spun ca depeche mode vin in romania la anul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! asa ca puneti banii sub saltea pt ca cred ca preturile vor fi destul de marii.
compot
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Sep 03, 2005 6:44 pm
Localitate: romania

Mesajde Ayrton » Mie Sep 07, 2005 8:21 am

gionloc scrie:ceea ce ma intereseaza e daca cineva ar vrea mearga la concertul din Budapesta (21 martie, parca, nu mai intru acum pentru data exact - anul viitor).
daca formam un grup am putea obtine mai usor bilete si.. cine stie organizam o excursie!
biletele costa intre 6000 si 12mii de forinti, adica cel mai scump ar fi cam 180 de lei noi, am impresia. cam 100 de dolari ar asigura drumul si concertul asa ca e o suma rezonabila!
ce parere aveti?

Pe mine ma intereseaza doar vreo 5 bilete (vrea neaparat nevasta-mea sa mearga ca a fost mare fan DM), ca transportul din Bucuresti la Budapesta il rezolv.
Deci cum as putea face rost de bilet pe concertul de la Budapesta?
(cu concertul din Romania cred ca e doar zvon...)
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde nbm » Mie Sep 07, 2005 4:26 pm

nenea ayrton, mi se pare ca se laudau unii pe la the mission ca ii aduc prin iunie 2006.
dar da, deocamdata e duar un zvon ;)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Sep 07, 2005 4:38 pm

asa o fi... dar pt mine nu e nici o problema sa merg la unguri... si macar ma mai distrez si io intr-o tara straina... unele or sa mearga la concert, atii ne distram prin oras...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde theo_noni » Joi Oct 27, 2005 12:05 pm

[quote="Pirtea Sorin"]Depeche Mode nu vor veni niciodata in Romania. In primul rand, pentru ca nu mai sunt la noi atat de multi fani de-ai lor. In 1993, cand Dave a socat cu infatisarea lui odata cu aparitia albumului "Songs of Faith..." s-a produs primul abandon al trupei de catre fani. Au urmat apoi altele. Abandonul fanilor a fost justificat si de ritmul lent al aparitiei noilor albume. Uitati-va in prima lor perioada: timp de cativa ani, a fost anul si albumul. Dupa "Violator", deci dupa 1990, n-au mai scos decat trei albume: "Songs of Faith..." (1993), "Ultra" (1997) si "Exciter". Iar vestile despre ei sunt din ce in ce mai rare.QOUTE]

THEO_NONI: Desi suna cliseatic,nu cantitatea,ci calitatea conteaza.Iar fanii adevarati,ca si prietenii adevarati,nu-si lasa trupa preferata la greu.Si spun asta pentru ca toti stim ca anii '90 nu au fost prea straluciti pentru omul Dave.Intr-adevar albumele aparute in aceasta perioada au fost putine,dar ce albume...Iar infatisarea lui Dave nu ar trebui sa aiba mare relevanta in criteriile dupa care apreciezi sau nu trupa Depeche Mode,asta ar insemna o gandire superficiala...Spun toate astea pentru a arata ca,in cazul in care s-a intamplat asa ceva,abandonul fanilor fata de trupa nu a fost 'justificat'
theo_noni
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Oct 27, 2005 11:07 am
Localitate: bucuresti

Mesajde eyewitness » Lun Iun 26, 2006 11:33 am

deci am rezolvat si tredu asta :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Invincible » Lun Iun 26, 2006 11:59 am

java scrie:Vizitand site-ul http://www.depechemode.com, am constatat ca DM au avut concerte in aproape toata lumea (mai putin tari gen Afganistan :-)) ). Au fost pana si in Turcia...
De ce oare n-au dat o fuga si pana la noi ??? Voi ce credeti ?

au venit acum pentru ca formatia e la mana a II-a, adica numai buna pentru Roamania.;)
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde adonys » Lun Iun 26, 2006 12:31 pm

aaaloooo, nenea, ia argumenteaza mataluta afirmatia de mai sus, asa, de curiozitate..
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Lun Iun 26, 2006 5:25 pm

As dori si eu sa aud o argumentatie
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Depeche Mode

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori