Dave Gahan si albumul solo

Forumul asociat fanclubului Depeche Mode

Dave Gahan si albumul solo

Mesajde dEpEchEmIND » Sâm Mai 24, 2003 2:34 pm

Dave Gahan si-a lansat albumul solo intitulat Paper Monsters. Stilul cantecelor de pe acest album este cu mult diferit de stilul Depeche Mode. Deja unul dintre ele, si anume Dirty Sticky Floors a ajuns single si are videoclip.
Ieri, am ascultat on-line tot albumul, si sincer, nu prea ma dau in vant dupa el. Dirty Sticky Floors e singura melodie care-mi place cat de cat. Intr-un fel, ma bucura acest proiect solo, pentru ca l-ar putea face mai cunoscut, dar calitatetea albumului este cu mult sub asteptarile mele.:(
Astept aici alte impresii...
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Re: Dave Gahan si albumul solo

Mesajde devoted » Lun Mai 26, 2003 12:30 pm

Ai dreptate,nu prea exceleaza,dar e prima incercare .Totusi mie imi plac vreo 4 piese foarte mult.Vine cineva la Budapesta pe 23 iunie la Dave?
Dar ce ziceti de albumul lui Martin? Si de videoclipul la Stardust?
devoted
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Sep 28, 2002 5:15 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde Oberkorn » Mar Mai 27, 2003 10:46 am

Spui ca albumul lui Gahan este mult sub asteptari. NU stiu ce ai fi putut astepta de la un tip care debuteaza solo la 40 de ani. Eu am ascultat atat albumul lui Dave cat si pe cel al lui Martin. ce a scos Martin mi se pare mult mai jalnic, atat fata de primul Counterfeit cat si fata de ce a scos Dave.

Al lui Dave pare totusi mai plin de viata in comparatie cu slow-urile cantate atat de plicticos de Martin. Dave nici nu a intentionat sa scoata un album care sa semene lei cu DM. Asa cum stim cei mai multi dintre noi, Dave a avut o apetenta speciala pentru rock. Albumul sau nu este stralucit, dar e ok. Pe langa Dirty..., Hidden Houses mi se pare la fel, poate chiar mai reusita, plus una sau 2 balade.

Astept un nou material DM si un concert in Romania. Week-end-ul DM difuzat pe MTV de Paste a aratat ca mai sunt multi fani in tara.

join

#rodepeche
#depechemode

on IRC, undernet
Oberkorn
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Mai 20, 2003 2:32 pm
Localitate: Bucuresti

Paper Monsters

Mesajde ABC » Vin Iul 25, 2003 11:27 am

Am si eu o intrebare banala:

Paper Monsters a aparut in Romania ?

Eu unul nu am dat de el.
ABC
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:23 am
Localitate: Capitala

:)

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Iul 27, 2003 2:13 pm

Imi place tare mult Dirty Sticky Floors,ii pune in valoare vocea lui Dave. Inca n-am auzit nici o melodie a lui Martin.Poata imi spuneti si mie unde as putea sa gasesc...
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Re: Dave Gahan si albumul solo

Mesajde Sydney_ » Dum Dec 07, 2003 1:26 am

Buna!
Si eu am ascultat albumul lui Dave on line si intr-adevar "Dirty Sticky Floors" este singura melodie care mi-a placut!
Dave arata super in videoclipul melodiei! De fapt il am pe computer si din cand in cand mai arunc o privire!
Dar nu pot fi de acord cu duritatea comentariilor vazute intr-un mesaj mai jos.....nu mi se pare deloc jalnica incercarea de a scoate un album solo la 40!
Depeche Mode a inceput sa-mi placa si mai mult dupa ce am fost pe site-ul lui Gahan! De Gore si celalalt membru ramas nu m-am interesat...asa ca nu pot spune nimic despre proiectele lor....sper doar sa revina ca DM si sa am si eu marele noroc de a-i vedea live!
Oare de ce ne sar toti cand vine vorba de turnee, concerte???!!!!!
La Budapesta da....dar la noi nu!
Bine , eu stiu oarecum de ce nu ....in astfel de clipe cum sa nu regreti ca te afli pe astfel de meleaguri???
take care, all of u!
The Aussie girl
Sydney_
 

Mesajde gilbert » Joi Feb 26, 2004 1:27 pm

Nu potspune ca-s fan inrait Depeche Mode in adevaratul sens al cuvantului,dar este totusi trupa mea favorita,prima dragoste si cea mai persistenta.Ati tot vorbit de ultimul album(de fapt albumul solo) a lui Dave Gahan si alui Martin Gore si am niste rugaminti la cine ma poate ajuta.1.:ce-i cu albumul Live rock(sau asa ceva )a lui Dave Gahan?Si 2:Cum pot si eu asculta albumele astea a lui Dave si Martin sau cum as putea sa le fac rost?Ca sunt foarte curios cum suna,si nu ma pot multumi doar cu parerile celorlalti.Va rog mult!
Avatar utilizator
gilbert
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Feb 22, 2004 12:00 am

Mesajde iasminaa » Sâm Feb 28, 2004 12:21 am

gilbert scrie:Nu potspune ca-s fan inrait Depeche Mode in adevaratul sens al cuvantului,dar este totusi trupa mea favorita,prima dragoste si cea mai persistenta.Ati tot vorbit de ultimul album(de fapt albumul solo) a lui Dave Gahan si alui Martin Gore si am niste rugaminti la cine ma poate ajuta.1.:ce-i cu albumul Live rock(sau asa ceva )a lui Dave Gahan?Si 2:Cum pot si eu asculta albumele astea a lui Dave si Martin sau cum as putea sa le fac rost?Ca sunt foarte curios cum suna,si nu ma pot multumi doar cu parerile celorlalti.Va rog mult!



Daca vrei am:Dave Gahan live at L'Olympia Paris (inregistrat de MCM) 5/7/03
si A Night With Martin Gore live din Germania 2003
iasminaa
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Noi 16, 2003 8:13 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Sâm Feb 28, 2004 10:34 pm

Cine vrea sa asculte Albumul Paper Monsters sa intre aici, in site-ul oficial al lui Gahan:
http://www.davegahan.com/audio/index.html .Merge cu QuickTime player. ;)

Iar pentru Conterfeit2 dati click aici: http://www.martingore.com/audio/index.html
Auditie placuta!
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde UltraDM » Lun Mai 03, 2004 10:37 am

vreu si eu MG live divx ripp
UltraDM
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Aug 07, 2003 9:02 am
Localitate: Ploiesti

Mesajde iasminaa » Mie Mai 19, 2004 10:06 pm

Martin Gore live am mp3 (sau audio) si pe dvd-single Loverman 5 cantece din Milano ( poate fi transformat si in divx).
iasminaa
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Noi 16, 2003 8:13 pm

Mesajde Neinregistratu » Sâm Iun 19, 2004 8:30 pm

Paper monsters...sunt cateva melodii care-l prind bine pe dave, celalalte nu sunt nici ele rele..Personal cred ca cele mai reusite sunt: dirty sticky.., bottle
living, paper monsters, i need you dar si hold on
Neinregistratu
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 2:33 pm
Localitate: CRAIOVA

Mesajde Dee-Dee71 » Mie Dec 01, 2004 11:05 am

dEpEchEmIND scrie:Iar pentru Conterfeit2 dati click aici: http://www.martingore.com/audio/index.html
Auditie placuta!


merci mult de tot! imi place Life is Strange! ;o nu mi-as fi imaginat niciodata ca are o voce asa de calda si linistitoare... IMHO! :A
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm


Înapoi la Depeche Mode

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron