Dinozaurii

Forumul asociat fanclubului Depeche Mode

Dinozaurii

Mesajde calinelectro » Lun Iun 02, 2003 12:59 pm

astia suntem noi care dam din spinarile cornoase...
adica?
adica suntem din ce in ce mai putini DM fani pe acilea prin spatiu mioritik!
dar nu-i bai!

e cineva pe aici sub 21 de ani? asa de curiozitate ...
calinelectro
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iun 02, 2003 12:35 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde dEpEchEmIND » Vin Iun 06, 2003 11:09 pm

Da, eu. Am 17 ani si sunt un reprezentant al urmatoarei generatii de depecheri.
Sa stii ca nu suntem asa de putini. Am cativa colegi carora le-am impartasit cateva din preferintele mele DM si le-au placut si lor.
Eu una, sunt fan de la 14 ani. :)
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oana_DM » Mie Apr 06, 2005 11:21 am

Eu nu inteleg de ce s-a inchis subiectul acela cu varsta celor care scriu pe acest forum. Era interesant intr-adevar. Eu am 30, sunt din generatia veche de depechari :), si ma bucur sa vad ca apare acum si o alta generatie mai noua care ii apreciaza.
Oana_DM
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Apr 05, 2005 1:08 pm
Localitate: Romania

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Apr 10, 2005 4:23 pm

si eu tot 17 ani (o sa) am :D imi plac DM cam de cand cu freelove si astea, dar ascultam si cand eram mica...
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde calinelectro » Joi Apr 14, 2005 7:53 pm

s-au strans ceva mesaje in 2 ani..
diferenta cantitativa e mai mult decat vizibila... si mai pot adauga:
acoperirea in mass-media a acestei formatii acum vs 90s .. difuzarea..

dar hei cui ii pasa ?
DM a devenit un cornerstone in muzica dupa un reject de 20+ de ani , reject semi-continuu din partea criticii DAR
Placebo,Deftones, Rammstein, Smasking Pumpkins, Keane, Timo Maas, Air, Johnny Cash, Tori Amos au alta parere ( acestia mi-a iesit din capatana intr-un minut.. dar lista evident poate continua )

keep moding!
calinelectro
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iun 02, 2003 12:35 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde b16dmo » Joi Apr 21, 2005 2:17 pm

Nu mi se pare relevant nr de msj d-aici pt ce vrei tu sa spui.Fani sunt destui, de toate varstele si sexele....mama e mai nou fan, am prins-o cantand enjoy the silence...foarte ciudat ca mama nu prea stie engleza,se pare ca a memorat versurile ca atare ... eu imi corup prietenii... vecinii...hai ca se poate !!!
Am 20 de ani, deci 16 in 2001 cand am inceput si pot spune ca ma simt batrana cand vad cati copii asculta DM la greu. E extraordinar cum niste oameni (si eu intru aici) care nu au apucat anii 80-90 in deplinatatea capacitatilor de comprehensiune (!!) asculta si adora DM pe baza ...amintirilor cred. Nu stiu daca ma intelegeti. Si inca apar fani noi... pentru ca muzica asta e fara varsta.
b16dmo
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Apr 21, 2005 7:51 am
Localitate: buc


Înapoi la Depeche Mode

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron