ce parere aveti de LINKIN PARK?

Forumul asociat fanclubului Linkin Park

Mesajde intoxic8 » Dum Mar 16, 2003 11:29 pm

tu asculti LP pentru ca le pasa de fani sau pentru ca au un stil aparte sau pentru ca... pur si simplu te reprezinta?

ce legatura are aprecierea ascultatorilor cu atitudinea lor pentru fani? consider ca o formatie desavarsita trebuie sa-si vada de muzica. prin muzica isi exprima respectul pentru fani, iar intre noi fie vorba cu REANIMATION nu au prea facut-o!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde darkshines » Sâm Mar 22, 2003 6:38 pm

ea (precum multi, multi altii) asculta lp pentru ca e la moda sa asculti rock si pentru ca lp e singurul rock dat la mtv
remember, linkin park are awesome, their "fans" are just idiots ;)

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Iun 03, 2003 10:16 am

Initial trimis de Aliosha
Urmeaza intrebarea 2 pentru fanii infocatati ai acestui forum:
De unde vine numele Linkin park?????


numele de linkin park vine de la faptul ca in SUA, in fiecare stat exista un parc ce poarta numele asta, si cand ei erau la inceput cei de acolo aveau impresia ca sunt reprezentatii parcului lor. :p

darki, urmaresti emisunea lui lentius si a lui liviu (mtv)?

imi retrag parerea exprimata in pagina a doua a acestui subiect, acum un an, intre timp mi-am format alte conceptii :mad: .

Si 'satanistii' ce se dau mari fani manson si-l combina cu AX, sunt doar niste ilustrii impocriti (ascultati-ma pe mine, ca doar am trecut prin asta) .

Odata cu varsta se presupune ca evolueaza si mentalitatea, dar la mojoritatea de aici stagneaza :eek: .
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde intoxic8 » Mie Iun 04, 2003 9:54 pm

god... how i hate this mature teenagers!
uei... daca asculti LP sau MM nu inseamna ca esti satanist! in al doilea rand e chestia de mentalitate. e chestia de cat MM asculta si de cat AX. e o tampenie sa fii extremist... mai gandeste-te!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde Asfaltina » Mie Iun 04, 2003 10:10 pm

Aceasta trupa mi se pare o ofensa adusa muzicii bune si cred ca e o aberatie sa fie pusa pe langa niste trupe care chiar merita (fie ele si vechi). De fani nici nu vreau sa vorbesc prea mult ,dar vreau numai sa spun ca mi se par penibili prin felul lor de a exprima sus si tare ca sunt fani ax sau eu stiu ce altceva...nu-mi place mie trupa ,dar nici macar asta nu merita asa ceva!Iar despre subiectele cu "LP cea mai super trupa din lume..." uhhhh...merita sa nu-mi placa...chiar si numai din cauza fanilor "inraiti"!(oricum nu-mi place nici muzica)
despite all my rage i am still just a rat in a cage
and i still believe that i cannot be saved
Asfaltina
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Mar 08, 2003 11:11 pm
Localitate: acasa

Mesajde LinKin_P » Sâm Iun 07, 2003 1:45 am

Primul album.HT.este de-a dreptul "seek"....daca ascultzi astfel de melodi precum Crawling ore in sir....devi dement.....
fratzilor...exista formatzii mult mai bune decat LP......trezitzi-va..!!!
eu am fost cel mai mare fan LP....timp de 3 ani.....insa acum nu mai pot........melodiile lor sunt toate facute in acelasi stil si chestia asta ma plictiseste,.....//
incercatzi si altceva.....:STAIND,POD,Red Hot Chili Peppers.....etc....
<<LP e muzica pentru copilasii sub 14 ani.......>>

free your mind
LinKin_P
 

hmz...

Mesajde intoxic8 » Sâm Iun 07, 2003 9:12 pm

nu vad de ce afirmi ca ai fost cel mai mare fan LP. mi se pare stupida afirmatia si fara sens. so... go fuck your self.
revenind la sugestia ta... RHCP, Staind, POD canta fiecare stilul ei. eu sunt si fan Staind si fan LP si nu pot inlocui una cu cealalta.
imi place ca toti pe forumul asta se gasesc in stare sa dea sfaturi. mai bine a-ti sta in banca voastra. nu zic sa nu postati contra, din potriva, dar NU DATI SFATURI! riscati sa fiti penibili.

so... once again... LinKin_P... go fuck your self!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde ShadowGuard » Dum Iun 08, 2003 1:55 am

Asfaltina...
LP e ca sportul extrem: unora le place, pt. altii insa e atat de intens incat devine neplacut.
Faza centrala e subiectivismul, daca tie ti s-a intamplat sa traiesti frustrare, neputinta, furie la intensitatea pe care ei o canta. Uite, eu nu sunt fan "inrait" de nici un fel de rock decat cel cantat de LP... eu chiar apreciez intensitatea cu care reverbereaza un pian in suflet si dintotdeauna mi-a placut muzica clasica.
Insa inevitabil "shit 'appens" si atunci am aflat cu surprindere ca eram pe aceeasi lungime de unda cu LP, cu ce canta si cat de intens canta ei.
Inca odata, aici e pur subiectivism, cum percepi muzica: versurile impreuna cu linia melodica. Daca esti o fire mai optimista, e neplacut sa ii auzi cum canta "I tried so hard/And got so far/But in the end/It doesn't even matter", pt. ca o fac bine si te contamineaza si pe tine cu acest fatalism si atunci zici : "Da-o naibii de treaba! Sa nu aud de LP!". E absolut logic sa reactioneze oamenii asa, dar unii pur si simplu se regasesc aici, unii au facut cunostinta cu asfaltul (figurat vorbind) de prea multe ori ca sa mai poata spune ca sunt optimisti din fire... alta categorie de fani e cei care chiar nu au altceva ce sa faca...
ShadowGuard
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 10:36 pm
Localitate: Pe plaiuri mioritice...

Mesajde deadgirl » Dum Ian 25, 2004 4:46 pm

MIE MI SE PAR PREA COMERCIALI!PANA SI VARA-MEA DE 10 ANI ASC LP!DAR VAD CA SUNT F BUNI DACA AJUMG ASTIA DIN ROMANIA SA-I COPIE.EX:PRAF IN OCHI
deadgirl
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Ian 25, 2004 3:54 pm
Localitate: romania-braila

Mesajde LIGHTNING » Vin Feb 06, 2004 12:46 am

Asta cu comerialu as este, dar daca nu ati fost atenti urmariti Episoadele lor (LPTV)
SI o sa vededti cat se implica in astfel de chestii si in muzica si ce mentalitate au ei .. pentru mine lp sunt o trupa foarte unita care isi iubesc fanii si sunt tampiti rau, ii ascult din 99 de fapt sunt fan din 99 .. imi plac mult .. parca ar fi o gasta de adolescenti tampiti :)
Avatar utilizator
LIGHTNING
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Feb 05, 2004 12:00 am

Si Eu Cred K Sunt Super!

Mesajde adda_lp » Dum Feb 08, 2004 5:02 pm

Is mortali astia d la linkin park, nu?
dak vrei sa vb despre linkin park la nesfarsit, contacteaza-ma la ada19122000@yahoo.com
adda_lp
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Feb 11, 2004 7:48 pm

N-o sa devin fan Linkin, dar imi plac mult. In ultima vreme ii ascult la nesfarsit, si imi plac din ce in ce mai mult. Am citit asa putin ce parere au cei dinainte, poate ca au dreptat ca asta nu e rock, sau ca sunt influentati de alte trupe (desi asta nu prea cred), dar oricum mie imi plac. Versurile sunt deosebite, si exprima destul de bine ce simt uneori.
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

MY opinion about LP ?

Mesajde IronFan » Joi Iun 10, 2004 6:48 pm

eu cred ca sunt (LP) destul de.. umm.. ce cuvant sa folosesc ca sa nu abuzez ?... naspa... nasoi... sincer nu inteleg cum se poate sa va placa la unii urletele lu Chester ala ?.. they really suck.. ar trebui sa am un oarecare respect pt ei ca ei m-au introdus in rock acum cam 3 ani, dar nu am.. pacat de ei.. mai bine se faceau taximetristi si faceau lumii un serviciu mai mare... #-o . Up the Irons !
IronFan
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iun 10, 2004 6:27 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde Neinregistratu » Vin Iun 25, 2004 2:05 pm

tot respectul pentru Linkin Park . Eu sunt fan Depeche Mode dar imi place in general muzica psihedelica ...Din tot ce-au scos Linkin Park imi place "My December" care e super, dar si celalalte sunt excelente.
Neinregistratu
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 2:33 pm
Localitate: CRAIOVA

Mesajde DeathBride » Dum Iul 11, 2004 2:07 pm

hmm imi permit sa imi spun si eu parerea...in general sincer nu prea ma omor dupa ei ,mai ales dupa meteora care suna dupa parerea mea prea comercial......... :con: trebe sa admit ca chiar mi-a placut crawling ..... dar cand mi-am auzit niste colege din teapa oamenilor ''trendi'' ca le place lp mi s-a facut atata leahamite de ei,jeez..si mi-am dat seama cat de comerciali sunt!oricum numai vocea urlatorului ala mic chester merita o nota mai mare de 4 .....instrumentalul dupa parerea mea nu are nici o valoare :bleah: ...daca observati intotdeauna vocea lu' chester se aude intotdeauna mai tare decat instrumentalul... ;j
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde happy_angel » Dum Iul 11, 2004 6:08 pm

Dupa parerea mea este o trupa ,,rock'' care meriata ascultata!fie ca nu suna prea bine dar mie mi se pare ca fac parte din unele din cle mai bune trupe!si cine vrea asculta cine nu nu! :rulz:
In razele de soare,eu stau si te privesc, esti diamantul care ma face sa iubesc, iar in lumina calda, cu tine ma topesc, as vrea ca niciodata sa nu ma mai trezesc.
Avatar utilizator
happy_angel
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Dum Feb 16, 2003 12:00 am

Mesajde Addianna » Mie Iul 14, 2004 4:16 pm

Desi in grupul meu cei care asculta rock comercial, gen linkin park sunt considerati fakeri eu recunosc ca sunt o mare fana a acestei formatii.
In primul rand pentru ca multe din versurile lor ma caracterizeaza, textele lor au mesaj, chiar foarte mult subinteles.
Multi le iau in ras versurile pentru ca spun ca ar putea caracteriza doar un adolescent marginalizat.
Eu nu sunt asa ceva si de fiecare data cand cineva ma va intreba daca ascult Linkin Park voi raspunde da.
Nu ma consider rockeritza...daca voi considerati ca Linkin Park, Evanescence, Slipknot, Nightwish, Rasmus nu sunt formatii rock atunci cu sigurantza nu ma pot numi rockeritza.
Addianna
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:57 pm
Localitate: @Bucuresti

Mesajde black_heaven » Vin Dec 17, 2004 4:43 pm

despre LP am o parere f buna; toti membrii trupei sunt niste profesionisti shi chiar dak in ultima vreme au scos muzik mai comerciala in fiecare piesa au cate un mesaj. Dupa mine LP sunt printre cele mai bune trupe de alternative, pe Chester il clasific fara regret printre cele mai bune voci masculine, iar Mike e un adevarat profesionist, un motiv cred k poate fi shi remixul de la "enjoy the silence"
Avatar utilizator
black_heaven
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Vin Dec 17, 2004 12:00 am

Mesajde newman » Lun Ian 03, 2005 8:47 pm

DrAkO scrie:Ce credeti despre LINKIN PARK?E sau nu una dintre formatiile traznet ale muzicii?Eu unul cred ca sunt cei mai tari la ora actuala si asta pentru ca au versuri super care te fac pur si simplu sa stai ore intregi sa le asculti melodiile care parca iti aduc aminte de clipele triste pe care le-ai avut (in special melodia CRAWLIN).Fanii acestei formatii ma pot contacta pentru a ne face un fanclub LINKIN PARK.


ola ! sunt intru totul de acord cu tine . cum pot da de tine ? eu sunt in anglia si nu ma intorc prea curand . mi-ar placea sa stiu ca este un fan club LP in ro . daca doresti , da-mi un sms la + 44 7981 288 252 . promit sa raspund . numele meu este simona . c ya !
newman
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 11:06 pm
Localitate: marea britanie

Mesajde ^Dark_Angel^ » Lun Ian 03, 2005 10:04 pm

....pot spune k e o formatie bunicik....e f comerciala in primul rand....asc asa ceva rasar ciupercutele....stiti voi...rockerii d duminik....instrumental cred k suna f modern.....in general...c pot spune....o sa ajunga undeva...da'cu greu....knd nu vor mai fi la putere veteranii atunci vor avea si ei un cuvant in + d spus....
Avatar utilizator
^Dark_Angel^
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Ian 03, 2005 12:00 am

Mesajde valikey » Dum Feb 13, 2005 3:43 pm

2Albume si remixuri COOL, dar al 2 lea album copiat dupa primul. Vedem ce o sa mai scoata!
valikey
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Feb 07, 2005 3:38 pm
Localitate: dorohoi

Mesajde Catzelusha » Vin Mar 04, 2005 9:11 pm

3 Doors Down
Chris: "...And the rap-rock stuff is great, I love it. It's really aggressive. But you heard one, you heard 'em all, in my opinion. And when we were writing the music [to The Better Life], I thought it was great stuff and everybody around me seemed to like it. Now you got bands like Linkin Park that mix the two, they rap for a little while and they have melody as well."
Interviewer: And you guys like that mixing?
Chris: "Oh, I love it. I love it. It gives you the aggressive part and the melodic part at the same time."

Alicia Keys
"I love Linkin Park."

God


Crazy Town
Interviewer: What new music are you into now?
Seth: "One Minute Silence, (I love that band), Linkin Park, Chester’s Our Boy, it’s all basically the same shit. I love Nine Inch Nails too....."

Disturbed
Interviewer: There has been an accusation that certain bands in the nu-metal scene, such as Linkin Park, are manufactured, and therefore no better than the boy bands most of us detest.
Dan: "I think Linkin Park are great (laughs). There aren't a lot of two-vocalist bands that I like, but I think Linkin Park are really good. We've done a few shows with them, and they're a really great band and really nice people. Their album "Hybrid Theory" is one of my favorites out at the moment. Sure, I like aggressive stuff, but Linkin Park are a great band, and the vocalist can sing and I like that in a vocalist."


Good Charlotte
Billy: "I just bought the new Linkin Park album, I think those guys are really good"

Joel: "Linkin Park is really the only Nu Metal group that I listen to."


Judas Priest
Rob Halford: "A lot of newer metal bands tend to jump into each other's territory, and things become blurred. So you have to strive to be different, and they go to extremes. Priest stands out from that because we've got songs that have stood the test of time. If you can whistle the song in a shower, you're in great shape. We came out of a generation in England that was absolutely immersed in melody. Occasionally you get remarkable things that come along like Linkin Park. When I first heard them, I thought, 'Oh, God, finally someone is putting some melodies back into heavy music.'."


Limp Bizkit
Wes Borland: "It's so boring now, I don't really like a lot of music that's out right now. I feel partially responsible for that. We've influenced a lot of bands that I think are terrible. It's just like, c'mon - Linkin Park? Crazy Town? I just want to stab my eyeball out with a screwdriver. I've completely stopped watching MTV or M2. It's disgusting."

Fred Durst: "I like Linkin Park"

Metallica
James: "I wasn't particularly jumping for joy over Linkin Park, but they are good at what they do."

Nothingface
Matt: "If you're a Linkin Park fan, there's stuff you might like, but we've been able to find this natural groove we never had before."

Papa Roach
David: "I'm actually glad we didn't win Best New Artist last year, because that's like the kiss of death award. Didn't Men at Work win that, and then they were never heard from again? Last year, we were so busy touring that it didn't really hit me until after and they sent us the little certificate and medal in the mail. Then it finally hit me like 'Wow, we were nominated for a Grammy.' Now I'm really proud of it. ... I'm hoping that Linkin Park doesn't win Best New Artist, because I want them to be around for more than a year."

Simple Plan
Interviewer: So who are your heroes, the bands you really look up to?
Pierre Bouvier: I look up to bands like Linkin Park, bands that I know work really hard. Also bands like Green Day, that have been around for a while.

cica sunt fana da n-am completat deloc la threadul asta...adik....I used to be a fan...acuma nu mai stiu....cred ca raman la stagiul de "I only like them,they rule" pt ca prea ma enerveaza toti...."vai ca toti va dati mari fani limbi in parc" God...oameni tampiti...mie mi-au placut la nebunie de la prima lor melodie...eu i-am "obligat" sau "corupt" pe cei din jurul meu sa asculte...spuneam ca e super si bla bla...si m-au impresionat foarte tare cand am ascultat primul lor album si am constatat ca absolut orice piesa poate fi un hit...nu ca alte formatii care scot albumul cu 10 piese din care 4 remixuri si numa 1-2 piese mai bunenu stiu daca mai sunt fana dar oricum ei raman the best pt mine
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde Duffy » Joi Apr 07, 2005 4:04 pm

ce parere am eu despre Linkin Park?
pai mare branza nu e de capul lor si in afara de faptul ca sunt "foarte si extrem" de comeriali iar colaborarea lor cu Jay-z e de cacao avand in vedere ca Chester si Jay-z fac parte din doua curente diferite.
Din cate am observat eu LP prinde bine la fete , iar numele lor e scris pe multe tricouri
care se vand prin piete.....In nici un caz nu se ridica la nivelul celor de le Deftones...
Duffy
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Apr 06, 2005 6:12 pm
Localitate: Buc

Mesajde the_glue » Dum Mai 22, 2005 8:12 pm

...sunt fan linkin park.imi plac mult de tot
somebody angry BROKEN
'''I've carried this weight for too long... o ooooo
disasociated,,,
,,,unapreciated
'''and everything I've hated,,000
keeping me so jaded,,,
I look 222 into the mirror and I''' hate what I see,,,
0LP all my lifes 00 000 disfunction
'''ALIVE in front of me,,,
Avatar utilizator
the_glue
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Mai 21, 2005 11:00 pm

Mesajde dickie » Lun Aug 07, 2006 10:19 pm

eu unul ascult Linkin Park, Avril Lavigne shi muzica house
dickie
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Aug 07, 2006 8:16 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: ce parere aveti de LINKIN PARK?

Mesajde black_rox » Joi Mar 24, 2016 12:30 pm

e o trupa buna! imi place mult. au piese bune, si mesajele transmise prin piesele lor... te fac sa traiesti odata cu ei, sa retraiesti clipe, momente...
black_rox
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 24, 2016 12:04 pm

Anterior

Înapoi la Linkin Park

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron