Linkin Park: videoclipuri, melodii, albume. Pareri pro si contra.

Forumul asociat fanclubului Linkin Park

Care este cea mai super melodie Linkin Park?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Mesajde Andreea Pisoi » Vin Apr 25, 2003 11:12 pm

"Somewhere I belong"..... SUPER! Melodia e dementiala... Mi-a scos la iveala "rock-u`" din mine! : ))) FELICITARI!!!!!
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

am pus si io mana pe tot albumul, finally!

Mesajde intoxic8 » Dum Apr 27, 2003 10:54 pm

asadar... parerea mea:

Don't stay - melodie faina, bine plasata pe album (este a doua dupa intro), imposibil sa nu placa unei persoane care asculta atat LP cat si Ramstein nota: 9/10

SIB - am mai spus-o, subscriu la ce a scris aici despre melodia asta darky si... bai parca-s prea multe ritmuri in melodia asta! inceputul e bun, restul... cred ca s-au plictisit asita 5/10

Lying form you - chorus bestial! imi place si refrenul, chester se pricepe la urlat!, instrumental bun cu mici rezerve la inceput, pot trece peste! rap-ul de pe melodie e bun, bine imbinata, bine aranjata! 10/10

Hit the floor - parca se pierde pe partile lui Mike, parca e prea agresiva pe partile lui Chester! 7/10

Easier to run - ma bucura faptul ca are si Chester mai mult decat refrene de cantat, nu-mi place refrenul (nu suna prea melodios, e lalait!). nu am rabdare sa ascult melodia asta! 6/10

Faint - face parte din grupul select al melodiilor LP de care nu ma satur! imi place tot. pentru DeeDee: inceputul seamana cu Orbital (formatie care canta rave and stuff like that, au semnat coloana sonora la filmul Heckers - cu Angelian Joilie). bun refren, bune versuri, instrumental bun 9/10

Figure.09 - net mai bun decat SIB si mai potrivit ca single! bestial melodie. numele insa nu-mi inspira nimic! nu stiu de ce i-au ales numele asta! 10/10

Breaking the habit - grupul select al melodiilor de pe Meteora a fost initiat de melodia asta! a fost prima in afara de SIB pe care am auzit-o. deci... imi place! instrumentalul e bun, si versurile... 9/10

From the inside - idem darky! merge... si deedee are oarecum dreptate. mi se pare ca se incadreaza in aceeasi categorie cu by my self, pushing me away, with you, run away si points of authority. merge 8/10

Nobody's listening - it's going down (feat Executioners) in varianta fara executioners. e buna... are cateva sunete Hahn care imi plac la nebunie... fluierele alea is bestiale... insa ceva nu se leaga... trebuia mai lucrata! 7/10

Numb - are dreptate darky! crawling cu alte versuri si cu alt instrumental! serios acum... seamana tare de tot! 5/10

Session - nu stiu daca asta trebuie considerata melodie sau un fel de outro... Dj Hahn e bun deci... cure for the itch 2 indeed! 8/10

Concluzii - album bun, revenire spectaculoasa dupa esecul Reanimation! media albumului... 7.15 sau ceva de genu... e bun... e comparabil intr-o anumita masura cu Hibrid Theory.

Akira - din putinele mele cunostinte despre hip-hop si rap Akira este un mc destul de cunoscut insa nu pot spune de ce este asa (cunoscut si... amintit in mai multe melodii ale mai multor cantareti.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde LinKin_P » Dum Mai 04, 2003 2:11 pm

<<DESI MULTA LUME CONSIDERA MELODIA "CRAWLING" UN DEZECHILIBRU PSIHIC A LUI CHESTER.....MIE IMI PLACE MULT MAI MULT DECAT "ITE" SAU "SIB"......NOUL ALBUM [METEORA] PARCA SI-A PIERDUT DIN FARMEC,DAR SUNT SUPER MELODIILE......
pff:"FIGURE09">>:o :o :o
LinKin_P
 

Mesajde LinKin_P » Mar Mai 06, 2003 11:43 pm

melodia este OK ,desi intotdeauna se poate si mai bine>>in top nu cred ca trece de locul 8<<pacat//dupa o pauza ata de lunga puteau sa scoata un album de 3 ori mai bun (multzi considera ca Hybrid Theory este cel mai reusit,este inegalabil>>
SIB nu va reusi sa egaleze performantzele obtzinute de ITE

NEVER
LinKin_P
 

In the end !

Mesajde numelemeu » Dum Mai 11, 2003 10:46 pm

Eu cred ca In the end e cea mai cool pioesa a lor si are si un videoclip super ! Din pacate nu am inca "Meteora"
MI-AM LUAT SAPCA, HANORACU' V-AM PUPAT ! MA MUT ! ASTAZI 13-05-2003 LA EXACT 1 SAPTAMANA DE LA INSCRIEREA IN FANCLUB.RO, MA RETRAG ! DIN CAUZA MAGARIILOR CARE SE FAC IN FORUM PRINTRE CARE SI NEACCEPTAREA CREARII UNUI FORUM PINK PE MOTIV CA "ADMINISTRATORILOR NU LE PLACE INGHETATA" HABAR N-AU DESPRE CE E VORBA DA' NU VOR ! (DOAR EI CONTEAZA AICI?) ! [click aici]
Avatar utilizator
numelemeu
Junior Member
 
Mesaje: 52
Membru din: Mar Mai 06, 2003 11:00 pm

Somewhere I Belong !!!!

Mesajde numelemeu » Dum Mai 11, 2003 10:48 pm

Somewhere I Belong - de acolo sunt eu :) ! Cred ca e tare piesa si are si videoclipul acela SUPEEEEERRRR ! Dar tot in the end ramane preferata mea !
MI-AM LUAT SAPCA, HANORACU' V-AM PUPAT ! MA MUT ! ASTAZI 13-05-2003 LA EXACT 1 SAPTAMANA DE LA INSCRIEREA IN FANCLUB.RO, MA RETRAG ! DIN CAUZA MAGARIILOR CARE SE FAC IN FORUM PRINTRE CARE SI NEACCEPTAREA CREARII UNUI FORUM PINK PE MOTIV CA "ADMINISTRATORILOR NU LE PLACE INGHETATA" HABAR N-AU DESPRE CE E VORBA DA' NU VOR ! (DOAR EI CONTEAZA AICI?) ! [click aici]
Avatar utilizator
numelemeu
Junior Member
 
Mesaje: 52
Membru din: Mar Mai 06, 2003 11:00 pm

Mai astept !

Mesajde numelemeu » Dum Mai 11, 2003 10:49 pm

Inca nu am METEORA deci nu stiu decat Somewhere I Belong !
a aparut la noi ? Daca ar fi sa votez acum , as vota Somewhere I belong, pentru ca doar pe asta o stiu si nu ar fi corect ! Asa ca mai astept pana ascult tot albumul ! Stie cineva de unde pot sa iau si eu videoclipul acesta (somwhere i belong) ? Restul le am toate si nu vreau sa-l ratez pe asta :o !
M-am intors la acest mesaj, pentru a va anunta ca el este mesajul cu nr. de identitate 150.000 ! FELICITATI-MA ! si PREMIATI-MA !
MI-AM LUAT SAPCA, HANORACU' V-AM PUPAT ! MA MUT ! ASTAZI 13-05-2003 LA EXACT 1 SAPTAMANA DE LA INSCRIEREA IN FANCLUB.RO, MA RETRAG ! DIN CAUZA MAGARIILOR CARE SE FAC IN FORUM PRINTRE CARE SI NEACCEPTAREA CREARII UNUI FORUM PINK PE MOTIV CA "ADMINISTRATORILOR NU LE PLACE INGHETATA" HABAR N-AU DESPRE CE E VORBA DA' NU VOR ! (DOAR EI CONTEAZA AICI?) ! [click aici]
Avatar utilizator
numelemeu
Junior Member
 
Mesaje: 52
Membru din: Mar Mai 06, 2003 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Dum Mai 11, 2003 11:04 pm

Eu mi l-am luat de pe Kazaa
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Mar Mai 27, 2003 11:24 am

eu pe albumul meteora am si 6 bonus tracks.. my reason e super!!! imi mai plac don`t stay,figure09,hole,somewhere i belong,session,from the inside...

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde LinKin_P » Joi Mai 29, 2003 5:41 pm

draga,Jasmine ai 6 bonus tracks???
....:D :D .....inseamna ca albumul tau este de 2 lei......pe CD-ul original exista 11 bonus tracks
LinKin_P
 

Mesajde st4rt0v3r » Dum Iun 01, 2003 9:37 pm

cea mai beton melodie: Crawling !!!
Papercut mere` da' nu e big thing!

Anyway, Linkin Park & Avril rulzzz !!!
I'm new! So you don't know me....don't ignore me!
st4rt0v3r
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 9:56 pm
Localitate: ma aflu...nu shtiu exact unde...

Mesajde gabuba » Mar Iun 03, 2003 7:38 am

1. Runaway
2. Crawling
3. She shines (desi nu este in sondaj)
4. My december
5. Hole

start, sau cum te cheama ... fuck off ...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde gabuba » Mar Iun 03, 2003 9:58 am

Initial trimis de Andreea Pisoi
"Somewhere I belong"..... SUPER! Melodia e dementiala... Mi-a scos la iveala "rock-u`" din mine! : ))) FELICITARI!!!!!


si cam care este argumentatia ta? :rolleyes:
Again pisoy, vezi-ti de treaba .

S. I b. imi place pentru ca mesajul este foarte puternic si reprezinta starile (clar) pe care le ai in perioada adolescentei.
Are ceva in baza (cred ca inceputul) care intr-un fel sau altul te introduce in mesajul ce urmeaza a fi exprimat.
Ultimul vers din refren (bla, bla "Somwhere I belo-ong') niciodata nu pot sa-l reproduc, are ceva aparte ...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde darkshines » Mar Iun 03, 2003 10:43 am

dupa parerea mea, versurile in afara strofei lui chester sunt monotone si contrazic spusele lor conform carora Meteora este un album de maturitate, pentru ca Meteora ca teme abordate in melodii este identic cu HT.

Oricum, somewhere I belong nu e pe departe la fel de bun ca Don't stay sau orice melodie de pe HT.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde darkshines » Mar Iun 03, 2003 11:00 am

gabytu, sondajul se refera doar la melodiile de linkin park.

grey daze sunt alta mancare de peste, du-te pe subiectul de grey daze si posteaza acolo daca iti plac She shines si Hole.

si nu te mai lua de useri aiurea pe forum pen'ca pemeul iti sta 24/7 la dispozitie.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Iun 03, 2003 9:45 pm

precum ziceam:

pentru ca exprima stari ale adolescentei, nu inseamna ca este un album de maturitate.
Ai dreptate .
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde intoxic8 » Mie Iun 04, 2003 9:43 pm

subscriu la ce a spus gabyzzu
fuck avril, fuck avril fans
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde emceemike » Joi Iun 05, 2003 8:03 pm

cum ii meteora ala cu 11 bonusuri,pot sa stiu si eu care is piesele alea bonus?
emceemike
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 14, 2003 9:50 pm
Localitate: baia mare

re

Mesajde ShadowGuard » Sâm Iun 07, 2003 8:56 pm

Track-urile bonus sunt cam aceleasi pe care le gasesti pe un album "bonus" cum ar veni, numit "Under Attack" si are piese B-side si remix-uri de la piesele de pe Hybrid Theory. Din cate stiu, "Under Attack" a fost o editie limitata scoasa pt membrii LP Underground...
Oricum, mie imi place cel mai mult "Faint", mi se pare incredibil de bine realizat si versurile sunt super, sincer cred ca nimeni nu a mai folosit viori impreuna cu un ritm indracit si niste versuri care poarta in ele atat de multa durere...
Defapt, e cazul tuturor pieselor, numai ca "Faint" parca l-au facut exact pt mine.
ShadowGuard
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 10:36 pm
Localitate: Pe plaiuri mioritice...

Cea mai rea melodie LP?

Mesajde ShadowGuard » Dum Iun 08, 2003 2:06 am

Ok, oameni buni...
Pana acuma toate bune pt LP, fluturasi si floricele, s-au impus, au ajuns sus.
Dar nimeni nu e perfect, nu?
Asa ca acum vreau sa stiu care e cea mai nashpetta melodie LP, dupa voi, si de ce?

(L-as fi facut sondaj, dar sunt atatea piese...)

edit by k@tzy: fratzilor, daca nu va plac unele piese, spuneti clar care, nu incepeti cu "aaa...nu'mi plac niste piese, sunt mai multe, nu stau sa le enumerez...bla, bla bla"
ShadowGuard
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 10:36 pm
Localitate: Pe plaiuri mioritice...

Mesajde darkshines » Dum Iun 08, 2003 5:31 pm

de pe HT nu sunt, dar de pe Meteora sunt multe... Breaking the Habit si Numb sunt cele care nu imi plac deloc.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde intoxic8 » Dum Iun 08, 2003 9:39 pm

Reanimation... cam tot. putine exceptii. de pe HT... Cure for the itch mi se pare plictisitoare iar de pe meteora... Easier to run Sesion si... cam atat.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Lun Iun 09, 2003 9:39 am

nashpa mi se pare "break" pentru ca are un text stupid, si un ritm plictisitor.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde emceemike » Mar Iun 10, 2003 1:37 pm

in primul rand reanimationu,cu mici exceptii,de pe ht ii pushing me away,si un pic in the end
de pe meteora ,easier to run si from the inside si cam atat
si clipu de la pts.of.authry ii f. f. naspa ca ii de pe reanimation
emceemike
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 14, 2003 9:50 pm
Localitate: baia mare

De pe Meteora

Mesajde Love2Fly » Dum Iun 15, 2003 12:42 am

De pe Meteora mi se pare misto "Faint" in general lidera pt mine ramane "in the end"
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

somewhere I belong....

Mesajde kahlan » Lun Iun 23, 2003 10:34 am

vreau sa va spuneti parerea despre aceasta piesa care mie personal ....well...letz just say I love it!!!
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde river » Lun Iun 23, 2003 10:43 am

Mai, k@tzy no offence, da' nu prea se impaca Linkin Park cu Andre...:con:
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

....

Mesajde kahlan » Lun Iun 23, 2003 10:59 am

adik?dak imi plac ambele(ma rog,imi placea Andre!)????
ps-rog administratoru sa-mi stearga aberatzia de acum k sa nu ma mai aleg cu un ban....
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Iun 26, 2003 11:15 am

Ma sk8er gYrl, chiar nu te puteai incadra in alt subiect? daca as deschide si io acu' cate un sub. pentru fiecare piesa care imi place? :bleah:

e buna piesa... :rolleyes:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde darkshines » Joi Iun 26, 2003 11:48 am

copii, va rog eu, terminati cu offtopicul. acest subiect putea fi ceva frumos, despre clip, single, riffuri din melodie, etc.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Linkin Park

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron