Sunt linkin park comerciali?

Forumul asociat fanclubului Linkin Park

Sunt linkin park comerciali?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Mesajde Andrada » Sâm Aug 17, 2002 7:24 pm

In primul rand,alt subiect de conversatie in legatura cu cei de la Linkin park nu ati putut gasi????????
In orice caz,sunt de acord cu cei care au cerut explicatii referitoare la afirmatiile voastre conform carora Linkin park sunt comerciali.A ajunge cu albumul de debut pe primele locuri in topul bilboard si a obtine cel mai mare numar de vanzari atins vreodata de un album cu remixuri in primele 2 saptamani de la aparitia
cd-ului"reanimation" si multe alte premii inseamna pt voi muzica comerciala???????
Nu!Asta inseamna muzica de calitate.De ce comerciali?Pentru ca pe albumele lor nu gasim cuvantul "fuck" deloc sau alte injuraturi?Pentru ca nu vorbesc despre satana si droguri?sau pentru simplul fapt ca ei chiar canta , nu numai zbiara, ca multe alte formatii atat de "apreciate".Ce inseamna comercial?Muzica romaneasca in proportie de 99% inseamna muzica comerciala.Si eu nu cred ca cei de la Linkin Park pot fi comparati cu vreuna dintre trupele noastre care nici macar nu stiu sa cante live!cantariti-va mai bine cuvintele,inainte de a face diverse afirmatii.
Andrada
 

Mesajde Aliosha » Sâm Aug 17, 2002 8:07 pm

S-a mai spus de 1000 de ori de ce sunt comerciali. Asta nu este ceva rau Andrada. Citeste ce s-a scris inainte.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde dinu » Dum Aug 18, 2002 12:31 am

Initial trimis de Andrada
Nu!Asta inseamna muzica de calitate.De ce comerciali?Pentru ca pe albumele lor nu gasim cuvantul "fuck" deloc sau alte injuraturi?Pentru ca nu vorbesc despre satana si droguri?sau pentru simplul fapt ca ei chiar canta , nu numai zbiara, ca multe alte formatii atat de "apreciate".Ce inseamna comercial?Muzica romaneasca in proportie de 99% inseamna muzica comerciala.Si eu nu cred ca cei de la Linkin Park pot fi comparati cu vreuna dintre trupele noastre care nici macar nu stiu sa cante live!cantariti-va mai bine cuvintele,inainte de a face diverse afirmatii.

Nu pot sa nu ma amuz cand se mai naste cate careva care cauta muzica adevarata prin comparatie cu a' romaneasca. De fiecare data imi aduc aminte de bancu' ala: "Ce e un cinic ? Cineva care cauta in multime un om cinstit, strigand dupa el printr-o portavoce furata.". Apaca draga andrada, tu esti cinica rau, zau asa, vorba englejului, get a larger perspective ! Si inca o cestie: tu vrei sa zici ca ai auzit Linkin Park live !? poate ai si un cd, ceva !? Poate si unplugged !!! Daca ar fi pe asa, vreu si eu, sa ma mai cultiv, parol !!!
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Andrada » Dum Aug 18, 2002 5:18 pm

Poate am exagerat putin si imi pare rau,dar in orice caz,Dinu, asta nu-ti da dreptul sa-mi spui ca sunt cinica.In legatura cu intrebarea....nu,nu am cd-ul unplugged ,dar am vazut un concert live pe site-ul mtv.fr
Andrada
 

LP canta live!

Mesajde intoxic8 » Sâm Ian 11, 2003 10:22 pm

avand in vedere turneele in care au cantat, alaturi de 'artisti' de marca ai muzicii americane, nu cred ca isi permit sa nu cante live. eu i-am auzit cantand live si nu mi-au creat nici o impresie. adica erau aceeasi LP care ii cunosteam de pe CD. mai putin vocea lui chester care era putin mai ragusita si mai chinuita.

in ceea ce priveste subiectul... evident ca sunt comerciali. dupa ce au lansat intr-un an un album de remix-uri, si vreo 2-3 maxi singel-uri cred si eu ca sunt comerciali. de vreme ce o lume intreaga a auzit de ei este firesc ca Linkin Park sa devina o formatie comerciala. totusi faptul ca sunt comerciali nu inseamna ca nu fac muzica buna. intre noi fie vorba si Frank Sinatra era cat se poate de comercial la vremea lui dar totusi...

am remarcat cu stupoare rezultatul votului! cam strans scorul. personal ma asteptam ca balanta sa incline drastic in favoarea raspunsului 'da'.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Sâm Ian 11, 2003 10:57 pm

De ce comercial trebuie sa insemne ceva rau ? comercial este ceva care se vinde...e ceva rau daca albumele Linkin Park sunt cumparate ?Eu zic ca nu !
Oricum ei sunt comerciali,dar nu in sensul rau ! ei pe langa faptul ca isi compun singuri muzica si verusile, canta si live(dupa cum spunea si intoxic8)--am foarte multe melodii de-ale lor luate de pe net care sunt live si canta super bine ! Mi se pare ca Chester are voce super buna pentru un vocal rock ..mike e mai bun la rapp :D ---

in ultimul timp Linkin Park au devenit foarte cunoscuti si au din ce in ce mai multi fani ....este normal sa-si vanda albumele si sa fie "comerciali" .........
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Dia » Sâm Ian 11, 2003 11:37 pm

Corect Deedee!! d c e rau sa fii comercial?! pt ca esti vandut bine si aude multa lume de tine si ai mega succes?!?! o fi rau?! ei au succes asa cum sunt...si daca oamenilor le place "comercialu" atunci comercial sa fie!! faza e ca noi intotdeauna criticam...daca nu canta live...k de ce nu canta....daca e live...d c e comercial....etc!!! nu pierdem nici o ocazie! ei canta live si canta bine...au un album vandut pana acum in 11 milioane de exemplare si cica in intreaga lume se vand 100.000 bucati pe zi....o fi rau?! eu zic s-o tina tot asa!! mie imi plac la nebunie..asa comerciali cum sunt!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde darkshines » Sâm Ian 11, 2003 11:55 pm

da, sunt comerciali dar asta nu inseamna neaparat ca (,) calitatea muzicii are de suferit. cazul lor este unul fericit, in care se face si muzica buna si se scot si o groaza de bani. bravo lor. se descurca.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde RooT » Mie Feb 26, 2003 2:12 am

Clar ca sunt comerciali ... daca inteleg bine ce numesti comercial ... adica daca fac asta pt. bani sau mai mult pt. a face muzica ... Se vede asta in albumul nou ca majoritatea melodiilor is remixuri ale melodiilor din albumul trecut ... deci presupun ca l-au cam scos in graba ... ca sa mai scoata nijte banutzi ...

Oricum ... marfa pe care o "comercializeaza" e de calitatea intaia ... :o
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde the_glue » Lun Mai 23, 2005 9:36 pm

lp sunt undeva la mijloc.daca spui unui rocker ca sculti lp rade de tine.daca spui unui manelist acelasi lucru considera ca esti satanist
multi rockeri nega faptul ca asculta lp ca sa nu se faca de ras(asa considera sei)
dar majoritatea stiu versurile melodiilor.sunt cam idioti la faza asat.au auzit ei undeva ca lp sunt comerciali si in public spun ca sculta numai dimmu borgir & co
toti au ascultat lp la inceput,apoi au trecut la korn,sepultura,crematory
si apoi la black...
somebody angry BROKEN
'''I've carried this weight for too long... o ooooo
disasociated,,,
,,,unapreciated
'''and everything I've hated,,000
keeping me so jaded,,,
I look 222 into the mirror and I''' hate what I see,,,
0LP all my lifes 00 000 disfunction
'''ALIVE in front of me,,,
Avatar utilizator
the_glue
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Mai 21, 2005 11:00 pm

Mesajde nbm » Mar Mai 24, 2005 11:58 am

the_glue scrie:toti au ascultat lp la inceput,apoi au trecut la korn,sepultura,crematory
si apoi la black...

tinere, ai reushit sa scrii o aberatzie cit tine de mare sau, mai bine zis, o generalizare stupida, numai si daca te gindesti ca lp au aparut mult dupa sepultura
deci da, unii - printre care ma numar si io - au ascultat mai intii sepultura, black si mult, dar mult mai tirziu, linkin park
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde the_glue » Mar Mai 24, 2005 12:34 pm

stiam ca sepultura au aparut prin '86 sau ceva de genu asta si ca solistul
max cavalera a plecat la soulfly,ai inteles tu gresit ce am vrut sa spun.cunosc o gramada de oameni care au inceput sa asculte lp prin 2000,2001 apoi au trecut la muzica mai agresiva.poate acum ai inteles.
somebody angry BROKEN
'''I've carried this weight for too long... o ooooo
disasociated,,,
,,,unapreciated
'''and everything I've hated,,000
keeping me so jaded,,,
I look 222 into the mirror and I''' hate what I see,,,
0LP all my lifes 00 000 disfunction
'''ALIVE in front of me,,,
Avatar utilizator
the_glue
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Mai 21, 2005 11:00 pm

Mesajde Carrie » Mie Iul 27, 2005 11:14 am

Da,sunt comerciali..d c?d-aia!
Fiecare isi ia placerea de unde o gaseste.

"Mereu rasare acelasi soare, mereu traiesc aceiasi prosti."Goethe

La ce te poti astepta de la o lume in care toti traiesc numai pt ca sunt prea lasi pt a se sinucide?

Cum poti sa inveti un prost sa nu mai fie prost?
Avatar utilizator
Carrie
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iul 24, 2005 11:00 pm

Mesajde DaRcKBiTZoNe » Lun Iul 17, 2006 5:34 pm

..pai ..acuma ca intru si eu din an in paste pe forumu asta ...HOP ..si intrebarea asta cum ca sunt comerciali sau nu? ....pai ..eu zic ca sunt destul de comerciali ...eu nu prea stiu multe despre LP din cauza ca nu ma intereseaza..da' am ascultat indeajuns ...si vrea sa fie ceva rock acolo..da' nu ii prea iasa din cauza lu' ...tipu ala greu cu buzele groase a carui nume nu imi vine in minte tocmai acum .....nu stiu de ce sa bagat la cantat cu Jay_Z (mi-am adus aminte:)):D) ..ca noh avea destul de mult succes in muzica ....chiar daca e ..comercial .....ca e bine uneori sa fii si comercial ..da' no acuma ...in secolu 21 totul e posibil :) ...poate era in pana de idei ....:D ..mie nu prea imi place tipu .....dupa parerea mea ...a "manjit" muzica rock ..imbinando cu hip=hop ..sau rapp..nush ce e acolo ....in fine ...decat sa asculti o manea e mult mai bine LP :
All I Wanted to say was i love you and i'm not afraid
Avatar utilizator
DaRcKBiTZoNe
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Sâm Ian 21, 2006 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Iul 17, 2006 5:40 pm

ochila: daca te intereseaza ce a scris baiatu de mai sus, tre sa dai o bere.
darckule: asa e tata. boon ashea
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Iul 17, 2006 5:57 pm

dau doo bre daca imi zici si cine ie crejtinu asta linkin park, park ie nume asiatic, chinezesc defapt, din canton sau hong kong iar linking, care vine de la to link, a inlantui, a uni, a lega etc , metaforic atunci linkin park asta s-ar traduce chinezu libidinos, nu?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Linkin Park

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron