ce parere aveti de LINKIN PARK?

Forumul asociat fanclubului Linkin Park

ce parere aveti de LINKIN PARK?

Mesajde DrAkO » Dum Sep 16, 2001 10:53 am

Ce credeti despre LINKIN PARK?E sau nu una dintre formatiile traznet ale muzicii?Eu unul cred ca sunt cei mai tari la ora actuala si asta pentru ca au versuri super care te fac pur si simplu sa stai ore intregi sa le asculti melodiile care parca iti aduc aminte de clipele triste pe care le-ai avut (in special melodia CRAWLIN).Fanii acestei formatii ma pot contacta pentru a ne face un fanclub LINKIN PARK.
DrAkO
 

Canta misto!

Mesajde Hack » Dum Sep 16, 2001 11:40 pm

intradevar versurile sunt misto!!
care te fak sa le askultzi ore intregi....fan club........hmmmm pey e de munca....poze ...istorie shi nu sthiu nimik despre trupa asta!
Hack
Junior Member
 
Mesaje: 122
Membru din: Vin Aug 24, 2001 12:25 am
Localitate: Constanta

i will kick out the jams

Mesajde KirkHammett » Mar Sep 18, 2001 4:42 am

ya man, yo am aprere buna de ei, dar tu ce parere ai de metallica ? sau de my dying bride, rage si danzig... ebony tears ?
e mult rock pe care eu il gust si pe care il am asa ca imi permit sa spun LINKIN PARK sunt buni, dar imi plac la nebunie METALLICA, RAMMSTEIN, RAGE, SEPULTURA........
la baladele scorpions ai vreo obiectzie ?
Dar hai sa nu ma mai abat de la subiect si sa spun lucrurilor pe nume ::::::: LINKIN PARK sunt super marfa !!!!!!
KirkHammett
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Sep 16, 2001 3:41 am
Localitate: bucuresti

metallica

Mesajde Vizitator » Mar Sep 18, 2001 1:15 pm

metallica nu mai face rock din 91...asta e parerea mea

porcariile care le canta acum ...imi vine sa vomit

concertul de la buc???mai bine au cantat antract
Vizitator
 

Mesajde DrAkO » Mar Sep 18, 2001 2:26 pm

KirkHammett sí¥ stii cí¥ ai dreptate in legatura cu heavy metalul si cu baladele de la SCORPIONS,dar de cele de la NIRVANA ce zici?
Si in legí¥tura cu LINKIN PARK zii si tu daca nu e bestiala cí¥ mí¥ tot cert cu unul cí¥ruia nu-i place formatia si doreste ca toti s-o displaca.Zi-mi si mie cand au aparut ei si cum au reusit sí¥ se fací¥ atí¥t de cunoscuti in ziua de azi?Iti zic eu:prin melodiile lor care sunt fenomentale.
Si cí¥t despre cei care o displac s-o fací¥ in continuare daca vor dar sa nu incerce sí¥-i faca si pe altii s-o displaca.
Corect?
DrAkO
 

Re: metallica

Mesajde Lautaru » Mie Sep 26, 2001 1:26 pm

nu esti sanatos
tu ai mai fost la concerte rock pana in acel moment??????
au fost de kkt, si inclusiv ei au recunoscut asta, i-am auzit vorbind in culise :) nu ma intreba cum am ajuns acolo

metallica da clasa???
ai vazut dio sau zepp la buc???
Lautaru
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Iul 26, 2001 6:42 pm
Localitate: France Paris

Mesajde Vizitator » Vin Oct 05, 2001 6:29 pm

MIE IMI PLACE LA NEBUNIE ACEASTA TRUPA
CRED CA ESTE CEA MAI COOOL TRUPA A MOMENTULUI
ABIA ASTEPT SA APARA URMATORUL ALBUM
Vizitator
 

Re: Re: metallica

Mesajde Lautaru » Lun Oct 08, 2001 2:11 pm

imi sustin in continuare parerea ca Metallica au cantat bine la Bucuresti. Mie unul cat si prietenilor mei ne-a placut f mult... poate mai putin macelul care a avut loc in fata scenei (daca iti aduci aminte). Insa trupa nu are nici o vina in privinta asta.
Lautaru
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Iul 26, 2001 6:42 pm
Localitate: France Paris

Oauuuuuuu!!!!!!!!

Mesajde testoasa » Joi Oct 11, 2001 11:09 am

Parerea mea e ca sunt super-bestiali!!!!!!!!!!Sunt niste genii!Ei m-au facut sa-mi placa rock-ul, nu numai house-ul!Cred ca melodiile lor reprezinta orice adolescent din ziua de azi!Si site-ul lor oficial e extraordinar!
testoasa
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:33 am
Localitate: Dorohoi,Romania

Mesajde gaga » Joi Oct 11, 2001 2:51 pm

Intrebare pt. testoasa: Ce alte trupe de rock iti mai plac in afara de linkin park?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde testoasa » Joi Oct 11, 2001 9:12 pm

Initial trimis de DANA
Intrebare pt. testoasa: Ce alte trupe de rock iti mai plac in afara de linkin park?

Static-X,Him,Metallica si Nirvana.De ce?
testoasa
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:33 am
Localitate: Dorohoi,Romania

Mesajde gaga » Vin Oct 12, 2001 8:19 am

Initial trimis de testoasa

Static-X,Him,Metallica si Nirvana.De ce?


Ma gandeam ca poate putem vorbi pe forumul de rock.
Dar esti o testoasa foarte ciudata (am si eu doua acasa). In afara de Metallica (care e un fel de clasic) toate celelalte urmeaza aceeasi curba evolutiva dpdv muzical. Incearca un Marilyn Manson si pe urma daca vrei iti mai dau sfaturi. (daca nu mi-o iei in nume de rau, nu vreau sa fac pe profesoara, OK?)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

ok!

Mesajde testoasa » Vin Oct 12, 2001 7:42 pm

Initial trimis de DANA


Ma gandeam ca poate putem vorbi pe forumul de rock.
Dar esti o testoasa foarte ciudata (am si eu doua acasa). In afara de Metallica (care e un fel de clasic) toate celelalte urmeaza aceeasi curba evolutiva dpdv muzical. Incearca un Marilyn Manson si pe urma daca vrei iti mai dau sfaturi. (daca nu mi-o iei in nume de rau, nu vreau sa fac pe profesoara, OK?)

De acord!
testoasa
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:33 am
Localitate: Dorohoi,Romania

Mesajde dyane » Sâm Oct 13, 2001 10:22 pm

linkin park sunt destul de buni fata de alte formatii care au aparut in ultima perioada- de exemplu limp bizkit care imi provoaca dureri de masele. ceea ce nu inseamna ca vor mai exista peste cativa ani. chiar daca scot acum cateva melodii ascultabile, nu vor ajunge niciodata la nivelul unor formatii ca Metallica sau Nirvana, nici nu vor provoca o schimbare de stil ca M. Manson si nici nu vor scoate vreodata melodii ca baladele Scorpions care sunt inca valabile.
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Linkin Park

Mesajde Aliosha » Dum Oct 21, 2001 12:16 pm

Ai dreptate sunt foarte buni si au versuri misto. Mi-au placut foarte foarte mult la inceput. Am avut albumul inainte sa apara clipurile si la toti la care l-am dat le-a placut foarte mult.
Totusi nu mi se par extraordinari si nu suna asa de bine in concert.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: Linkin Park

Mesajde the radical » Lun Oct 22, 2001 7:51 pm

Initial trimis de Aliosha
Ai dreptate sunt foarte buni si au versuri misto. Mi-au placut foarte foarte mult la inceput. Am avut albumul inainte sa apara clipurile si la toti la care l-am dat le-a placut foarte mult.
Totusi nu mi se par extraordinari si nu suna asa de bine in concert.


ai dreptate , si mie-mi plac chiar mult , totusi n-as putea garanta ca-mi vor place si la anul la fel de mult ; simt putin fashion acolo si asta ma enerveaza cel mai mult.
A da si pustimea din concerte .:)
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Oct 23, 2001 9:34 am

Radicalule, daca-ti citeste pretenu' tau postul de deasupra te tunde. Sigur nu vrei sa-l stergi?:p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

sunt cool!!

Mesajde forbidden » Dum Oct 28, 2001 9:12 am

sunt tari si sunt la inceput asta sa nu uitam si au facut fac si vor face cred io o muzica de calitate si vor fi ascultati de mi de pers pe lumea asta!! io unu ascult pe ei in fiecare zi si noapte !!!au niste melodii care is adevarate hitu-ri si cred ca vor ramane pt mult timp de acu inainte!!! ce sa mai spun:daca simti muzica faci muzica!!
forbidden
 

cei mai tari!!!

Mesajde Alesia » Dum Oct 28, 2001 8:29 pm

linkin park!!
uite un subiect pe care imi place sa il dezbat!!
sunt cei mai tari!!crawlin` ca crowlin` (scuzati cacofonia
involuntara!-mama..ca am zis-o!!) ,da` "in the end" e cea
mai misto!!si la capitolul videoclip...no comment!!
jos palaria!!
Alesia
 

Re: cei mai tari!!!

Mesajde Peter » Joi Noi 01, 2001 4:48 pm

Nu pot sa spun decat ca ma seaca la culme generatia asta noua de "rockeri" condusa de alde Linkin Park, Limp Bizkit si toate prostiile de trupe care nu fac doi bani. De fapt gresesc si rectific: fac numai bani (pe pielea unora care se dau in vant numai dupa ce e la moda - vezi si ascensiunea "house"-ului la noi), ca valoare IOC! Daca trupe ca Blink si alte chestii de-astea punk-rock usurele nu ma deranjeaza (cum spunea cineva pe aici "sunt dragutei") astia (Linkin Park & Co) chiar ma scot din sarite pt ca ei chiar se cred (dau) mari rockeri. Nu cred ca are rost sa mai continui pentru ca as putea sa o tin asa, aducandu-le "elogii", vreo cateva pagini (nu de alta da' cei care imi dau dreptate simt si ei la fel ca mine si de convins pe altii nu cred ca am vreo sansa).

PS: Acum imi dau seama ca topicul asta e pe forumul "Muzica" nu pe "Rock". De ce oare?
Peter
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Noi 01, 2001 2:15 pm
Localitate: Tandarei sau P6

Mesajde gaga » Joi Noi 01, 2001 4:53 pm

Welcome to the club Peter. Ai mare dreptate (ca nu-i poti face sa se razgandeasca) dar poti incerca, argumentat... Mai suntem vreo trei fraieri care incearca asta mai de mult. In rest... ai rabdare, sic transit gloria mundi (hai ca te-am dat gata...:D )
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde the radical » Dum Noi 04, 2001 5:59 pm

Initial trimis de DANA
Radicalule, daca-ti citeste pretenu' tau postul de deasupra te tunde. Sigur nu vrei sa-l stergi?:p


te referi la manelos? LOL n-are cum , adica l-am insultat destul cand i-am facut cadou albumul lor , dar m-am scos apoi cu alte raritatzi ; ask him:P
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Werde » Lun Dec 03, 2001 6:21 pm

Initial trimis de dyane
linkin park sunt destul de buni fata de alte formatii care au aparut in ultima perioada- de exemplu limp bizkit care imi provoaca dureri de masele. ceea ce nu inseamna ca vor mai exista peste cativa ani. chiar daca scot acum cateva melodii ascultabile, nu vor ajunge niciodata la nivelul unor formatii ca Metallica sau Nirvana, nici nu vor provoca o schimbare de stil ca M. Manson si nici nu vor scoate vreodata melodii ca baladele Scorpions care sunt inca valabile.


Citind mesajul tau am dat peste comparatia cu Limp;
Daca e sa facem vreo comparatie intre cele doua formatii ar fi mai adevarat sa spunem ca Linkin sunt o trupa comerciala care isi atrag fanii (si banii) dupa urma stilului si succesului Bizkit.
Adica au luat in serios stilul la bascalie a lu Limp.
Daca vreti a asculta o formatie buna, de nu Staind? Mult mai buni decat Park si promovati de atatdeinjuratul Fred Durst.
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

Mesajde Aliosha » Lun Dec 03, 2001 7:56 pm

Am spus mai de mult despre Linkin park ca sunt buni dar nu extraordinari.
Staind in afara de 1-2 melodi sunt slabi de tot. Mi se par rasuflati total.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Karinna » Lun Dec 24, 2001 1:17 am

LinkinPark sunt chiar buni, arata cum trebuie. Sigur, comercial, dar genul de comercial care suna bine. Si clipul la In the end-mi se pare excelent. In rest, versuri si sound bun. Imi plac si Staind, clipul la It's been a while-bun. Fade nu e chiar cea mai buna melodie a lor. Biscuitii nu prea imi plac.
Karinna
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Dec 24, 2001 1:11 am
Localitate: Constanta

pt fanii adevarati....

Mesajde darkshines » Lun Dec 24, 2001 4:21 pm

daca sunteti fani adevarati intrati pe http://www.msnusers.com/TheShinodaWarriorsClan
and join the clan! :)

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

......

Mesajde alexutza » Vin Dec 28, 2001 6:55 am

Imi plac f mult cei de la Linkin Park, dar si eu cred ca sunt un pic comerciali si ca urmeaza stilul Limp Bizkit. Parerea mea este ca toate aceste "probleme" nu vor mai exista in urmatorul lor, pt ca sper si cred ca"they'll grow up" si isi vor mai "originaliza" stilul.
In rest..............everything's cool.

P.S. D C se tot agita toata lumea de In the end? Runaway mi se pare mai buna.
alexutza
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Oct 15, 2001 9:56 pm
Localitate: Romania - Targu Mures

Linkin-Park e cea mai tare trupa din lume!!!!!

Mesajde Linkin99 » Vin Dec 28, 2001 11:34 am

cred ca sunt cel mai tare fun Linkin-Park!!!!!
am deja 6 Cd-uri cu ei shi nu am crezut ca o sa am vreodata atatea Cd-uri!!!!! Dar cand am vazut rpimul videoclip m-am interesat cum se cheama trupa shi am facut rost de Cd-uri!!!!!
e cea mai tare trupa din lume!!!!!!!!!!!!!!
Linkin99
 

Re: Linkin-Park e cea mai tare trupa din lume!!!!!

Mesajde Werde » Sâm Dec 29, 2001 3:16 am

Initial trimis de Linkin99
cred ca sunt cel mai tare fun Linkin-Park!!!!!
am deja 6 Cd-uri cu ei shi nu am crezut ca o sa am vreodata atatea Cd-uri!!!!! Dar cand am vazut rpimul videoclip m-am interesat cum se cheama trupa shi am facut rost de Cd-uri!!!!!
e cea mai tare trupa din lume!!!!!!!!!!!!!!


Daca zici tu.....
Nu cred ca am inteles exact de ce in afara de faza cu TARE.
TARE
Daca nu te superi ca te intreb, dar cu cine faci tu comparatie cand ii proclami cei mai TARE trupa ?
:rot:
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

d unde mama draq?

Mesajde alexutza » Sâm Dec 29, 2001 4:40 am

d unde ai tu atatea cd-uri cu linkin park?
din cate stiu eu au scos doar un album pana acum..............sau.......greshesc?
alexutza
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Oct 15, 2001 9:56 pm
Localitate: Romania - Targu Mures

Următorul

Înapoi la Linkin Park

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator