Song meanings!

Forumul asociat fanclubului Linkin Park

Song meanings!

Mesajde intoxic8 » Dum Ian 12, 2003 3:21 am

simplu! ce inseamna pentru voi cantecele formatiei Linkin Park. nu ma astept si nu vreau ca pe acest subiect sa se posteze tone de versuri, pentru ca de versuri, daca nu le stim, putem face rost de prin alte parti. insa nu putem face rost de ceea ce inseamna catecele lor pentru voi!

avand in vedere ca titlurile unor melodii sunt din punctul meu de vedere cam ambigui v-as ruga pe voi sa va dati cu parerea. nu ma intereseaza un cantec anume...
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde darkshines » Dum Ian 12, 2003 4:39 pm

papercut - schizofrenie. lupta cu sine.
crawlin - a quicksand situation. not being able to get up after someone smacks you down. ( not literally )
one step closer - one step closer a fost scris in timp ce se chinuiau sa termine runaway si e despre cat de frustrati erau pt ca nu reuseau
by myself - stai noaptea cu ochii-n tavan si te gandesti ca esti singur si ca "if you trust no one you live in loneliness, if you trust some you get fooled by phoniness"
with you - omniprezentele regrete despre xgirlfriend or something
a place for my head - nervozitate extrema si nevoie de spatiu, de independenta
runaway - freedom, freeedooom...
in the end - nu-mi place melodia deci no comment here
points of authority - you think you're better but you couldn't be more wrong...
forgotten - se intelege.
pushing me away - idem.
my december - erau in turneu si le era dor de casa
carousel - despre nocivitatea drogurilor
part of me - incerci sa scapi de partea ta intunecata dar ea tot revine
and one - ascunderea sentimentelor fata de ceilalti

si mai sunt dar mi-e lene

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

hmm

Mesajde intoxic8 » Dum Ian 12, 2003 10:14 pm

cu tot respectul pentru tine si pentru munca depusa de tine de a copia de pe net chestiile astea, tin sa mentionez faptul ca vroiam sa stiu ce inseamna pentru tine. ce senzatia iti starneste, chestii de genul asta.

am sa incep io, sau o sa continui. piesa care ma 'ajuta' cand sunt la pamant cu nervii este 'Runaway'. versurile ma motiveaza, acordurile imi dau chef de viata. ori de cate ori mi se intampla ceva nedorit pe parcursul zile si ascult 'Runaway' imi revin. melodia asta pur si simplu imi curata mintile de toate gandurile negre care se abat asupra mea, ma face sa am incredere in mine.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Dum Ian 12, 2003 11:31 pm

In general cand ascult Runaway ma relaxez.. incep sa dansez ...oricunde ash fi ...etc :) Nu ma mai gandesc la tot ce aveam pe cap pana atunci .....
dar in mod sigur imi aduc aminte de o persoana (mare fana Linkin Park) care mi-a spus ca melodia asta e preferata ei ..si inevitabil ma gandesc la acea persoana ....si gandul la ea ma bine-dispune... so sunt de doua ori mai bine-dispusa ! :D
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Points of Authority

Mesajde intoxic8 » Dum Ian 12, 2003 11:37 pm

melodia asta contine un mesaj pe care multi dintre noi ar trebui sa-l aplice. eu unul stiu ca trebuie sa fac ce spun versurile :Forfeit the game/ Befor somebody else takes u out of the frame... an so on. insa nu reusesc. cred ca ar trebui as ascult mai intens melodia.

alegeti voi un logo din cele trei propuse de mine (daca va place vreunul!)!
Fişiere ataşate
logo2.jpg
logo2.jpg (27.1 KiB) Vizualizat de 2578 ori
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde darkshines » Lun Ian 13, 2003 12:02 pm

uita-te mai atent intoxic8, o sa vezi ca o mare parte sunt impresii personale, nu copiate de pe net

one step closer - se asorteaza cu sacul roshu de box al lui taica-miu. makes me scream out with rage

pushing me away ( the remix ca cealalta ma plictiseste ) - cand canta tipu de la taproot la inceput, are un aer deosebit de trist si deprimant. lovely song for rainy days.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

trust me babe!

Mesajde intoxic8 » Lun Ian 13, 2003 10:24 pm

io ma uit peste toate mesajele cu atentie! check this out:
crawlin - a quicksand situation. not being able to get up after someone smacks you down. ( not literally )
my december - erau in turneu si le era dor de casa


restul sa zicem ca mai merg dar... in fine. constatarea mea nu avea sens ostentativ. regret daca te-am supart cu ceva.

by myself - melodia care ma caracterizeaza deseori. constatirile facute de cel care a compus versurile sunt si constatarile mele. ma regasesc in ea destul de mult, in momentele grele prin care trec. imi place la nebunie bucata!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Mar Ian 14, 2003 12:16 am

mie imi place destul de mult cure for the itch, piesa de chill-out care ma linisteste...
alright now,wasn't that fun? let's try something else...
e clar ca dj-ul le are, imi aduce aminte de hefe de la coma :), dar e mult mai bun...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Re: trust me babe!

Mesajde darkshines » Mar Ian 14, 2003 11:04 am

Initial trimis de intoxic8

restul sa zicem ca mai merg dar... in fine. constatarea mea nu avea sens ostentativ. regret daca te-am supart cu ceva.



i'm never upset :p. dar la crawlin merge ma! dar cum era eu sa zic quicksand situation in romana? n-ar fi avut acelasi efect

la my december chiar nu stiam ce sa zic

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde intoxic8 » Mar Ian 14, 2003 10:08 pm

in the end este melodia pe care o ascult cand am chef sa-mi plang de mine, cand simt ca tot ce fac nu-mi iese bine, cand imi dau seama ca oricat m-as stradui, lucrurile sunt asa cum sunt. nu am ce sa fac. melodia, desi are versuri care te fac, dupa parerea mea, sa te resemnezi, sau cel putin cel care canta da impresia asta, ma face sa 'lupt' si mai tare.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Mie Ian 15, 2003 7:42 pm

cure for the itch imi place destul de mult incat sa o ascult indiferent de dispozitzia pe care o am in momentulrespectiv.....cat despre "reanimation", oarecum mai slabutz decat primul material, reuseste sa ma faca sa ma simt bine oricand...

in general toate piesele imi plac,iar versurile sunt extraordinare,in mare parte
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am


Înapoi la Linkin Park

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron