ce parere avetzi despre LPU?

Forumul asociat fanclubului Linkin Park

ce parere avetzi despre LPU?

Mesajde emceemike » Mie Mai 14, 2003 10:38 pm

vreau sa stiu ce parere avetzi despre fan clubul oficial al celor de la Linkin Park,ii prea scump sa te in scrii in acest club?
poti avea chestii f faine daca te inscrii in club.
emceemike
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 14, 2003 9:50 pm
Localitate: baia mare

Mesajde intoxic8 » Mie Mai 21, 2003 9:50 pm

mi se pare prea sump!
avand in vedere faptul ca traim (vrem nu vrem) in Romania unde remuneratiile sunt cum sunt si unde nu este usor sa-ti cumperi un CD original (din ala cu timbru si carticica). warez-ul din cauza asta a aparut! pentru copilasii inocenti, fara bani, dar care isi doresc mult prea mult ceva incat sunt in stare sa treaca peste limita legii.
poti primi chestii faine, dar in acelasi timp se pot procura si pe cai mai mult sau mai putin ilicite.
in fine... la ora actuala, la stadiul in care ne aflam cu totii, mi se pare snobism sa te inscrii in LPU. poate peste ceva timp.
ar fi o idee sa se infiinteze un fanclub care sa fie oficializat ulterior, care sa aiba taxe mai scazute.

parerea mea...
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde emceemike » Mie Mai 21, 2003 10:58 pm

in sfarsit raspunde cineva la intrebarea asta.
mersi intoxic8
totusi daca esti un fan adevarat Linkin Park ar trebui sa fi alaturi de trupa si sa te inscrii ,chiar daca nu toate faculitatile sunt si in avantajul Romaniei(de ex.reducere la biletele de la concert).
Dar eu cred ca acel cd LIMITAT care ti-l ofera si tricoul merita toti bani,parerea mea.
totusi daca te gandesti nu ii chiar asa dfe scump(pt unii) gandindu-te cati bani cheltuiesti zilnic si intrun an poti sa iti strangi bani(cam 100.000lei/luna)
rog si pe alti sa isi dea cu parerea.
emceeMike
emceemike
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 14, 2003 9:50 pm
Localitate: baia mare

Mesajde intoxic8 » Mie Mai 21, 2003 11:47 pm

tricoul... mi-l pot face singur... trust me... si imi pot face unicate! prin urmare.... btw: la costuri cat se poate de reduse: in jur de 300.000 de lei (200.000 un tricou bun, simplu, din bumbac, si 100.000 inscriptionarea tricoului)

cat despre CD-ul limitat... fi sigur ca daca ar fi fost ceva demn de luat in seama nu ar fi fost in editie limitata (eventual numai pentru membrii fanclubului) ci pentru toata planeta. deci... nu are sens...

nu mai stiu cat este acum taxa, dar intr-o vreme era 26$ pe luna din cate stiu, ceea ce mi se pare cam mult pentru o formatie pe care o ascult (intens), dar care lanseaza albume bune din doi in doi.

in fine... daca vreti... inscrieti-va... eu nu vreau.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde the_glue » Mar Mai 24, 2005 12:56 pm

e destul de greu sa te inscrii in lpu,mai ales daca nu ai card.am incercat si eu.
e destul de scump.multi fani au spus ca s-au inscris doar pt ce primesc anual.
si nu poti merge la petrecerile organizate de lpu doar daca ai peste 21 ani.
sunt si o gramada de avantaje,cum ar fi faptul ca iti poti procura bilete la concerte inaintea tuturor...
somebody angry BROKEN
'''I've carried this weight for too long... o ooooo
disasociated,,,
,,,unapreciated
'''and everything I've hated,,000
keeping me so jaded,,,
I look 222 into the mirror and I''' hate what I see,,,
0LP all my lifes 00 000 disfunction
'''ALIVE in front of me,,,
Avatar utilizator
the_glue
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Mai 21, 2005 11:00 pm

Mesajde strikerlb » Joi Iul 14, 2005 12:06 pm

Nu trebuie sa faci parte din fan clubul oficial, nu trebuie sa porti tricou oficial LP, nu trebuie nici macar sa porti tricou cu LP, nu trebuie sa faci nimic din toate astea ca sa fi fan LP. Tot ce trebuie sa faci este sa iti faca placere sa le asculti muzica oricand si sa le cumperi discurile lor originale. Mie mi-a fost foarte greu sa fac rost de toate Cd-urile Si DVD-urile originale, nu neaparat din cauza banilor; dar acum chiar pot spune mandru ca sunt fan LP. Un fan club te poate ajuta sa faci rost de orice material asta e bine. Dar si daca esti un fan adevarat si vrei neaparat ceva te zbati si singur sa faci rost de produsul respectiv.
strikerlb
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Iul 12, 2005 1:39 pm
Localitate: bucuresti


Înapoi la Linkin Park

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator