Linkin Park.........in Romania?

Forumul asociat fanclubului Linkin Park

Linkin Park.........in Romania?

Mesajde SHOWMASTER » Mar Oct 14, 2003 8:51 pm

aud tot mai multe zvonuri cum ca lp ar veni in jurul lunilor...nov sau dec...in romania...
cel putin asa a zis chester pe mtv europe...a afirmat de europa de est si ........de roumenia....
asa ca daca stiti ceva nou bagati aici...info...


si nu numai ...propun ca acest subiect sa fie open...pt a discuta evenimentele din turneele lp...
sunt un geniu neinteles de contemporanii mediocri !
SHOWMASTER
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Dum Apr 14, 2002 4:22 pm
Localitate: .

ce stiu eu...

Mesajde primal8sin » Vin Ian 02, 2004 9:52 pm

a trecut si luna decembrie si ei nu au ajuns in romania... poate e mai bine... pentru ca toti marii artisti au avut oarece probleme dupa ce au dat o raita prin tara noastra... whatever... nu pot spune ca regret ca nu au venit.

din turnee: am observat pe site-ul lor tot felul de modificari la turneul in care se afla... orase adaugate pe harta, orase scoase sau amanate... vor trece si prin europa, daca nu au facut-o inca...
The very worse part of you is me!
primal8sin
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Joi Ian 01, 2004 11:50 pm
Localitate: Iasi

ca orice mare artist

Mesajde Mr Teo » Vin Ian 02, 2004 9:53 pm

Linkin Park tre sa faca bani ca sa vina in Romania.
Nu sunt foarte multi care isi permit preturi exorbitante la bilete.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

good point!

Mesajde primal8sin » Vin Ian 02, 2004 9:59 pm

atata vreme cat publicul din romania are gusturile pe care le are... nu vad cat de multi s-ar duce la un concert LP. poate ca sunt dar necazul cel mare este ca ceii dispusi sa vada asa ceva nu dispun de partea financiara :| asta este... poate or veni si vremuri mai bune!
The very worse part of you is me!
primal8sin
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Joi Ian 01, 2004 11:50 pm
Localitate: Iasi

eu asa stiu

Mesajde Mr Teo » Vin Ian 02, 2004 10:03 pm

Ca sa vina un artist in Romania, managerul se intereseaza pe la persoanele care organizeaza turnee/showuri etc.(mai ales in Bucuresti).
Daca persoanele alea sunt interesate sa le plateasca un pret care convine managerului(suficient ca sasi aduca ei formatia+instrumentele) sa le fie de ajuns si cantaretilor atunci sunt de acord.
Organizatorii ca sasi scoata banii vand bilete.
Si la cineva ca Linkin Park ma gandesc ca biletele ar fi intre 2-5 milioane.
nu credeti?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde primal8sin » Vin Ian 02, 2004 10:11 pm

5.000.000? your stake is too high. faza este ca daca ar fi organizatori interesati s-ar scoate poate ca destul de ieftin, mai ales ca astia un un turneu prin lume... si macar pana la berlin tot trebuie sa ajunga... what ever... va mai dura multa vreme pana sa vina ei in romania si sa ne permitem si noi sa-i primim cum se cuvine!
The very worse part of you is me!
primal8sin
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Joi Ian 01, 2004 11:50 pm
Localitate: Iasi

Mesajde Black Beauty » Lun Ian 12, 2004 11:51 pm

eventual, poate vin sa filmeze vreun clip :) dar n-as crede!
=Crows bring the spring=
R.I.P.
Avatar utilizator
Black Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 293
Membru din: Mar Iul 31, 2001 11:00 pm

lol

Mesajde primal8sin » Mar Ian 13, 2004 8:54 pm

video LP filmat in romania?! hahahaha... de ce sa vina aici? crezi ca nu-si permit sa dea bani sa si-l faca in state?
The very worse part of you is me!
primal8sin
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Joi Ian 01, 2004 11:50 pm
Localitate: Iasi

Mesajde LIGHTNING » Vin Feb 06, 2004 12:48 am

Well .. fani sunt cu tona in romania de fapt am vb cu unii care ar da si 10. mil doar sa ii vada pe scena deci eu zic ca ar veni de prin tara multi..
Acuma nici organizatorii un o sa puna bilete de 5 mil draq la nevelul de trrai .. o sa aiba 3 spectatori .. totusi 1 mil cred ca o sa fie biletu.. o sa varieze de la 20$ la 50 % cred eu..
Avatar utilizator
LIGHTNING
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Feb 05, 2004 12:00 am

Mesajde the_glue » Lun Mai 23, 2005 9:11 pm

si mie mi s-a spus ca vin in romania vara asata.da nu-i adevarat ca au spus ca nu mai concerteaza pana in 2006.(sau ceva de genu asta);
oricum,sunt dispusa sa dau oricat de mult pe un bilet.cel mai scump nu va fi peste 2 milioane.cica asa a fost la nightwish,intre 500 mii si 2 mil.
daca vin in romania si nu ma duc la concert cred ca ma sinucid.si daca ma duc cred ca am sa mor in sala inainte sa urce pe scena,dar macar mor fericita,la concertul lor.
pe http://www.lpassociation.com a spus cineva ca exista putine sanse sa ajunga prin romania sau macar prin zona.
apropo de concerte live,ati vazut live in texas?
;a
somebody angry BROKEN
'''I've carried this weight for too long... o ooooo
disasociated,,,
,,,unapreciated
'''and everything I've hated,,000
keeping me so jaded,,,
I look 222 into the mirror and I''' hate what I see,,,
0LP all my lifes 00 000 disfunction
'''ALIVE in front of me,,,
Avatar utilizator
the_glue
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Mai 21, 2005 11:00 pm

Mesajde strikerlb » Mar Iul 19, 2005 11:02 am

LP ar fi venit in romania in 2004 daca idiotii de la noi din tara nu le spuneau ca nu pot plati 450000$; suma era nesimnificativa se strangea fara probleme. Vor veni stati linistiti. Io personal astept mai mult noul album din iarna decat un concert care nu se stie cand o sa se tina.
strikerlb
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Iul 12, 2005 1:39 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Red_Mustang » Mar Iul 19, 2005 11:06 am

striker...ei or sa vina...da' nu se stie cand ... poa' sa vina si dupa 10 ani...
asa ca nu tre' sa iti faci sperante :) mai bine stai stai stai....si cand intra in tara sau se da de veste...fuga la bilete :))
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde lens12 » Joi Sep 03, 2009 10:17 pm

totusi io daca ar veni LP in Romania ...chiar daca am BAC ,teza,examen in ziua aia io chiulesc si merg la concert:))
lens12
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:06 pm
Localitate: Buzau


Înapoi la Linkin Park

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron