Albumul preferat

Forumul asociat fanclubului Shakira

Alegeti albumul preferat

Puteţi selecta până la 5 opţiuni

 
 
Vezi rezultatele

Albumul preferat

Mesajde Shakamanic » Mie Oct 19, 2005 9:29 pm

Care este deci albumul vostru preferat,a lui Shaki bineinteles,vota-ti shi argumentatzi-va votul!Ale mele cred ca sunt DELL shi FO1! ;)
No, no intentes disculparte
No juegues a insistir
Las excusas ya existían antes de ti...
Avatar utilizator
Shakamanic
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Oct 18, 2005 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Oct 19, 2005 9:45 pm

puiutz...
te rog eu, fii atent la mai multe lucruri pe acest forum, cum ar fi:
sa nu deschizi subiecte aiurea in doo cuvinte shi fara argumentatie (cum ar fi asta in care spui duar k iti place shi nu de ce)
sa nu deschizi 10 subiecte legate de aceeashi melodie sau eveniment, cum am patzit azi, vezi k le-am unit eu
atentzie la gramatica, se scrie "votati". potzi scrie shi vota-ti, da in cazu asta tre sa dai o br copirait la un nene ce-shi zice baicsu :D
astept sa revii cu o argumentatie la acest subiect, adik de ce iti plac albumele respective.
pies, nu vreau sa crezi k nu eshti binevenit aici sau k nu apreciez k incerci sa faci nishte subiecte, dar rog mai multa consistentza...


shi k sa-l salvez shi sa revin ontopic, spun k mie imi place cel mai mult laundry service. dar e o optiune subiectiva, imi place cel mai mult pentru k dupa ce am ascultat acel album am devenit fana...
in rest, e fuarte dificil de facut o comparatzie, dupa parerea mea, pentru k shakira avea un alt stil pe albumele de inceput, realizate duar in limba spaniola, shi altul dupa LS... din aceasta cauza e shi "acuzata" de unii fani k nu mai e ce-a fost, k a devenit comerciala shi altele de genu asta... personal, eu o vad k pe o evolutzie.
FO1, pana acum, mi se pare inspirat, shi cred k shi versiunea in engleza va fi una reushita... pare a fi invatzat sa imbine stilurile shi sa se exprime in ambele limbi cu un real succes :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Shakamanic » Mie Oct 19, 2005 10:37 pm

Hei nu te lua de mine! ;)
Eu doar incerc sa mai animez lucrurile pe aici ca vad ca nu prea s-a raspuns la noile topicuri! A-)
No offense! :n:
No, no intentes disculparte
No juegues a insistir
Las excusas ya existían antes de ti...
Avatar utilizator
Shakamanic
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Oct 18, 2005 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Oct 19, 2005 10:46 pm

am spus k nu asta era intentzia
te sfatuiesc ink o data sa citeshti regulamentu, altfel te pashte un avert. daca nu de la mine, de la un mod rau pe nume katzy :D
revii ontopic totushi?
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde sand_o » Joi Oct 20, 2005 9:39 am

OK...down boys and girls =))

Mie sincer imi place mai mult Fijacion Oral vol. 1 mai mult decat toata celelalte albume, chiar mai mult decat Donde Estan Los Ladrones. E un album foarte reusit, eclectic in stilul Shakira. A abordat de la reggaeton la rock, la bossa nova si chiar dance. E un album atat de complex si e in acelasi timp in pas cu tipurile. Vocea ei suna excelent pe intreg albumul.
Presimt ca Oral Fixation va fi la fel de bun! Mai ales ca va fi mai ROCK!!!
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde shak_shackled » Vin Dec 02, 2005 1:36 am

Shaki, cred ca trebuie sa updatezi threadul :P
O sa-ti spun si eu parerea dupa ce ascult cu cea mai mare atentie OF2, sincer n-am avut timpul si mijloacele necesare sa-l ascult asa cum trebuie...dar asta se va schimba odata cu venirea vacantei.

Si apropo...cati o sa votam? bineinteles cu pareri pertinente...mai ales ca Shakamanic a cam fost "expulzat" :D

Te rog...lasa-l sa vina inapoi, bineinteles dak mai vrea,ca si el e suparat, are un orgoliu

Nu uita de updatat threadu :P
shak_shackled
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Lun Noi 14, 2005 9:16 am
Localitate: Galati, Romania

Mesajde anshakira » Mie Iul 05, 2006 7:53 am

"laundry service" mi se pare cel mai rock album al ei. Inainte de el, albumele shakirei erau pe un stil latino-arabesc, acum a adoptat si alte stiluri....
anshakira
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iul 04, 2006 8:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde sand_o » Mar Iul 11, 2006 8:37 am

huh??

latino?
Pies descalzos si Donde estan los ladrones sunt mult mai putin latino decat Laundry Service
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde shakira_an » Mie Dec 13, 2006 6:23 pm

Mie imi place DELL si LS
shakira_an
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Dec 09, 2006 6:53 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shakifanatic » Mar Iul 10, 2007 12:43 pm

Pai sa sti ca eu nu am votat pt. ca preferatul meu este MTV Unplugged de care ai uitat. Si ar mai fi si Magia, Peligro care nu apar aici.
Avatar utilizator
Shakifanatic
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iul 09, 2007 11:00 pm


Înapoi la Shakira

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron