Stiri, zvonuri, vesti, nimicuri, impresii, pareri, rugaminti, anunturi si etcetera

Forumul asociat fanclubului Shakira

Mesajde o_tzestoasa » Mar Ian 17, 2006 10:41 pm

apoi sa se hotarasca o data, neaparat pentru Hey You, zic eu...shi nu numai eu...shaki, oare daca o punem de o petitie, ne baga cineva in seama ??! HEY YOU sa fie, zisera toti! :D
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde shak_shackled » Joi Ian 19, 2006 4:49 pm

o_tzestoasa, nu stiu dak o sa ne bage cineva in seama, putin probabil...
Sa vedem ce o sa iasa din toata treaba asta, pana nu o sa vad videoclipul la TV nu o sa mai cred nici un zvon, ca m-am saturat de ele.

Si eu tot Hey you cred ca o sa fie ;)
shak_shackled
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Lun Noi 14, 2005 9:16 am
Localitate: Galati, Romania

Mesajde sand_o » Vin Ian 20, 2006 7:42 pm

Tobosarul Shakirei spune ca sunt 4 cantece pe care se dezbate acum ... :)
Dar in acelasi timp unele surse spun ca Shakira ar inregistra un cantec cu The Fugees (Killing me softly ...pentru cei ce nu stiu)

nu imi dati ban acum pentru zvonuri =))
stiu ca nu va plac
eu spun ce mai vb lumea
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde o_tzestoasa » Lun Ian 30, 2006 4:22 am

eu nu inteleg de ce se tot dezbate atat shi nu se delibereaza o data? adica, Don't bother e cam gata, deci e vremea sa iasa ceva nou...de ce nu se simte casa de discuri? da de fapt, 'jaba ne intrebam noi aici, ca no one cares ~p
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde sand_o » Vin Feb 03, 2006 12:55 am

pai se cam deranjeaza si ei pana la urma

dupa ultimile vesti mai mult sau mai putin oficiale se stie ca Shakira a colaborat pt cel de-al doilea single cu Wyclef Jean, membru al trupei The fugees originar din Haiti ... are fata cunoscuta tipul ...si cantecul a fost inregistrat recent in Miami.
Dupa cum spunea un ziar din Miami cantecul are influente reggeaton (deci sa ne asteptam la un nou la tortura..dar in engleza..??!)

sa vedem cee va iesi

oare ce miscari mai scoate de data asta...in momentul asta ma indoiesc de originalitatea piesei si a videoclipului:))) sa vedem ...sunt foooarrrtee curios ce va iesi
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde shak_shackled » Mie Feb 15, 2006 8:12 pm

Hello guys long time no talk...ce sa-i faci sesiune, examene, nopti nedormite,cearcane...presupun ca multi dintre voi stiu sentimentul, eu incep sa ma obisnuiesc, asta nu inseamna ca imi si place.

Si acum sa mai zicem ceva si de Shakira :D
In primul rand imi pare super rau ca nu am putut sa postez ceva de ziua ei, pe 2 februarie.

Si, in al doilea rand, chiar acuma ascult melodia Shakirei - Hips don't lie, featuring Wycleaf Jean. Trebuie sa spun ca im era dor de un cantec de genul asta. De pe Oral Fixation vol.2 lipsesc astfel de cantece. Imi place foarte mult cum suna, probabil o sa aiba un succes destul de mare, poate cat La Tortura, desi e destul de greu sa se ajunga iar acolo. Versurile...din cat am putut eu sa descifrez din ele, nu mi s-a parut nimik iesit din comun, nimik extraordinar...dar nici La Tortura nu avea versuri pt care iti trebuia unu IQ de geniu ca sa intelegi despre ce era vorba in el. Asa ca merge, imi place.

Acuma astept parerile voastre despre el :P

Cine vrea cantecul sa-mi trimita un PM si il trimit pe mail ;)
shak_shackled
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Lun Noi 14, 2005 9:16 am
Localitate: Galati, Romania

Mesajde sand_o » Dum Feb 26, 2006 11:37 am

salutare natiune din nou :D


imi place ffff mult Hips don;t lie ...va fi un mega hit :D
Shak_shackled a spus cam tot ce se poate spune despre el ...
videoclipul se lanseaza pe 8 martie... de-abia astept :D
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde Shaki » Dum Feb 26, 2006 12:14 pm

acu il ascult. mie nu imi place :D
ushurel, absolut nimik deosebit, de vara. in afara de vocea shakirei care e frumoasa, k de obicei, nimik interesant. probabil o sa se urle tuata vara prin discoteci shi pe la radiouri. dansant, k sa zic shi ceva de bine.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde shak_shackled » Dum Feb 26, 2006 5:53 pm

he he.....ma gandeam io k o sa fie multa lume careia nu o sa-i palca melodia....am un deja-vu, asa se zicea si in legatura cu La Tortura sau Whenever Wherever.

singurul lucru care mi s-a parut naspa, si pe care l-am aflat mai tarziu e ca vrea sa introduca melodia pe Oral Fixation vol 2 si sa faca o relansare...asta doar pt a mai vinde cateva albume; dak scotea albumu de la inceput cu Hips Don't Lie atunci era totul ok pt mine...da' asa.... e cam naspa faza; probabil a fost fortata si de imprejurari, de faptul ca nu prea s-a vandut albumu, au pus presiuni si sefii ei..cine stie.
shak_shackled
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Lun Noi 14, 2005 9:16 am
Localitate: Galati, Romania

Mesajde Shaki » Dum Feb 26, 2006 9:41 pm

whenever, wherever mi-a placut de la inceput f mult, iar la tortura m-a 'prins' destul de rpd. hpis don't lie ie slabutz shi asta ie, tre sa ne impacam cu ideea.
in ceea ce priveshte relansarea, cred k ie o mutare proasta, pt k n-o sa aduca vanzari in plus, ci o sa faca o ametzeala mai mare in mintea consumatorilor. parerea mea.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde shak_shackled » Mar Mar 07, 2006 4:54 pm

iata ca a aparut in sfarsit si videoclipu :D
lansarea oficiala cica e pe 8 martie, dar pe net a aparut deja
iata adresa de pe care puteti sa-l luati, pt cei care sunt poate nerabadatori, pt ca pana apare la noi sigur mai dureaza vreo saptamana-doua

http://www.shakiramedia.com/index.php?page=popup&id=910

e simpatic videoclipul, e exact cum credeam ca o sa fie....adik sa o vad pe Shakira dansand. Deci, nimic foarte special, dar dragut :)

Sa-mi spuneti ce credeti :P
shak_shackled
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Lun Noi 14, 2005 9:16 am
Localitate: Galati, Romania

Mesajde Shaki » Mar Mar 07, 2006 6:23 pm

cred k videoclipu ie shi mai prost decat melodia...

a aparut un articol despre ea in popcorn, dar nu ceva ce sa nu se fi shtiut...
offtopic, nu shtiu de ce dwld video la servi in loc sa plec acas :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde sand_o » Sâm Mar 11, 2006 12:15 pm

Salutare din nou. Personal imi place cantecul (singurul minus il au versurile in anumite parti) si videoclipu imi place si mai mult. Iata si cateva argumente de ce il consider eu unul dintre cele mai bune videoclipuri pe care le-a avut Shakira:

- e videoclipul cu cei mai multi figuranti pe care l-a avut vreodata. Se aseamana poate cu Ojos Asi..dar aici figurantii au un rol mai important decat sa formeze o multime la un concert.

- videoclipul contine multe scene filmate in locuri diferit (in fata peretului portocaliu, printre voalurile roz, pe scena dansand cu fetele alea in alb, la carnaval, pe scaun, partea cu spatele sclipitor pe fundal negru, si wyclef cantand la chitara aia la inceput) nu imi aduc aminte un alt videoclip Shakira care sa se fi petrecut in atatea locuri. Poate singurul care i-ar face concurenta la acest capitol ar fi Ciega Sordomuda

- e un videoclip in care sunt prezentate multe din costumele Carnavalului din Baranquilla ... de fapt intreaga scena a carnavalului e inspirata de acest carnaval care a avut loc chiar luna asta. Deci Shakira arata din nou ca nu isi uita radacinile. In plus dansurile prezente acolo sunt inspirate din cele de la carnaval

- Shakira schimba patru tinute pe parcursul videoclipului: fusta si bluza portocalie, hainele albe din timpul dansului, pantolonii verzi cu "sutienul" ala rosu la carnaval si paietele alea care ii acopera spatele in timpul scenei pe fundal negru.

- E primul videoclip in care foloseste dansatori. Si poate unii o critica pentru asta dar mie chiar imi place scena cand danseaza cu fetele alea :D... e bine ca nu se foloseste prea mult de ele ... m-as fi suparat dak dansatorii ar fi dansat mai mult decat ea... deci inca un plus

- Tot legat de dans nu stiu dak ati observat ca are muuult mai multe miscari din maini decat pana acum. fiecare miscare din solduri e mai noi completata de maini in videoclip.

Poate nu toate argumentele enumerate mai sus sunt chiar valoroase dar sincer eu cred ca videoclipul asta chiar a adus ceva nou pentru Shakira :D
PS: nu am scris asta ca sa schimb parerea nimanui ... doar ca sa spun de ce imi place mie videoclipul
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde shak_shackled » Dum Mar 12, 2006 11:55 am

Wow...am cerut eu pareri despre videoclip..dar mi-ai intrecut orice asteptare mai Ovi.
Si acuma cu toate argumentele tale parca mi-ai deschis si mie mintea asupra unor detalii :D

Da, interesant cu dansatorii aia....si ma gandeam eu ca acele costume s-ar putea sa fie unele traditionale din Columbia, dar nu eram sigur.

In concluzie e un videoclip bun...vorba ta, are niste elemente noi. Oricum pt o melodie precum Hips Don't Lie care e mai "usurica" asa, trebuie sa recunoastem, nici nu ne puteam astepta acuma la nu stiu ce opera de arta.

Si apropo...ati vazut videoclipu de la Dia de Enero?
E simplu, dar dragut. Shakira plimbandu-se pe plaja, cam asa ar putea fi rezumat. E simplu, ca si melodia de altfel, care a fost scisa se pare pt iubitul ei, Alejandro ala, fiul fostului presedinte al Argentinei.
Se pare ca e plina de noutati Shakira zilele astea :P
shak_shackled
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Lun Noi 14, 2005 9:16 am
Localitate: Galati, Romania

Mesajde sand_o » Dum Mar 12, 2006 6:01 pm

pai da ... e clar ca e un videoclip pe masura piesei ..comercial :D

Si imi place Dia De Enero, videoclipul si melodia :D. .e chiar dragut. ...

PS: pe ala il cheama Antonio ;)
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde shak_shackled » Lun Mar 13, 2006 2:38 pm

LOOOOOL..da mah..Antonio
Nush unde ma gandeam...cand ma gandesc la aia de prin America Latina toti sunt Alejandro pt mine...ce vrei, de la atatea telenovele care ne intoxica mintea...
In fine, Antonio de la Rua ala, pletosu' :P
Voiam sa dau un edit la postu meu, da' de-acuma...

Hai sa vedem ce mai apare.

Am vazut ca Shakira era pe coperta de la Popcorn ... cu un titlu "sugestiv" :"Am devenit adulta la 14 ani"...off, ziaristii astia ce fel distorsioneaza ei realitatea, numai ca sa vanda marfa...ce vrei, trebuie sa traiasca si ei :P
shak_shackled
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Lun Noi 14, 2005 9:16 am
Localitate: Galati, Romania

Mesajde o_tzestoasa » Joi Mar 16, 2006 2:21 am

Dezamagire totala pt mine, piesa ultima a Shakirei :da: Daca si femeia asta, pe care o apreciez de la primele ei piesa ca e atat de speciala shi are niste versuri incredibile, a ajuns sa faca comercialitatzi d'astea, sincer imi pare rau. Mi se pare ca piesa e o varianta un pic columbianizata de la "My Humps", doar ca ea se misca mult mai bine ca muirerea de la BlackEyed Peas. Nu imi place, nici melodia, nici clipul. Prefer sa ascult Moscas en la casa, Donde estan los ladrones sau No creo decat piese d'astea de piatza. Urat!
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde SOD » Joi Mar 16, 2006 12:56 pm

tu ca tu, da io sunt terminat. am si dat posteru jos, din dormitor. sunt ff dezamagit.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Shaki » Vin Mar 17, 2006 9:22 am

sody por favor plimbatzi plictiseala pe alte threaduri...

tzesty nu e chiar asha, e o melodie destul de catchy, am vazut-o in playlist la uameni care nu sunt pe genu asta, deci cum spuneam, e destul de simplutza shi bine dispune
videoclipu, imi pare rau baietzi k atzi irosit argumentatzii, dar in afara de scena aia cu shakira printre voalurile roz, nu-mi place deloc :P
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Mar 25, 2006 1:54 am

imi place f mult melodia...mi se pare k maj singleurilor kre l scoate aku is in genu asta,da pe albume is mel diferite de ele,adik alt stil,nush dc mi se pare.
orikum mie-mi place stilu asta,kre unele pers il considera "prea comercial" sau ceva de genu,deci melodia imi place...clipul nu mi se pare asha special,da`mi place in general,mai ales kum se mishk ea,k de obicei.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde sand_o » Sâm Mar 25, 2006 11:02 pm

pt cine intereseaza, este un poster cu ea in bravo
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde h0va » Dum Mar 26, 2006 2:59 am

bre, donshoarei asteia nu'i zice nima ca mishcarile alea spasmodice nu pot trece drept dans decat in cazu in care sunt prestate la petrecerea de Craciun a bolnavilor de la sectia de psihiatrie de la Socola...ultimul clip pe care l'am vazut cu w jean ie pishator..incet incet se transforma shi asta intr'o borfelina made in US..

pacat, era mishto melodia aia cand ish ungea balamalele cu oloi shi apoi camuflata mai ceva ca stalone in renbo 2 se tara pe masa lu baiatu ala de se holba la ia pe giam..acu ish da cu firma'n cap ndezamajind trilioanele de fani din tuata lumea :(

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Shaki » Dum Mar 26, 2006 11:09 am

eh. nici mie nu imi place cum danseaza in ultimu clip, dar unii dintre noi puate suntem mai putzin transhantzi shi mai ingaduitori :)

sand, thx de info
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Dum Mar 26, 2006 6:16 pm

shakule tu inca iti mai cunperi bravo?

shakira avea intotdeauna un stil mai dubash de a dansa... asa cum zice varu h0va:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde o_tzestoasa » Lun Mar 27, 2006 4:39 pm

Razvi, dice esti rau? :D acu chiar de e drept ca nu e cea mai reusita piesa a Sakirei, putem trece peste, de dragu a ce a facut pana acu, nu? Cu cat vad clipu mai des, incepe, parca totusi, sa imi placa :)
off topic grosolan - Shi ce ai tu cu Bravo? e o revista educativa shi care pe vremea mea, cand era un fel de bibliutza a adolescntei mele, era o sectiune de love & sex & tenderness...fuarte educativa, REPET :D
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde Daimon » Lun Mar 27, 2006 4:52 pm

offtopic la fel de grosolan, poate si mai: Dora, tu zici acolo ceva de adolescenta:D da' daca shaki mai ii adolescenta (shaki rechina, asta a noastra, ca sa fiu bine inteles) io-s sugar.
cat despre cat ie revista de educativa si cat de eficiente sunt sfaturile.. asta nu imi pot da seama din declaratii ;)

ontopic: deci mie imi place timoe, melodia aia de la shakira... dar chestia e ca imi place pt ca imi aminteste de ceva, de alta melodie. oricum e ok.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Shaki » Lun Mar 27, 2006 7:36 pm

pentru informatzii suplimentare despre ce reviste citeshte shaki (shi nu de shakira e vb), ce culoare are lenjeria ei shi cate alunitze are pe umaru stang, deschidetzi va rog un thread pe kterinci
continua-tzi :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde sand_o » Joi Apr 13, 2006 7:44 pm

Shakira va canta Hips Don't Lie cu putine minute inainte de finala Campionatului Mondial de Fotbal din Germania :D
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Iul 09, 2006 4:23 pm

adica azi

banuiam io ca tresa se iveasca ceva sa strice spectacolu folbalistic :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Dum Iul 09, 2006 4:32 pm

asa ziceam si eu,mama lor de italieni :D

cat despre shakira,numai de bine :)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Shakira

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron