Shakira In Romania

Forumul asociat fanclubului Shakira

Mesajde memetshot » Dum Mai 21, 2006 11:34 am

shaki.....ala este un meci AMICAL...deci acele specimene nu or sa vie sa vaza intai meciu si porma sa violenteze sarmanii fani jakiresti.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde dadius » Dum Mai 21, 2006 2:11 pm

Faptul ca se intampla in Timisoara si nu in Bucuresti ma face sa cred ca mai e o speranta ==D . Nu pot sa cred ca vine un artist care este in toate topurile din lume! Si vine unde? In Timisoara. In sfarsit se mai intampla ceva si in alta parte a tarii,nu doar in capitala. FOARTE BINE. BRAVO BRAVO BRAVO.

Respectele mele
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde sand_o » Dum Mai 21, 2006 2:21 pm

nu stiu cum va imaginati voi un concert la cateva minute dupa un meci de fotbal
e imposibil din punct de vedere tehnic!!!


asa ca lasati aberatiile cu inghesuielile printre suporterii rapidisti si timisoreni!
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Dum Mai 21, 2006 3:08 pm

dadius...poi moonspelu unde a facut super show? nu la tm?

apropo lu fanii veseli...io zic sa lasatz umpic bucuria doparte ca sar putea sa va bucuratz dejaba. in traduce sar putea sa nu va vie mareatza cantareatza. nu de alta da cam asta am auzit io de la neste un zear.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde sand_o » Dum Mai 21, 2006 4:11 pm

se foarte poate sa nu vina...
ramane de vazut ...
speranta moare ultima

da' acuma ca tot m-ai facut curios, nu zici mai multe de ziaru ala?
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Dum Mai 21, 2006 4:20 pm

poi momentan nu mia fo confirmat ce am scris mai sus (auzit la zear nu inseanma ca am citit articol de la ei) si sper pentru binele vostru sa nu fie asa (nu de alta da mai fac si io un misto de tanti "blonda cu sase mari")
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Necko » Dum Mai 21, 2006 4:32 pm

memet, egoistule, zii la fan tot ce jtii. il faci curios si porma-l lasi in ciatza.
ce om rau si animaloo asta, domle!
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Dum Mai 21, 2006 8:55 pm

memetule, sa-mi aduci aminte satz shoptesc ceva la ureche cand ne vdm, sa nu ma auda tuata lumea :p

shi eu sper sa nu vina in timishuara. sper sa vina in bucureshti k sa nu ma mai deplasez. sunt o leneshe :D altfel, da, moonspell la timi, apocalyptica la tg muresh, him vine acu la sibiu... shi-or mai fi fost shi altele, nu detzine capitala monopolu...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Dum Mai 21, 2006 9:08 pm

sa nu cumva sa uit, penca cine stie, poate invatz vro injuratura calumea.
da inainte mai zici odata "blonda cu sase mari" ?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Shaki » Dum Mai 21, 2006 9:11 pm

memetule, blonda cu sase mari nu ie shakira, deci offtopic, deci vezi k eshti pe prapastia care duce catre cel putzin catre un avert, daca nu ban :hades:
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Dum Mai 21, 2006 11:10 pm

wtf, cauta aia la TM si ce legatura are cu fotbalul?

deci io nu pricep.. biletul la un meci amical POLI - RAPID o sa fie 500 de mii. da' poate ca unii nu tin neaparat sa o vada pe Shakira... plm sunt curios care e de fapt faza
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde ConteleDrakula » Lun Mai 22, 2006 10:42 am

Nu are legatura meciul cu concertul, partida A AVUT LOC deja iar pe cand e concertul probabil ca e gata si campionatul.de asemenea, daca se va tine la Timisoara, ar fi inca un motiv de bucurie - sa mai aiba parte si provincia de concerte ale unor nume mari, nu doar Bucurestiul (no offense)
Alte date din EVENIMENTUL ZILEI :
Zilele trecute s-a aflat la Timisoara impresarul belgian Guido Jonnsen, cel care a adus si trupa Depeche Mode in Romania. Acesta a venit sa puna la punct detaliile legate de concertul Shakirei. Pentru gazduirea evenimentului, timisorenii au avut de luptat cu Constanta si Bucuresti. Jonnsen a vizitat stadionul „Dan Paltinisanuâ€Â
ConteleDrakula
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Vin Apr 16, 2004 12:19 am
Localitate: Transilvania

Mesajde sand_o » Lun Mai 22, 2006 12:42 pm

in sfarsit un om care gandeste ca un concert cu zeci de mii de oameni nu poate fi dupa un meci de fotbal...mai ales ca e in mijlocul verii..

si multumesc pentru informatiile noi :)

sa speram ca asa o sa fie
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mar Mai 23, 2006 12:44 am

ConteleDrakula scrie: Organizatorii spera ca la eveniment sa vina aproximativ 70.000 de spectatori.
~p~p~p

nici nu stiu ce e mai aberant... sa iti imaginezi ca ar exista atatia oameni care sa vina la un conecrt de genu asta, sau sa iti imaginezi ca incap pe stadionul ala 70.000. chestia asta e mai mult decat amuzanta.

continui sa cred ca shakira ar avea mult mai mult succes umpic mai la est... pana una alta astept sa ma mai minunez de diverse alte stiri legate de concert:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde memetshot » Mar Mai 23, 2006 8:05 am

daiomuane, poi ie lojic mai. in primul rand ar putea sa se stea si pe teren plus ca fanii jachirei fiind copchii de 14-15 ani, intra doi pe loc.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Mai 23, 2006 11:30 am

jachi uneste si tu postu asta cu al de sus....ca au trecut cele 3 ore

deci va vine favorita. astept valurile de fani jachireshti care sa se duce asupra timisuarei cum numa tzunamiu stie.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde ConteleDrakula » Mie Mai 24, 2006 10:38 am

70 000 e probabil un numar putin exagerat , insa daca la meciuri incap pe stadion 40 000 de oameni, in conditiile in care si pe gazon este permis accesul publicului nu pare chiar imposibil ca sa incapa atatia oameni acolo. Mai greu e de crezut ca vor exista atat de multi cumparatori de bilete - din cate stiu eu doar Michael Jackson a avut show cu vreo 100 000 de oameni in Romania (sau poate sunt prost informat :p )
ConteleDrakula
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Vin Apr 16, 2004 12:19 am
Localitate: Transilvania

Mesajde eyewitness » Mie Mai 24, 2006 2:35 pm

da, 70.000 este cam exagerat mai ales ca pe gazon nu ie voie decat cu 22 de jucatori plus arbitrul de centru :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Mai 24, 2006 7:19 pm

deci srry guys dar shakira tocma ce shi-a anulat concertu in ro... a zis la shtiri pe proteve, motivu fiind k romanii nu shi-au putut tzine gurile shi au dezvaluit publicului larg locu in care va locui... asta e, alta data, shi speram in alt orash, cu o mai buna organizare

va las sa discutatzi despre fotbal cu eye ink o zi doo shi dup-aia inchid threadu :P
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Necko » Mie Mai 24, 2006 7:20 pm

mei, statz calmi !

nu mai vine cuana Shachira. s-a speriat si nu mai vine. de ce s-a speriat? de romani, normal, de romani s-a speriat.

ma, da fricoasa mai ie si shachira asta! ca ce puteau sa-i faca romanii? numai bine!
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Mai 24, 2006 7:37 pm

bre necko, lasa shakira, da meciu poli-rapid se mai juaca? asta-i inportant :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Necko » Mie Mai 24, 2006 7:40 pm

aiule, inpresaru lu shachira n-a zis nica referitor la acest amanunt nesemnificativ pentru adevaratii fani ai divei.

da daca se juaca ma duc sigur, ca in conditiile mai sus mentionate merge si fiimiu cu mine. ba chiar si fiimia. si cred ca asa vine si daimonu. sigur!
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Mai 24, 2006 8:07 pm

bre necko, inpresaru shakirei ie un baiat dajtept, a folosit cosinus de alfa aplicabil la capacitatea stadionului + gazonu de 70.000 si ia rezultat asa: timisuara 19 spectatori, arad 14, deva 12 , cluj 17 si altele 54. facand iel un calcul trigonometric ia iesit o "tanjenta" cu muzica si ce si-a zis omu, da-o in plm de romania si hai la turci ca aia vin grupa la stadion fie ca juaca bejiktaj, fie ca juaca shakira, fie ca da alah un bairam sau ramadan.

deci pan la urma vedem meciu sau nu?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Necko » Mie Mai 24, 2006 8:14 pm

vad, vrei sa zici! cu tu ejti la mare, la suare si n-ai cum sa vezi. dadaca dai o bere puate tzi-l povestesc.

sinca cEva. vezi ca la timisuara is 18 spectatori, ca pe unu l-am auzit io cind o zis ca-si baga p**la-n ea de shachira daca ie folbal nainte. ca shachira-i place, da folbalu nu. acu se linijtira tatzi.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde sand_o » Mie Mai 24, 2006 8:15 pm

ok .. sunt putin dezamagit ...
ar putea sa schimbe pur si simplu locatia...nu sa amane tot concertul .. eh ..asta este... alta data


Shakira se teme de atentate pt ca in 2002 a fost amenintata destul de serios de argentineni si a avut destule probleme si cu cei din Columbia...De ce cu argentinienii? Pentru ca logodnicul ei e fiul fostului presedinte argentinian Fernando de la Rua care a dus Argentina in criza si care a fost dat jos de la putere prin lovitura de stat.
...de atunci e cam sperioasa :))
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde Necko » Mie Mai 24, 2006 8:19 pm

mai sand, sincer imi pare rau pentru voi, da ce-are arjentinu cu romanu?

eu zic ca toata treaba asta e doar un pretext ca sa ne zica un NU politicos. ipocrita ca si hagi, asta ie!
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde shak_shackled » Mie Mai 24, 2006 8:42 pm

:( pacat...sincer nu prea credeam ca o sa vina, desi imi facusem unele sperante ... prea era prin toate ziarele, pe la stiri ... asta e...poate alta data

mai sand, sincer imi pare rau pentru voi, da ce-are arjentinu cu romanu?

eu zic ca toata treaba asta e doar un pretext ca sa ne zica un NU politicos. ipocrita ca si hagi, asta ie!
__________________


mda.. e posibil sa fie doar un "nu" politicos, cine stie

Oricum m-am amuzat cu comentariile voastre...crek faptul ca era implicat aicea un meci de fotbal i-a facut pe multi sa scrie :P

whatever...poate alta data, cu o organizare mai buna ... si in Bucuressti :P ca sa nu mai mai deplasez, sunt la fel de comod ca Shaki :D

PS: Shaki nu inchide prea curand threadul :P poate cine stie ce se intampla pana la meciu Poli-Rapid :P
shak_shackled
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Lun Noi 14, 2005 9:16 am
Localitate: Galati, Romania

Mesajde sand_o » Mie Mai 24, 2006 8:59 pm

voi inca tot nu v-ati prins ca meciul poli-rapid a avut deja loc =))


...ar fi putut fi si un nu politicos ...dar parca ma indoiesc ...
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Mai 24, 2006 9:09 pm

Necko scrie: da ce-are arjentinu cu romanu?
are necko, ai sa vezi k are... arjentin e o locanta f mijto, intreaba shi pe neatzu :D

shak, nu-s comoda, dar mi-e cam greu sa ma deplasez pana in timishuara in mijlocul saptamanii, scarbici avand... plus k nu intzeleg ce locatzie in timi puate fi mai buna decat ce e in bucureshti, nu k astea ar fi minunate, dar nah...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde sand_o » Mie Mai 24, 2006 9:37 pm

si as mai adauga ceva... e clar ca nu ii convine Shakirei sa se afle unde sta...
iti dai seama ca nu s-ar simti bine cu o hoarda de fani nebuni la usa...mai ales daca se iau bodyguarzii de fanii prea insistenti..ar iesi cam cu scandal
are nevoie si ea de intimitate :))
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Shakira

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori