Shakira Sau britney?

Forumul asociat fanclubului Shakira

Mesajde SiMiCs » Joi Apr 03, 2003 9:47 am

Mie imi plac amandoua :)dar parca mai mult Shakira
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Dracushor » Joi Apr 24, 2003 3:51 pm

Shakira este mult mai frumoasa decat Britney! Normal ca pe Shakira o aleg!!!
Sunt un dracusor care incanta pe toata lumea, dar care nu se lasa stapanit de nimeni si nimic...
Dracushor
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Lun Apr 21, 2003 4:47 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Cips » Sâm Apr 26, 2003 1:20 am

Initial trimis de Bubbels



Si vorbind de originalitate nu shakira s-a vopsit blonda deoarece asa i-au zis producatorii ca sa fie acceptata de publicul american ca o noua Britney!!!! (nici Shakira nu e sigura pe ea daca era sigura nu se vopsea blondA!!!!!!!!!!!!!)


daca nu stii despre ce e vorba nu vorbi ! du-te si asculta BS
Shakira s-a vopsit blonda pentru ca ea obisnuieste sa-si schimbe culoarea parului la lansarea unui nou album ...a fost bruneta la PS, roscata la DELL, blonda la LS

problema trebuia pusa altfel ...Britney sau Christina A. ...in nici un caz nu se poate face comparatie intre Shakira si Britney... Britney e un fel de Andreea Balan a US ...nothing else

nu ai ce comparatie sa faci intre BS si Shakira, nu exista argumente ...
anyway Shakira e Shakira ...Britney e Britney
fanii sunt patimasi si subiectivi ..nu cred ca e cazul sa ne luam la tranta
...but ...
Make war not love! :)
aaa era sa uit ...SHAKIRA E CEA MAI BUNA (din toate punctele de vedere) :)
Avatar utilizator
Cips
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Apr 18, 2003 11:00 pm

Shakira

Mesajde numelemeu » Dum Mai 11, 2003 2:56 am

Si Britney si Shakira sunt la fel: "Muzica bazata pe corp" ! Dar macar Shakira le si are cu muzica, compune, scrie versuri etc !
Britney ce face ? In afara de silicoane :o !
Shakira = :a
Britney = :sperm:
Parerea mea !
MI-AM LUAT SAPCA, HANORACU' V-AM PUPAT ! MA MUT ! ASTAZI 13-05-2003 LA EXACT 1 SAPTAMANA DE LA INSCRIEREA IN FANCLUB.RO, MA RETRAG ! DIN CAUZA MAGARIILOR CARE SE FAC IN FORUM PRINTRE CARE SI NEACCEPTAREA CREARII UNUI FORUM PINK PE MOTIV CA "ADMINISTRATORILOR NU LE PLACE INGHETATA" HABAR N-AU DESPRE CE E VORBA DA' NU VOR ! (DOAR EI CONTEAZA AICI?) ! [click aici]
Avatar utilizator
numelemeu
Junior Member
 
Mesaje: 52
Membru din: Mar Mai 06, 2003 11:00 pm

Re: Shakira

Mesajde Cips » Dum Mai 11, 2003 11:34 pm

gresesti ... sintagma (?) 'muzica bazata pe corp' (pentru care iti dau credit; ai copyright) nu se aplica in cazul Shakirei
daca in afara de Objection(Tango) si WW, ai fi ascultat (sau ai fi vizionat clipuri) si alte melodii atunci stii despre ce vorbesc
probabil ca stii ca Shakira este 1/2 libaneza 1/2 columbianca ...acum intelegi da ? nu e nevoie sa-ti explica ca unui copil
ai vazut MTV Unplugged ?
:)

edit by Mirela, politzaiul: Cips, baiatule, nu mai da quote la mesajul direct dinainte!!! de cate ori trebie sa spun chestia asta?????
Avatar utilizator
Cips
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Apr 18, 2003 11:00 pm

shakira vs britney

Mesajde punct » Mar Mai 20, 2003 3:21 pm

nu ma omor dupa nici una din cele doua, insa daca as avea de ales, as alege shakira, fara dar si poate. nu ca ar fi mai frumoasa sau ca stie sa danseze mai bine, insa are o voce mult mai buna decat a lui britney( :-? parerea mea...si a mai multora ,se pare).
si inca ceva... cineva de pe aici a numit-o pe britney o andreea balan a u.s---- ii dau dreptate :o
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Re: shakira vs britney

Mesajde st4rt0v3r » Dum Iun 01, 2003 9:58 pm

lolll andreea balan :p
shi asta cum a ajuns subiect de discutzie aici?? never mind :con:

o fi avand shakira voce mai buna ca a lu' brit dar mie tot vocea lu' brit imi place mai mult! chiar shi melodiile ei mi se par mult mai de calitate! degeaba se screme shakira pana da tot afara ca...... :bleah: she somehow, i don't really know how, but she is bleah

ps: ascultatzi prima oara shakira, dupa aia brit (sau invers) shi apoi mai vorbim. daca nu ascultzi melodiile unui artist timp de o vreme indelungata, normal ca uitzi de el.
I'm new! So you don't know me....don't ignore me!
st4rt0v3r
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 9:56 pm
Localitate: ma aflu...nu shtiu exact unde...

Mesajde Shaki » Lun Iun 02, 2003 2:14 pm

Daca tie ti se pare ca Britney are voce... No comment!
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

SHAKIRA

Mesajde sand_o » Sâm Iul 12, 2003 10:10 pm

Britney e fitoasa a uitat de buna purtare si e in plina decadere...exact ca Trabantul care prinde 500 km/h aruncat din avion. Cam asa e Britney...

Shakira e mult mai buna, are o gramada de albume(Magia. Peligro, Donde Estan los Ladrones, Pies Descalzos, The Remixes, Laundry Service si MTV Unplugged) toate au ceva special, transmit un sentiment. Plus ca arata bine si vocea ei nu se compara cu cea a fostei inocente, Britney. Stilul lui Britney pe care il abordeaza in prezent nu i se potriveste deloc fata de ce canta acum cativa ani buni!
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Vin Aug 08, 2003 2:45 pm

ce de kkt sunteti.. o sa aprind o lumanare (in semn de multumire) atunci cand britni nu o sa mai cante, sau nu va mai fi o persoana publica.
Comparatii gen Aguilera - Spears
Si chiar Shakira - Spears
Oameni buni sunteti nebuni... spirs e un jeg international .
[parerea mea... hac!] :rolleyes:
Acum de shakira... fata asta nu are nevoie de acrobatii ca sa atraga atentia, si de playback. Ea se misca excelent si spre deosebire de britni chiar canta.

mirela, nu sarii la mesaju meu cu modifica, ca eu am scris din suflet. :D modifica-le astora care dau quote la msgul anterior.

multumesc anticipat.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Amaya » Dum Sep 07, 2003 11:28 pm

Shakira o intrece cu mult pe Britney -dupa parerea mea- deoarece o voce ca a Shakirei se intalneste rar.
Amaya
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Sep 07, 2003 11:19 pm
Localitate: Japonia

Mesajde M|haElla` » Vin Oct 10, 2003 11:22 pm

Mai...eu nu inteleg de ce se fac atatea comparatii intre ele!
Eu nu vad nici un punct comun! Poate pentru ca sunt amandoua blonde?
Nu stiu...
dar oricum... Britney, s-a cam duc...
in schimb Shakira e mult mai comerciala!
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde SCORPY » Dum Noi 30, 2003 4:25 pm

Cred ca cel mai important este capitolul cantat, ci nu cel dansat. Ce zici? Ambele se vor a fi cantarete si nu dansatoare. Faptul ca Shakira pune mai mult pret pe cantat decat pe dans nu inseamna ca nu este o mare artista. Nu contest ca Britney nu ar fi talentata. Danseaza bine, canta, nu stiu cat de bine, dar canta.
Cu toate astea imi place mai mult Shakira. De fapt, imi place stilul ei.
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde 7vies » Sâm Mar 27, 2004 5:42 pm

am auzit de comparatia asta si prin diverse reviste...inainte era comparatia spears-aguilera...(una apare acum mai mult in ziare de scandal fiind o betiva notorie ,cealalta apare pe scena in chiloti, doar-doar ar mai atrage atentia)
-apoi a venit uraganul din columbia ,si a spart piata in america ...fata asta isi compune singura muzica si versurile (stapineste destul de bine chitara si clapele),danseaza incredibil si are o voce f.buna...are mai mult sex apeall decit celelalte la un loc ,si asta fara a se despuia si a dansa in chiloti...
-comparatie shakira-spears? ........give me a break
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde Philips » Dum Apr 25, 2004 11:22 am

In materie de muzica, nu-mi place nici una, dar o sa zic Shakira, pare mult mai talentata, canta si la chitara (nu o fi ea Steve Vai dar o apreciez pentru efort), prezenta ei pe scena se bazeaza numai pe dans si cantat live, nu ca la Britney unde are serpi pe langa gat si decolteu cat de mare posibil ca sa 'excite' lumea.

In materie de frumusete, totusi Britney zic ca o intrece, Britney are posteriorul mai bine definit si sanii mai mari, decat ea, dar nu m-ar deranja 'una mica' cu nici una dintre ele.
Philips
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Apr 24, 2004 10:20 pm
Localitate: Romania

Mesajde Heavystone » Lun Mai 03, 2004 11:56 am

Shakira e una dintre cele mai sexy femei din lume, parerea mea,... de o mie de ori mai buna decat intzepata aia de Britney...

Shakira stie sa se miste mult mai armonios si provocator, etc... pe cand videoclipurile lui Britney sunt editate exagerat sub forma unui colaj de secvente de miscari scurte si ultra-coreografiate... ca infipta nu poa sa faca doua miscari de dans unu' dupa altu fara sa se opreasca... am vazut-o adineauri la "Saturday Night Live"... se misca de parca era o bucata de branza infipta'n scobitori.... sau de parca avea nisip in incheieturi... :wazzup:
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde Philips » Lun Mai 03, 2004 4:45 pm

E adevarat ca Shakira e mai flexibila si danseaza mai bine si mai mult decat Britney, dar hai ca o exagerezi de-acuma... Era weekend Britney pe MTV Romania si ma uitam de plictiseala la un interviu cu ea si spunea de nu stiu ce concert, si a aratat faze cum dansa si canta live pe scena in acelasi timp.

Daca te uiti in Romania, vin niste fete si fac un playback nasol de tot, nici nu se sincronizeaza cu melodia de pe cd, si ridica picioarele de 3 ori in sus, si apoi dupa cand le da drumu la microfoane ca sa vorbeasca, gafaie de parca acum au prasit 2 hectare... Cand o vad pe Britney, cat de intepata ar fi ea, dansand si cantand live 1 ora + pe scena, iti dai seama ca o apreciez mai mult decat pe formatii gen K-Pital, Candy sau artiste precum Andreea Balan, chiar daca la randul ei Britney e inferioara altora precum Shakira s.a.m.d.
Philips
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Apr 24, 2004 10:20 pm
Localitate: Romania

Mesajde k-rina » Mar Mai 04, 2004 5:59 pm

Ce ma Britney e cantareatza ? Eu credeam ca doar face figuratzie in pauza dintre reclame pe MTV ;b



EVIDENT Shakira
Always outnumbered never outgunned
Avatar utilizator
k-rina
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Britney Spears!!

Mesajde PopWorld » Vin Iul 02, 2004 10:49 pm

Britney fara doar shi poate.
De ce?Pt ca are cantece muult mai beton decat ale Shakirei,unde la prima ascultare de plictiseshti de mori,Brit arata muuuult mai bine decat Shakira shi la fatza shi la corp.
Shi pt aia care habar n-au:foarte multe cantece de pe :"Britney" shi "In the Zone" sunt compuse de ea..inclusiv super balada Everytime,unde a scris versurile shi a compus muzica...
Shakira nici nu shtie sa danseze..daca datul din fund se numeste dans,pai atunci ce face Britney cum se mai cheama?Eu pana acum am vazut zeci de concerte cu Britney unde canta shi danseaza live,daca voua nu va convine Spears..problema voastra.Oricum Brit este muuuuult mai apreciata decat Shakira in Romania..dovada sunt site-urile cu Britney:

http://www.britneyspears.ro
http://www.britneystar.go.ro
http://www.britneyspears.home.ro
http://www.realbritneyspears.as.ro
http://www.RealBritneySpears.xro.us
PopWorld
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Vin Iul 02, 2004 5:56 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde ROXANA » Vin Iul 02, 2004 11:32 pm

aleg Britney !
dar vad ca se cam duce saraca ...... nu-i mai merge asa de bine cum ii era...... se strica! o doamne ce face celebritatea din om!!!
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Shaki » Vin Iul 09, 2004 8:20 am

As ruga-o pe PopWorld sa se limiteze in a-si exprima strict parerile despre Britney/Shakira si sa nu mai insire n-shpe mii de link-uri k dovada k cineva este o cantareatza valoroasa, pentru k asta nu reprezinta nimik... si eu sau oricine pot da search pe google :D si sa insir de doua ori mai multe site-uri ale Shakirei. Sper k m-am facut inteleasa...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Iul 09, 2004 5:22 pm

sa vdm noul look shi noul album Shakira...shi atunci mai vdm...dar ceva-mi spune mie k noul album Shakira va fi suuupeeer,fatza de In the zone(Brit)...mai ales dak n-o sa mai cante latino...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde sand_o » Sâm Iul 10, 2004 7:25 pm

Ai dreptate Rock chick..se anunta un album mai rock, ceea ce i se potirveste de minune Shakrei..si sunt sigur ca va fi presarat pe ici pe colo cu acorduri de chitara latino sau influente Orientale
Iar in legatura cu ce a zis PopWorld, daca tu crezi ca Britney canta asa de mult live de ce nu iese pe piata cu un dvd live precum facut shakira pt a dovedi ziaristilor si altor persoane anti-britney ca stie sa cante live. Cat despre albumul in the zone multe melodii mi se par cam pe acelasi calapod lipsite de consistenta si fara vreun mesaj anume. Daca ai urmarit Stylisimmo (poate nu am scris corect) pe MTV a fost o discutie in legatura cu stilul vestimentar al lui Britney si criticul de moda care a fost intrebat ce parere are despre vestimentatia lui Brit (in fiecare videoclip a ei in parte) a spus ca ea se bazeaza pe imagine si totul este kitsch, in special vestimentatia din Toxic.
Ma intreb oare ce vezi tu atat de special la dansurile lui Britney pe care le poate invata la niste cursuri orice copil de 12 ani. Intr-adevar datul din fund si din buric este un dans mult mai dificil decat ceea ce face birtney. Dansul Shakirei necesita o coordonare a muschilor iesita din comun...ma rog nu are rost sa spun mai mult ca nu ai avut tu ocazia sa o vezi pe Shakira live dansand.
Cat despre siteuri ti-as putea insira foarte multe fara sa ma uit pe google!

Asta este tot ce am avut de zis pana acum...Shakira rules!
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde PopWorld » Dum Iul 18, 2004 3:04 pm

Devine interesant.Da chiar am urmarit Stylissimo unde ala o facea kitch pe Britney in general..dar a recunoscut ca Everytime mai merge.
Dar de fapt la urma urmei ce-mi pasa mie de ce zice un critic de moda??
Dak el n-o place pe britney ma doare fix in pix.
Shi da am vazut-o pe Shak(cum o alinta fanele)dansand,ca doar Mtv-ul a pus de pe live and off nushtiu cum..ma rog.
Cat despre faptul ca melodiile de pe In The Zone n-au mesaj??Mai bine cumpara cd-ul ORIGINAL shi asculta-l mai cu atentzie..shi dak nici cantecele alea n-au mesaj pai atunci scuza-mi spune-mi shi mie ce mesaj vrea sa aiba fraza asta:Poem to a horse??
Ce e o oda inchinata cailor sau cum?
Ahh!!Shi apropo am afishat site-urile alea pt ca sunt realizate de fanii din Romania...shi da tu pe google.com shi vazi ca Britney are cu cateva milioane de siteuri mai multe decat are Shakira..
Brit are 5,030,000 siteuri
Shakira are 1,830,000 siteuri
Shtii sa faci scaderea..shi ei bine realizezi ca logic,am avut dreptate.. anyways..lol.
PopWorld
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Vin Iul 02, 2004 5:56 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde PopWorld » Dum Iul 18, 2004 3:12 pm

Ahh!!Shi apropo am afishat site-urile alea pt ca sunt realizate de fanii din Romania...shi da tu pe google.com shi vazi ca Britney are cu cateva milioane de siteuri mai multe decat are Shakira..
Brit are 5,030,000 siteuri
Shakira are 1,830,000 siteuri
Shtii sa faci scaderea..shi ei bine realizezi ca logic,am avut dreptate.. anyways..lol.
PopWorld
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Vin Iul 02, 2004 5:56 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde sand_o » Sâm Aug 21, 2004 8:45 pm

I. Am ascultat albumul In the Zone original
II. Cred ca la scoala ai invatat de metafora si de alegorie!! Acest cal e de fapt un om cu care nu se poate discuta, ("I rather eat my soup with a fork/ Or drive a cab in New York/ Cause to talk to you is harder work") Inainte sa faci comentarii impertinente ASCULTA VERSURILE IN INTRGIME!
III. Nu cred ca nr siteurilor pe care le are un star e direct proportional cu faima acestuia! gandeste-te ca pt Shakira e un dezavantaj ca s-a nascut in Columbia fiind o tara mai putin dezvoltata si deci fanii columbieni nu pot crea atat de multe site-uri.
IV. Ce zici de cariera Shakirei care incepe in 1991 si contniua pana azi..deja Britney da semne de oboseala!
V. Nu mai imi tine prelegeri cat de mult canta live Brit ca si fostul ei prieten a recunoscut ca in turneu fce playback!
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

pey...

Mesajde pusto@ik » Sâm Sep 18, 2004 8:47 am

mey faza este k nu trebuie comparate. bryt a avut perioada ei de glorie si acum apar si altii noi. shak a venit cu ceva nou inedit, stie sa danseze foarte bine si imi place vocea ei, dar la drept vorbind parerea mea este k nu arata mai bine k bryt. in rest dak ar fi sa aleg dintre ele nu as putea sa ma pronunt deoarece amandoua sunt bune in ceea ce fac si fiecare cu stilul ei! eu recunosc, am albume de la amandoua si-mi plac in mod egal
pace ;-)
if I can make one wish, I want a big big ass for the hole world to kiss
pusto@ik
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 29, 2004 2:06 pm
Localitate: iasi

Mesajde lady_death » Sâm Sep 18, 2004 1:34 pm

Hmmm .... fiecare cantaret are gloria lui. Eu una sunt de acord cu PopWorld , toate melodiile lui Britney sunt super misto fiecare cu mesajul lui. Britney danseaza extraordinar , are foare multe site-uri in toata lumea ..... Shakira foarte putin am ascultat dar cateva melodii mi-au placut deh tre sa recunosc .... dar Brintey Spears tot pe locul intai ramane . Lumea o critica tot timpul ba ca se imbraca aiurea ba ca fae diferite prostii in baruri s.a dar nimeni nu o vede mai bine pe adevarata Britney decat noi fanii ei. :B
Fişiere ataşate
britney-photo-4.jpg
britney-photo-4.jpg (49.05 KiB) Vizualizat de 4933 ori
Avatar utilizator
lady_death
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Iul 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Samy » Sâm Sep 18, 2004 3:00 pm

lady_death scrie:dar nimeni nu o vede mai bine pe adevarata Britney decat noi fanii ei. :B


Eh,pai asta cam asha e...fanii mereu ishi vad idolii pe primul loc...


Mie imi plac amandoua,dar melodiile lui Britney au inceput sa ma plictiseasca,pe cand cele ale Shakirei sunt mai pline de viatza shi mai dinamice,ash putea sa le ascult o zi intreaga shi tot nu m-ash plitisi...


Cat despre dans tot Shaki este pe primul loc,dar nici Brit nu sta prea rau cu coregrafia!
[color=black]Scurta descriere: frumoasa,deshtepata,cu bani shi modesta ! [/color]lol
Avatar utilizator
Samy
Junior Member
 
Mesaje: 551
Membru din: Sâm Ian 24, 2004 12:00 am

Mesajde Iri » Mie Ian 26, 2005 3:04 pm

shakira ptr k ,knta mai bene live decat britney...!

DaCa VrEoDaTa Nu PrImEsTi ZaMbEtUl Pe CaRe Il AsTePtAI,
FII GeNeRoS Si DaRuIeStE PeRsOaNeI ReSpEcTiVe Un ZaMbEt.
DeOaReCe NiMeNi Nu ArE MaI MaRe NeVoIe De Un ZaMbEt DeCaT PeRsOaNa CaRe Nu StIe Sa ZaMbEaScA CeLoRlAlTi.
Avatar utilizator
Iri
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Lun Dec 20, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Shakira

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator