Fanii mai vechi

Forumul asociat fanclubului Shakira

Fanii mai vechi

Mesajde Shaki » Mie Mar 12, 2003 10:24 am

As dori sa discut cu cineva care este fan Shakira de dinaintea aparitiei albumului Laundry Service. Ma intereseaza parerea celor care i-au urmarit evolutia de mai mult timp si care stiu mai multe despre ea. De cand era roscata sau bruneta , canta "Donde estan los ladrones" sau "Peligro", sau "Magia", si cu cine era prietena pe atunci. Stiu ca pe Antonio il stie doar de cativa ani. As vrea sa aflu mai multe despre Shakira de atunci...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Mar 19, 2003 10:25 am

Nu pot sa cred ca va place Shakira numai pentru Laundry Service....
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Cips » Sâm Apr 19, 2003 2:49 am

o stiu pe Shaki de mult timp ...
a avut vreo 5 prieteni (nu mai stiu exact cati) dar nu a stat cu nici unul foarte mult timp ... si Osvaldo Rios se numara printre ...ex

istorie
..sa spuneti o vorba buna despre Andrei Gheorghe ..pentru ca el a promovat Ciega Sordomuda in Romania, acum 4 ani (sau 5 sau 3 ...am uitat)
Acasa TV care a difuzat portiuni din Unpluggedul Shakirei acum vreo 2 ani.
Radio Romania Actualitati care difuza acum cativa ani - Ojos Asi ...ce vremuri ...ascultam Shakira si se mira toata lumea (deh, nu stiau cine e ..fraieri) ...ce greu era ca nu puteam sa fac rost de muzica, clipuri&stuff ...

anywayz ...Shakira la San Remo ramane una din cele mai frumushele prestatii live ale Shakului

sry pentru mesajul mai lung, dar de abia asteptam sa scriu si eu in romana :)
Avatar utilizator
Cips
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Apr 18, 2003 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Apr 23, 2003 8:33 am

Thanx ca mi-ai raspuns. Ma intereseaza foarte mult Shakira si-mi e mai greu sa gasesc alte informatii decat cele de dupa Laundry Service. Nu stiam ce-ai scris tu... dar imi amintesc ca se asculta si pe la noi Ciega Sordomuta acu cativa ani, si-mi placea... era ceva diferit, ceva mult mai bun. Mai scrie despre subiectul asta daca poti. Eu am incercat sa mai gasesc cate ceva pe Net, dar fara prea mult succes.
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

si eu sunt un fan vechi al shakirei

Mesajde sand_o » Sâm Iul 12, 2003 10:28 pm

salut!


Ma bucur ca am gasit si eu niste persoane care sa cunoasca ceva mai multe melodii decat cele de pe Loundry Service.
cred ca Shakira ar avea un succes uimitor cand va scoate un Best of, la cate melodii frumoase sunt pe celelalte albume ar fi pacat sa nu aiba un astfel de album, desigur la sfarsitul carierei muzicale care sper si nu cred ca va fi prea curand.

In orice caz, pe calculator am aproape 50 de melodii, asa ca am deja un best of :)

Care melodii considerati ca sunt cele mai bune din cele 4 albume mai vechi (magia,peligro,donde estan lod ladrones si pies descalzos)?

Eu zic ca Ojos Asi, Estoy Aqui, Donde estan los ladrones, Magia si Pies Descalzos
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Re: si eu sunt un fan vechi al shakirei

Mesajde Cips » Dum Iul 13, 2003 1:43 am

Shakira are deja doua albume best of !
Grandes Exitos I - lansat anul trecut in toamna
Grandes Exitos II - lansat anul acesta in luna iunie ... Ojos Asi a fost lansat ca single de pe acest album in Italia si Franta si este in prezent atat in topurile oficiale cat si in topurile MTV din aceste tari.
In Romania bineinteles ca nu. Aici se asculta Spicy ... muzica latino se pare (?) in viziunea unora dintre ... ei
hai sa cerem si noi Ojos Asi ... macar la MTV ca altundeva ... nu stiu
scrieti la ... superlatino@mtv.ro ...si restul adreselor le stiti voi mai bine
Avatar utilizator
Cips
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Apr 18, 2003 11:00 pm

...vreau

Mesajde SRalu » Mie Iul 23, 2003 1:44 pm

...sa ma alatur si eu voua pentru ca sunt un mare fan Shaki...ca majoritatea dintre voi o stiu pe Shakira din '99 cu Ciega,sordomuda...si ma fascinat vocea ei...de atunci nu am mai auzit de ea....pana in 2001 cu melodia ei de debut pe piata internationala si de atunci am inceput sa ascult si sa aflu mai multe despre ea si muzica ei...am ascultat foarte mult albumul "Donde Estan Los Ladrones" care e super,"Laundry Service"la fel....si stiu citeva din "Pies Descalzos"

Despre ea:
-actorul ei preferat-Hugh Grant
-parfumul ei preferat:d'Issey Miyake
-desenele animate cu pantera roz
-mai stiu ca bea foarte multa cafea...nu mai stiu exact dupa ce site le-am aflat....

...de ceva timp(de anul trecut) am inceput sa descarc melodiile(mp3 si citeva video) live prestate la diverse concerte,show-uri,...ale Shakirei...citeva dintre ele si care mi se par foarte reusite sunt
-"Que me quedes Tu"-Latin Grammy 2002;
-duetul cu Melissa Etheridge "Come to my window & Inevitable";
-duetul cu Mary J.Blige "Love is a battlefield" Divas 2002
-Always_on_my_mind_Divas 2002(Las Vegas)
-Objection(live)-mtv 2002
-Dude looks like a lady-mtv 2002
-6 melodii umplugged si altele.......
SRalu
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 17, 2003 1:47 pm
Localitate: Romania

Videoclipul piesei Te dejo Madrid

Mesajde sand_o » Dum Aug 03, 2003 9:42 pm

Cine a vazut dintre voi videoclipul la Te dejo Madrid. In Romania nu a aparut si mare pacat ca e foarte cool!

Daca l-ati vazut ce impresie aveti?
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde platon loredana » Sâm Apr 17, 2004 2:16 pm

bruneta: sunt o fana mai veche a shakirei dar noua pe acest forum.
platon loredana
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Apr 17, 2004 2:02 pm
Localitate: iasi

Mesajde Shaki » Sâm Apr 17, 2004 8:52 pm

Pai, bine ai venit :), si astept sa aflu de la tine de cand esti fana Shakira si ce album/melodii iti plac mai mult.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ximena » Mar Dec 28, 2004 1:53 am

Si eu o stiu pe Shaky de dinainte de "Laundry Service". Informatii despre ea gasiti pe net, in spaniola. :lol: Pentru cunoscatori. :lol:

Vreun fan Luis Miguel pe aici ? ~(
Ximena
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Dec 09, 2004 1:48 pm
Localitate: around here

Mesajde sand_o » Vin Apr 15, 2005 10:10 pm

Informatii despre Shakira gasesti si in engleza cate vrei....gasesti si stiri proaspete in engleza!

Just try: http://www.shakiramedia.com
http://www.shakiramusic.com
dupa mine sunt cele mai bune site-uri shakira
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde anshakira » Mie Iul 05, 2006 7:58 am

eu sunt fana shakira din 2001, dar imi plac fff mult si celelalte albume...
anshakira
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iul 04, 2006 8:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde anshakira » Lun Dec 04, 2006 11:19 pm

Shakira este cea mai bune cantareata! sunt fana de 6 ani, am vazut videoclipul te dejo madrid, este foarte frumos, iar de pe elbumele vechi imi plac mult: Ciega sordomuda, ojos asi, Magia, Estoy aqui, antologia (dedicata unui baiat de la gradinita), Donde estan los ladrones, etc......si Se quiere se mata este frumoasa
anshakira
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iul 04, 2006 8:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde shakira_an » Sâm Dec 09, 2006 7:03 pm

Eu sunt fana de la Laundry Service pt ca inaintea lui eram prea mica
shakira_an
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Dec 09, 2006 6:53 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Shakira

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron