Emotii la...concertul SHAKIREI

Forumul asociat fanclubului Shakira

Emotii la...concertul SHAKIREI

Mesajde SRalu » Joi Iul 17, 2003 2:18 pm

....ma simt o norocoasa ca am avut parte de niste momente incredibile si care multi dintre voi si-ar dori acest lucru...a fost cel mai frumos cadou de ziua mea din partea iubitului meu...2 bilete la concertul Shakirei...in Munchen pe 6 aprilie ...nu pot sa descriu in cuvinte aparitia ei pe scena...cu melodia Ojos Asi...
SRalu
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 17, 2003 1:47 pm
Localitate: Romania

Mesajde Shaki » Vin Aug 01, 2003 10:36 am

SRalu...,,,, wooooowwww!!!! Nu-mi vine sa cred, ce bine de tine, cred ca te invidiez (only kidin' ma bucur ptr. tine.) Nu vrei sa povestesti si tu mai in detaliu ptr. shakoolicii care n-au avut parte in viata lor de o bucurie ca asta cum a fost concertul?
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

TE ROG SPUNE-NE CUM A FOST LA CONCERT!

Mesajde sand_o » Dum Aug 03, 2003 9:39 pm

Wooow!! ce KOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL sa mergi la munchen sa vezi concertul Shakirei...That boy really loves you! Spune-mi cum a fost!!
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

...bun gasit fani ai Shakirei....

Mesajde SRalu » Lun Aug 04, 2003 2:52 pm

...in sfirsit am si eu ceva timp sa raspund(sunt in timpul serviciului!!!)...nici nu stiu cum sa incep in primul rind sunt fericita ca am dat de acest forum si ma bucur ca exista intr-adevar fani adevarati ai Shakirei....si sa incep...
...eram super fericita ca in sfarsit se realizeaza visul meu de a o vedea si in acelasi timp sa cint cu ea...eram pregatita din toate pc.de vedere eram imbracata lejer,camera video pregatita,aparat foto ce sa mai...imi doream ca acest moment sa nu ramina doar o amintirie....dar surprize!!!nici nu am ajuns bine ca toate lucrurile ne-au fost retinute(ca si la toata lumea)...dezamagire mare pe capu' meu...dar ce puteam face??? pe ticket scria ca incepe concertu'la 20 dar a cintat o formatie rock( IVO ) si cam la 21:30 si-a facut aparitia...emotii mari ca in sfarsit o vad...isi face aparitia...prima melodie a fost Ojos Asi,imbracata intr-o tinuta super sexy pantaloni maro,pe solduri tot felul de zorzonele... ,un maieu tot maro in care erau acoperiti doar sanii si un fel de sfesnic(candela) mare pe cap cu multe lumanari...atunci am realizat cu adevarat cit de talentata este in ale dansului...am ramas surprinsa de faptul ca pe tot parcursul show-lui a cintat numai desculta si....da!!!e cam scunda dar are o energie fantastica...numai live a cintat ,si asta cred ca o stiati deja...m-a impresionat foarte mult si prestatia ei la melodia "Octavo dia"in care facea un apel impotriva razboiului cu americanii ;imagini pe acel ecram imens cu copii care suferau,pe sadam si bush...intr-un cuvint : prin ei depindea soarta omenirii...apoi imediat intreba publicul daca suntem gata pt.vremuri mai bune cu... "Ready for the good times"...am fost un pic surprinsa de faptul ca publicul era chiar linistit,doar linga scena erau mai agitati,eu am stat pe scaun si va imaginati ca nu puteam sa stau jos,dansam si cintam la un moment dat m-am simtit privita de niste persoane,probabil se intebau ca stiu foarte bine versurile...habar n-aveau de versuri mai ales in spaniola....ultima melodie a fost bineinteles whenever,wherever...unde s-a lasat cu multa distractie si confetti.....cam o ora si jumatate a decurs totul.......
deocamdata atit!!!
ne mai auzim......poate cu ceva intrebari......
besos.....
SRalu
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 17, 2003 1:47 pm
Localitate: Romania

WEEEEEEEEEEEE

Mesajde sand_o » Mar Aug 05, 2003 9:35 pm

:cry:
:cry:

Ce m-am emotionat ...scuze!! ce n-as fi dat sa fi fost in locul tau...cred ca acum poti muri linistit, nu? :)

De-ar aduce-o pe Shakira la cerbul de aur!!!!!!!! Hai sa cerem in loc de Ricky Martin!!!
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde SRalu » Joi Aug 07, 2003 8:30 am

....nu stiu cit de linistita as muri....... dar cu siguranta imi doresc
s-o mai revad....in romania??? nu cred ca va fi prea curind...un lucru e sigur pina acum Ricky Martin va sustine recitalul,...si cred ca nu se mai poate face nimic.....poate vom avea noroc la anu'...
"When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix
SRalu
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 17, 2003 1:47 pm
Localitate: Romania

.....pt.toti fanii!!!!!!

Mesajde SRalu » Joi Aug 07, 2003 9:13 am

....AM DESCOPERIT UN SUPER SITE CU SHAKI....MERITA SA-L VEDETI.......

http://WWW.SHAKIRAISABEL.COM
"When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix
SRalu
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 17, 2003 1:47 pm
Localitate: Romania

Mesajde sand_o » Vin Aug 08, 2003 9:10 pm

Si eu am intrat pe site-ul cerbului de aur si le-am scris sa o aduca pe Shakira la anu...scrieti si voi poate avem mai multe sanse!!!

do-up
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde SRalu » Joi Aug 14, 2003 9:32 am

...le-am scris si eu,sper ca vor tine cont de propunerile noastre,...dar eu cred ca vom avea noroc s-o vedem...
"When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix
SRalu
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 17, 2003 1:47 pm
Localitate: Romania

Mesajde Shaki » Mar Aug 19, 2003 2:34 pm

Noi am da orice sa vina Shakira macar o data pe la noi, si la altii se tin lant concertele... cat ii urasc pe americani!!!

Shakira, poate la anu' la Cerb..., sau in alt concert, cu alta ocazie.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Muzicutza » Mie Aug 20, 2003 7:57 am

Ca sa vina la Cerb, Shakira le-a cerut organizatorilor 700.000 $. Daca organizatorii i-ar fi dat artistei acesti bani, tot bugetul alocat festivalului ar fi fost secatuit. La noi, banii inca mai constituie o problema cand este vorba de concertele marilor staruri. Poate avem noroc la anu' sau... de ce nu...pana la anu', de un concert al Shakirei in Romania.
:a
Muzicutza
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 12, 2003 8:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde gabuba » Mie Aug 20, 2003 1:18 pm

muaahahahha cat esti de amuzanta muzicutzo! cum sa ceara 700.000 de dolari? ce? vrei sa dea tot patrimoniul tzarii pe shakira? ahahhaahahahah
poate 70.000 de dolari, da nici macar. tatu au luat anu trecut 30.000, natalia oreiro acu doi ani 65.000 , cum dracu sa ia shakira 700.000?!?!?
lol. milionu de dolari il scot pe un turneu intreg.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde SRalu » Joi Aug 21, 2003 9:03 am

...si eu am fost socata cind am citit acest lucru, da se pare ca asa a fost....si la radio au spus acest lucru....
"When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix
SRalu
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 17, 2003 1:47 pm
Localitate: Romania

Mesajde SCORPY » Joi Aug 21, 2003 9:11 am

Bah! Pai daca Ricky Martin a luat 350.000 de dolari, Enrique Iglesias care, fie vorba-ntre noi, habar nu are sa cante, a luat 450.000 de dolari, cum dracu sa nu ceara shi Shakira 700.000 de dolari. Shi eu am citit acelashi lucru.
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Aug 21, 2003 10:27 am

ba fratie, voi nu sunteti normali ma la cap!!!!!
cu draci sa ceara 700.000?!?! LOOL. deci a cerut 70.000 de $ si gata. apoi las checiap alea au luat 40.000, si e groaznic de mult. nu va mai jucati aici cu dolareii ca ma ia cu ameteli.

btw, chiche iglesias a luat 60.000 . din surse sigure ;) .
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde SCORPY » Joi Aug 21, 2003 11:04 am

Spune-mi bah shi mie sursele alea sigure, daca tot de dai tare!
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde Mirela » Vin Aug 22, 2003 2:32 pm

Gabyzzu & Alondra...
1. ati deviat muuuuuuuuult de la subiect. Daca mai doriti sa continuati propun sa va deschideti thread Shakira la Cerb si va mut discutia acolo.
2. ati cam dat-o chat si nu prea imi place.
3. daca mai continuati riscati sa va faceti amandoi cu un ban!
Pana atunci numai un mic avertisment...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

...si ca sa revin

Mesajde SRalu » Mie Sep 03, 2003 1:23 pm

la discutia initiala care intr-adevar s-a deviat cam mult,...am descoperit de curind un super site care vi-l recomand http://shakiradownloads.cjb.net/ unde gasiti aproape orice,eu una il consider cel mai tare site, si intamplator am dat si de piesele(video)care sunt pe categorii si care le-a cintat la concertul(TOTM) din berlin pe 13.04 (exact la o saptamina dupa ce l-am fazut in M.!)...bineinteles nu toate...
ce ziceti? astept parerile voastre......
"When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix
SRalu
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 17, 2003 1:47 pm
Localitate: Romania

Mesajde anshakira » Joi Iul 06, 2006 4:02 pm

eu abia astept sa o vad in iulie la timisoara!! sa implinit visul vietii mele. esti foarte norocoasa k ai fost la concert , sincer as fi dat orice sa fiu in locul tau!!
anshakira
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iul 04, 2006 8:58 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Shakira

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator