Albumele Shakirei si ce gasim pe piata...

Forumul asociat fanclubului Shakira

Albumele Shakirei si ce gasim pe piata...

Mesajde sand_o » Dum Noi 30, 2003 10:20 pm

Salut!

As vrea sa stiu care este parerea voastra despre albumele Shakirei. De exemplu care credeti ca este cel mai bun (cu tot cu argumente) si apoi as vrea sa stiu ce albume ati gasit pe piata? Eu sunt din Tg Mures si aici am gasit Pies Descalzos(un sg cd care statea de luni intregi in magazin-eu l-am cumparat :) ), Mtv unplugged (acum cateva luni) si in rest numai Laundry Service.
Eu as vrea sa stiu daca cineva a vazut pe undeva Donde estan los Ladrones? ca il vreau neaparat!!!
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde Shaki » Lun Dec 01, 2003 7:06 pm

Am vazut Donde estan los ladrones, in Bucuresti. Dar nici un album mai vechi, si e pacat, pentru ca sunt extrem de curioasa sa stiu cum suna Magia, de exemplu. Pana nu ascult toate albumele nu ma pot pronunta in cunostinta de cauza, dar pana acum cel mai mult mi-a placut cel mai mult Laundry Service.
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

...am albumul

Mesajde SRalu » Mie Dec 03, 2003 12:03 pm

"Donde Estan Los Ladrones" si e super,va asigur...merita sa-l ascultati....daca nu-l gasiti va recomand un super site in care gasiti orice de la performante live,la remixuri si inclusiv piesele dupa "Magia" , "Donde......" si LS toate in format mp3 si video....

http://www.shakiradownloads.cjb.net/
"When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix
SRalu
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 17, 2003 1:47 pm
Localitate: Romania

Mesajde sand_o » Vin Dec 05, 2003 10:19 pm

In concluzie exista si pe la noi ''Donde estan los ladrones?"...pana trec eu pe la Bucuresti va trece mult timp asa ca ma multumesc deocamdata cu mp3-urile.

Merci mult SRalu...mai treci pe-aici...si mai da-mi vesti cand gasesti ceva cool!
Shaki Devil...cred ca mi se potriveste si mie porecla :))) atat timp cat zi de zi ''deovorez'' muizca shakirei si nu ma mai satur...

Ma intreb daca are cineva vreo melodie (mp3 of course) de pe Peligro.

Sper ca albumul din 2004 sa apara cat mai rpd in Ro. De-abia astept sa ascult melodii noi si sa o vad in alte videoclipuri.

Poate (adica sigur) ca ma abat putin de la subiect dar ce parere aveti de prestatiile live a le shakirei? (primul mesaj ramane valabil si pt altii!!)
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

ce parere am de prestatiile live.....?

Mesajde SRalu » Dum Dec 07, 2003 12:12 pm

...mai nou am facut o "pasiune" in a asculta numai prestatii live fie video fie audio...daca accesezi site-ul http://www.ShakiraMedia.com o sa ai parte de multe "surprize"....sa-ti scriu doar citeva:
"Que Me Quedes Tu"-Latin Grammy Awards 2002,
"Love is a Battlefield" cu Mary J.Blige-DivasLasVegas 2002
"Ojos Asi"-Latin Grammy Awards 2000
4 prestatii live din TOTM-"Inevitable","Ciega Sordomuda","Suerte" si"Octavo Dia" dintre care ultimele doua sunt bestiale....
.....si multe altele....le poti descarca in format mp3 sau video...
sfatul meu e sa te grabesti pentru ca la un interval de timp le schimba...de exemplu piesa "Tu-umplugged" nu mai e.....

sunt foarte multe n-o sa-ti vina sa crezi.......

pe curind.......
"When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix
SRalu
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 17, 2003 1:47 pm
Localitate: Romania

Mesajde Shaki » Mar Dec 16, 2003 11:05 am

Am reusit si eu sa fac rost de albumul Donde estan los ladrones, si mi-a placut la nebunie. Melodiile mele preferate sunt Tu si Si te vas. SRalu, mii de multumiri pentru informatii, ador cum canta Shakira live...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde sand_o » Mar Dec 23, 2003 10:01 pm

Se stie ca Shakira va scoate anul viitor un album nou...un album dublu...Adica ce va insemna asta? Doua CD-uri intr-o sg carcasa??

Sau poate un CD in Engleza si unul in spaniola ce contin aceleasi melodii insa in limbi diferite si se vand separat?

Lamuriti-ma!
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde anshakira » Joi Iul 06, 2006 4:08 pm

eu sunt din bucuresti, si am toate albumele ei, mai putin magia si peligro care le-am luat de pe calculator. In 2005 a scos doua albume "total diferite" spune ea( chiar sunt) Fijacion oral volumul 1( in spaniola) si Oral Fixation volum 2 (in engleza)
anshakira
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iul 04, 2006 8:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde sand_o » Mar Iul 11, 2006 8:34 am

si eu le am :)) ... in afara de grandes exitos si primele doua ... deci am
Pies descalzos
the remixes
Donde estan los ladrones?
Mtv Unplugged (dvd)
Laundry Service
Live and off the record
Fijacion Oral (cu tot cu dvd)
Oral Fixation
Este es un día especial
Quiero creer en otra oportunidad
Dimos un salto mortal
Y hoy vuelvo a ver
Un faro en la oscuridad
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde shakira_an » Sâm Dec 09, 2006 7:08 pm

Eu nu am decat Oral Fixation,Fijiacion Oral si The Remixes
shakira_an
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Dec 09, 2006 6:53 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde pakatosu13 » Vin Dec 22, 2006 1:05 am

deci fiinta asta e o diva....pe boone..a vazut cineva...live and off record...e super concert in olanda..park..nu mai retin...insa m-a lasat mask...si in plus am mai gasit nije clipuri cu ea cand aveea 15 ani...tot mumoasa era:D
candva cineva mi-a spus ceva...dar am uitat...si chiar nu pot sa imi aduc aminte...sper sa nu mor...asa..:P
Avatar utilizator
pakatosu13
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Dec 22, 2006 12:00 am

Mesajde shak_shackled » Vin Dec 22, 2006 12:25 pm

dap..live & off the record e foarte bine realizat... acuma poate o sa iasa si un dvd ceva dupa Oral Fixation Tour
shak_shackled
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Lun Noi 14, 2005 9:16 am
Localitate: Galati, Romania

Mesajde shakira_an » Dum Dec 24, 2006 3:33 pm

Eu nam gasit DVD-ul Live and Off The Record dar o sa incerc sa il caut impreuna cu OFT
shakira_an
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Dec 09, 2006 6:53 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Shakira

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron