Ce parere aveti despre ea??

Forumul asociat fanclubului Avril Lavigne

Mesajde DeathBride » Vin Iun 18, 2004 1:35 pm

avril suxxxxxxxxxxxxxx dudes! e doar biata fata idioata care sufera ca nu are talent.............noua opera( chiar nu stu de ce am ascultat-o) ''don't tell me'' e copie dupa amy studt ''under the tumb''
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde Titina » Joi Iul 08, 2004 3:56 pm

imi place cum canta shi cum arata MACHIATA...k nemachiata...lolza...dar mie mi se pare k de multe ori ea este cea cu fitze,nu cele/cei pe care-i critik...(ps: ea n-are voce,dar mel. sunt mishto)
shi e adevarat,aduce putzin a Amy Studt-Under the thumb...refrenul..
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Oana O. » Lun Iul 26, 2004 3:43 pm

Avril e Avril. O tanti ce nu are o voce chiar atat de buna pe cat pretinde. Si ma enerveaza faptul ca indrazneste sa comenteze in legatura cu trupe in orice caz mult mai bune, mai cunoscute (puncte puncte) decat ea. Modestia e un domeniu necunoscut pentru ea, la fel ca multe altele.
Oricum, nu starneste cine stie ce emotii, asa ca mai bine nu. Exista multe chestii pe piata muzicala, ai de unde alege. Si atata timp cat ai de unde alege nu prea ai scuze pentru scapari din astea.
;-)
I'm flying...Come with me!
Oana O.
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Iul 02, 2004 5:03 pm
Localitate: In a cage

Mesajde Flash aka Shady » Joi Iul 29, 2004 3:30 pm

fgksv xudfuifyiweryguye viuweryvgb
That's all I got to say! That's my word!
Avatar utilizator
Flash aka Shady
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iul 07, 2004 11:00 pm

Mesajde kahlan » Joi Iul 29, 2004 4:31 pm

flash aka shadi
n-ai ce face? e cumva subiectu "hai sa vedem daca ne merge tastatura"?
--> advertisment
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Iul 29, 2004 7:08 pm

katzy, te sfatuiesc ca dupa ce amendezi mesajele nashpa sa le si stergi, ca sa nu ne incarce inutil.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Evy » Sâm Aug 07, 2004 9:43 pm

She sucs
E atat de fake de nici ea nu mai stie de capu ei`
O da sus si tare ca ea isi compune piesele si de fapt...acum le compune ben moody si pana acum a fost un tip,mare producator-nu stiu cum il cheama
La vestimentatie e o combinatie proasta intre kelly si amy lee
Voce ;o voi ati auzit-o live-jenant- :cow:
Avatar utilizator
Evy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mie Aug 11, 2004 7:35 pm

pe cat de la moda e curentu' 'hai sa fim toti rockeri' pe atat de la moda mi se pare curentu' : 'no, hai s-o criticam pana o bagam la fund, ca sa fim mai cul decat se pretinde ea'. jenant.
de la stupizenia nanukai conform careia si-a luat gasjka de baietei , s-au suit pe o masina, au inceput sa cante si a venit producatoru de la arista record cu contractu in mana la ce s-a intampla de fapt e cale lungaaa....
ea canta de mica, de pe la 12 ani, deci de pe atunci se tot invarte in mediul asta. esti stiut faptul ca la 13 ani a castigat un concurs de interpretare al carui premiu era un duet cu shania twain. la 17 ani s-a mutat in NY, a prezentat un demo pe la toate casele de discuri, iar aia de la arista s-au aratat interesati de ea... nu se poate sti daca ea este ceea ce este, dar din cauza extazului abereaza, sau este pur si simplu produsul casei de discuri, produs ce se vrea tocmai natural, dar e invers, motiv pentru care are multe scapari. nici nu ma intereseaza.
voce are, nu puteti contestas asta. ca nu are ea fortza shakirei sau a aguilerei, pe care le critica, (totusi am vazut un articol in care ea si k.osbourne ziceau "aguilera e un rahat de persoana, dar are o voce absolut superba), macar si-au vazut lungul nasului. am auzit-o si eu cantand live cateva melodii care imi plac de pe ultimul ei album, si ce m-a dezamagit e ca a falsat intr-o veselie. probabil era monitoarele de la rtl stricate, ca altfel nu-mi explic. :rolleyes:
unii dintre voi ma enerveaza pentru ca vorbesc fara sa aiba habar, iar altii ma enerveaza pt ca idolatrizeaza in nestire tot fara sa aiba habar. pt mine avril e exponentul unei generatii, care mi-a placut si mie in urma cu ceva timp, dar odata cu evolutia mea am dat-o la fund. moda avril lavigne e motivul pt care am renuntat la cele doo bratari cu tinte pe care le aveam de 4 ani, primite cadou. si totusi asta nu ma impiedica sa-mi pastrez putina obiectivitate. :D
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde kahlan » Vin Aug 13, 2004 9:20 am

Desi Avril este ca un idol pentru mine , voi incerca, precum gabi, sa-mi pastrez macar putina obiectivitate.
Asha...cu ce sa incepem...
La inceput, Avril pretindea ca isi scrie singura piesele ... i s-a cam dus din originalitate o data cu aflarea compozitorului piselor de pe let go si declaratiilor ei ca nu a inregistrat pana in mometu respectiv nici o piesa scrisa de ea...asta a fost cam anu trecut.
La inceput, cu complicated, a lovit toate topurile, puate la fel cu skaterboi si alte extrase...dar, cum adesea se intampla... a urmat caderea.
Stresul, bautura,problemele in familie(moartea bunicului sau), puate chiar drogurile drogurile i-au creat o imagine negativa...poate si noul statut de vedeta a facut-o sa uite sa mai coboare cu picioarele pe pamant. I se poate intampla oricui.
Acum a aparut under my skin, piese mai bine lucrate(probabil din cauza colaborarii cu ben moody), sound cat de cat mai matur...si ea pare s se mai fi cumintit.Probabil ca a trecut faza cu : "sunt vedeta, hai sa ma dau in spectacol."
Cantecele, sunt pareri si pareri, unora le plac, altora nu.
Vocea...nu cine stie ce...dar are , nu e afona, dar falseaza, de vina pot si zbantuielile de pe scena dar si incercarea de a urca/cobori pe note cu care pe cd/caseta ajungea cu ajutorul calculatorului.
Imaginea, discutabila.
In ultima vreme se observa asemanarea cu amy lee(evanescence).
Multe haine negre, machiaj strident... influenteaza, recunosc, si eu, la inceput, ma machiam cu f mult negru desi dupa cum spun multi, ma uratea.
Si asa as putea continua la nesfarsit.
Concluzia ?
Are calitati, are defecte...e iubita, e urata... e om!
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Titina » Vin Aug 13, 2004 5:04 pm

in afara de faptul k,cam critik mult pe cei din jur,mie-mi place...oricum mult mai mult decat Britney,sau shakira sau X-tina,etc.....dar nu pot sa zic k mi-e idol...nu am idol...poate doar model..(la imbracaminte,stil,make-up,etc)
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde cristina_2 » Sâm Aug 14, 2004 9:16 am

avril este o tipa cool(parerea mea).Nu este asa inganfata ca britney.totusi uni oameni nu o suporta si chiar nu inteleg de ce.Canta super ,se imbraca super si mai ales nu incearca sa para cea ce nu este.care este cel mai important la un artist.
cristina_2
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 14, 2004 9:05 am
Localitate: la net.

Mesajde pusto@ik » Lun Aug 30, 2004 2:19 pm

bey, ce sa mai vorbim si sa criticam: a ajuns unde a vrut? si-a indeplinit scopul? este stiuta aproape in toata lumea? este normal k unii sa o placa si altii nu, k nici mie nu-mi plac unii dar nici de criticat nu e vorba cand multa lume ar vrea sa ajunga sa paseasca pe covorul rosu. dak ea este fericita asa cum este nu-si poate dorii altceva, oricum e imposibil sa poti sa te faci placuta de toata lumea, nu? oricum, mie personal imi place cum se imbraca si cum canta, la nebunie! si apropo de faza cu nemachiata, sa recunoastem ce vedeta arata bine nemacheata? odata ce incepi sa te machezi devi dependenta de asta si nu mai arati la fel fara fard, asta e clar! dar e de admirat ca avril mai sta si nemachiata, la asta nu v-ati gandit?
}{
pusto@ik
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 29, 2004 2:06 pm
Localitate: iasi

Mesajde Titina » Mar Sep 14, 2004 10:52 pm

shi pt mine a inceput sa fie...nu chiar idol,ci model...comportament,in general shi imbracaminte,etc....nu sh dc,dar pare mult mai naturala decat multe alte vdt...shi d'aia o apreciez f mult...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Catzelusha » Dum Mar 06, 2005 6:58 pm

Fata asta a adoptat un stil nonconformist,dar care din pacate a devenit mai mult decat comercial,fiind adoptat de multi dintre tinerii artisti de pe la noi si din afara.Are voce si-mi place ca si-a creat un stil al ei,incercand astfel sa se distinga de colegii ei de breasala.Parerea mea despre ea?Nu-mi pot spune ca se afla chiar in topul preferintelor mele,dar nici nu-mi displace...
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde Duffy » Joi Apr 07, 2005 3:52 pm

Trebuie sa recunosc nu prea ascult Avril Lavigne dar mi-am format toutusi o parere despr ea si mai ales daspre oamenii care asculta muzica ei: in general sunt fete sau baieti foarte femini (nu incerc s-o fac pe psihologul)
Duffy
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Apr 06, 2005 6:12 pm
Localitate: Buc

Mesajde agripina » Mar Apr 19, 2005 4:02 pm

Mda, cand a aparut Avril Lavigne lipsea o nevrozata dintre adolescenti. Ca locul de papusa Barbie era luat de Britney, iar cel de adolecenta Dirty de catre Aguilera.
Daca continua pe linia asta de drogato-retardata are toate sansele sa ajunga succesoarea lui Courtney Love, deci un no-name de proasta calitate. Cel putin Britney are un viitor mai luminos ca succesoare a lui Madonna... Oricum ceea ce vedeti voi din Avril Lavigne e ceea ce vor producatorii sa vedeti. Si probabil ca atata si este.
agripina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Apr 19, 2005 3:33 pm
Localitate: Romania

Mesajde kahlan » Vin Apr 22, 2005 12:04 pm

Ce'mi place cand totzi ne dam atotcunoscatori~p

Din ciclul nu jtiu nimica despre da'mi dau cu parerea ca sa ma aflu'n treaba:
mi-am format toutusi o parere despr ea si mai ales daspre oamenii care asculta muzica ei: in general sunt fete sau baieti foarte femini (nu incerc s-o fac pe psihologul)


Da' deloc. In primul rand, nu intzeleg ce vrea sa se spuna prin adjectivu post pus, la gradu superlativ apsolut, shi anume "foarte femini". Asta e unu. Am incercat sa'mi sap, forez, ce vrea inimiuara ta, prin adancurile intunecate ale mintzii, m'am gasit ca s'o referi la feminini. Da', de acord, tzinand cont de faptu ca haine mai femine ca pantalonii ruptzi, tricouri shi alte alea sunt cele mai feminine chestii existente.


Shi, catre o alta mare philozoafa a zilelor nuastre:

Mda, cand a aparut Avril Lavigne lipsea o nevrozata dintre adolescenti.



Hai sa zicem ca incoierentza ie scuzabila, deshi nuie.

Deci, unu la mana, nevroza, in decs: nume generic dat afectziunilor sistemului nervos provocate de tublurarea dinamicii normale a proceselor nervoase in urma unor solicitari pshihice excesive
Cauta shi tu, vezi ca'i la litera n, ai acolo shi pentru nevrozat(a), da pentru asta te potzi uita shi in oglinda, ca'i mai la'ndemana.

Daca continua pe linia asta de drogato-retardata are toate sansele sa ajunga succesoarea lui Courtney Love, deci un no-name de proasta calitate


Dadadada. Ea, pink, shi orice artista asemanatuare, nu? Drogate, retardate, hai sa dam cu pietre shi cu orshii’n iele, asha’i?

Oricum ceea ce vedeti voi din Avril Lavigne e ceea ce vor producatorii sa vedeti. Si probabil ca atata si este.


Deci, tot ce ai spus tu pana acuma?
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Carrie » Mie Iul 27, 2005 11:10 am

Avril Lavigne...Avril Lavigne...cum sa spun?eee...pur si simplu..VARZA!!!!Imi place cum arata,e draguta,si imi placea cum se imbraca la inceput..dar muzica ei e varza....parerea mea.
Fiecare isi ia placerea de unde o gaseste.

"Mereu rasare acelasi soare, mereu traiesc aceiasi prosti."Goethe

La ce te poti astepta de la o lume in care toti traiesc numai pt ca sunt prea lasi pt a se sinucide?

Cum poti sa inveti un prost sa nu mai fie prost?
Avatar utilizator
Carrie
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iul 24, 2005 11:00 pm

Mesajde brookie » Dum Iul 31, 2005 1:19 pm

mai....mie mi se pare foarte nasoala fata mai ales acum de cand s-a facut blonda!she sucks!cica dansa se considera mare rockeritza care defapt era punkertiza si pana la urma a fost nominalizata la cel mai bun "pop"!whatever......parerea mea este insa ca,cantarete asa ca ea vor mai aparea ca ciupercile!asa ca luati-va cizme de cauciuc!si referitor la ce a scris SooZ: "....si sunt sigura ca multi care au postat aici sunt invidiosi..." , tin sa o informez ca nu avem pe ce sa fim invidiosi!exista formatii de la care avem ce invata si formatii care merita intr-adevar ascultate nu....o pustoaica,care nici macar nu stie cine e,ce e,si ce vrea!!!!
brookie
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iul 28, 2005 6:05 pm
Localitate: unde ma simt bine

ce parere aveti despre ea??

Mesajde julie » Mar Aug 02, 2005 10:38 am

mie imi place avril si imi place ceea ce canta,cum se imbrak,dar cateodata sunt si eu deacord cu voi :ham:...mi se par niste fite k ea nu se marita cu ala decat dak o cere in genunchi,iar acu' k s-a vopsit blonda: :nop: :yuk: .dar dak s-a schimbat asta nu inseamna k o sa dam cu pietre in ea si o s-o huiduim!...asta e dak ei ii place asa... ne place,ori nu ne place! nu ne obliga mineni s-o ascultam,sa ne imbracam k ea,sau sa o copiem in orice alceva... :nesigur:
julie
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Aug 02, 2005 10:06 am
Localitate: Craiova

Mesajde Carrie » Mar Aug 02, 2005 12:10 pm

Referitor la c a zis Brookie:"si referitor la ce a scris SooZ: <<....si sunt sigura ca multi care au postat aici sunt invidiosi...>>"..pai..daca o comentam nu inseamna k suntem invidiosi....avem dreptul sa ne spunem parerea...
Fiecare isi ia placerea de unde o gaseste.

"Mereu rasare acelasi soare, mereu traiesc aceiasi prosti."Goethe

La ce te poti astepta de la o lume in care toti traiesc numai pt ca sunt prea lasi pt a se sinucide?

Cum poti sa inveti un prost sa nu mai fie prost?
Avatar utilizator
Carrie
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iul 24, 2005 11:00 pm

Mesajde Ramuna » Joi Sep 01, 2005 12:14 pm

Va obliga cineva sa ascultati? bine, bine am inteles... nu va place avril ca e la fel de penibila ca britney, ca nu stie sa cante, sau io mai sh ce... Mai nou drogato-retardata!!! Mah si care e problema ta? Cand te intalnesti cu ea sa ii spui ei asta... A! si sa nu uiti sa o saluti din partea mea...
inca ma mai ustura pielea de pe locul de unde te-ai rupt tu
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde iada » Sâm Sep 03, 2005 7:46 pm

vi se pare penibila doar pt ca este altfel....?
iada
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Sep 02, 2005 6:27 pm
Localitate: aici

Mesajde Nicu » Vin Sep 09, 2005 4:20 am

Sa stii ca e super! Chiar o iubesc la nebunie!
Ai mega-super dreptate!
Nicu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Sep 09, 2005 4:14 am
Localitate: Moldova

Mesajde Nicu » Vin Sep 09, 2005 4:24 am

Ai mega-super dreptate!
Nicu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Sep 09, 2005 4:14 am
Localitate: Moldova

Mesajde Blood_contess » Vin Sep 09, 2005 4:40 pm

ramuna? nu stiu cum s-a ajuns de la Avril la Britney... sunt 2 stiluri diferite, 2 persoane diferite! si inca ceva! britney are o vechime pentru care sa spunem ca castiga mai mult respect decat avril, but... avril are o voce mai buna decat britney, so nu face comparatzie intre ele 2 k iese un bullsheet! hmmm... si poate ma lamuresti ce legatura este intre britney si Avril... te pup, pa'pa
Blood_contess
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 08, 2005 8:45 pm
Localitate: In Hell

Mesajde Titina » Sâm Sep 10, 2005 10:31 am

citind pe-aici....observ pareri shi pareri (deh...le respect parerile shi celor care nu o suporta pe avril),dar cu un lucru nu sutn de-acord...."avril are o voce mai buna decat britney"...hm..avril canta cam jalnic live,iar britney se chinuie la fel de tare live shi se observa ca vocea nu exista nici la una nici la alta...dar deh,azi nu mai conteaza vocea neaparat.Eu una sunt fana Avril chiar daca are o voce nasoala live.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Blood_contess » Dum Sep 11, 2005 3:08 pm

fiecare cu parerea lui!
Blood_contess
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 08, 2005 8:45 pm
Localitate: In Hell

Mesajde Blood_contess » Lun Sep 12, 2005 12:33 pm

"hm..avril canta cam jalnic live,iar britney se chinuie la fel de tare live shi se observa ca vocea nu exista nici la una nici la alta...dar deh,azi nu mai conteaza vocea neaparat.Eu una sunt fana Avril chiar daca are o voce nasoala live." Deci pana la urma imi dai dreptate... si tzie itzi place Avril, deci nici pt tine nu conteaza cum canta live, so... esti un pic de acord cu ce zic eu!
Blood_contess
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 08, 2005 8:45 pm
Localitate: In Hell

Mesajde RallyShady » Mar Sep 13, 2005 8:03 pm

bai io o urasc...aveti ceva impotriva? ma scoate din sarite fata ei....si melodiile...aaa
bine cateva sunt acceptabile...e urata fara makiaj...am vazut o la 'makein the video'
si vrea ea sa fie miezu...oriunde se duce...
Avatar utilizator
RallyShady
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Vin Sep 09, 2005 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Avril Lavigne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator