Muzica ei!

Forumul asociat fanclubului Avril Lavigne

Muzica ei!

Mesajde Wild Rose » Dum Ian 12, 2003 1:50 am

Acum, ce-ar fi sa discutam mai multe despre MUZICA pe care o canta Avril, nu doar parerea noastra despre ea ca persoana... Eu una sunt 'fana' Avril pentru muzica pe care o canta, imi place de cand a aparut, si cred ca cel mai mare atu al ei este...muzica! ce parere aveti?
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Re: Muzica ei!

Mesajde catharsis » Dum Ian 12, 2003 2:10 am

Initial trimis de Bad Girl
Acum, ce-ar fi sa discutam mai multe despre MUZICA pe care o canta Avril, nu doar parerea noastra despre ea ca persoana... Eu una sunt 'fana' Avril pentru muzica pe care o canta, imi place de cand a aparut, si cred ca cel mai mare atu al ei este...muzica! ce parere aveti?
tu vorbesti serios Bad Girl? chiar la muzica te referi?
lavigne se incadreaza in stilul de muzica care prinde la pustime si care e un fel de pop/punk/rock, uneori mai linstit, uneori cu tendinte punk, fara a fi prea agresiv sau prea dur...
e ceva altfel dar foarte ascultabil...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Dum Ian 12, 2003 2:36 am

Tot ce spui ..spui pe un ton de parca toti fanii Avril Lavigne sunt nishte copii naivi care nu au auzit niciodata in viatza lor muzicaadevarata si se multumesc cu ceea ce este foarte ascultabil ..
dar muzica pentru ce e facuta? nu pentru a fi ascultata? tie iti place sa asculti muzica neascultabila cumva ?

voi ashtia care ascultati rock d-ala "neascultabil" dati cu noroi in orice apare nou ....si e rock (mai mult sau mai putin) ...urat din partea voastra !
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Dum Ian 12, 2003 2:47 am

eu nu vreau sa da-u cu noroi in nimeni, dar majoritatea fanilor avril sunt copii naivi si probabil si asta e si targetul... adica la copilul de 14 ani mare fan britney spears sau aguillera prinde avril. de ce? copilul inca nu a ascultat ceva mai agresiv/dur/rebel si i se pare ca e cel mai cool lucru care a auzit pana acum si cel mai rebel, fara a fi "satanist" sau "neascultabil"... si uite asa copilul se multumeste sa asculte doar muzica noua si eventual se mai si considera mare rocker...
daca te face sa te simti mai bine ascult si avril, linkin, limp, roach etc. chiar daca in general e muzica pt pustime...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Dum Ian 12, 2003 10:50 pm

Cunoshti tu oare majoritatea fanilor Avril Lavigne?

Nu te contrazic in totalitate : oarecum e normal sa fie ascultata de adolescenti(copii cum pe spui tu )pentru si ea este o adelescenta(la 18 ani ) si scrie despre viatza ei de acum ...so multi adelescenti se regagesc in versurile ei.

Poate are multi fani si din aia care nu au ascultat decat Britney Speras & co. ...dar nu generaliza.Sunt si fani care au ascultat si ceva mai bun ,dar totusi sunt multumiti si cu Avril ..pentru ca,ai spus chiar tu, este altceva!
Vezi ... poate si tu eshti unul dintre ei dc ai spus ca asculti Avril,Linkin Park ,Papa roach ...etc ....si banuiesc ca iti plac daca ii asculti :D
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Someone » Joi Ian 16, 2003 12:07 am

Initial trimis de Dee Dee
Cunoshti tu oare majoritatea fanilor Avril Lavigne?

Nu te contrazic in totalitate : oarecum e normal sa fie ascultata de adolescenti(copii cum pe spui tu )pentru si ea este o adelescenta(la 18 ani ) si scrie despre viatza ei de acum ...so multi adelescenti se regagesc in versurile ei.

Poate are multi fani si din aia care nu au ascultat decat Britney Speras & co. ...dar nu generaliza.Sunt si fani care au ascultat si ceva mai bun ,dar totusi sunt multumiti si cu Avril ..pentru ca,ai spus chiar tu, este altceva!
Vezi ... poate si tu eshti unul dintre ei dc ai spus ca asculti Avril,Linkin Park ,Papa roach ...etc ....si banuiesc ca iti plac daca ii asculti :D


Am ascultat albumul si ce pot sa zic?? Dupa parerea mea... piesele sunt dragutze asa la inceput... dupa aia te saturi repede... Totusi... nu gasesc originalitate in piese. Nu am nimic cu versurile ci cu melodia... aproximativ toate piesele sunt copiate... In fiecare melodie gasesc cate o asemanare izbitoare cu niste piese care candva au avut un mare succes...
No offense fanilor Avril! Mi-am scris si eu parerile...
Someone
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mai 07, 2002 8:59 pm
Localitate: Baia Mare

Mesajde Noraxata » Mar Ian 21, 2003 5:05 pm

Mai catharsis, si eu sunt un copil (nu stiu cat de naiv), am ascultat multe formatii mai agresive (si ca sa nu crezi ca prin "agresivitate" inteleg "linkin, limp, roach ", iti dau ca exemplu... Sepultura), nu mi se pare ca Avril Lavigne e cel mai "cool" lucru pe care l-am ascultat, SI TOTUSI IMI PLACE.


Initial trimis de catharsis
eu nu vreau sa da-u cu noroi in nimeni, dar majoritatea fanilor avril sunt copii naivi si probabil si asta e si targetul... adica la copilul de 14 ani mare fan britney spears sau aguillera prinde avril. de ce? copilul inca nu a ascultat ceva mai agresiv/dur/rebel si i se pare ca e cel mai cool lucru care a auzit pana acum si cel mai rebel, fara a fi "satanist" sau "neascultabil"... si uite asa copilul se multumeste sa asculte doar muzica noua si eventual se mai si considera mare rocker...
daca te face sa te simti mai bine ascult si avril, linkin, limp, roach etc. chiar daca in general e muzica pt pustime...
Visele mele se implinesc cat bat din palme sau cat clipesc!!!
Avatar utilizator
Noraxata
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Iul 18, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Mar Ian 21, 2003 10:18 pm

am spus ca nu imi place?
ascult si asa ceva chiar daca nivelul ei de cultura si atitudinea imi displac total...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Mie Ian 22, 2003 1:24 am

asta e partea a doua ....
nici mie nu imi placea de Kurt Kobain ca persoana ...etc..dar totusi muzica pe care o canta imi place foarte mult ! :D
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde avrilutza » Joi Dec 01, 2005 7:23 pm

ai f mare dreptate wild rosw shi mie imi place super tare avril shi sunt unu dintre cele mai mari fani al iei.I love her!!!!!!!!!
avrilutza
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Joi Noi 24, 2005 7:03 pm
Localitate: vaslui

Avril Lavigne...

Mesajde ralu » Vin Apr 28, 2006 6:30 pm

Parerea mea.....Cred ca piesele ei nu sunt copiate de la nimeni..... Avril isi exprima toate sentimentele si gandurile ei prin muzica pe care o compune....Si nu vad nimic rau in lucrul asta....De fapt, chiar asta face melodiile ei atat de originale.....
Avatar utilizator
ralu
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Apr 19, 2006 11:00 pm

Mesajde Voidship » Sâm Apr 29, 2006 10:01 am

Formatiile si cantaretii gen Avril Lasagne fac muzica, nu arta. Ceea ce e minunat, nu e nimic rau in asta. Problema apare atunci cand ei incep sa se considere 'artisti'. Pentru a fi artist, iti trebuie un mesaj universal valabil care sa sa aiba ca scop imbunatatirea individului sau transmiterea unui sentiment puternic cu tzelul final catharsisul.

Recunosc, si mie imi place melodia aia cu Skater boy, sau cum o fi. Imi place cum suna, la fel cum imi place si O-Zone. Doar ca in afara de faptul ca imi gadila urechile intr-un mod armonios (desi facil), nimic altceva.
Fecioarei Maria i-a fost implantat un embrion extraterestru al carui C.S. a fost adaptat la soma pamanteasca pentru a introduce legea non-hibridarii pe Pamant si pentru a strica programul de inginerie genetica al supercivilizatiei lui Satan.
Intrebari?
Avatar utilizator
Voidship
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Sâm Mai 01, 2004 11:00 pm

Mesajde essy_avril_punk » Joi Iun 22, 2006 1:10 pm

ma....mie imi place qm canta avril....sunt fana...da nu din aia dependenta de stilul si muzik pe care le abordeaza....nu pot sa zic ca e vreo mel care sa numi placa....da 'antifanii' nu cred ca au asc mai mult de o melodie asa ca nu pot vorbi nici de rau nici de bine despre muzik ei.... :eat:
Avatar utilizator
essy_avril_punk
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Iun 21, 2006 11:00 pm


Înapoi la Avril Lavigne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron