Morandi - "Love Me"

Forumul asociat fanclubului Morandi

Mesajde MiG29 » Vin Feb 04, 2005 12:30 am

deci ie in stilu clasic a lu moga...versuri de doi lei,linie melodica simplutza si cam atat.a si multe multe efecte peste voce.pacat ca efectele astea nu pot sterge si accentul:j
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde HotSweetMilk » Vin Feb 04, 2005 3:06 pm

super dragutza melodia,si versurile sunt ff bune!!si linia melodica nu se lasa mai prejos!!in concluzie,merita ascultata!!
HotSweetMilk
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Dum Ian 16, 2005 11:23 pm
Localitate: acasa

Mesajde UnCopilutz » Vin Feb 04, 2005 4:40 pm

Romania o cunoaste foarte bine deja,nu i-a trebuit prea mult timp ca sa intre in mintea oamenilor ca o piesa dragutza...Foarte buna ideea proiectului , zic despre faptul ca numele nu spune foarte multe despre interpretii ei,dar s-a aflat incet incet.In mai poti afla , insa , oameni care nu stiu asta si care se socheaza atunci cand le spui ca Moga e una dintre voci , neparandu-le o melodie romaneasca. Clipul nu a spus deloc prea multe , astfel incat lumea sa se prinda despre ce este vorba , decat tipul care apare (a aparut si la Gia in clip).
Felicitari! Eu inca astept primul album Marius Moga...sunt sigur ca o sa se bucure de un succes nebun , orice ar fi!
Piesa a iesit si afara deja?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

multe efecte pe voce? poate in remixuri...

Mesajde usualflow » Joi Feb 10, 2005 1:05 am

cand a aparut piesa si inca nu se stia ca e un proiect marius moga lumea era entuziasmata. dupa ce s-a aflat au si inceput carcotelile si afirmatii precum "imi place piesa asta" ori "ce piesa dragutza" s-au transformat in "se vede ca e de-a lui moga..." ori "hmm...parca nu mi se mai pare cine stie ce..." si asa mai departe... de aici se pot trage multe concluzii!
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Feb 10, 2005 9:39 pm

deci din partea mea putea sa fie compusa si de Zack De La Rocha:j ca tot la fel de slabutza o consideram.si iz zic eo ca sunt bagate efecte peste voce.e obiceiu casei la mister marius moga.totuj nu pot sa nu remarc ca parca muzica dance de la noi incepe sa se ridice...cat de cat
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde bogdanovici666 » Mie Feb 16, 2005 10:27 pm

Primul album MORANDI a aparut!
Se numeste Reverse si contine 11 piese.

iata tracklisting-ul:
1.Reverse
2. Love me
3. Amore
4. Blue
5. By Your Side
6. Can I Touch
7. Hot Feat. Loredana
8. Beijo (Uh-la-la)
9. Running
10. So Cold
11. Xing

Disponibil si pe http://www.discomania.ro
Avatar utilizator
bogdanovici666
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Sâm Iul 13, 2002 11:00 pm

Mesajde usualflow » Mar Mar 15, 2005 6:40 pm

MiG29 scrie:deci din partea mea putea sa fie compusa si de Zack De La Rocha:j ca tot la fel de slabutza o consideram.si iz zic eo ca sunt bagate efecte peste voce.e obiceiu casei la mister marius moga.totuj nu pot sa nu remarc ca parca muzica dance de la noi incepe sa se ridice...cat de cat


:) hmm insinuezi un Antares ceva sau doar una bucata echo si reverb :P, utilizate de altfel peste tot in muzica lucrata in studio? ;-) In cazul de fatza efectele exista intrucat sunt caracteristice muzicii de club, adauga un plus de expresivitate si profunzime vocilor, insa sunt utilizate cu masura. Asta nu inseamna ca Morandi le-a folosit de nevoie, asa cum fac alti (mai mult sau mai putin) artisti, pt ca de voci frumoase nu duce lipsa. Foarte multi artisti contemporani valorosi pun efecte pe voce. Vezi Depeche Mode, e tipic pt muzica lor, pt accentuarea unui mesaj sau a unei stari care se vrea a fi transmisa ascultatorului. Vezi perioada psihedelica etc...
Peste tot efecte pe voce. Si ce daca? :)

hehe iar intre noi fie vorba, nu cred ca nenea zack de la rocha s-ar indeletnici cu melodii din astea, oricat s-ar reprofila el dupa plecarea din rage. hehe... stiu, era un mod de a spune, te-am inteles. ;-) de altfel, numai bine!
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Mar 15, 2005 6:45 pm

mie imi place mult piesa, nu ma asteptam sa-mi placa atata. dintre romanesti ie pe primu loc momentan in topu meu.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde d3mona » Vin Mai 06, 2005 2:59 pm

undefinedParerile sunt impartite legat de Morandi ... eu insa am o parerea foarte buna ... de ce ... in primu` rand melodia nu pare deloc sa fie romaneasca ... eu am norocu` sa am vreo 6 melodii d`ale lui si sincer sunt super dragutze ... concluzia mea este ca doar din punct de vedere muzical in momentu` de fatza ne putem lauda ...
d3mona
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 05, 2005 10:23 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Vin Mai 06, 2005 3:45 pm

ce cauta la artisi internationalli treaba asta?????
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Vin Mai 06, 2005 9:51 pm

Bre' melodia asta cica e difuzata si la MTV international...nush ce sa cred...da' in fine...d'aia e la artisti internationali :p
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde usualflow » Mar Mai 31, 2005 2:07 pm

memetShol scrie:ce cauta la artisi internationalli treaba asta?????


mai nu stiu, thread-ul a fost mutat la "artisti internationali" (de catre un admin, nu stiu care) la f putin timp dupa ce eu l-am creat pe "muzica", intrucat stiam ca morandi e un proiect romanesc. So don't blame me. Oricum, Red Mustang has a point! :)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Nanjiz_anna » Vin Iul 21, 2006 2:52 pm

Can someone tell me exactly who is in Morandi? Is Andrei Ropcea the singer? What about other persons?
Avatar utilizator
Nanjiz_anna
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Lun Aug 08, 2005 11:00 pm

Mesajde Nanjiz_anna » Sâm Iul 22, 2006 8:16 am

Nanjiz_anna scrie:Can someone tell me exactly who is in Morandi? Is Andrei Ropcea the singer? What about other persons?


And when did they start?
Avatar utilizator
Nanjiz_anna
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Lun Aug 08, 2005 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Morandi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron