H.I.M.

Forumul asociat fanclubului HIM

Mesajde nbm » Sâm Iun 17, 2006 11:01 am

foloseste cu incredere functia "search" a forumului
copilă, critica e o formă de atenţie. e mai bine să fii criticat decat ignorat, IMHO
iar dacă multă lume are ceva de zis impotriva lui ville vallo, inseamnă că nu e deloc zeul pe care il credeţi voi - puştoaicele de 12-16 ani. poate că peste vreo cinci ani o să ne dai dreptate...
ps: scuzaţi oarecum off-topicul
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde jo_soad » Sâm Iun 17, 2006 11:20 am

pt noi fanii e un zeu! oricum noi nu luam in seama criticile la adresa lui valo al nostru si HIM. inainte eram mik si proasta cand am venit prima data p siteul asta si m-am luat la hartza cu voi dar acu ma doare la 15 m de cot. nu mai conteaza am gasit ceea ce cautam...am fost really happy sa vad k multe din prietenele mele erau acolo deja...acu vreau doar sa vad ce mai "gandeste" lumea p aici sa fiu si eu in top cu criticile...:D
"our days r never coming back"..."i love u-these 3 words r the beginning of every tragedy" -Ville Valo...then....I love u Ville!!!
Avatar utilizator
jo_soad
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 11:00 pm

Mesajde The_FrozenLord » Sâm Iun 17, 2006 1:31 pm

cam epuizat subiectul in ultimul timp, ioana. vezi ca o sa vina astia in curand in Sibiu, posibil sa stii deja.
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde wednesday » Sâm Iun 17, 2006 1:34 pm

jo_soad scrie: inainte eram mik si proasta

si acum vrei sa ne demonstrezi ca esti mare si la fel de proasta?

kidz, grow out of it!
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde jo_soad » Dum Iun 18, 2006 1:07 pm

auzi ma invata si p mine cineva cum se da ban??? pls
"our days r never coming back"..."i love u-these 3 words r the beginning of every tragedy" -Ville Valo...then....I love u Ville!!!
Avatar utilizator
jo_soad
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 11:00 pm

Mesajde Pinguinu » Dum Iun 18, 2006 1:14 pm

io cred ca mai usor si mult mai util ar fi sa te invetze cineva cum si de ce se poate primi ban :n:
A umblat pisica neatenta odata
In curte la un motan
Iar curcanul smecher o vazu `ncordata
Si gandi: "Why not?!"
Avatar utilizator
Pinguinu
Junior Member
 
Mesaje: 372
Membru din: Dum Aug 21, 2005 11:00 pm

Mesajde wednesday » Lun Iun 19, 2006 5:34 pm

jo_soad scrie:auzi ma invata si p mine cineva cum se da ban??? pls

te sprijin in aceasta crunta incercare de autobanare, succes!
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Iun 19, 2006 11:38 pm

wednesday si jo_soad, vedeti-va fiecare de treburile voastre, adica wednesday sa nu mai jigneasca userii si sa nu-i mai ia la misto cand acestia cer unele informatii, iar jo sa se limiteze la a discuta despre HIM.

succes!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Shaki » Mar Iun 20, 2006 3:00 pm

Programul concertului la care va fi shi HIM prezent (pentru sambata, 15 iul):

Piata Mare - Sibiu
12.30 Acces public
14.30 - 15.15 Carmen Gray(Fin)
15.15 - 15.30 pauza(15 min)
15.30 - 16.15 Kumm(Ro)
16.15 - 16.30 pauza(15 min)
16.30 - 17.30 Silentium(Fin)
17.30 - 17.45 pauza(15 min)
17.45 - 18.30 Altar(Ro)
18.30 - 18.45 pauza(15 min)
18.45 - 19.45 Luna Amara(Ro)
19.45 - 20.15 pauza(30 min)
20.15 - 21.30 Amorphis(Fin)
21.30 - 22.00 pauza(30 min)
22.00 - 23.30 H.I.M(Fin)

Programul intregului festival Artmania se gaseshte aici:
http://ro.artmaniafestival.ro/program/
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jo_soad » Sâm Iul 08, 2006 4:13 pm

yep yep! abia astept concertu!!! :D
"our days r never coming back"..."i love u-these 3 words r the beginning of every tragedy" -Ville Valo...then....I love u Ville!!!
Avatar utilizator
jo_soad
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 11:00 pm

Mesajde Djinn » Sâm Iul 08, 2006 5:02 pm

concertul HIM se pare ca se va difuza integral pe TVR2, la o data ulterioara. Asta ca o consolare pentru fanele care nu pot ajunge la Sibiu pe 15 :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde jo_soad » Dum Iul 09, 2006 5:33 pm

aha am auzit si eu...p mine ma enerveaza difuzoarele lor....eu vroiam sa fiu in primu rand da acu mam calmat....hihi...
"our days r never coming back"..."i love u-these 3 words r the beginning of every tragedy" -Ville Valo...then....I love u Ville!!!
Avatar utilizator
jo_soad
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 11:00 pm

Mesajde cometa » Joi Iul 20, 2006 1:33 pm

concertul HIM se va difuza pe 23 iulie 2006, la TVR 2, la ora 20.00.
...ceea ce va dorim si dumneavoastra :D
Avatar utilizator
cometa
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Ian 17, 2005 12:00 am

Mesajde Sorrowbringer » Vin Iul 21, 2006 4:49 pm

PREA iubitii de la HIM s-au dus de rapa de la al doilea album......vai vai....mie imi vine sa-mi smulg parul de ciuda cand vad ce papusele emo au ajuns. They are sucking showbiz's c**k. Incepusera tare bine si pe urma :bash: Nu-mi vine sa cred ca inca mai sunt racarite care sa viseze o noapte de amor salbatic cu Villy. Mai bine reorientati-va ca dak nu va duceti de rapa odata cu ei......luati si voi acolo ca pentu inceput un Opeth, nitel Blackfield....eu va doresc succes si am sa ma rog pt. voi [-o
Avatar utilizator
Sorrowbringer
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Iul 17, 2006 11:00 pm

Mesajde morko_alex » Vin Iul 21, 2006 6:20 pm

Sorrowbringer scrie:PREA iubitii de la HIM s-au dus de rapa de la al doilea album......vai vai....mie imi vine sa-mi smulg parul de ciuda cand vad ce papusele emo au ajuns. They are sucking showbiz's c**k. Incepusera tare bine si pe urma :bash: Nu-mi vine sa cred ca inca mai sunt racarite care sa viseze o noapte de amor salbatic cu Villy. Mai bine reorientati-va ca dak nu va duceti de rapa odata cu ei......luati si voi acolo ca pentu inceput un Opeth, nitel Blackfield....eu va doresc succes si am sa ma rog pt. voi [-o


mane fara suparare da vb in necunostinta de cauza
uau la mana il cheama ville nu villy........doi la mana sa asculti love's requiem care e destul de rar sau the cage sau plm venus sh ai sa vezi ca nu s-au dus de rapa.......sh apropo sunt baiat sh da asc HIM...Vreo problema????
morko_alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 19, 2006 8:53 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde Shaki » Vin Iul 21, 2006 6:57 pm

da. problema e k dai quote la postu anterior. sper sa nu se mai repete... :hades:
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Scotch » Vin Iul 21, 2006 8:11 pm

morko_alex scrie:mane fara suparare da vb in necunostinta de cauza
uau la mana il cheama ville nu villy........doi la mana sa asculti love's requiem care e destul de rar sau the cage sau plm venus sh ai sa vezi ca nu s-au dus de rapa.......sh apropo sunt baiat sh da asc HIM...Vreo problema????



[-X mane, mane (ma termina apelativul asta)...
Una la mana, pentru ca nu te-ai prins ca "villy" era la shto, de acum inainte sa te referi la IEL ca "Domnul Vallo". Doi la mana, nimeni nu iti poate interzice sa fii fascinat de pussy metal, dar incearca sa accepti ca totusi nimic nu e vesnic, si poate ca HIM au impresionat la un moment dat, dar ce canta ei in momentul asta e o trista frectzie. Oricum, nu iti recomand Opeth, ia si tu alte trupe care desi au o oarecare afinitate pentru genu' pomenit mai sus, suna mai bine ca IEL si ar putea sa iti fie accesibile si tie sa le intelegi. Ex: Charon, Poisonblack sau The Rasmus.
Caine pana la prima™
Scotch
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Iun 28, 2006 3:56 pm
Localitate: Aiurea

Mesajde Sorrowbringer » Sâm Iul 22, 2006 6:01 pm

The Rasmus.....da...ar putea sa creeze o isterie in randul fanilor HIM, dar Charon e o trupa buna...nu o sa le placa.
Avatar utilizator
Sorrowbringer
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Iul 17, 2006 11:00 pm

Mesajde The_FrozenLord » Sâm Iul 22, 2006 10:52 pm

io recomand Sentenced (ala nou nu ala vechi. ala vechi e doar pt aia tru cvlt :P)
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Shaki » Dum Iul 23, 2006 11:02 am

frozen, nu mai recomanda k imi aduc aminte k s-au desfiintzat k trupa shi ma apuca melancolia nordica...
oricum, nu potzi alatura sentenced, vechi sau nou, cu him
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Lun Iul 24, 2006 1:49 pm

ptiu, ieri a fost duminica si nu m-am uitat =))
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde morko_alex » Lun Iul 24, 2006 3:34 pm

nocturna scrie:neatza, majestatile lor infernale nu ie gotici (gotici bre, nu gotci! casa ne intelegem si sa nu vorbim pe de laturi)
sa jignesti matale gothicu cu asa afirmatiune defaimatoare? pai si daca intra baietii de la Therion pe threadu' asta si vad asa grozavie? crezi c-o sa le placa? crezi c-o sa fie incantati ca-i pusesi matale alaturat lu' HIM? io zic ca prea incantati n-or sa fie.

gothicu suna mah, ie complex si mult prea greoi pentru HIM. astia nu suna de nici un fel. si hai ca sa te scot din ceatza, stilul lor se numeste 'expirat, respectiv fumat' inainte de a fi aprins. (ie un metal lalait)
aaa, ca vallo incearca sa para cat mai gothic prin aparitiile lui cat mai sumbre, intunecate si sataniste. aia ie alta chestiune. si manson, marylin arata foarte gothic da' nu canta gothic. si pisoi asculta rock, da' nu pricepe nik. :D

sper ca ne facuram intelesi cum stau trebile cu HIM. uici iz. sau cum ar zice alin-popalin, ia mai da-i in...el stie mai bine. :D

Bah nu inteleg de ce faceti atata caz pe margine a ce canta HIM......Ei nu canta Gothic..E adevarat..Canta Gothic cu Heavy cu mai multe cacaturi...Sh a iesit ceva mijto...Ei canta o combinatie intre Dimmu, Nightwish sh Depeche.....da pe bune acu......dak ii asculta atata lume.(nu numai pustoaice proaste care au auzit ca "manelele e nashpa") inseamna ca fac ei ceva bine...sh Valo nu incearca sa apara cu o imagine gotica satanista.....E pur sh simplu ceva destul de original...sh ala de la the cure se machia sh arata ca o femeie...de ala de ce nu va luati?????hai bah serios acu...voi chiar n-aveti ce face decat sa va luati de valo


[b scrie:Scotch[/b]]
[-X mane, mane (ma termina apelativul asta)...
Una la mana, pentru ca nu te-ai prins ca "villy" era la shto, de acum inainte sa te referi la IEL ca "Domnul Vallo". Doi la mana, nimeni nu iti poate interzice sa fii fascinat de pussy metal, dar incearca sa accepti ca totusi nimic nu e vesnic, si poate ca HIM au impresionat la un moment dat, dar ce canta ei in momentul asta e o trista frectzie. Oricum, nu iti recomand Opeth, ia si tu alte trupe care desi au o oarecare afinitate pentru genu' pomenit mai sus, suna mai bine ca IEL si ar putea sa iti fie accesibile si tie sa le intelegi. Ex: Charon, Poisonblack sau The Rasmus.

Mane :P da stiu...da rasmus mi se pare de cacat......him il ascult din simplul motiv ca ma regesesc..crede-ma ascult sh alte chestii care nu au nici o treaba q pussy metal.....de fapt o sa ma injuri ca iti zic de Cradle dar dani davey e super..canta de nu se poate.....sh Shagrath de la Dimmu...deci in concluzie nu cred ca blacku poate fi numit pussy metal.....nici trupe mai vechi cum ar fi led zeppelin Sabbath, Doors, Deep Purple........Rainbow.....MUUUUUUUUUUUUUUUULTE...intelegi....sh nu iti zic q rautate....Mane(oftica-te):P:P
A sh sa nu uit..ID-ul meu de Mess e "morko_alex" fara ghlimele.......hai pe mess facem conferinte sh ne certam ce sh cum
morko_alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 19, 2006 8:53 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde morko_alex » Lun Iul 24, 2006 3:38 pm

Scotch scrie:[-X mane, mane (ma termina apelativul asta)...
Una la mana, pentru ca nu te-ai prins ca "villy" era la shto, de acum inainte sa te referi la IEL ca "Domnul Vallo". Doi la mana, nimeni nu iti poate interzice sa fii fascinat de pussy metal, dar incearca sa accepti ca totusi nimic nu e vesnic, si poate ca HIM au impresionat la un moment dat, dar ce canta ei in momentul asta e o trista frectzie. Oricum, nu iti recomand Opeth, ia si tu alte trupe care desi au o oarecare afinitate pentru genu' pomenit mai sus, suna mai bine ca IEL si ar putea sa iti fie accesibile si tie sa le intelegi. Ex: Charon, Poisonblack sau The Rasmus.


Mane :P da stiu...da rasmus mi se pare de cacat......him il ascult din simplul motiv ca ma regesesc..crede-ma ascult sh alte chestii care nu au nici o treaba q pussy metal.....de fapt o sa ma injuri ca iti zic de Cradle dar dani davey e super..canta de nu se poate.....sh Shagrath de la Dimmu...deci in concluzie nu cred ca blacku poate fi numit pussy metal.....nici trupe mai vechi cum ar fi led zeppelin Sabbath, Doors, Deep Purple........Rainbow.....MUUUUUUUUUUUUUUUULTE...intelegi....sh nu iti zic q rautate....Mane(oftica-te):P:P
morko_alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 19, 2006 8:53 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde morko_alex » Lun Iul 24, 2006 3:41 pm

morko_alex scrie:Mane :P da stiu...da rasmus mi se pare de cacat......him il ascult din simplul motiv ca ma regesesc..crede-ma ascult sh alte chestii care nu au nici o treaba q pussy metal.....de fapt o sa ma injuri ca iti zic de Cradle dar dani davey e super..canta de nu se poate.....sh Shagrath de la Dimmu...deci in concluzie nu cred ca blacku poate fi numit pussy metal.....nici trupe mai vechi cum ar fi led zeppelin Sabbath, Doors, Deep Purple........Rainbow.....MUUUUUUUUUUUUUUUULTE...intelegi....sh nu iti zic q rautate....Mane(oftica-te):P:P


A sh sa nu uit..ID-ul meu de Mess e "morko_alex" fara ghlimele.......hai pe mess facem conferinte sh ne certam ce sh cum
morko_alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 19, 2006 8:53 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde Pinguinu » Lun Iul 24, 2006 3:49 pm

domnu morco nu aveti voie se postati mai multe mesaje consecutive la un interval mai mic de 3 ore. Dc avet inspiratii noi, va rog sa folositi cu incredere butonul de "Edit" aflat in partea dreapta-jos a ultimului dvs mesaj. Va multumesc.


Si acum foarte on-topic: care ar fi legatura intre Him si Dimmu?? sau intre Him si heavy metal, ofcors...ca eu unul nu o vad.
A umblat pisica neatenta odata
In curte la un motan
Iar curcanul smecher o vazu `ncordata
Si gandi: "Why not?!"
Avatar utilizator
Pinguinu
Junior Member
 
Mesaje: 372
Membru din: Dum Aug 21, 2005 11:00 pm

Mesajde Shaki » Lun Iul 24, 2006 3:55 pm

pinguine, de cand pisicii mey baltzatzi din fatza blocului eshti mod pe rock? ia vezi... :hades:

morko_alex, nu mai am nimik de adaugat. sunt spiciles ~p bine, asta nu te scuteshte de un avertisment...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Pinguinu » Lun Iul 24, 2006 4:02 pm

Vroiam sa-l invatz si eu pe om si nu credeam ca numai un moderator poate sa spuna lucruri de genul asta. So, nu vaz ce te supara....oricum, am zis numai de bine. :calm:
A umblat pisica neatenta odata
In curte la un motan
Iar curcanul smecher o vazu `ncordata
Si gandi: "Why not?!"
Avatar utilizator
Pinguinu
Junior Member
 
Mesaje: 372
Membru din: Dum Aug 21, 2005 11:00 pm

Mesajde Scotch » Lun Iul 24, 2006 4:35 pm

Mah, nimeni nu face caz de ce canta HIM, pur si simplu lumea face misto de fiecare data cand mai apare cate un fan ca tine care sa explice lumii intregi ce valoare incontestabila are DANSUL. ~p
Daca imi zici care e legatura muzicala intre Dimmu si HIM, si imi demonstrezi logic lucru' asta, imi sterg tot folderu' de Dimmu Borgir, asta e o promisiune sfanta :D In rest, si eu sunt spiciles.
Da' nu ma pot abtine sa nu te intreb de unde paralela asta intre pussy si black metal? Ca Daniel Jeg canta de rupe, incontestabil, da' ce are a face cu subiectu' in discutie? Sau ce treaba are Doors cu metalul de orice fel?
Caine pana la prima™
Scotch
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Iun 28, 2006 3:56 pm
Localitate: Aiurea

Mesajde Shaki » Mie Iul 26, 2006 1:13 pm

http://www.metalfan.ro/articol.php?sectiune=2&id_doc=741

draga morko shi altzi fani,
mai sus avetzi un interviu cu dansu care va explica clar de unde are muzik Lui influentze :hades:

"[b]Metalfan: Toti au zis: „Asta e o trupa de goth!â€Â
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jo_soad » Mie Iul 26, 2006 7:51 pm

din cate stiu eu afirmatia asta e veche rau si HIM sau modificat in timp...la inceput au vrut sa faca imitatie "Asa ca am vrut sa mixam aceste doua stiluri" explica cum sa infiintat trupa defapt. si ms frumos d interviu....e d kkt...am ramas gura casca! nul recunosc p ville! ce dumnezeu meu! oooopa afirmatia d mai sus e noua.....din cate am inteles in ziua concertului.....dar sa mor eu...interviul lasa rau d tot d dorit....chiar am fost tentata sa zic k cineva la facut anume k sa ia fanii la misto....sunt ink traumatizata....ce dea prostii au zis! vai vai....
"our days r never coming back"..."i love u-these 3 words r the beginning of every tragedy" -Ville Valo...then....I love u Ville!!!
Avatar utilizator
jo_soad
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la HIM

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator