H.I.M.

Forumul asociat fanclubului HIM

Mesajde The_FrozenLord » Mie Iul 26, 2006 9:11 pm

de ce lasa de dorit? au fost intrebari cat se poate de normale.

p.s. inca din primele 3 posturi s-a discutat despre daca HIM este o trupa de gothic sau nu :/
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde jo_soad » Joi Iul 27, 2006 9:06 pm

nu e d asta.....dar unde au ramas vremurile cand chiar ville a zis k canta din placere si nu pt succes si bani...si nu mai stiu ce...si uite ce au zis acolo defapt...si faza cu love metalul.... amestecatura cu bla bla bla, si mie mi sa parut un gest d originalitate. adik sa fak ceva ce pana acu nu mai era, si mi sa parut originalitate....si in interviu ce zice? catre black sabbath. sa mixeze elvis cu sabbath. si unde o ramas atunci presupusu love metal???? ba e original ba imitatie....ville imi dai dureri d cap!!!....asa cum am citit intrun fanclub"dak nu intelegeti ceva din istoria HIM e numai vina lui ville".....bine zicea...lol
"our days r never coming back"..."i love u-these 3 words r the beginning of every tragedy" -Ville Valo...then....I love u Ville!!!
Avatar utilizator
jo_soad
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Iul 27, 2006 9:15 pm

memetuuuu? memetuuuu? pls tranzleit. tks
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Loving H.I.M.

Mesajde Dark_Angel^ » Joi Sep 14, 2006 10:52 pm

Bey fratzilor am citit pe mai multe forumuri k Ville Valo canta numai pt. puicutze!
ye o prostie!
adik nu stitzi ce spunetzi voi astia cu asa idei?Ma intreb atzi ascultat macar o melodie!
Daca Rebel Yell is for Cicks yos POPA!
shi bay the wey concertul de la sibiu a fost super pakt k nu o sa mai vina prin tinuturile astea!
and my favorite song is Solitary Men! :dir: :dir:
Dark_Angel^
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Sep 14, 2006 10:38 pm
Localitate: Aks'

Mesajde The_FrozenLord » Vin Sep 15, 2006 7:31 am

daca rebel yell e melodie a formatiei Him eu sunt angajat la rebu. si tu esti o puicutza :)
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Shaki » Vin Sep 15, 2006 7:32 am

dark angel, daca ai citit threadu cu him deci ai luat la cunoshtintza de existentza lui, de ce kilu meu ai deschis altu? :(
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde LivKristine » Sâm Sep 16, 2006 5:41 pm

ok...am citit decat primele pagini...si vreau sa ma confesez:)) cand eram eu copacel de 14 ani:)) eram fana him...si da...dupa cateva luni,dupa ce am mai ascultat si altceva(vorba nocturnei care cred ca era Nightwish in momentul postului)....am inteles si eu ce de kko....insa...in alea cateva luni.....era sa ma prinda mama de cateva ori in baie cu lama..gandindu'ma la..........:))...ce'am vrut sa zic cu confesiunea:)) este ca da....fetele teribiliste(cum am fost)...asculta him q.e.d.
Avatar utilizator
LivKristine
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Aug 14, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Sâm Sep 16, 2006 5:52 pm

ei, bine ca tzi-a trecut... :) acu daca marturisim marturisiri, shi eu am avut o perioada scurta linkin park... hihi :D

him are cateva mel dragutzele de pe primele albume mai cunoscute, in rest sacs bigtime, neluand in considerare primele sale opere obscure pe care nu m-am deranjat sa le caut
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde morko_alex » Dum Oct 29, 2006 2:55 pm

Mama copii ce ati mai scris de cand n-am mai deschis forumu... Marturisim marturisiri?? Atunci spun ca am avut si io o perioada LP... Slava Domnului mi-a trecut. Si app... nu ma refeream la rasmushi.plus ca link-u oferit il citsem. hai pupik la all ca doar suntem oameni si ascultam rock. Tre sa fim uniti nu sa ne dam in cap
morko_alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 19, 2006 8:53 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde The_FrozenLord » Dum Oct 29, 2006 7:59 pm

morko_alex scrie:Tre sa fim uniti nu sa ne dam in cap


de ce? (zececaractere)
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

de ce??

Mesajde morko_alex » Mie Noi 01, 2006 8:18 pm

pt ca macar ca rockeri sa fim uniti...ca dak e sa vb de popor... mai bine nu...sunt mai uniti tiganii...da asta e off topic
morko_alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 19, 2006 8:53 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde Shaki » Mie Noi 01, 2006 10:16 pm

lasa lordule k are shi el unpic de dreptate. mai bine sa asculte him decat manele. plus k de la him are shanse sa progreseze spre ceva mai de calitate :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

???

Mesajde morko_alex » Joi Noi 02, 2006 7:33 pm

nu am spus ca ascult numai HIM. Adik la 18 ani e cam gay sa asculti numa him. exista o multime de alte trupe mult mai bune decat him.Pt mine him este si va ramane prima trupa cu care am inceput io sa ascullt rock (nu se pune ce mi-a injectat tata: Deep Purple, Black Sabbath, Uriah Heep, Led Zeppelin, Pink Floyd, Grand Funk Railroad, Creedence Clearwater Revival, AC/DC, Metallica Si mullte altele...dak ar fii sa insir as termina maine...) Asa ca nu ma mai considerati noob in ale rockului. Plus k imi plac si Dimmu, Satyricon, Cradle, Immortal, Therion, Nightwish, And a lot more other... Da nu ma luati cu black foarte mult ca nu stiu recunosc ...si nici nu prea imi place. Prefer blacku un pic mai comercial...
morko_alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 19, 2006 8:53 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde The_FrozenLord » Vin Noi 03, 2006 12:49 pm

ma, sa ne dam in cap, ma refeream metaforic, adik de cand stiu eu forumu asta, au fost destule certuri pe sectiunea rock :D. imi luasem si ban odata. oricum in fata unor manelisti nu cre k o sa ne mai arda sa ne dam unu altuia cu bata in cap daca intelegi. da, tiganii sunt mai uniti decat noi, ei sunt chiar frati si cumetri, care bea si se distreaza si are bani de nu mai poate, da cand se termina banii dati pe bere si fomei, ei se duce pe strada, da cu bata in cap si ia mobilu, si iar are bani si traieste in bogatie

scz offtopicu
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Shaki » Sâm Noi 04, 2006 11:35 am

morko, tocma k ai luat-o greshit, se pune mult mai mult ceea ce tzi-a zis tatal tau decat him. da asta e, probabil k a fost prima trupa pe care ai descoperit-o singur asha k e normal sa ai sentimente speciale. oricum, ne bucuram k nu ascultzi numa him... :D

apropo, k sa ramanem ontopic, live la sibiu i-ai vzt?
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde morko_alex » Sâm Noi 04, 2006 1:13 pm

mai live la sibiu nu... in acel moment munceam de zor...;)) anyway... am auzit ca nu au fost straluciti in sibiu. acu asta e ...live-urile suna mai nashpa oricum
morko_alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 19, 2006 8:53 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde eyewitness » Sâm Noi 04, 2006 1:20 pm

tocma k ai luat-o greshit, se pune mult mai mult ceea ce tzi-a zis tatal tau decat him


shaki, e discutabil
sunt fuarte putini tineri care se confunda cu trupele mentionate de tatal lui morko, care sunt atrasi de rocku anilor 70 si care vad in muzica respectiva o sinteza a idealurilor lor. erau alte vremuri, alte idealuri, alte texte, alte tendinte, alte razvratiri, alte nemultumiri si bucurii. niciodata n-am sa acuz pe cineva ca asculta him sau alte trupe de sfarsit de secol xx in detrimentul celor ale anilor 70. n-ascult him insa sunt convins ca o parte din pujtimea de 15-20 ani (mai les de szcs feminin :D) se regasesc in muzica lor.

un exenplu elocvent sunt finutza si finutzu. la baldabacuri de alcuale punem vechituri, finutzu asculta, tolereaza dar nu gusta. la polu opus, finuta, stie piesele, trupele, textele si face o gramada de speculatii visavis de muzica. ii place. si acu intre noi fie vorba, nu-l poti acuza pe finutu ca a luat-o gresit sau e paralel cu muzica ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde morko_alex » Sâm Noi 04, 2006 1:24 pm

+ ca nu cred ca ai inteles. am spus nu se pune nu in semnsul rau adik "sa nu aud de...". acele trupe sunt mult prea bune si au nume mult rea sonore ca sa le mai bagam in discutie cam asta am zis.crede-ma ca le ascult cu cea mai mare placere.
Cine se trezeste de dimineata, maine fura un bou...
morko_alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 19, 2006 8:53 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde eyewitness » Sâm Noi 04, 2006 2:07 pm

morko, tu mai sus vorbesti cu mine sau cu shaki?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde morko_alex » Sâm Noi 04, 2006 2:11 pm

Poi vb cu amandoi ca amandoi ati inteles gresit. Ati inteles(sau cel putin asta cred ca ati inteles) ca m-a deranjat ca tata m-a "injectat" (cum am spus si in postul de mai sus) cu toate trupele alea.MAi mie chiar imi plac. Adik le consider mai bune decat HIM de tz-shpe mii de ori.
Cine se trezeste de dimineata, maine fura un bou...
morko_alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 19, 2006 8:53 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde eyewitness » Sâm Noi 04, 2006 2:19 pm

Adik le consider mai bune decat HIM de tz-shpe mii de ori.


hehehe, acu daca ai scos porunbelu zi-ne si de ce :)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Shaki » Sâm Noi 04, 2006 6:16 pm

aiutzuly, intzeleg c vrei sa spui cu muzica fiecarei generatzii... totushi him... him cam sacs k sa ma exprim asha politicos, in sensu k e najpa rau in afara de maxim un cover :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Dum Noi 05, 2006 9:01 pm

si totusi copchii se regasesc in muzik lor. adevaru e ca mai au anumite melodii dragute asa, mai de taiat vene, da fiind fericit :D (cel putin asta imi transmite mie cateodata, desi nu ascult)
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Inuyasha » Mie Feb 14, 2007 11:20 am

Buna. V-am tot citit parerile (care-s pline de rautati si atacuri ..nu numa' la him ci si la fanii lui), si-am ajuns la concluzia ca tre' sa fii foarte limitat in gandire ca sa poti spune ceea ce au spus unii dintre voi.Si daca-i o formatie comerciala, ce? ..Ce-i rau in asta?
Ceea ce mi-a atras in mod deosebit atentia e faptul ca, unii dau de inteles ca numa' muzica care-o asculta ei poate fi numita "muzica buna", si ce nu-i pe gustul lor is "mizerii". La urma urmei, nimeni n-a stabilit regulile globale pt. muzica buna si cea proasta. Fiecare asculta ceea ce-i place. Mie-mi place HIM, si specific ..n-am nici 15, nici 16 ani, nici 18 ani ..Nightwish nu-mi place, da' asta nu-nseamna ca ma duc pe forum si sa spun ca-i o formatie proasta. Cred ca fiecare formatie merita macar un minim de respect ..daca nu pt ceea ce canta, macar pt. munca care-o depun. Si e ironic faptul ca, multi comentati de him ..ca-i o formatie pt adoloescentii de pana'n 18 ani ..avand in vedere ca ..multi de aici, nici atatia ani n-au. HIM e de ani buni pe piata ..comerciala sau nu, a rezistat atata timp ..ceea ce denota ca sunt destui fani (nu numai fane) ..si-mi pare rau ca unii dintre voi sunt atat de subiectivi.
Si zic unii ca HIM e o formatie pt. depresivi si frustrati si etc etc ..Dar Nightwish cum e?
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Feb 14, 2007 11:24 am

Si e ironic faptul ca

da mah, ie un fapt ironic!
(adonis taica, tu ejt?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Feb 14, 2007 11:30 am

Him = Gutza fara mustata.

Cu stima,
Gutza4ever
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Feb 14, 2007 11:36 am

a modificat! a mai pus ceva!

bah, nightwish ie mai (punte-punte) artistica
merita macar un minim de respect ..daca nu pt ceea ce canta, macar pt. munca care-o depun.

poi da, ca si gutza ala pe care tzi lai pus in nic muncejte, deci nul mai ecstermina, ci respectal pre iel
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Inuyasha » Mie Feb 14, 2007 11:42 am

De vrei arta ia si citeste Kant sau alt mare filosof.
Si referitor la Gutza ..n-am nimic personal cu el ..nu-mi place genul de muzica pe care l-a adoptat ..dar dupa cum se vede ..nici nu l-am insultat, nici nu l-am injurat. GutzaMustDie ..figurat
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Feb 14, 2007 11:46 am

De vrei arta ia si...

iau mah, iau
n-am nimic personal cu el ..nu-mi place genul de muzica pe care l-a adoptat ..dar dupa cum se vede ..nici nu l-am insultat, nici nu l-am injurat

nici noi cu/pe tine sau cu/pe him, stei cul
numa ne jucam
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Inuyasha » Mie Feb 14, 2007 12:24 pm

shaki .."haggard
leaves eyes shi midnattsol, cred - chiar daca solistele sunt din norvegia, restu membrilor din ambele trupe sunt din germania shi fetele s-au mutat shi ele in germania deci
din pacate, nu ie shi him. da merita oricum mentzionatzi him"


shaki .."totushi him... him cam sacs k sa ma exprim asha politicos, in sensu k e najpa rau in afara de maxim un cover

Mai bine ti-ai face ordine in preferinte ..
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la HIM

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron