Ce parere aveti de HIM?

Forumul asociat fanclubului HIM

Mesajde gaga » Mie Iul 03, 2002 8:54 am

Shakalule cateva explicatzii:

1. forumul de rock de pe fanclub e mai vechi decat hmm si de-aia am ramas aici si nu am venit acolo pt. ca deja e o comunitate

2. ai gresit adresa, discutiile despre gothic etc. s-au purtat demult pe acelasi forum de care vorbeam, pe Muzica nu prea ai cu cine sa te batzi, incearca linkul care urmeaza:

http://www.fanclub.ro/forumdisplay.php?s=&forumid=18

3. manelesux a revenit la prima iubire, forumul fanclubului, daca ti-e dor de el zi-mi ca maine dimineatza e in bukale si ii transmit sarutari de maini de la dvs

Rugaminte: despre rock va rog sa discutati pe forumul de rock, acesta este pt muzici in genere. Subiectele de aici o sa le mut mai tarziu (de obicei aliosha facea munci d'astea da probabil ca acu' zace beat pe undeva :j )
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Shakalul » Mie Iul 03, 2002 1:29 pm

Initial trimis de DANA
Shakalule cateva explicatzii:

1. forumul de rock de pe fanclub e mai vechi decat hmm si de-aia am ramas aici si nu am venit acolo pt. ca deja e o comunitate

2. ai gresit adresa, discutiile despre gothic etc. s-au purtat demult pe acelasi forum de care vorbeam, pe Muzica nu prea ai cu cine sa te batzi, incearca linkul care urmeaza:

http://www.fanclub.ro/forumdisplay.php?s=&forumid=18

3. manelesux a revenit la prima iubire, forumul fanclubului, daca ti-e dor de el zi-mi ca maine dimineatza e in bukale si ii transmit sarutari de maini de la dvs

Rugaminte: despre rock va rog sa discutati pe forumul de rock, acesta este pt muzici in genere. Subiectele de aici o sa le mut mai tarziu (de obicei aliosha facea munci d'astea da probabil ca acu' zace beat pe undeva :j )



Imi cer scuze inca o data pentru tonul din primele posturi de pe acest thread. Am venit mai tarziu pe acest forum (de care stiu de la manelesux) si nu am stiut unele lucruri.
Daca ii spui lui Manelesux de Shakalul s-ar putea sa nu stie de cine e vorba, spune-i de cineva caruia ia dat odata in Pub un CD cu Love Like Blood
Shakalul
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 15, 2002 4:51 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: HIM CEL RAU!!

Mesajde Shakalul » Mie Iul 03, 2002 1:41 pm

Initial trimis de mausy2000
Cele 2 trupe imi par prea comerciale,asa ca te-ai ostenit sa raspunzi!!Iti plac chiar asa de mult baietii de la HIM?Daca da,atunci nu mai raspunde,te rog!!


De cate ori sa mai zic: nu-mi place HIM, (poate vreo 2 piese, cel mult), imi dau seama ca adolescentele ii plac pentru cum arata, dar asta nu inseamna ca ei nu au nici o legatura cu gothicul. Si in fond, si Nick Cave e gothic in felul lui

Iar Type O Negative si mai ales Sister Of Mercy, nu mi se par prea comerciale. Acelasi lucru il sustii si despre Joy Division, Love Like Blood sau Lacrimosa?
Shakalul
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 15, 2002 4:51 pm
Localitate: Cluj-Napoca

asta e

Mesajde mausy2000 » Vin Iul 05, 2002 9:00 am

Initial trimis de Shakalul


De cate ori sa mai zic: nu-mi place HIM, (poate vreo 2 piese, cel mult), imi dau seama ca adolescentele ii plac pentru cum arata, dar asta nu inseamna ca ei nu au nici o legatura cu gothicul. Si in fond, si Nick Cave e gothic in felul lui

Iar Type O Negative si mai ales Sister Of Mercy, nu mi se par prea comerciale. Acelasi lucru il sustii si despre Joy Division, Love Like Blood sau Lacrimosa?

Tinand cont de faptul ca Lacrimosa foloseste marea orchestra se intelege de la sine ca-mi place dar si asta e prea pishaciosa la un moment dat.TYPE O NEGATIVE nu ma incanta chiar deloc.E o muzica de bar ieftin si de femei alcoo
lice!Iar legat de primele doua trupe te las pe tine sa ghicesti care imi place!!
mausy2000
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Lun Iul 01, 2002 1:46 pm
Localitate: zimnicea/romania

Re: asta e

Mesajde Shakalul » Vin Iul 05, 2002 10:02 pm

Initial trimis de mausy2000

Tinand cont de faptul ca Lacrimosa foloseste marea orchestra se intelege de la sine ca-mi place dar si asta e prea pishaciosa la un moment dat.TYPE O NEGATIVE nu ma incanta chiar deloc.E o muzica de bar ieftin si de femei alcoo
lice!Iar legat de primele doua trupe te las pe tine sa ghicesti care imi place!!


De ziceai de rau de Lacrimosa, chiar ca mi-as fi pierdut tot respectul pentru tine. Muzica TYPE O NEGATIVE e destul de draguta uneori (de cele mai multe ori).
Shakalul
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 15, 2002 4:51 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde morko_alex » Lun Iul 24, 2006 3:20 pm

alina scrie:x2

fato...nu are fatza de gay....e bisexual......sh pt ala care a scris ca versurile sunt de cacat...omule tu n-ai iubit sh ai pierdut niciodata?????vai de viatza sh de sentimentele tale
morko_alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 19, 2006 8:53 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde morko_alex » Lun Iul 24, 2006 3:26 pm

djdiu scrie:de la vreun discurs Him...ei vor sa faca asa ceva, dar nu pot. Heeehh! Vrei sa zici ca trupa HIm nu canta despre Diavol? Crezi ca nu stiu engleza, sau ce? Join me inm death..inseamna draga mea te iubesc..ca aia ar fi lovemetal pe ritmurile ce canta him..

Nu gogule....Join Me se referala dragostea dintre doi oameni care nu este posibila decat prin moarte...sh la lumea de cacat care ne inconjoara sh la toate piedicile care le-au intalnit pt ca dragostea lor sa se implineasca......sh nu nu canta despre diavol.....Heartagramu reprezinta intalnirea dintre iubire sh malefic dintre our sh defiled...mai invatzati sa iubiti mai baieti..ce drq HIM canta mijto...sh Valo chiar zice ceva prin versurile sale..Nu ca allti cacati.....
morko_alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 19, 2006 8:53 pm
Localitate: Ploiesti

Anterior

Înapoi la HIM

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori