Ce parere aveti de HIM?

Forumul asociat fanclubului HIM

Ce parere aveti de HIM?

Mesajde pyickyi » Sâm Iun 01, 2002 4:13 pm

Banuiesc ca ati auzit de HIM-His Infernal Majesti
este o formatie di Finlanda si canta rock gothic.pana acum au avut trei albume,si dupa parerea mea toate au fost super (si inca mai sunt).
eu sunt un mare fan al acestei formatii si ma enerveaza faptul ca canalele de muzica din Romania nu dau mai des HIM
Nu se poate sa nu fi auzit de "JOIN ME"!?
asa ca vreau sa aud parerea mai multor fanidespre versurile si linia melodica ale formatiei.
pe curand!
Fişiere ataşate
himband24t[1].jpg
himband24t[1].jpg (0 Octeţi) Vizualizat de 6492 ori
pyickyi
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Iun 01, 2002 2:58 pm
Localitate: Romania-Valcea

Mesajde djdiu » Sâm Iun 01, 2002 5:41 pm

De auzit am auzit cred ca toti...dar poate am auzit mai mult de solist. Eu am auzit mai mult despre ei cica sunt satanisti..cam asa ceva ..dar tousi join me in death..exista un simbure de adevar in ce s-a auzit..tousi! Tatuajele lor... PArerea mea ca nu am nici o parere. Nu imi plac versurile , dar suna fain.. deci i`m confused!
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Re: Ce parere aveti de HIM?

Mesajde SOD » Sâm Iun 01, 2002 8:35 pm

Initial trimis de pyickyi
Banuiesc ca ati auzit de HIM-His Infernal Majesti
este o formatie di Finlanda si canta rock gothic.pana acum au avut trei albume,si dupa parerea mea toate au fost super (si inca mai sunt).
eu sunt un mare fan al acestei formatii si ma enerveaza faptul ca canalele de muzica din Romania nu dau mai des HIM
Nu se poate sa nu fi auzit de "JOIN ME"!?
asa ca vreau sa aud parerea mai multor fanidespre versurile si linia melodica ale formatiei.
pe curand!

ne crezi dobitoci de ne intrebi daca am auzit de him?toata lumea a auzit de ei.si daca tot ceri parerea,iti zic sincer: sunt de cacat!io nu inteleg ce vor sa cante,sau poate ca am parerea asta din cauza vocalistului.io zic ca e poponar!
si daca ala e rock gotic,atunci io sunt popa!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Re: Re: Ce parere aveti de HIM?

Mesajde alina » Sâm Iun 01, 2002 9:47 pm

Initial trimis de SOD

ne crezi dobitoci de ne intrebi daca am auzit de him?toata lumea a auzit de ei.si daca tot ceri parerea,iti zic sincer: sunt de cacat!io nu inteleg ce vor sa cante,sau poate ca am parerea asta din cauza vocalistului.io zic ca e poponar!
si daca ala e rock gotic,atunci io sunt popa!


x2
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Re: Ce parere aveti de HIM?

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Iun 04, 2002 8:58 pm

Initial trimis de pyickyi
Banuiesc ca ati auzit de HIM-His Infernal Majesti
este o formatie di Finlanda si canta rock gothic.

alo tanti despre vb aici???vezi ca exista pe rock un subiect despre gothic..poate mai vezi si tu cum e cu gothicu'!




muzica lor e muzica ptr. muieri proaste...atat!!!

trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde MiG29 » Mie Iun 05, 2002 12:04 am

io zic k canta naspa,vesrurile mean shit shi vorba lu` S.O.D. vocalu are fatza de poponar....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde djdiu » Mie Iun 05, 2002 5:47 pm

Initial trimis de MiG29
io zic k canta naspa,vesrurile mean shit shi vorba lu` S.O.D. vocalu are fatza de poponar....


dar totusi, in majoritatea editiilor sunt prezenti, ca si metallica, in Topul emisiunii vot. Ma rog cred ca Metallica canta mai bine. sigur. Ei au ceva experienta. HIM are experienta de cacat!:o
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Re: Re: Ce parere aveti de HIM?

Mesajde pyickyi » Sâm Iun 08, 2002 2:45 pm

Initial trimis de Rockeru'Somer

intai: Canta un rock gothic putin mai comercial,care la fel de bine se poate numi si lovemetal.
doi:muzica lor e altfel ,dar in nici un caz nu e pt 'muieri proaste"(pt.ele exista manelele)
pyickyi
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Iun 01, 2002 2:58 pm
Localitate: Romania-Valcea

ce parere aveti despre HIM?

Mesajde pyickyi » Sâm Iun 08, 2002 3:05 pm

vreau sa clarific putin lucrurile:
1.HIM nu e o formatie satanista.daca ati asculta macar putin versurile(cu o conditie ...sa stiti engleza)v-ati da seama ca nu canta deloc despre diavol sau chesti din astea.
2.vocalistul nu e deloc poponar.poponar puteti sa-i spuneti
luiLaurenti Duta sau lui Adrian copilu minune,sau alti handicapati de genul asta.
3.logic ca nu se compara cu Metalica.de ce?e foarte simplu Metalica e o formatie super buna cunosuta in toata lumea,existand de o gramada de ani.pe cand HIm e de abia 5 ani.,si e cunoscuta doar prin Europa.LOGIC ,nu?
4.va credeti chiar asa atotstiutori in ale muzici?daca da,invatati-ma si pe mine,ok?
pyickyi
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Iun 01, 2002 2:58 pm
Localitate: Romania-Valcea

Mesajde MiG29 » Dum Iun 09, 2002 2:12 am

ok,te invatzam.cam ce ai vrea sa shtii?

P.S. marpha faza aia cu lovemetal....unde draq ai auzit-o?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde djdiu » Dum Iun 09, 2002 10:46 am

Initial trimis de MiG29
ok,te invatzam.cam ce ai vrea sa shtii?

P.S. marpha faza aia cu lovemetal....unde draq ai auzit-o?


de la vreun discurs Him...ei vor sa faca asa ceva, dar nu pot. Heeehh! Vrei sa zici ca trupa HIm nu canta despre Diavol? Crezi ca nu stiu engleza, sau ce? Join me inm death..inseamna draga mea te iubesc..ca aia ar fi lovemetal pe ritmurile ce canta him..
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde darkshines » Dum Iun 09, 2002 11:52 pm

nu sunt fana HIM dar tin sa mentionez ca "Join me" nu e despre diavol , despre diavol ar fi "I'm the devil's brother and we have wild sex every night , the devil owns you , sell your soul to him , rent your soul to his representatives , etc"
explicatie : moartea e eterna , definitiva , join me in death a.k.a. sa mi te alaturi in eternitate .
p.s. rock gothic poate Theatre of Tragedy & Cradle of Filth

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Iun 10, 2002 11:33 am

darky, Theatre of Tragedy canta pe vremuri gothic, acum (tx god) au cotit-o pe faze mai electronice, asulta ultimul album, Assembly.


picuica sau cum itzi zice, daca ala e gothic atunci matale ar trebui sa ascultzi niscai wonderkid si sa-ti inchipui un concert de camera ca vaz ca ai imaginatzie. intr-adevar pe forumul "Rock" exista o discutie despre gotic (si muzica) unde ai putea sa te documentezi serios inainte sa vershi asemenea ineptzii (raspopeste-te SOD).

Si stai linistit, nimeni nu zice ca e poponar, doar ca ARATA CA UN POPONAR. Iar "muzica" e dkk.


migule, aia cu love metalul e taaare :D cam asha a scos una shi horia moculescu atunci cand se certa cu vali sterian, el a kkt aia cu "easy music"
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Lun Iun 10, 2002 6:58 pm

si astfel am aflat ca toate trupele grele au in repertoriu piese ce se incadreaza in noua categorie love metal.

asa ca maine imi fac un cd cu metallica - one/pantera - cemetery gates/slayer - seasson in the abiss/sod -ballad of jimi h/apocaliptica - path,megadeth - simphony of destruction ,pe care il voi presara si cu michael bolton si sade si il ascult atunci cand vreau sa fiu romantic sau cand ma penetrez cu nevasta-mea.

mare treaba cu love metalu asta !sau cum ar veni metal de iubire !
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Ce parere aveti de HIM?

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Iun 10, 2002 9:13 pm

Initial trimis de pyickyi

intai: Canta un rock gothic putin mai comercial,care la fel de bine se poate numi si lovemetal.

mai putin comercial??alo papusa!ala e comercial 100%!!!
iar aia cu lovemetal ,felicitari e super!!!






doi:muzica lor e altfel ,dar in nici un caz nu e pt 'muieri proaste"(pt.ele exista manelele)

pai n-am zis ptr. proste.. sa vb de m*** am zis muieri proaste !!!!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Re: Re: Re: Re: Ce parere aveti de HIM?

Mesajde pyickyi » Vin Iun 14, 2002 11:38 am

hello !!!!!!
"JOIN ME" nu are nici o legatura cu diavolul.Doar pt. ca se pronunta cuvantul moarte,asta nu inseamna ca sunt satanisti.
dar, ma rog,fiecare are dreptul la o parere.ca e buna sau nu,asta e partea a doua.
si in fond eu nu am vrut decat sa vad si eu parerea unora.Ma asteptam sa fie si fani pe aici,dar asta e...
oricum nu cred ca HIM e o formatie naspa,avand in vedere ca au fost invitati la o gramada de festivale,concerte,etc.
pai...astept sa vada ce mai aveti de spus.
pyickyi
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Iun 01, 2002 2:58 pm
Localitate: Romania-Valcea

Re: Re: Re: Re: Re: Ce parere aveti de HIM?

Mesajde pyickyi » Vin Iun 14, 2002 12:05 pm

a!!! Am uitat sa va spun
Daca tot sunteti atat de atotstiutori,de ce nu va duceti la http://www.roskilde-festival.dk si veti vedea ce gen de muzicz canta HIM si o sa-mi dati dreptate.uite va scutesc sa mai cautati,va scriu eu " HIM (FIN) Love metal from gloomy boy band "
sunteti multumiti?
pyickyi
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Iun 01, 2002 2:58 pm
Localitate: Romania-Valcea

Mesajde gaga » Vin Iun 14, 2002 1:18 pm

Iar legatura intre ce-o scrie pe site-ul ala si "rock-ul gothic putin mai comercial" este............... :con:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Shakalul » Vin Iun 14, 2002 6:33 pm

De data asta chiar m-ati enervat cu ignoranta voastra. Sa va spun eu cum stau lucrurile (tin sa precizez ca mie nu-mi prea place HIM, numai cateva melodii):

1. Chiar ei zic ca ceea ce canta e love metal, asa ca nu aveti de ce sa radeti; normal ca stilul asta nu exista, dar asa vor ei sa-si numeasca muzica. Oricum e tot un fel de gotic, chiar daca e mai comercial
2. H.I.M = His Infernal Majesty - ceea ce denota mai degraba apartenenta goth decat legatura cu Satan (desi astfel de lucruri sperie fanele adolescente care apreciaza numai aspectul de boysband). Pentagrama aia cu inima ("heartagram")- tocmai asta simbolizeaza. Dar probabil ca voi nu surprindeti adevarata nuanta a conceptului de gotic
3. Rock gothic e Joy Division, Sister Of Mercy, Fields Of The Nephilim ceea ce canta Theatre of Tragedy pe vremuri e gothic metal, ceea ce e cu totul altceva (rockul gothic are legatura cu punk-ul si electro-wave nu cu metalele)
4. Cradle of Filth e Black metal melodios/simfonic, e gothic numai la nivel de versuri/concept
5. Cum p*** mea va bucurati de schimbarea de stil la T.O.T.? Ceea ce faceau inainte, faceau bine, ceea ce fac acum e slabut pe langa alte trupe din domeniu
6. Ce p*** mea e asa de important daca ala e gay sau nu? Sunteti copii?
7. Daca ati sti ce e aia rock/metal/gothic v-as fi vazut numele pe forumul de la http://www.hmm.ro. Dar cred ca sunteti rockeri de sezon. pseudo, din aia la moda. Singurul adevarat e Manelexus, dar se pare ca s-a retras definitiv pe hmm.ro
Shakalul
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 15, 2002 4:51 pm
Localitate: Cluj-Napoca

CE parere aveti despre HIM?

Mesajde pyickyi » Sâm Iun 15, 2002 4:29 pm

In sfarsit cineva care vede lucrurile asa cum sunt,nu cum ar vrea altii.deci,am avut dreptate sau nu?Nu trebuie sa fii un fan ca sa vezi adevarul.sunt absolut de acord cu ce a spus Shakalul.
dar tot ma mai astept la comentarii din partea voastra.
pyickyi
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Iun 01, 2002 2:58 pm
Localitate: Romania-Valcea

Mesajde Shakalul » Sâm Iun 15, 2002 7:56 pm

Scuze pentru tonul mesajului de ieri, de obicei nu sunt asa agresiv, dar anumite mesaje m-au enervat. Nu pot sa vad ca discuta despre gothic orice diletant care nu are nici o treba cu muzica asta. Si mai mentionez o data ca nu sunt fan Him, ba chiar dimpotriva, sunt mult prea comerciali pentru mine, dar asta nu inseamna ca muzica lor nu are legatura cu gothic-ul
Shakalul
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 15, 2002 4:51 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde SOD » Sâm Iun 15, 2002 8:28 pm

mai lup malformat,

de ce jignesti ma?ai intrat si tu aici si te crezi buricul targului?ne cunosti de vorbesti?stii cum se cheama threadu asta? CE PARERE AVETI DE HIM.
mai animalule,asta e parerea noastra,ma.sunt de cacat ,ala e poponar si nu canta niciodata gotic.daca vrei sa te dai in barci,vezi ca sunt threaduri facute deja pentru treburi de genu asta.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Shakalul » Dum Iun 16, 2002 1:17 am

Initial trimis de SOD
mai lup malformat,

de ce jignesti ma?ai intrat si tu aici si te crezi buricul targului?ne cunosti de vorbesti?stii cum se cheama threadu asta? CE PARERE AVETI DE HIM.
mai animalule,asta e parerea noastra,ma.sunt de cacat ,ala e poponar si nu canta niciodata gotic.daca vrei sa te dai in barci,vezi ca sunt threaduri facute deja pentru treburi de genu asta.



Bine ma, am zis eu ca nu-s de cacat? Da tot gotic e, chiar daca e de cacat. Si ce relevanta are pentru muzica lor faptul ca ala e poponar?
Referitor la jigniri, mi-am cerut scuze mai sus, dar sa sti ca am fost dezamagit de anumite posturi ale unora care imi pareau oameni cu cap...dar ce conteaza, fiecare are o parere, mai mult sau mai putin pertinenta. Inca o data, scuze.
Shakalul
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 15, 2002 4:51 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Ce parere aveti de HIM?

Mesajde pyickyi » Lun Iun 17, 2002 10:28 am

Of Doamne!!!
sunt unele lucruri pe care nu le pot intelege oricat as incerca.de ce?foarte simplu.pt.ca nu e nimic de inteles.mi se pare o prostie ca atunci cand sunt pareri diferite despre o anumita formatie(ex.HIM)trebuie sa va jigniti reciproc.acelasi lucru se intampla si intre suporterii echipelor de fotbal.
Pentru unii HIM e o formatie buna,pentru altii nu.Eu doar am vrut sa vad cui ii place si cui nu.
si ar mai fi un lucru pe care nu-l inteleg:ce intelegeti voi prin "poponar"?nu-mi raspundeti poponar=VILLE HERMANI VALO,ok!daca tot vad ca-l folositi .
-daca ei au spus ca genul de muzica pe care il canta e lovemethal,de ce veniti voi s spuneti ca nu e?va credeti mai tari ,sau ce?
-si de unde v-a venit ideea ca ei sunt satanisti?
pyickyi
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Iun 01, 2002 2:58 pm
Localitate: Romania-Valcea

Re: Ce parere aveti de HIM?

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Iun 17, 2002 12:33 pm

[-daca ei au spus ca genul de muzica pe care il canta e lovemethal,de ce veniti voi s spuneti ca nu e?va credeti mai tari ,sau ce?

eu cant cu formatia mea(io si gina) un mteal cazma ce zici ma poti contrazice???





-si de unde v-a venit ideea ca ei sunt satanisti?

daca sunt e bine ,daca nu sunt e bine....care-i chestia?

[/B][/QUOTE]
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Re: Re: Ce parere aveti de HIM?

Mesajde pyickyi » Lun Iun 17, 2002 1:19 pm

eu nu te-AM contrazis.eu doar doream sa-i fac sa inteleaga cea ce ai spus tu mai devreme.
pyickyi
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Iun 01, 2002 2:58 pm
Localitate: Romania-Valcea

tataria e cu voi!

Mesajde mausy2000 » Mar Iul 02, 2002 6:27 am

Fratilor,daca ati citit cumva carti despre medicina hai ca vazic yo ce are nenea asta:sufera de HIPOVAGINISM ACUT!Vorbesc foarte serios,ca de ,doar ati vazut cum se composteaza biletu' la tatari!
mausy2000
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Lun Iul 01, 2002 1:46 pm
Localitate: zimnicea/romania

SLAB

Mesajde mausy2000 » Mar Iul 02, 2002 6:36 am

Shacalule,dute ma cu oile ca zase Moromete sa le duci la Bucuresti!Cum poti tu,ma, sa zici ca e Him o formatie de ghotic ca
MY DIYNG BRIDE te-ar strange de gat?Ba baiatule ...fi ma serios!!
Si legat de HMM acolo lucrurile stau altfel!!
mausy2000
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Lun Iul 01, 2002 1:46 pm
Localitate: zimnicea/romania

Re: SLAB

Mesajde Shakalul » Mar Iul 02, 2002 2:52 pm

Initial trimis de mausy2000
Shacalule,dute ma cu oile ca zase Moromete sa le duci la Bucuresti!Cum poti tu,ma, sa zici ca e Him o formatie de ghotic ca
MY DIYNG BRIDE te-ar strange de gat?Ba baiatule ...fi ma serios!!
Si legat de HMM acolo lucrurile stau altfel!!


Daca ar fi sa ma stranga de gat, ar fi alte formatii mai in drept sa o faca, ce zi zice de Sister Of Mercy sau Type O Negative? My Diyng Bride au mai multe faze doom decat gothic, si oricum, e gothic metal nu gothic rock. Ca sa vedeti cu sta treaba cititi la adresa de mai jos cea mai pertinenta istorie a goth-ului ce am gasit-o pe net :

http://www.freewebz.com/darkromania/default.htm

dupa ce intrati dati "istorie"
Shakalul
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 15, 2002 4:51 pm
Localitate: Cluj-Napoca

HIM CEL RAU!!

Mesajde mausy2000 » Mie Iul 03, 2002 4:24 am

Cele 2 trupe imi par prea comerciale,asa ca te-ai ostenit sa raspunzi!!Iti plac chiar asa de mult baietii de la HIM?Daca da,atunci nu mai raspunde,te rog!!
mausy2000
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Lun Iul 01, 2002 1:46 pm
Localitate: zimnicea/romania

Următorul

Înapoi la HIM

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator