E.m.i.l.

Forumul asociat fanclubului E.m.i.l.

Mesajde Morrison » Mar Iul 13, 2004 1:17 pm

nu e ska punk
e o copie dupa sublime care sigur sigur va zic eu (nu va mai chinuiti sa ascultati chiar daca se merita) canta ska, long beach dub style :)
as recomanda clipul de la sick of it all - step down si va lamuriti mai exact ce e cu california style :D
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde ButterCup » Mar Iul 13, 2004 4:13 pm

Pai... mie imi plac mult Sublime si, honestly, nu cred ca suna la fel ca Sublime... park au si neste influente de punk...mai indepartate dar parca nici ca Sick Of It All... i am wasted...( si am tst d kkt) . Anywayz...sunt tari Emilii...
Avatar utilizator
ButterCup
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Iun 24, 2004 11:00 pm

Mesajde Hitman™ » Mar Iul 13, 2004 4:52 pm

morrison nu esti normal man? de cate ori sa ti spun?
Uite ce scriu "All Music Guide" care e cea mai competenta sursa in materie de orice muzica:
"Formed in Long Beach, CA, in 1988 as a garage-punk band, Sublime grew to fame in the mid-'90s on the back of the Cali punk explosion engendered by Green Day and the Offspring, though Sublime mixed up their punk rage with reggae and ska influences."

Ce tot o scalzi ca Sublime nu canta ska-punk. Daca nu ei atunci nimeni. Duh!!!
what goes around comes around
Avatar utilizator
Hitman™
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iul 07, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Iul 13, 2004 6:21 pm

Hitman, si allmusicu` ala are scapari (mari) gen Linkin Park canta post grunge si d`astea asa ca nu te baza numai pe el. Sfatul meu ar fi sa nu va mai bateti aici pe motiv ca E.M.I.L. canta asta sau aialalta ci sa ziceti de va plac sau nu. Sharkule, da`mi si mie ceva de la astia diseara pe net sau ceva, ca m-ai facut curios. Si eu i-am vazut la teveu destul de des, dar asta acu` cativa ani.

danone, tu zici de care din Luna Amara zici ? de Mihnea sau de Nick ca eu sincer nu am remarcat ceva.

peseu - asta chiar nu are legatura cu emil, dar un om care a facut o arta din a tine microfonul in mana este Mike Patton, si va recomand clipul celebru de la Ashes to Ashes :D

peseu 2 - pe primul album Coma parca erau mentionati la multumiri E.M.I.L. ca fiind una din putinele trupe romanesti care nu au chitare degeaba.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde LeSharK » Mar Iul 13, 2004 9:00 pm

nu mai merge sa fac upload ca sa trimit prin mail.. bummer! :(
daca e ii dau lu` whatever ca ne stim de pe mIRC.. si va trimite el
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde tre » Mar Iul 13, 2004 10:39 pm

mereti pe saitu meu (e in profil) ca-s 3 melodii mai vechi de la emili. inclusiv cultivatoru.

emil era in mare voga pe atomic cand in sfarsit facusera si ei clipu-la copacii infloriti. de-atunci nu prea i-am mai vazut. e drept ca nici la atomic nu prea ma uit.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Morrison » Mie Iul 14, 2004 6:44 pm

Hitman™ scrie:morrison nu esti normal man? de cate ori sa ti spun?
Uite ce scriu "All Music Guide" care e cea mai competenta sursa in materie de orice muzica:
"Formed in Long Beach, CA, in 1988 as a garage-punk band, Sublime grew to fame in the mid-'90s on the back of the Cali punk explosion engendered by Green Day and the Offspring, though Sublime mixed up their punk rage with reggae and ska influences."

Ce tot o scalzi ca Sublime nu canta ska-punk. Daca nu ei atunci nimeni. Duh!!!
Sublime NU canta ska punk. Ca au cateva melodii care abordeaza ska punk, asta e altceva. Cred ca dintre voi toti eu ii cunosc pe baietii de la E.m.i.l. cel mai bine. Doar le-am tzinut site-ul un an de zile. E.mi.l. suna bine doar uneori.
Scria nustu ce power puff pe aci ca seamana cu SICK OF IT ALL
Ai probleme soro ? :) SOIA e NYHC. Ce treaba are E.m.i.l. cu NYHC?

A si inca ceva: Offspring si Greenday canta PUNK? Get real
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Hitman™ » Mie Iul 14, 2004 11:25 pm

Morrison scrie:Offspring si Greenday canta PUNK? Get real

:) Nu. Ai dreptate, Offspring canta trash si Green Day canta gothic.
Punk rock nu inseamna numai ce crezi tu sau altii de pe aici ca inseamna. Pentru unii o fi greu sa accepte dar punkul clasic de la sfarsitul anilor '70 s-a imprastiat intr-o mie de curente si stiluri care i-au mostenit denumirea.
E ca si cum ai zice ca Vasilescu nu e Vasilescu de fapt pt ca adevaratul Vasilescu e tacsu'. E adevarat ca intre senior si junior sunt diferente dar fac totusi parte din aceeasi familie.
Asta e, copiii au mostenit numele parintelui si chiar daca e vorba de pop-punk tot in cadrul larg al stilului punk ii bagi si p-astia.

P.S. Te cred ca ii cunosti pe emili da' n are nici o relevanta, crede-ma. Daca e s-o luam obiectiv, e mult mai greu sa ti incadrezi si sa ti califici propria muzica decat pe a altora. In plus, ei canta ce simt dar... ce iese se poa' sa auda si urechile mele la fel ca si ale lor, ca si ale altora. In concluzie, cine are urechi de ascultat, sa asculte. :dir:
Ahh... si totusi tb sa ti dau dreptate intr-o anumita privinta: nu toate piesele Sublime sunt mostre curate de ska-punk. Insa daca privesti in ansamblu nu poti sa pui alta eticheta pe trupa. La ce a urmat dupa moartea lui Brad Nowell (adica Long Beach Dub Allstars) intr-adevar am rezerve. Influenta punk s-a cam pierdut... Insa la Sublime e destul de pregnanta cat sa fie remacata chiar si de un amator.
what goes around comes around
Avatar utilizator
Hitman™
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iul 07, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Iul 15, 2004 8:42 am

P.S. la discutiile de mai sus: Billy Idol ce gen este? ;D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Morrison » Joi Iul 15, 2004 10:27 am

Hitman™ scrie::) Nu. Ai dreptate, Offspring canta trash si Green Day canta gothic.
Punk rock nu inseamna numai ce crezi tu sau altii de pe aici ca inseamna. Pentru unii o fi greu sa accepte dar punkul clasic de la sfarsitul anilor '70 s-a imprastiat intr-o mie de curente si stiluri care i-au mostenit denumirea.
E ca si cum ai zice ca Vasilescu nu e Vasilescu de fapt pt ca adevaratul Vasilescu e tacsu'. E adevarat ca intre senior si junior sunt diferente dar fac totusi parte din aceeasi familie.
Asta e, copiii au mostenit numele parintelui si chiar daca e vorba de pop-punk tot in cadrul larg al stilului punk ii bagi si p-astia.

P.S. Te cred ca ii cunosti pe emili da' n are nici o relevanta, crede-ma. Daca e s-o luam obiectiv, e mult mai greu sa ti incadrezi si sa ti califici propria muzica decat pe a altora. In plus, ei canta ce simt dar... ce iese se poa' sa auda si urechile mele la fel ca si ale lor, ca si ale altora. In concluzie, cine are urechi de ascultat, sa asculte. :dir:
Ahh... si totusi tb sa ti dau dreptate intr-o anumita privinta: nu toate piesele Sublime sunt mostre curate de ska-punk. Insa daca privesti in ansamblu nu poti sa pui alta eticheta pe trupa. La ce a urmat dupa moartea lui Brad Nowell (adica Long Beach Dub Allstars) intr-adevar am rezerve. Influenta punk s-a cam pierdut... Insa la Sublime e destul de pregnanta cat sa fie remacata chiar si de un amator.

Mi-e scarba cand zici ca toti copiii astia teribilisti aparuti pe la mijlocul anilor 90, ar canta punk. Sa-ti fie rusine. Ma doare fix undeva (nu zic unde, imagineaza-ti) ca se trag din aia si din aia. Sunt clone nenorocite. Lasa ia tu bacu cresti mare si o sa intelegi mai bine muzica.
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde ButterCup » Joi Iul 15, 2004 7:03 pm

Io n`am zis k Emilii seamana cu Sick of It all...TOCMAI spuneam k NU seamana... I am wasted... anyway marti in Fire au fst super tari... as usual... :)
Avatar utilizator
ButterCup
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Iun 24, 2004 11:00 pm

Mesajde ButterCup » Joi Iul 15, 2004 7:10 pm

Ah...si mi`am amintit ceva... era cineva intrigat ca acum vreun an si ceva erau mediatizati Emilii. Pai si de ce derajeaza pe cineva? Sa zicem ave ca se indura cineva sa promoveze muzica. De fapt... noi ce vrem... sa fie ascultata si inteleasa muzica asta de cat mai multe pers...sau vrem sa ramana underground? Dak e nepromovata muzica..nu e bine... daca e promovata e comerciala. Si vorbim de acelasi album. I can`t understand u ppl anymore!!!
Avatar utilizator
ButterCup
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Iun 24, 2004 11:00 pm

Mesajde tre » Vin Iul 16, 2004 1:10 am

morrisoane nu prea-s d-acord. da hai sa zicem, cum s-ar numi astia de canta punk acum, in ce gen s-ar incadra mai bine zis?

danonehehe, asta-i intrebare capcana. billy idol canta un fel de 80s pop (duh), rock pe alocuri.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde rocketman » Vin Iul 16, 2004 10:37 am

De acord cu ButterCup, mai sunt unii care tot indruga de unele melodii ca sunt hituri MTV. Pai ce sa faci, daca respectivele melodii sunt foarte bune normal ca lumea le vrea la televizor, asta nu inseamna automat ca trupa respectiva e comerciala. Nu mai stiu care naiba a scis pe aici ca "Chop Suey" e hit MTV, normal ca e!!!! Nu o sa mai ascult SOAD pentru ca ii da din cand in cand pe MTV???? Oricum, pentru cine vrea muzica buna, MTV2 merge!
Pogo,pogo,pogo,bounce...
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde hardbeat » Sâm Iul 17, 2004 3:14 am

hello! who wants to talk about hair-metal?
Avatar utilizator
hardbeat
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 11:00 pm

Concerte E.M.I.L.

Mesajde ama » Lun Dec 13, 2004 1:36 pm

MARTI 14 dec - E.M.I.L. canta la Fire Club


VINERI 17 dec - E.M.I.L. canta la Underworld
ama
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Dec 11, 2003 11:35 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde tequila » Sâm Dec 18, 2004 12:16 pm

am fost in fire...dupa parerea mea a fost o.k. ....sorin a zis.... ~r
vara asta am sa beau toata marea si am sa-i pun sarea langa un shot de tequila;)
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

Mesajde Trinnity » Sâm Dec 18, 2004 12:40 pm

si mie imi plac EMIL.Mai ales albumul "Cocktail verde". ultima oara i-am vazut in concert la Stuffstock.Au intretinut atmosfera.
e.m.i.l. rulz!!!!!
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am

Mesajde black_heaven » Dum Dec 19, 2004 9:08 pm

pentru cine e interesat e.m.i.l. o sa cante joi in underworld alaturi de nociv, h8, sahara dodiez, scuba shi hotel fetish, biletul costa 100000 lei -bani ce vor fi donati copiilor bolnavi d SIDA shi va incepe la ora 20:00.
Avatar utilizator
black_heaven
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Vin Dec 17, 2004 12:00 am

Mesajde wednesday » Lun Dec 20, 2004 8:55 am

i-am vazut la balu' bobocilor si mi-a fost de ajuns... :bleah:
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Hmmmmm

Mesajde MiniMe » Mar Dec 21, 2004 11:57 pm

Am tot vazut argumente pro si contra, ka suna misto melodiile altii k au texte nasoale ... ce vretzi fratilor? E specific genului.

-------------------------------------------------------------------------

Mda ... trebuia sa ma uit mai devreme aici. Poate ne intalneam in under la concert.......
MiniMe
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Dec 21, 2004 11:37 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gaga » Mie Dec 22, 2004 9:25 am

MiniMe scrie:Am tot vazut argumente pro si contra, ka suna misto melodiile altii k au texte nasoale ... ce vretzi fratilor? E specific genului.



ma scuzati de offtopic pe tarlaua mea da e cacator minimi ~p ~p

ie nashpa, aia ie daca asa e genu ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Irk » Vin Mar 04, 2005 2:48 pm

Emilii le cam copiaza de la Sublime, Sugar Ray si Blink, dar in rest (versuri, atmosfera, intentzie) sunt super!
Am fost chiar zilele astea la un bal la care au cantat ei. Am sarit in continuu juma' de ora :D
Si da.. mi-e dor de Expirat.
meaculpa: poate iti place mai mult Britney. Ia vezi. ;a
Avatar utilizator
Irk
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Hi dudes

Mesajde beastie_boy » Joi Mar 31, 2005 9:10 pm

Faza e ca emil e o trupa misto de tot si nu e promovata k lumea...Ca si o chestie tare io am trimis o piesa de-a lor in Australia la un ins cunoscut pe un chatroom si el la randul lui a trimis-o altor prieteni "bastinasi".Piesa asta trimisa e
chiar placuta de ei...le place de mor...si astfel au ajuns emil cunoscuti in Australia.Daca stiti careva ceva site cu ceva info si wallpapers cu emil v-as fi recunoscator dak mi-ati zice...Tre sa plec ca mai trebuie sa trimit niste piese emil :P
P.S.: daca nu ati ghicit piesa trimisa aceasta e Superstea...It rules

In caz ca intereseaza pe cineva scriu aici ce trupe ascult...asa numa':
Blink 182, Good Charlotte, Green Day , System of a Down, Slipknot, Jimmt Eat World, Simple Plan, Box Car Racer, Metallica, EMIL!!!!!!!!!, Vita-de-Vie, etc etc
beastie_boy
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 31, 2005 8:59 pm
Localitate: Acasa la calculator :P

Mesajde tre » Joi Mar 31, 2005 11:39 pm

" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

-

Mesajde Duffy » Joi Apr 07, 2005 3:23 pm

nu sunt un fan infocat al punkului....dar mai ascult din cand in cand..
unele piese sunt chiar reusite ca Supradoza de vise....
Duffy
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Apr 06, 2005 6:12 pm
Localitate: Buc

Mesajde Charisma » Mie Apr 20, 2005 12:23 am

Mie imi plac mult, si nu cred ca are nici o importanta daca ii copiaza pe Sublime (tare buni si aia) sau nu. Conteaza sa cante bine si sa faca atmosfera (n-am fost la nici un concert, sniff).
Btw, stie careva unde pot gasi versurile de la 'fara nori'? ca nu prea inteleg tot ce zice acolo.
aduceri aminte si stele
Avatar utilizator
Charisma
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Aug 27, 2002 11:00 pm

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Mie Apr 20, 2005 7:49 am

"zambeshteee suuub copaaaccc"
kit ca nu prea ascult ska,"hipiotzii" bestiala :)
ma binedispune de fiecare data...
Se-ntoarce roata si-ntr-o zi am sa mi-o scot
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Judge_Aris » Vin Apr 22, 2005 8:22 am

"S-ar putea sa-ti sparga fatza" RESPEKT E.M.I.L. - RESPEKT Aliosha (H8)
Nu prea ascult genul - i-am vazut in Ploiesti alaturi de SEDATIV si pot sa spun ca sunt TRUPA! Mi-a placut la MAXIM atitudinea fata de public, jocul de scena si maniera de abordare a show-ului..... Bravo lor!
PS dupa cum am mai spus nu prea ascult ska - imi place la nebunie "Cultivator de vise" ;) piesa de piesa!
Avatar utilizator
Judge_Aris
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Mai 24, 2002 11:00 pm

E.m.i.l.

Mesajde just_phade » Sâm Noi 12, 2005 8:50 pm

Cum nu am gasit un forum dedicat punk-ului, m-am gandit ca aici e locul cel mai potrivit. Incerc sa aflu cat mai multe despre trupa E.M.I.L si, in acelasi timp, sa ofer cat mai multe informatii. Pe internet exista extrem de putine lucruri despre membrii trupei, iar de poze nici nu mai vorbesc (acestea lipsesc cu desavarsire...). Daca ma insel (ceea ce este foarte posibil), atunci nu ezitati sa scrieti aici unde se gasesc aceste informatii. Multumesc anticipat.
Avatar utilizator
just_phade
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Noi 12, 2005 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la E.m.i.l.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator