Turneu de strada

Forumul asociat fanclubului Simplu

Turneu de strada

Mesajde Yoooo » Vin Apr 16, 2004 12:11 pm

Ok ..ppl..tocmai am fost aseara si am vazut primul spectacol din seria celor 10 spectacole ale turneului simplu.
Nu o sa va dau prea multe detalii,insa va post spune doar atata..eu ii stiu pe baieti poate mai bine ca oricine, si stiu ce le poate pielea..insa ce am vazut aseara a depasit cu mult toate asteptarile mele. Trebuie sa marturisecs ca am ramas socat de ce am vazut....de departe cel mai tare show din Romania...cel putin din Romania post 89.
O gramada de surprize, jocuri de lumini, filmari pe un imens ecran digital.
Inca ceva tot concertul a fost LIVE si pot sa spun ca baietii au cantat extraordinar.
Merita sa mergeti sa-l vedeti...mai ales ca biletul costa numai 50 mii.
Si inca ceava...Cream are neste dansatoare so fucking HOT :U

Peace&Out
Yoooo
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Mar Ian 07, 2003 6:16 pm
Localitate: pitesti

Mesajde UnCopilutz » Vin Apr 16, 2004 7:39 pm

Am auzit si eu ca o sa fie ceva mai special...Acuma nu stiu cat de special o sa poata fi , insa cu reclama pe care si-o fac cu turneul asta de strada (vezi spotul de pe ANTENA 1 ) , ar trebui sa se arate ceva special. Oricum , pe marti am auzit ca ajung la Cj , o sa ma duc sa descopar cu cea mai mare placere ce o sa se intample acolo.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde happy_angel » Vin Apr 16, 2004 9:17 pm

Am si eu o intrebare:De unde pot sa stiu orasele unde vor concerta si data?pls daca stiti cum sa ma ajuti va rog sa imi rasp.....
Avatar utilizator
happy_angel
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Dum Feb 16, 2003 12:00 am

Mesajde Dia » Sâm Apr 17, 2004 9:23 pm

Joi 15 Aprilie Pitesti Casa De Cultura A Sindicatelor

Vineri 16 Aprilie Sibiu Casa De Cultura A Sindicatelor

Sambata 17 Aprilie Deva Casa De Cultura

Luni 19 Aprilie Oradea Casa De Cultura A Sindicatelor

Marti 20 Aprilie Cluj-napoca Casa De Cultura A Studentilor

Miercuri 21 Aprilie Targu Mures Casa De Cultura A Studentilor

Joi 22 Aprilie Brasov Teatrul Dramatic

Vineri 23 Aprilie Focsani Casa De Cultura A Sindicatelor

Sambata 24 Aprilie Iasi Casa De Cultura A Sindicatelor

Sambata 1 Mai Bucuresti Sala Polivelanta
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Mar Apr 20, 2004 9:51 pm

Turneu de strada - supertare , daca cineva a vazut vreun concert mai bun in Ro sa ma anunte si pe mine si daca cineva vede postul meu inainte sa sjunga trupa si in orasul lui ... i as sfatui sa mearga !
Invitat special : Dj Undoo din trupa lui K-guLa , Liric .
Bravo! Felicitari SIMPLU !
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Mie Apr 21, 2004 1:14 pm

DJ UNDOO???? WOOOOW!!!! Nu pot sa cred... Misto mah.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Mie Apr 21, 2004 9:54 pm

Da...am citit si eu in Bravo ca Dj Undoo se ocupa de scratch-uri ;o Super tare...ce pot sa zic ? Faza e ca eu am fost pe 15 aprilie la lansare la Proiectu Verde si din cate stiu eu Undoo era acolo desi in acelasi timp Simplu incepeau turneul in Pitesti ! ;i Nu stiu..au lipsit multi de la Proiect dar parca Undoo era ! Oricum e tare tipu` si la concert o sa merg si eu pe 1 mai pt k sunt sigura ca e super mishto ! :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Sâm Apr 24, 2004 8:35 pm

Acest turneu impreuna cu spectacolele date in cele 10 orase sunt de departe printre cele mai tari concerte din tarisoara asta.Connex a dat ocazia trupei Simplu sa faca ce visau poate de multa vreme. Se vede ca e pus mult suflet in asta si organizarea spectacolelor este bine realizata. Piesele sunt trase inca odata special pentru acest turneu , Undoo scratch-uieste de minune...Cream mai umple si ea spectacolul...E inimaginabil de bine realizat totul.Jocuri de lumini...imagini...teatru si toate alea. Merita sa dai cinj`de mii pentru un astfel de eveniment. Inca o data...mii de felicitari baietilor!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Lun Apr 26, 2004 2:12 pm

tre sa recunosc ca interpretarea lui moga din cadrul turneului de strada m-a lasat ~o
Cel putin "intro"-ul de la sa "zburam spre cer" a fost impecabil interpretat, un live mult mai bun, mai frumos si mai expresiv decat multe playbackuri "reusite" de pe la noi :D Si asta in conditiile in care moga e "om de studio" si apare pe scena de 2-3 ori pe an. Oricum turneul a iesit atat de bine, incat la final nici lui nu ii venea sa creada cat de bine s-au prezentat lucrurile. Munca s-a vazut si s-a auzit ... mai ales daca e sa luam in considerare faptul ca pregatirile baietilor s-au concentrat pe parcursul unui timp f scurt,mai exact o saptamana. Iar rezultatul... probabil mai mult decat ar fi asteptat ei de la ei. :B
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Mai 05, 2004 7:11 pm

Dia, ursule koala , crede-ma ca am vazut anuntul ala cu concertul din bucale si l-am postat direct,nu am avut timp nici sa ma gandesc daca ar fi adevarat sau nu...dar presimteam eu ca e ceva cacat,ca am prins ceva din discutiile trupei cu zara la mtv si vorbeau ceva despre ziarele care vbesc aiurea.neh,oricum...tare as fi curios unde au avut cel mai tare concert,din astea zece orase.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Sâm Iun 12, 2004 8:50 pm

Vreau sa stiu si eu parerea trupei despre concertul cel mai tare sustinut in cadrul turneului de strada.Yoo,mai zi-i si tu lu` Laur sa mai intre.Merci!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Feb 23, 2005 11:28 am

Ar fi sanse sa se mai organizeze in vreo perioada inca o data concerte de strada?Ar fi o idee...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am


Înapoi la Simplu

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron