Dracula, my love pentru EUROVISION 2007

Forumul asociat fanclubului Simplu

Dracula, my love pentru EUROVISION 2007

Mesajde Petitie » Lun Feb 05, 2007 5:43 pm

Oameni buni, voi nu va dati seama ca, eliminand 'Dracula, my love' din concurs, ne taiem singuri craca de sub picioare? Va place sau nu piesa, adevarul e ca e cea mai buna din oferta. Iar restul sunt suficient de sterse incat sa nu obtina nimic important.

Sunt cativa oameni care au redactat o petitie online pentru pastrarea melodiei in concurs. Ea va ajunge la supervisor-ul ESC de la Helsinki. Eu zic ca, macar in al 12-lea ceas, sa tinem unii de altii si sa nu ne mai dam cu stangu-n dreptu...


http://www.petitiononline.com/esc07ro/petition.html
Petitie
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Feb 05, 2007 5:41 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde baixinho© » Lun Feb 05, 2007 6:50 pm

si ce sa facem? sa votam o piesa care este in afara regulamentului?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Feb 06, 2007 10:11 am

O piesa suspectata de plagiat n-avea cum sa castige in veci Eurovisionul!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Petitie » Mar Feb 06, 2007 11:01 am

discutia legata de originalitatea piesei a fost deja incheiata - nu, dracula, my love, nu este plagiat.
motivul pentru care a fost insa scoasa pe nedrept din concurs este faptul ca parte din piesa fusese cantata in 2005 la premiile mtv.

decizia juriului eurovision romania 2007 a fost contra regulamentului concursului. ceea ce s-a cantat cu ocazia premiilor mtv nu a fost piesa dracula, my love, ci un fragment, nefinisat care nu este piesa finala. regulamentul eurovision nu are nici o prevedere legata de o asemenea situatia.

nu cred ca mi-am argumentat excelent petitia, dar macar m-am straduti sa lamuresc cate ceva.

Daca ii sustineti pe Simplu semnati!

cercetati mai intai problema si abia apoi hotarati-va!
Petitie
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Feb 05, 2007 5:41 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde piskeshu » Mar Feb 06, 2007 11:48 am

Nu, domle , nu-i sustin pe acesti mascarici impotenti vocal condusi de Moga.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Feb 06, 2007 1:44 pm

Petitie scrie:motivul pentru care a fost insa scoasa pe nedrept din concurs este faptul ca parte din piesa fusese cantata in 2005 la premiile mtv.

ba sa ma scuzi, perfect justificat. sustin asta pentru ca uite ce am citit in regulament: "Piesele trebuie sa nu fi fost editate pe nici un suport audio sau video si sa nu fi fost difuzate pe niciun canal de radio sau televiziune, inainte de 1 octombrie 2006".

nu ma lua cu borsuri d-alea ca, de fapt, la premiile mtv s-a dat doar refrenul, ca nu tine.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am


Înapoi la Simplu

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron