Simplu

Forumul asociat fanclubului Simplu

Noua piesa semnata Simplu e super

Mesajde Andreea D » Sâm Apr 20, 2002 10:33 am

Parerea mea e ca baietii de la simplu se descurca din ce in ce mai bine
Andreea D
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Vin Ian 25, 2002 12:15 am
Localitate: Fagaras

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 20, 2002 10:36 am

Daaa...si eu sunt de parere ca s-au intrecut pe ei insusi..cu aceasta noua piesa.
Sclipire de geniu a baietzilor de a Simplu.....o piesa carismatica ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Sâm Apr 20, 2002 1:52 pm

piesa..merge...e dragutza...
dar videoclipul suck!... :bleah: in primul rand nu se potriveshte cu melodia...
si cei de la simplu au facut exact ce ziceau ca nu vor face niciodata :
sa danseze beak-dance pe versuri de iubire ...

tot timpul ii criticau pe animalx pt faptul asta si acum se pare ca ii "imita"

eu una nu prea diferentiez cilipurile lor ..toate sunt la fel..
o multime de oameni (+multe fete cu cracii goi)care danseaza pe langa ei ....si ei in mijloc spargandu-se in figuri...
unde e originalitatea? :con:
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Apr 20, 2002 6:54 pm

Foarte reusit titlu de thread. Tocmai l-am schimbat. Dicutati nestingheriti despre Simplu in continuare.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Vin Noi 29, 2002 4:26 pm

hm...sunt deacord cu Dee Dee...pana la urma, au facut cea ce criticau...oh well....

nici videoclipurile nu mi se par cine stie ce (poate....Oare stii a fost ceva mai bun...:D)

adevarul e ca si-au schimbat muuuuult stilu de muzica, nici nu mai danseaza la fel de mult breakdance...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

DeeDee...pune-te si asculta Zoofil X!

Mesajde UnCopilutz » Dum Dec 08, 2002 12:56 pm

..parerea mea.Daca aia ti se par mai buni,nu ai decat sa-i asculti..ca mai nou am inteles ca au fost si premiati la MTV. Sunt buni , ce sa zic ...
Si nu stiu care zicea ca Simplu nu mai danseaza atat de mult break.Ei , asta chiar nu-i adevarat deloc. Va invit la concertele lor . Daca intr-un clip nu danseaza break asta nu inseamna ca s-au lasat de "b-boy"-it!
Zoofil X au fost si vor fi intotdeauna la picioare!
Ei nici macar nu danseaza break si nici nu au dansat vreodata.Doar zguduieli!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Lovely Girl » Mar Dec 10, 2002 1:20 am

Dee dee....ai perfecta drepatate! It sucks :bleah: ! Au bagat si curvele alea pe acolo....:bleah: :bleah:
:wazzup: I'm MICKY and I'm back! Hmm...:con: .... I love you ! I'm very happy! :G
Lovely Girl
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Lun Dec 09, 2002 3:30 am
Localitate: City of the love!!!!

De ce oare nu va uitati la voi?

Mesajde UnCopilutz » Joi Dec 12, 2002 5:18 pm

Voi chiar vorbiti ca sa va auziti ecoul ? Lovely Girl , imi pare foarte rau pentru tine daca parerea asta o ai despre trupa si despre clipurile baietilor , dar tu nu stii ce ti place si ce nu-ti place. De ce te contrazici tu singurica ?
Asta am avut de zis... ACUM!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: DeeDee...pune-te si asculta Zoofil X!

Mesajde Wild Rose » Joi Dec 12, 2002 11:33 pm

Initial trimis de UnCopilutz
..parerea mea.Daca aia ti se par mai buni,nu ai decat sa-i asculti..ca mai nou am inteles ca au fost si premiati la MTV. Sunt buni , ce sa zic ...
Si nu stiu care zicea ca Simplu nu mai danseaza atat de mult break.Ei , asta chiar nu-i adevarat deloc. Va invit la concertele lor . Daca intr-un clip nu danseaza break asta nu inseamna ca s-au lasat de "b-boy"-it!
Zoofil X au fost si vor fi intotdeauna la picioare!
Ei nici macar nu danseaza break si nici nu au dansat vreodata.Doar zguduieli!


am fost draga la concert, nu-ti fa griji!!! Si am avut privilegiu sa-l vad pe Smiley facand play-back si pe ceilalti stand prin spate, facand aerobica:D
mie imi plac baietzi (smiley...si piticu) n-am nimic cu ei, dar trebuie sa recunosti, ca nu mai danseaza cum dansau :)

Cat despre Animal X (observi cum se scrie sper...) nu cometez! Poate ar trebui sa te uiti putin la videoclipul N-am Crezut :D
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde UnCopilutz » Sâm Dec 14, 2002 4:14 pm

Initial trimis de Bad Girl


am fost draga la concert, nu-ti fa griji!!! Si am avut privilegiu sa-l vad pe Smiley facand play-back si pe ceilalti stand prin spate, facand aerobica:D
mie imi plac baietzi (smiley...si piticu) n-am nimic cu ei, dar trebuie sa recunosti, ca nu mai danseaza cum dansau :)

Cat despre Animal X (observi cum se scrie sper...) nu cometez! Poate ar trebui sa te uiti putin la videoclipul N-am Crezut :D



Da , multumesc Fetito rea pentru completari . Crede-ma ca stiam cum se numeste trupa aia care a castigat la Emtivi si al carei nume nici macar nu il pot pronunta. A , apropos , stiai ca exista o emisiune la Animal Planet care se numeste exact la fel?Diferenta e ca emisiunea e putin mai veche decat trupa ,dar ce sa zic ... baietii sunt super-originali !
Smiley nu face playback . Smiley canta peste banda . Ala nu se mai numeste playback deja . Poti sa asculti in concerte toate melodiile si ai sa observi ca se simte vocea ... si asta nu se intampla doar cand canta Andrei ci si la Edi si la Taz e la fel .
Bun . Animal X , crede-ma ca mai rau playback decat ei nu se poate face . Si diferenta dintre Simplu si Zoofil X e foarte mare : SIMPLU pot si canta si chiar stiu canta . Am auzit o demonstratie de-a baietilor de la Zoofil X mai demult la Protv la Zero. Crede-ma ca nu-ti doreai sa fii acolo , in fata lor !
Da,m-am uitat la clipul piesei "N-am crezut" ... Si ? Care era ideea ? Trebuia sa aflu ca baietasii cu pricina incearca niste miscari de break , cele mai simple ? Da...asa..e. Si baietii de la SIMPLU nu fac acrobatica ! Fac break dance adevarat , ba chiar cu miscari super-tari inventate de catre ei.
Asta-i SIMPLU!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Dum Dec 15, 2002 1:17 am

ia sa vedem...ce sa spunem ...:D

Deci... Smiley face playback, dupa care la sfarsit canta si el odata oare stii (cand se termina melodia, si iti dai seama ca e diferit fata de cd-ul care tocmai terminase...:A ) Am fost chiar foarte atenta cand am fost la concert, si m-am distrat enorm la faza asta!

Tu te-ai uitat la 2 emisiuni... eu am fost la cateva concerte (nu multe) si i-am ascultat pe baietzi de la animal x cantand live... asa ca, io cred ca stiu despre ce vorbesc:D

Breakdance era mai demult... acum e mixed:D

repet...n-am nimik cu ei, chiar imi plac dar totusi, mi se par stupizi uni fani care ii urasc pe Animal X pentru ca au avut mai mult succes decat Simplu (trebuie sa recunosti ca e adevarat...) Din cate imi amintesc, Simplu s-au luat de ANimal X first... dar ma rog...

A fost mai demult Smiley in Bravo (de la A-Z) si trebuie sa spun ca m-a distrat enorm! Mie imi place de el, dar greseala pe care a facut-o in acel interviu cand a spus ca ei canta hip-hop a fost destul de charaghioasa:lol:
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Contradictie!

Mesajde UnCopilutz » Dum Dec 15, 2002 2:22 am

Initial trimis de Bad Girl
ia sa vedem...ce sa spunem ...:D

Deci... Smiley face playback, dupa care la sfarsit canta si el odata oare stii (cand se termina melodia, si iti dai seama ca e diferit fata de cd-ul care tocmai terminase...:A ) Am fost chiar foarte atenta cand am fost la concert, si m-am distrat enorm la faza asta!

Tu te-ai uitat la 2 emisiuni... eu am fost la cateva concerte (nu multe) si i-am ascultat pe baietzi de la animal x cantand live... asa ca, io cred ca stiu despre ce vorbesc:D

Breakdance era mai demult... acum e mixed:D

repet...n-am nimik cu ei, chiar imi plac dar totusi, mi se par stupizi uni fani care ii urasc pe Animal X pentru ca au avut mai mult succes decat Simplu (trebuie sa recunosti ca e adevarat...) Din cate imi amintesc, Simplu s-au luat de ANimal X first... dar ma rog...

A fost mai demult Smiley in Bravo (de la A-Z) si trebuie sa spun ca m-a distrat enorm! Mie imi place de el, dar greseala pe care a facut-o in acel interviu cand a spus ca ei canta hip-hop a fost destul de charaghioasa:lol:



Da, sa iti spun ca si mie imi place poate mai mult decat tie de baietii astia din trupa , dar de asta ma gandesc ca ti-ai dat seama inainte sa iti spun . Bun , deci cred ca noi n-o sa terminam vreodata cu subiectul asta dar nici nu vreau sa terminam prea degraba. Cat avem ceva de zis inseamna ca exista un forum aici !
Am fost prezent doar la doua concerte SIMPLU (din pacate) si crede-ma ca la amandoua i-am auzit super-vocea la Smiley peste banda care mergea . La ce bun sa mint si sa spun ca nu fac SI playback ? Ca doar nu sunt nici primii nici ultimii , dar macar ei mai fac si altceva pe langa muzica : danseaza break , sunt b-boy.Ei,acuma , nu Andrei , ca el mai are putin si invata , dar despre restul zic . Si crede-ma pe cuvant ca ala e breakdance nu e mixed asa cum ai spus . Nu vad nimic ce tine de break in miscarile preferatilor tai de la Zoofil X . Recunoaste ca s-au lasat demult de asa ceva sau poate...nu au dansat breakdance decat in curtea scolii , in vremurile lor ... indepartate inainte sa aiba bani sa-si ia cate o hainuta .
Si sa stii ca eu nu ma numar printre fanii care-i urasc pe baietii de la Zoofil X pentru ca sunt adversarii ( daca se poate spune asa) celor de la SIMPLU . Daca tu consideri ca miscarile lor , adica celor trei , au vreo legatura sau se leaga de breakdance , atunci , intr-adevar cei 6 de la SIMPLU au un rival , dar eu ii asigur ca nu au de ce sa le fie frica !
Da,recunosc , Animal X ... canta ... ca altfel nu stiu de ce au devenit cunoscuti. Si eu nu-i urasc . Mi-a placut muzica lor ... imi place si acum prima lor melodie ... o fredonez de cate ori imi aduc aminte de ea ... dar e pacat de la Dumnezeu sa spun despre ei lucruri prea frumoase si laude pe care nu le merita . Sunt unii din cei multi , lucru care nu se intampla la fel cu preferatii mei , SIMPLE!
Altceva , nu recunosc , sau poate sunt eu mai mic si mai prost...dar SIMPLU nu au fost mai prejos in materie de succes in fata celor de la Zoofil X.
Si sa stii ca gresesti enorm in ceea ce zici . Nu te-ai documentat. Pentru prima data , rivalitatea intre trupele astea doua a aparut in momentul in care un desteptuc dintre cei 3 "frumosi" de la ANIMALUL TALPA IUTE a spus ca SIMPLU nu fac breakdance ci "prind fluturi cu borcanul".Deci nu SIMPLU au facut primele afirmatii despre trupa pe care o "aperi".
Da,o fi spus Andrei ca el canta hip-hop ... nu stiu ,nu am vazut ,nu spun nimic ...dar sunt prea multe porcarii pe care le-am auzit din gura celor 3 animale ca sa imi atraga atentia ceea ce a zis Smiley !
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Dum Dec 15, 2002 2:35 am

N-am chef sa stau sa discut ceva care a mai fost discutat... ma bucur ca iti place prima melodie animal x, ma bucur ca esti fan simplu...tine-o tot asa! Or fi cantat si ei live, bravo lor, si animal x au cantat live.... cred ca mai toate formatiile din ro au experimentat odata si odata cum e sa canti live! Cert e ca la concertul cu Enrique, Smiley canta doar pe la sfarsit si el o strofa live:lol:
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Asta-i chiar buna!

Mesajde UnCopilutz » Dum Dec 15, 2002 2:44 am

Initial trimis de Bad Girl
N-am chef sa stau sa discut ceva care a mai fost discutat... ma bucur ca iti place prima melodie animal x, ma bucur ca esti fan simplu...tine-o tot asa! Or fi cantat si ei live, bravo lor, si animal x au cantat live.... cred ca mai toate formatiile din ro au experimentat odata si odata cum e sa canti live! Cert e ca la concertul cu Enrique, Smiley canta doar pe la sfarsit si el o strofa live:lol:


Si daca vine vorba si despre asta , ar fi foarte sanatos sa iti spun ca in cadrul concertului sustinut de Simplu in deschidere la Enrique Iglesias, Smiley a oferit un show 100% live, fapt pe care multi dintre sceptici nu au curajul sa il recunoasca nici in ziua de astazi.Daca tie nu ti-a placut cum a cantat , asta e altceva , draga mea.
Parerea mea e ca ar fi bine sa mai vorbim despre asta.Daca s-a mai vorbit asta nu inseamna ca noi trebuie sa tacem acum!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Dum Dec 15, 2002 3:02 am

hm... cum dreaq sa fie live daca nu canta el??? Canta cd-ul, dupa care la sfarsit smiley mai fredona un pic refrenul:lol: Am fost foarte atenta, eram chiar in fatza acolo, cu mai multe prietene... toate si-au dat seama (ureche muzicala :lol: cica)
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Nu,chiar nu cred!

Mesajde UnCopilutz » Dum Dec 15, 2002 3:10 am

Degeaba...erai tu in fata!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Dec 16, 2002 4:34 pm

...cred!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Dec 16, 2002 5:05 pm

Poate ar trebui sa acepti si tu ca cei de la Simplu fac si playback, ce dreaq! Doar nu crezi ca ei canta live mereu (defapt o fac destul de rar)
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Eu nu ma cert...chiar deloc!

Mesajde UnCopilutz » Mie Dec 18, 2002 8:34 pm

Da,stiu ca Smiley canta ... dar nu prea live.Eu am zis ca el canta peste CD,dar nici ca Animal X , ca de-i pui sa cante se crapa toate obiectele care-s de crapat prin preajma.V-am mai zis ca i-am auzit la Zero pe Protv de o bucata buna de vreme.Erau sub orice critica.Sau acuma or fi baut ceva oua si le-a venit vocea la loc?De fapt...le-ar fi venit ,dar de unde ca n-o aveau nici inainte.
Breakdance nu fac,de cantat ... nu prea canta...si de ce ma rog sa ma uit la ei si sa-i suport?
Si fata draga..eu nu ma cert chiar deloc cu surioara astalalta a ta...
Si in plus "breakerii" astia de la animal x nu-i prea suporta pe astialalti...De la IQ li se trage!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mie Dec 18, 2002 11:55 pm

Pot sa te intreb ceva??? Daca nu te intereseaza Animal X, daca nu iti plac, de ce dreaq mai te complici sa scrii de ei in fiecare mesaj??? :con: intra putin pe animal x, vei vedea ca nu spune nimeni nimik de simplu! sunt mai civilizati (glumesc!!!!)

si eu i-am auzit cantand live, de mai multe ori decat tine, asa ca scuteste-ma


lasa dreaq certurile de acum 2 ani, ca s-au invechit...lumea tinde sa mai vorbeasca si despre noutati, dar poate pe tine te inteleg, probabil nici acum nu ai inteles care a fost faza :D
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Gata cu certurile!

Mesajde UnCopilutz » Sâm Dec 21, 2002 12:28 am

Dar nu ma pot abtine fara sa spun ca Zoofil X sunt buni acolo intr-un tomberon sa cante pisicilor !
Atat.Acum pot pune pariu ca o sa incepi iar , fetito , sa ma faci cretin si multe altele .Crede-ma ca mi se prea rupe despre asta!
Despre vreo piesa care va aparea in engleza nu stiu , nu am habar , pana la anul cand o sa apara albumul , cand o sa il scoata , mai este mult si bine ...
Dar sa stii ca pe "Viata are glas" , Taz mai nou l-am auzit cantand in engleza cateva versuri care dau foarte bine.Bravo lui.
Eu spun ca melodiile lor suna mult mai bine in roamana . Oare din cauza ca nu am auzit niciuna in limba engleza ? Oare ... stii?
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Simplu

Mesajde usualflow » Sâm Dec 21, 2002 6:04 pm

LoL........ce playback dragutz s-a facut la concertul de lansare Animal X! :) Cristiana Radutza cel putzin........pacat... Faza misto: cica erau la concert fani simplu cu bandane cu simplu pe cap si strigau tot felul de zigniri la adresa trupei animal x. interesant............:) auzi ce tampenie: sa dai 30 000 ca sa asisti la un concert naspa si sa iti mai rupi si plamanii injurand niste fraieri.........!
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Sâm Dec 21, 2002 6:25 pm

va rog fff frumos sa terminati cu discutiile astea legate de animalx shi simplu deoarece aici e forum simplu shi despre asta ar trebui sa discutam nu despre faptul ca ax fac playback shi despre capacitatea formatiei simplu de a canta live deoarece cred ca nu se pune aceasta problema mai ales ca din cate stiu la mamaia au cantat live asha ca... no comment!
10x anticipat!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

DA!

Mesajde usualflow » Sâm Dec 21, 2002 6:30 pm

sly I agree. imi cer scuze ca am continuat mai devreme. nu imi dadusem seama. :)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Vin Dec 27, 2002 9:03 pm

Da, foarte interesant!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

albumul 'zece'

Mesajde usualflow » Lun Ian 12, 2004 3:08 pm

Sunt sigura ca inainte de elaborarea materialului s-a studiat f bine situatia muzicala de afara,iar cine a ascultat ceva funk sau cine a fost atent la tendintele actuale (Timbaland, Missy Elliott, Neptunes, care folosesc multe efecte sonore naturale si utilizeaza oldschool-ul ca sursa de inspiratie) stie despre ce vorbesc. De exemplu, se regasesc destul de multe elemente sonore comune cu cele de prin piesele lui Justin Timberlake (de ascultat albumul "Justified" cu atentie), dar nu asta e relevant. Ideea e ca sursele au fost doar surse, in sensul ca numai stilul a fost imbogatit cu elemente preluate de afara, fara a se copia intergal un artist anume, cum se obisnuieste pe la noi. S-a luat cate putin din ce s-a gasit mai bun si s-a adaptat la piata romaneasca. Si se pare ca reteta functioneaza.

:rolleyes:
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Lun Sep 13, 2004 10:57 am

la inceput simplu mi-a placut putzin...acum insa...nu...de ex. mel "o sec" shi altele nu-mi plac de nici un fel...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde bgirl_2D » Sâm Ian 15, 2005 7:51 pm

Oricear fi Simplu are still the best!!They rull in every way..kiar aka au lasato mai uhsor q breaku
Avatar utilizator
bgirl_2D
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Dum Ian 09, 2005 12:00 am


Înapoi la Simplu

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron