credeti ca se poate mai bine?

Forumul asociat fanclubului Simplu

Exista b-boy mai buni ca ei???

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

credeti ca se poate mai bine?

Mesajde intoxic8 » Vin Ian 03, 2003 3:11 am

!!!Antentie!!! Nu ma refer la gradul de profesionalism pe care il pot atinge membrii trupei.

Find un fan al break-danceului ma refer la asta. Intrebarea pe care o pun eu este: Credeti ca exista in Romania tineri care pot dansa mai bine ca ei???

sper ca raspunsurile voastre sa fie argumentate!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

oooooooooooooooo da.......

Mesajde usualflow » Vin Ian 03, 2003 3:25 am

Trebuie sa recunosc cu parere de rau si cu mult regret ca exista zeci de tineri la noi care sunt mai buni decat Simplu la breakdance. Un exemplu bun e MoonWalkers, despre care am mai discutat. nu mai are sens.......in plus sunt multi copii care danseaza extraordinar si nu sunt bagatzi in seama de nimeni...si e trist. Anyway, Omu si Francezu inca se tzin tare si isi vad de treaba. Atat am avut de spus. Pace!
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

MoonWalkers?

Mesajde intoxic8 » Vin Ian 03, 2003 3:47 am

Cine-s MoonWalkers? Cum pot sa ii vad si eu???
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

parerea mea!

Mesajde intoxic8 » Vin Ian 03, 2003 10:21 pm

eu am votat da, exista! asta pentru ca si pe la mine prin oras exista persoane care ajung la nivelul lor, insa nu se bucura de bafta pe care au avut-o ei. asta era problema! de ce nu ajung sa fie promovati cei mai buni??? de ce sunt promovati doar cei mediocri, de ce ii cumparati pe cei mediocri, de ce nu cereti ceva mai bun???

asta era scopul sondajului! intrebarea mi se parea retorica, dar tot odata interesanta. acum intrebarea care se pune este: de ce va multumiti doar cu atat cand stiti ca se poate mai bine?
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Eh,eh...

Mesajde UnCopilutz » Sâm Ian 04, 2003 2:06 pm

... Fii atent ! Cand a aparut SIMPLU eu nu vazusem alti breakeri din Romania sa se miste atat de bine . Au fost o noutate pentru tarisoara asta mica. De aia mi-au placut din prima clipa in care i-am vazut. Imi pare tare rau ca nu am avut ocazia sa cunosc si trupele din care ei au facut parte inainte : Extreme si Mesaj Nou. Stiu de ele doar din auzite.
Ce sa zic ... mai mult break si SIMPLU va reveni la normal!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

hmm!

Mesajde intoxic8 » Dum Ian 05, 2003 11:53 pm

daca nu ma insel mai au si pe site-ul lor niste filmulete de pe vremea cand erau Mesaj Nou. Despre Extreme nu stiu nimic.

cat despre valoarea lor la vremea la care s-au lansat... am rezerve. prin iasi (un oras in care ajung mult mai greu influentele occidentului) erau baieti care se miscau binisor, dar care din pacate au suferit de pe urma lipsei banilor, a mediatizarii, a pilelor si a apartenentei lor la cadrul moldovenesc. in fine, pe mine ma deranjeaza faptul ca nu mai promoveaza, pe cat ar trebui, acest mod de a te misca.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mie Ian 08, 2003 2:27 am

sa spui ca Simplu sunt cei mai tari dansatorii de break dance din romania este o mare prostie!!! Intradevar, danseaza bine (sau ma rog, dansau...au cam renuntat la break-dance de cand a venit Smiley) dar trebuie sa va ganditi ca exista multii baieti care isi dedica viata invatand sa danseze break-dance... majoritatea nu sunt bagati in seama, dar uite ca baietzi de la Simplu au reusit sa iasa in evidenta, sa fie cunoscuti ca b-boys.... mie una imi place de Piticu cand se-nvarte in cap.... :D asta este punctul lui forte :hehe: sau poate mai are si altele, nu se stie niciodata! :lol:

Cert este ca baieti de la Simplu au reusit sa iasa din gramada, sa fie cunoscuti ptr dansul lor (mai nou ptr versurile de dragoste...) sunt multi care nu au acest noroc, multi care isi dedica viata dansand dar nu ajung nicaieri... totusi ii respect ptr efort, ptr munca, ptr tot.... si ii respect si pe baieti de la SImplu pentru ca stiu ca si ei s-au antrenat mult, au muncit mult, pentru a ajunge unde sunt acum!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Dia » Vin Ian 17, 2003 11:54 pm

...bineinteles ca se poate mai bine....intotdeauna e loc de mai bine..simplu nu mai sunt demult cei mai tari breakeri si sunt cumparati pt ca in general pe cd-uri cumperi muzica nu dans...right?!?! cel putin eu asta cumpar....cica cd-urile se asculta nu se privesc..si in topuri la radio cica tot muzica primeaza...si nu dansu`.....!! deci...tazman si bebico...pe primul loc in topuri inca din '85.....vvremuri de mult apuse!! acum cred ca sunt o groaza mai buni ca ei...la dans... doar la dans!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde DeVil Bitch » Sâm Ian 18, 2003 2:59 pm

ar trebuie sa fi un copil infantil sa crezi ca baieti de la simplu sunt cei mai tari b-boy:) sorry! nu ca as fi anti fana, nu ca nu mi-ar place, dar cunosc multi in constanta care danseaza mult mai bine decat ei, dar nu au cunoscut sucesul celor de la simplu. De ce sa ne mintim ca eu au ajuns la cea mai inalta performanta cand se stie ca nu este asa??

votat nu, normal!si cred ca si ei isi dau seama ca nu sunt cei mai tari! :p
DeVil Bitch
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 21, 2002 12:31 am
Localitate: hell

Mesajde Dia » Sâm Ian 18, 2003 11:27 pm

Adica ai vrut sa zici ca ai votat DA, exista,.....nu ai votat NU! :) vad ca e o persoana care a votat NU...hmmm!! si eu tot DA am votat!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Degeaba...

Mesajde UnCopilutz » Dum Ian 19, 2003 3:21 pm

Degeaba tot spuneti voi ca sunt multi mai buni decat SIMPLU . Danseaza bine baietii. Nu are sens sa va mai reamintesc ca nu mi face deloc placere faptul ca in ultima vreme nu i mai vedem dansand asa cum faceau inainte.
Mai bine deschideam un subiect : SIMPLU , cei mai vechi b-boy din Romania sau nu ?
Cred ca toata lumea vota DA , pentru ca , dupa parerea mea asa e !
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde DeVil Bitch » Dum Ian 19, 2003 3:28 pm

Da Babygirl, asta am vrut sa spun dar ma grabeam. Oh well.

Uncopilutz.. Si aici as spune ca nu sunt cei mai vechi b-boy din romania. Ionut are 23 de ani, cum il vedeti voi atat de batran? Sa zicem ca Tazman s-ar putea numara printre uni mai "vechi" dar totusi, trebuie sa te gandesti ca la toat concursurile erau si alti participanti, uni mai mari decat el so raspunsul ar fi NU. Same deal
DeVil Bitch
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 21, 2002 12:31 am
Localitate: hell

Mai...

Mesajde UnCopilutz » Dum Ian 19, 2003 3:37 pm

Oare de ce cred de data asta ca am in sfarsit dreptate?
Bun, atunci SIMPLU sunt PRINTRE cei mai vechi b boy romani?
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Bai NeNe ...!

Mesajde TaNo^_^Mc » Mar Feb 11, 2003 11:41 am

...mai...sunt nou pe-aici..si am citit si eu cate ceva...faza cu dansatori mai buni decat SIMPLU...hehe..pot sa afirm...asumandu-mi raspunderea...ca "dansatorii" aia buni..n-au pic de cultura in ei...nici macar notiuni generale despre viata...pai cum sa-i bage cineva in seama ...cand ei vb cu : "Tz-spusai bah?"...in loc de "aici"...spun : "colea sha"..."ici sha"...s.a.m.d. ...asa ca nu le mai plangeti de mila dansatorilor alora...pentru ca...hehe...se vede clar si se subintelege problema...in legatura cu baietii de la SIMPLU...respekt maxim...de ce ? ... pentru ca... ...
.. . as dori si eu ceva afirmatii in legatura cu mesajul meu..se poate ... ? ....
.. . . . . . un B-Boy dintr-o trupa..... TaNo^_^Mc. ...
TaNo^_^Mc
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Feb 11, 2003 11:28 am
Localitate: Craiova

Fara sens ...`` - (abstract) :)

Mesajde TaNo^_^Mc » Mie Feb 12, 2003 7:13 pm

...am mai citit ceva...de genul : CRBL compozitor, textier, sustinator moral sau etc-u`? ...mah...eu nu vad unde sta problema...in treaba cu CRBL...CRBL...mai "simplu" e membru ...poate ca Omu` si ca francezu` "nu prea fac ei versuri" ..in schimb fac mult cu dansul..dar ce tot ma obosesc eu sa scriu..auzi bai nene`...ala interesatu`...nea` CRBL...e in trupa SIMPLU....si ii sta al draqu` de bine ma crezi...???....stai u linishtit...nu ti se inchide usa la dormitor..???...calm tata...ok`..kiss u` all...un tip de numa` 18 ani`..
TaNo^_^Mc
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Feb 11, 2003 11:28 am
Localitate: Craiova

Mesajde UnCopilutz » Joi Feb 13, 2003 6:20 pm

Scuze,Tano,sau cum te-o fi chemand, nu stiu daca in postul tau era vorba sau nu de mine , dar nu am inteles absolut nimic la ce bati apropo sau ce vrei sa spui.
Daca zici despre subiectul despre C.r.b.l pe care eu l-am pus la dezbatut sa stii ca e foarte clar si cred ca toata lumea poate intelege ce am vrut sa spun . Tu te invarti pe langa subiect.
Da,exista trupe mai bune decat SIMPLU , sau or exista, ca eu...nu prea cunosc multe trupe de break...dar oricum...
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am


Înapoi la Simplu

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori