Edi , cu sau fara voce ?

Forumul asociat fanclubului Simplu

Edi , cu sau fara voce ?

Mesajde UnCopilutz » Joi Ian 09, 2003 2:12 pm

Spuneti si voi : are C.R.B.L voce sau nu are ? Are doar noroc cu aparatele si cu Moga ? Lui Moga ar trebui sa-i multumim pt. ca il auzim pe C.R.B.L. pe banda si dansam pe versurile cantate de el ?
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

adevarul e undeva la mijloc!

Mesajde intoxic8 » Joi Ian 09, 2003 10:24 pm

nu cred ca are o voce atat de buna precum pare. nu-i mai putin adevarat ca el e cam tuciuriu, iar astia tuciurii au talent la muzica. in fine vocea (naturala sau artificiala) da bine pe caseta. mie imi place mai mult vocea pe care o pretinde Edy decat cea pe care o pretinde Smiley.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

...Toata lumea Coca Cola...

Mesajde UnCopilutz » Vin Ian 10, 2003 4:14 pm

...toti pretind tot felul de voci , zice intoxic8 :)
Da, nu zic ca nu imi place vocea lui , dar se vede clar ca e cam "lucrata" in studio . Bine macar ca isi deschide gura si ca il auzim pe banda . Suna si bine pe deasupra .
De tuciuriu nu e tuciuriu mai. Ai auzit tu ca ar fi "bonzat" ? Nu , chiar nu cred ca e asa . Imi pare chiar prea alb ...
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Mar 23, 2005 10:42 pm

Cu sau fara voce...c.r.b.l. a scos o melodie cu cream...si ...din auzite spun ca...am inteles ca s-ar fi si combinat cu ea?!?Stie careva mai multe?!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Mie Mar 23, 2005 10:59 pm

Combinat cu ea nu cred ca e pentru ca intr-o revista scrie ca el este cu altcineva si din cate am vazut eu astazi intr-un cartier al Bucurestiului...domnul Andreianu este indragostit! Melodia cu Cream nu imi place deloc...desi in videoclip Cream este o prezenta incantatoare..si cam atat! CRBL ...e haios in clip...dar piesa nu mi se pare nimic deosebit ! Whatever... :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde hardbeat » Vin Mar 25, 2005 11:35 am

Da, asa e! Parca Simplu astia nu mai sunt cum erau pe vremuri, cand ne incalzeau cu vocile lor bune. :D
Avatar utilizator
hardbeat
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Vin Mar 25, 2005 7:34 pm

Dintr-o dorinta de-a lui Edy de a fi ceva deosebit pe piata (ceva copiuta de Nelly-si nu zic degeaba despre copie,avand in vedere faptul ca el pe albumul "Zece" da cu vocea exact in acelasi mod cu baiatul cu plasture pe obraz si pe deasupra si el recunoaste ca e fan al sau...in plus vedem imbracand si hainutele Vokal ale rapperului),a iesit altceva.Nimic deosebit...Vorbesc despre melodie,fiindca C.r.b.l. ma va incanta intotdeauna prin prezenta lui.
Refrenul aduce a jenantel,daca-mi permiteti :"1,2,3..."etc , dar melodia merge bine fredonata... Cam atat.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Dum Mar 27, 2005 7:13 pm

hardbeat...subtil...aproape ca nu mi-am dat seama la ce te referi... ! Cand am zis ce am zis pe un alt forum ...m-am referit la vocea unui singur component al formatiei...dar daca tu esti genul de om care nu recunoaste lucrurile evidente doar pt k nu asculta un anume gen de muzica...imi pare rau pt tine! Lasa ironiile ca nu ma ating !
Copilutz...Edi este fan hip hop....dar fan hip hop de proasta calitate...idol mai prost decat Nelly nu-si putea gasi... oricum...melodia are negativ bun si versuri proaste...dar e fredonabila (exista cuvantul asta ? :p )
Si iti raspund aici ca nu fac offtopic in partea cealalta...Baxter n-a avut ce cauta niciodata in peisajul hip hop autohton...e un wannabe...n-are nici o legatura cu nimic ...nu numai k nu imi place...chiar ma scarbeste! Colaborarea aia nu imi place deloc!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde hardbeat » Dum Mar 27, 2005 11:40 pm

hahaha! Dia, imi placi, tre' sa recunosc ca esti shpritz. Da', totusi, daca nu te-ating ironiile, de ce-mi raspunzi? Hai ca esti amuzanta, te-as invita la o cafea, da' din pacate nu-s din Bucuresti. Cat despre acel component al formatiei Simplu(Smiley, probabil), am si io o intrebare: chiar e de-ajuns vocea, sau mai conteaza si ce rahat canti?
Avatar utilizator
hardbeat
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Dia » Lun Mar 28, 2005 12:48 pm

Raspunsul a fost pentru UnCopilutz...si m-am gandit sa nu te ignor ...bunele maniere...you know! promit ca o sa merg la o cafea si o sa ma gandesc la super tipul ala din avatarul tau cand o sa o beau...yeah man...abia astept !
Evident e vorba de Smiley...si evident conteaza si ce canti...si faptul ca ma intrebi asta imi demonstreaza ca nu ai ascultat toate melodiile cantate de el ( in afara trupei) ...in plus, o voce buna o recunosti pe aproape orice fel de melodie,oricat de sceptic ai fi ...iar faptul ca imi raspunzi la toate thredurile imi demonstreaza ca ma urmaresti pe forum...i should get a bodyguard ! :p Smiley are un thread al lui pe care poti dezvolta pe subiect...ce nu-ti convine si ce iti convine ( prin absurd...daca iti convine ceva...) la vocea lui...la piesele lui...etc ! Pana atunci...o sa te rog sa nu ma postezi aici decat ontopic...altfel urmatorul mesaj iti va fi sters! Multumesc pentru atentie! ;)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde bebelusa_din_gl » Lun Mar 28, 2005 8:51 pm

C.r.b.l nu este cu Cream....nu ati citit popcorn.Cream isi dorea de mult un duet cu C.r.b.l dar asta nu inseamna ca e cu el.Poate ca e indragostit de altcineva cum zice Dia!!!
bebelusa_din_gl
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Mar 28, 2005 8:14 pm
Localitate: galati

Mesajde Dia » Lun Mar 28, 2005 9:11 pm

Da...CRBL nu este cu Cream...are o alta prietena...dar asta nu conteaza...vorbim aici de "performante muzicale" nu de relatii si chestii de-astea ;)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde hardbeat » Mie Mar 30, 2005 12:11 am

bine pus performante muzicale intre ghilimele, penca, de fapt, expresia asta n-are ce cauta pe thread-ul asta.
chiar conteaza pentru tine atat de mult vocea? adicatelea, de exemplu, il apreciezi pe marcel pavel?
in sfarsit, ce zici de-o cafea cu baietii astia trei din stanga (c-am vazut ca aborigenii nu te multumesc)?;D
____________________________________
o sa-mi stearga mesajul, n-o sa-l stearga, o sa-mi stearga mesajul, n-o sa-l... :-?
Avatar utilizator
hardbeat
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Dia » Mie Mar 30, 2005 8:00 am

N-o sa-ti stearga mesajul inca...nu mai rupe petale din floarea aia...gata...esti prea devotat threadului...nu pot sa pierd asa ceva! Da... apreciez vocea lui Marcel Pavel...nu-mi plac melodiile lui in schimb...si nici persoana :) Dar are o voce buna...buna pentru un gen de muzica pe care eu nu-l ascult! Si imi place vocea lui Smiley...is there a problem ? Si imi mai place si vocea lui Marius Moga...! Dar daca tu recunosti voci bune doar in contextul unor melodii foarte bune ( din punctul tau de vedere..pt ca preferintele muzicale difera de la om la om ) ...atunci discutia noastra nu are rost!
Aborigenii m-au multumit odata...acum nu ma mai mutumesc...dar o sa ies cu baiatul de mijloc...mi se pare ca intruneste calitatile celorlalti 2 ..le are pe toate...si inca pe atat :hehe:
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde hardbeat » Mie Mar 30, 2005 1:18 pm

m-am gandit io ca pe ala din mijloc o sa-l vrei(ah, femeile astea, mereu vor mai mult(e)!).
vocile bune capata valoare doar atunci cand apar in piese bune, tocma' d-aia Marcel Pavel si vocea sa n-o sa aiba niciodata valoare (de Smiley nu mai zic nimic, nu de alta, da' iar sari la mine). pe Marius Moga il apreciez, dar din alte motive, care nu prea au legatura cu muzica.
de-un amerindian ce zici? hai ca astia-s buni, iar pe asta din imagine il cheama si Nimeni (apetisant, nu?).
Avatar utilizator
hardbeat
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Dia » Mie Mar 30, 2005 3:04 pm

Incredibil...imi tremura degetele pe tastatura : sunt de acord cu tine ( vezi...e scrisu mai tremurat asa... :hehe: ) Ma bucur ca il apreciezi pe Marius...si eu il apreciez... din mai multe motive...unele dintre ele nu au legatura cu muzica...i agree ! Pai..ok...la faza cu Smiley nu ajungem la un compromis...eu zic sa o lasam asa ca eu plec la o cafea cu Nimeni ;)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde usualflow » Joi Mar 31, 2005 2:21 pm

Dia scrie:...m-am referit la vocea unui singur component al formatiei...dar daca tu esti genul de om care nu recunoaste lucrurile evidente doar pt k nu asculta un anume gen de muzica...imi pare rau pt tine! Lasa ironiile ca nu ma ating !
Copilutz...Edi este fan hip hop....dar fan hip hop de proasta calitate...idol mai prost decat Nelly nu-si putea gasi... oricum...melodia are negativ bun si versuri proaste...dar e fredonabila (exista cuvantul asta ? :p )
Si iti raspund aici ca nu fac offtopic in partea cealalta...Baxter n-a avut ce cauta niciodata in peisajul hip hop autohton...e un wannabe...n-are nici o legatura cu nimic ...nu numai k nu imi place...chiar ma scarbeste! Colaborarea aia nu imi place deloc!


*smiley are voce buna si treaba asta se aude pe orice ar canta! cine nu are urechi sa auda, sa n-o faca. whateva'... A-)

*melodia nu are un negativ "bun". s-a apucat cumva marius de semplat??? hehe :D

*cerebel e cu showul. cam atat. nici nu-i trebuie mai mult.

*baxter A AVUT ce cauta in hh, cand era la moro' sau mai incolo cu royala' soldatii zig-zag... unde mai pui ca le avea tare cu negativele? el s-a dat la fund intre timp, nu a fost niciodata un wannabe, e gresit ce spui. pacat de el, si mie mi se pare super penibilos la ora actuala... S-a indreptat in alta directie. Asta e. La revedere don baxter.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Mai 18, 2005 5:50 pm

Prestatia lui C.r.b.l. de la VMA a fost putin jenanta.Ma contrazice careva?Pot spune acelasi lucru si despre Cream...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Joi Mai 19, 2005 5:06 pm

Si poti adauga ... si prestatia Corinei si a lui Smiley...si prestatia trupei... si premiile MTV in general ...cu mici exceptii ! Eu nu te contrazic deloc :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Mai 19, 2005 5:15 pm

Ce sa zic, l-am vazut si io pe cerebel. De unde nu-i, nici Dzo nu cere!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am


Înapoi la Simplu

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron