C.R.B.L. : cantaret , b-boy , coregraf sau actor ? Spuneti si voi !

Forumul asociat fanclubului Simplu

C.R.B.L. : cantaret , b-boy , coregraf sau actor ? Spuneti si voi !

Mesajde UnCopilutz » Mie Ian 22, 2003 8:37 pm

Sa va aud si pe voi ce parere aveti despre prestatia lui Edi in filmul "Furia" . Eu nu am vazut inca filmul pentru ca in oraselul asta unde locuiesc eu toate apar cu intarziere. Dar o sa apara in februarie cred. Abia astept sa il vad . Am inteles ca il prinde bine pe Edi rolul in care joaca : e mare recuperator , care se bate si moare ca un erou ... Am vazut si in Popcorn mi se pare , sau in Bravo , un articol scurt despre Edi si despre prestanta sa in "Furia" si vreo doua poze mici in care era lovit bine la fata .
Curgea bulionul ca apa la robinet din nasul lui, saracutul. Si mi se pare ca scria , la misto , ca a clipit , in film , dupa ce a dat ortu` popii . Ce sa mai cred ? A jucat sau nu bine ?
Alaturi de el , a aparut si K-GuLA de la fosta R.a.c.l.a , Adrian Copilasul Retardat Minune si nu stiu mai cine ...
Astept sa imi spuneti si voi cate ceva!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mie Ian 22, 2003 8:50 pm

Inca nu am vazut filmul dar din cate am auzit prestatia lui C.R.B.L a fost ff buna! In bravo au aparut niste poze cu fatza lui c.r.b.l zdrobita!!
revenind la intrebarea care ai pus-o cred ca c.r.b.l e un ff bun coregraf , actor-nu ma pot pronunta pana nu vad filmul, cantaret-merge!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Ian 23, 2003 2:50 pm

Abia astept sa vad filmul, dupa cum ti-am mai spus . Am tot auzit de film dar nu am auzit sa spuna cineva in special de Edi ca ar fi jucat super-bine.
Corgraf e ... dar in materie de break , ce zici , cum se descurca ?
Cantaret ... mda ... fie si asta , la fel zic si eu ca si tine . Suna bine vocea lui pe banda , desi e cam rar auzita !
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Dum Feb 09, 2003 12:09 am

am o parere buna despre edy si asta nu de azi, de ieri, ci de ceva vreme, de cand am invatat sa las deoparte prejudecatile care riscau sa ma impiedice sa vad valorile din oameni.

Sincer edy mi se pare un om foarte talentat. Se stie ca nu e suficient sa ai talent, pentru ca talentul necultivat prin munca se pierde. De aceea cred ca omul asta ar trebui apreciat macar pentru ambitia si puterea de munca pe care o are. Ar mai fi faptul ca Edy e o persoana ce tinde spre perfectiune, incercand sa le faca pe toate cat de bine poate. Ca actor, mi-a placut. Ca b-boy, e bun, jos palaria! De cantat canta bine, desi rap-ul i se potriveste mai mult, iar despre coregrafiile pe care le realizeaza pentru Simplu am o parere pozitiva... la altii nu prea imi place ce iese (akcent, de exemplu). Bine, ideile lui in cazul altor trupe au fost mult mai complexe, dar daca aia atat au putut sa faca, nu e problema lui...
In concluzie: toti oamenii au defecte si calitati. important e sa stim sa echilibram balanta... iar crbl cred ca se descurca bine la capitolul asta.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

l-am vazut,l-am vazut!!!!!!!!!!!

Mesajde UnCopilutz » Dum Feb 09, 2003 2:14 pm

Ieri am vazut si eu filmul . Ei , daca e sa vorbim despre Edy , pot sa spun ca nu a jucat tare rau , dar prea putin ... si aproape jumate din aparitia lui si-a irosit-o batzaindu-se pe manele . Dar era chiar dragutz ...
Bravo , bravo ! Bietu` de el , vazutu-l-ati cat a murit de usor ?
Dupa aia a jucat mai mult in covor . prietenii stiu ...
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

noutati

Mesajde usualflow » Mie Apr 20, 2005 8:21 pm

*Edy CRBL e mentionat pe finalul albumului ZALE - "Chei verbale" (in incheiere la bucata "Piedoni in trafic"), in acelasi context cu dj Dox, Dj Paul, Dj Undoo, Kerosen, Dj Swamp etc...

*http://www.crbl.ro

*http://www.bigbounce.ro
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Mai 18, 2005 5:46 pm

Nu te supara ca-ntreb,dar cu ce ocazie i-au amintit numele?Nu ca m-ar intrista lucrul asta,dar nu-l vad atat de vrednic ...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Joi Mai 19, 2005 4:51 pm

Si eu ma gandeam la fel :)) dar am observat ca mai sunt si altii nedemni de a fi mentionati de Zale ... deci exista un alt motiv :))) Whatever ...creste putin inima in el ... merita omu putina bucurie mai ales ca acum e bolnav...problema cu rotula in timpu` unui concert or something ! Sanatate maxima ii urez :P
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Mar Mai 24, 2005 3:51 pm

Sanatate si virtute!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Joi Mai 26, 2005 8:19 pm

UnCopilutz scrie:Nu te supara ca-ntreb,dar cu ce ocazie i-au amintit numele?Nu ca m-ar intrista lucrul asta,dar nu-l vad atat de vrednic ...



...n-am nici cea mai vaga idee.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am


Înapoi la Simplu

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron