Simplu - O Secunda

Forumul asociat fanclubului Simplu

Simplu - O Secunda

Mesajde OLiX » Vin Oct 24, 2003 12:31 pm

Ce parere aveti despre noua piesa Simplu ? Daca nu o stiti ascultati refrenul aici ! Bafta :)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Gratis...

Mesajde Aurolacul » Vin Oct 24, 2003 2:46 pm

Hai nu-mi dai shi mie melodia pe gratis?? :p Oricum, o gasesc mai devreme sau mai tarziu pe net. Lool.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

neah

Mesajde OLiX » Vin Oct 24, 2003 5:42 pm

crede-ma ca puteam sa o pun toata acolo da` nu am pus-o 1) pt.ca nu am voie 2) din respect pt baieti si pt 3) casa de discuri :)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Dia » Vin Oct 24, 2003 10:42 pm

Credeam k alta va fi melodia aleasa pt promovare...din diverse motive! oricum...imi place cum suna si asta..dar stiu io sigur ca cel putin una e mai buna decat asta! :p
cica duminica ar filma si clipul la "o secunda" ! mie imi place melodia...si asteptam de mult lansarea asta! oliX...bine argumentat la punctul 2 ...merita baietii !!! bravo! oricum era bine daca nu o atasai deloc....dar acum nu am ce sa-ti fac !
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

why?

Mesajde OLiX » Sâm Oct 25, 2003 1:10 am

de ce sa nu o fi pus deoc ? e ca un demo :) oricum noi o dam deja pe radio si am inteles ca si in bucuresti intra pe unele posturi deja .. deci .. e ok.
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Dia » Sâm Oct 25, 2003 9:27 pm

nushtu...ai dreptate..e un fel de demo ! cica si la noi se difuzeaza melodia si in curand o sa apara si la TV ca se filmeaza clipul zilele astea! abia astept lansarea :) Olix...spune-ne si ce parere ai tu despre melodie...si cum e primita in Timisoara ? stiu k baietii au fani multi pe acolo !
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

;)

Mesajde OLiX » Dum Oct 26, 2003 10:01 pm

nush ce sa zic .. piesa suna bine. mie imi place. am primit si piesa noua de la Cream ft. Marius Moga (sunta un fel de la Andra cu Tiger1). Imi place SIMPLU. Si cred ca si ascultatorilor le place piesa 9 ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Dia » Dum Oct 26, 2003 11:21 pm

Eu am 2 probleme in legatura cu melodia :
1. nu imi place Shalala ala...mi se pare ca suna a Valahia...si nu suna bine deloc!!! parerea mea
2. aduce mult de tot cu Loz in Plic ...si nu e bine nici asta !
Si a 3-a faza ar fi ca exista cel putin o melodie pe albumul ala care mie mi se pare muuuuult mai buna pt a fi promovata ! Anyway...e alegerea lor ! Nu stiu cum suna melodia lu Moga cu Cream...nu am auzit nimic pana acum ! oricum...nici "O secunda " nu am auzit de la un capat la altu...doar refrenul...dar Shalalala...:rolleyes: ma rog....stiu ei mai bine k mine ! si mie imi plac Simplu ....si cred ca aveam asteptari prea mari de la ei cu albumul asta si poate de-aia sunt putin nemultumita! :p
anyway...bafta multa cu noul album baieti!!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Dum Noi 09, 2003 11:23 am

olix ,multumim pt demo. am auzit ca e difuzata melodia ,dar eu nu reusisem sa o ascult. o sa aflu mai multe despre lansare si alea alea ...
melodia ,de fapt..refrenul,e dragutzel.ma bucur.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Lun Noi 10, 2003 10:29 am

piesa chiar suna bine .. va mai dau un fragment care cu siguranta o sa va placa. luatzi de aici: simplu-cut-rap . Auditie buna !
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Vin Noi 14, 2003 6:19 pm

Bine , Olix.Dragutza si taietura asta din piesa.Mai bine le-ai zice numele pieselor,sau nu te lasa sufletul sa o faci?
Un articolas pe care l-am gasit pe net:

"O secunda este titlul noului single Simplu. Zece este titlul viitorului album al formatiei. Douazeci este numarul de ore pe care Simplu le-a petrecut la filmarea noului lor videocip. Videoclipul s-a filmat dupa o saptamana intreaga de pregatiri, repetitii si castinguri pentru figuratie. Ideea scenariului apartine lui Taz si lui Marius Moga, care este mai nou si managerul formatiei. Filmarile au avut loc in Complexul Polizu, pentru ca locatia se potrivea cel mai bine cu ideea scenariului de a crea o atmosfera de strada, cat mai realista. De aceea nimeni nu a fost excesiv machiat, toata lumea a purtat haine de strada. Rezultatele se vor vedea saptamana aceasta, cand va fi videoclipul lansat pe posturile TV. Pana atunci Simplu va sustine concerte pentru fanii din tara."
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Vin Noi 14, 2003 11:38 pm

....suna a Jacksons 5 :p
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Sâm Noi 15, 2003 9:53 am

nu am albumul. am doar cd-ul promo de la roton. am doar "o secunda" :)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Dia » Dum Noi 16, 2003 1:42 am

De azi inainte puteti sa va dati cu parerea si despre clip ! clipul a aparut ieri...pe 15.11...si a fost dat la Startistul zilei pe Atomic! l-am vazut deja de 2 ori si e foarte dragutz! ce am avut de comentat si de criticat a ajuns deja la destinatie la cine trebuia in noaptea asta asa k acum astept si parerile voastre ! mie imi place ! ar fi multe de spus dar mai astept pareri!vizionare placuta...
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde OLiX » Sâm Noi 22, 2003 12:44 pm

uraa .. am vazut si eu videoclipu` :) e fain .. pacat ca partea de la inceput .. unde vorbesc ei la telefon .. nu se aude deloc in videoclip .. sau .. poate ca nu am auzit-o eu pt. ca aspira maica-mea prin camera si facea aspiratoru` prea mare galagie :) pe bune acuma .. e fain videoclipu` imi place ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Noi 24, 2003 7:13 pm

am o parere destul de buna. asa am avut intotdeauna cand a fost vorba de trupa simplu. clip dragutzel,pacat ca toata lumea care l vede vorbeste doar despre dosul brunetei aleia.in rest,pacat ca nu au filmat mai multe faze cu membrii trupei , zic de omu si de francois...e dragutz. si partea de sfarsit,atat cea melodica , cat si imaginile . dragutza si partea cu coregrafia.
bravo simplu
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Simplu - O Secunda

Mesajde roksy » Vin Noi 28, 2003 8:23 pm

Sincer cand am vazut clipul prima data si am ascultat melodia nu mi s-a parut cine stie ce, poate si din cauza ca eu asteptam sa faca clip la Loz in plic dar cu timpul a ajuns sa-mi placa foarte mult si piesa si clipul
roksy
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Joi Noi 27, 2003 5:43 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde usualflow » Lun Dec 08, 2003 3:09 pm

Initial trimis de Dia The Koala Bear
Eu am 2 probleme in legatura cu melodia :
1. nu imi place Shalala ala...mi se pare ca suna a Valahia...si nu suna bine deloc!!! parerea mea
2. aduce mult de tot cu Loz in Plic ...si nu e bine nici asta !
Si a 3-a faza ar fi ca exista cel putin o melodie pe albumul ala care mie mi se pare muuuuult mai buna pt a fi promovata ! Anyway...e alegerea lor ! [...]


1. da, si mie imi suna nasol la inceput, dar m-am obisnuit.
2. mie nu mi se pare, probabil din cauza ca am ascultat "loz in plic" doar de doua ori
3. sunt de acord si stiu si la ce piesa te referi :D. Ar fi fost mult mai misto sa faca videoclip la "zece", de exemplu... "O secunda" nu ma incanta extraordinar de tare, dar asta nu inseamna ca nu reuseste sa ma binedispuna de fiecare data cand o aud. Pentru mine, o piesa de gen e buna atata timp cat are puterea sa ma faca sa zambesc cand o aud. :)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mar Dec 16, 2003 12:46 am

Initial trimis de UnCopilutz
pacat ca toata lumea care l vede vorbeste doar despre dosul brunetei aleia.

Probabil ca asta se intampla deoarece pe parcursul clipului se pune cam mult "ackent" pe asta...daca intelegi ce vreau sa spun..atat de mult incat pica in extrema cealalta...
Melodia e draguta..Nu pot spune ca se ridica la nivelul asteptarilor mele fata de ei, oricum ei nu reprezinta genul de muzica ascultat de mine, insa piesa e ascultabila si prinde destul de bine..
Probabil imi voi cumpara albumul sa vad despre ce piese era vorba..atunci imi voi da cu parerea!
Cat despre clip...Intotdeauna este loc pentru mai bine, dar oricum, e okey!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Albumul ZECE - e pe piata!!!!

Mesajde Sunrise Records » Mar Dec 16, 2003 2:13 am

Salut!

Vroiam sa va transmitem oficial in calitate de companie de management a trupei SIMPLU ca de maine (16.12.2003) puteti incepe cautarea albumului ZECE in magazine. Distribuit prin SINCRON.

O sa va convingeti singuri ca e un album bine lucrat, fara "umpluturi" cum se practica de obicei pe piata romaneasca. Impaca stilurile funky, hip-hop si putin din pop, si se observa o evolutie a sound-ului si conceptului.

Pe albumul ZECE s-a inregistrat foarte mult cu chitari reci, electrice (funky), chitara bas si multe beatbox-uri si efecte naturale create din cine stie ce obiecte gasite in studio ; s-a inregistrat pana si alunecarea unei scrumiere pe o bucata de lemn, pentru a sugera miscarea prin alunecare pe coregrafia din "O secunda", daca ascultati bine o sa va dati seama.

Albumul contine si doua piese create special pentru Break-danceri "B-BOY CREW" & "BREAKBEAT 2004" - cu sound-ul specific si energia necesara, plus o piesa care descrie exact "VIATA IN DOI".
Cea mai sensibila piesa de pe album "N-am sa uit niciodata" este dedicata parintilor si tuturor prietenilor care le-au fost apropiati de cand s-a infiintat trupa. Piesa este in colaborare cu Marius Moga, iar vocile baietilor se duc direct la inima.

O sa va placa, noi i-am acordat un rating de ***** stele, dar asteptam si feedback-ul vostru.

Navigare & Auditie Placuta

Sunrise Team
Sunrise Records
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Dec 14, 2003 10:25 pm
Localitate: Bucuresti

videoclip

Mesajde OLiX » Mar Dec 16, 2003 12:21 pm

Sunise Records .. asteptam si cateva detalii despre videoclip.. Daca se poate poze cu fetele si numerele lor de telefon :)))) nuh .. serios acuma .. Un a fost filmat? Cat a durat filmarea? CUm s-au comportat cei de la Simplu, fetele .. etc? .. ar fi interesant nuh? :)

a .. da .. si pe cand un turneu prin tzara ?
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Turneu!

Mesajde Sunrise Records » Mie Dec 17, 2003 6:39 pm

Salut! Pe langa niste probleme la fabrica de cd-uri, care sper sa se rezolve, avem vesti bune. In perioada Ianuarie - Februarie se preconizeaza turneul in tzara. Mai vorbim
Sunrise Records
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Dec 14, 2003 10:25 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Dia » Mie Dec 17, 2003 9:39 pm

probleme la fabrica de cd-uri insemnand ce ? ca apare peste 2 saptamani sau ce ? ca eu il caut de 3 zile si nu a aparut pe nicaieri! anyway....concertul de sambata din bucuresti anuntat pe site-ul roton unde are loc ? au voie sa vina si persoane de pe forum? :p
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

off-topic

Mesajde usualflow » Sâm Dec 20, 2003 10:05 pm

Dia, tu chiar ai de gand sa cumperi albumul? De ce nu i-l ceri lui Andrei? ....de fapt, daca ma gandesc mai bine.... :)) daca i-l ceri o sa iti spuna sa ti-l cumperi, " ca o adevarata fana ce esti" :D
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Dum Dec 21, 2003 10:15 pm

Pai Flory nu o sa-i cer albumul niciodata! asa cum nu am cerut niciodata autografe de la nici unu din ei si asa cum nu i-am cerut lui niciodata nimic si nici nu o sa-i cer ! prefer sa mi-l cumpar singura ! nu am nevoie de cadouri ! ;) in plus nu stiu daca aia ar fi replica lui...nu cred ca ar spune asta! si daca mi-ar spune asta s-ar insela...pt ca nu sunt fana Simplu si nu sunt fana a nici unei formatii ! Tu o sa-ti cumperi albumul ca o adevarata fana sau astepti sa il primesti de la el in calitate de prietena ? eu prefer sa mi-l cumpar in calitate de ascultatoare si atat... ! si sper ca nu m-a vazut niciodata ca pe o fana....prefer sa-i fiu indiferenta total decat fana !
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Dec 22, 2003 2:15 am

Koala...lasa ca ti-l cumpar eu. E mai mult de 100 mii ? Ca si asa nu ti-am luat nimic de Craciun. :o
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde usualflow » Mie Dec 24, 2003 1:53 am

Initial trimis de Dia The Koala Bear
[...]in plus nu stiu daca aia ar fi replica lui...nu cred ca ar spune asta! si daca mi-ar spune asta s-ar insela...pt ca nu sunt fana Simplu si nu sunt fana a nici unei formatii ! [..]


era vorba de altceva si cred ca ai inteles dupa ce am discutat despre subiect. :) mesajul meu nu era altceva decat o aluzie la firea glumeatza a lui Andrei... nu era vb de conceptul de fan. :D

eii....ne-am inteles noi :)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

...cat despre clip

Mesajde usualflow » Mie Dec 24, 2003 2:07 am

videoclipul mi se pare dragutz. atmosfera e misto. singurul element care mi se pare in plus ar fi fundul jucaush al uneia dintre tipele care apar pe-acolo... indicii: bruneta, focoasa, hot-pants... :D nu prea se "pupa" cu poza, imi da senzatia ca face nota discordanta... in doua cuvinte: "in plus".
parerea mea. :rolleyes:
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Mie Dec 24, 2003 2:16 am

Ne-am inteles ! ;) E ok ! Dar se pare ca nu vine Mos Craciun la noi anul asta pentru ca nu gasesc cd-ul nicaieri ;P !! well....tough luck ! poate primesc altceva :D k am fost cuminte :a
sunt de acord si cu faza cu bruneta...nici mie nu imi place...am mai discutat si despre asta si stii...! well...nu depinde de noi ! ;) per total e un clip dragutz ! si tipa blonda e simpatica foc !
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Dec 24, 2003 2:44 am

Usual Flow..nu e nevoie sa dai doua posturi consecutive...la un interval atat de scurt. Poti folosi butonul modifica daca vrei sa mai adaugi ceva !

mie nu-mi place videoclipul ! :o
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Simplu

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator