E-mail in format HTML

Software, hardware, internet, GSM, games, quake, counter strike ....

E-mail in format HTML

Mesajde Reshad » Mie Feb 22, 2006 4:49 am

Am o rugaminte. Care stie cum pot trimite e-mail in format HTML. Va multumesc anticipat
Reshad
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Iun 19, 2005 2:33 am
Localitate: Timisoara

Mesajde nbm » Mie Feb 22, 2006 12:11 pm

de unde, bre?
de pe net, din client de mail?
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde h0va » Mie Feb 22, 2006 12:20 pm

daca vrei din linux prin sendmail pot eo sa te ajut ca am scris o aplicatzie care face asta..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

...

Mesajde Reshad » Mie Mar 08, 2006 3:03 pm

Scuza-ti ca am raspuns asa de greu. Rectific... Eu primesc saptamanal de la o revista diferite articole si ele sunt in format HTML. Cred ca toti ai primit asemenea e-mailuri dupa inregistrarea la un newsletter. Intrebarea e... cum pot sa scriu si eu la fel ... Prin outlook? e o setare la yahoo? etc... Folosesc Windows. Va multumesc din nou anticipat.
Reshad
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Iun 19, 2005 2:33 am
Localitate: Timisoara

Mesajde nbm » Mie Mar 08, 2006 7:39 pm

domle, daca am inteles io bine, problema e in felu urmator
cind dai "create new mail" in outlook si iti deschide fereastra cu mesajul nou, intra in meniul "Format" de la mesaj si ai acolo optiunile "Rich text (HTML)" si "Plain text".
inteleg ca la tine este bifat "Plain text". deci selectezi "Rich text"...

daca vrei sa ai optiunea permanent - in outlook express, ca asta am eu in fatza - intri in meniul "Tools", selectezi "Options..." si te duci pe fereastra de "Send", iar in jumatatea de jos ai "Mail sending format"... si te prinzi si singur mai departe :)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

...

Mesajde Reshad » Joi Mar 09, 2006 3:30 am

Meric frate. Incerc cand sunt treaz. Sigur voi reusi. Merci din nou ... Raman dator.
Reshad
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Iun 19, 2005 2:33 am
Localitate: Timisoara

Mesajde Reshad » Vin Mar 17, 2006 2:56 am

Am reusit pana la urma. Problema e ca am primit dar nu reusesc sa trimit. SMTP-ul e ok ... la Test imi trimite mail-ul. Folosesc serverul de la ypops (yahoo). La cei de la go.ro ce au si Pop3 am incercat si m-au dezamagit. La fel si Operamail. Am auzit ca Gmail-ul functioneaza perfect. Daca stiti careva un server sau vreun site care ofera ceva de calitate spuneti-mi va rog.
Reshad
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Iun 19, 2005 2:33 am
Localitate: Timisoara


Înapoi la IT, internet

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori