cand nu stii intrebi

Software, hardware, internet, GSM, games, quake, counter strike ....

cand nu stii intrebi

Mesajde baixinho© » Joi Ian 04, 2007 11:47 pm

ca mine acum:

aseara am facut prima tampenie pe anul acesta: mi-am instalat o alta versiune de winamp. problema este ca, in afara faptului ca imi prind urechile in el si habar nu am cum sa-i dau de cap, toate filmele mi se deschid, acum, numai cu winampul. fiind obisnuit sa le vad cu Media Player Clasic, ce sa fac sa revin la varianta "de dinainte"?

multumesc anticipat



ps: dupa ce voi primi un raspuns bun si voi remedia defectiunea voi sterge threadul. pe cuvant. nu am stiut unde sa ridic aceasta problema, asa ca am deschis thread nou.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Ian 04, 2007 11:54 pm

lasa treadu aici si in pace, ca n-are nica
pe urma:
da un clic dreapta pe filmul pe care vrei sa il deschizi, pe urma propertiz, pe urma acolo, la "opnes with" apesi pe "change" si selectezi "Media Player Clasic"; apesh "ok" (vezi sa fie bifat "always use the selected program...blabla")

sau dezinstaleaza uinapu asta pacatos
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Ian 05, 2007 1:01 am

mersi frumos. aplic varianta numarul be, ca pe prima o stiam, am aplicat-o, si nu vrea. adica vrea pe moment, dar dupa aia filmele se deschid tot cu winampul, chiar daca, initial, am setat aia cu "always cu aripioare".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Ian 05, 2007 1:32 am

o solutie de moment ar fi sa deschizi intai pleierul, si sa iei filmul cu "open" sau "load"; apoi, ar mai fi varianta sa instalezi un alt player, mai bun/nou/interesant, si sa-l lasi sa se asocieze cu filmele cu pricina (btw, folosesti mv2 player? ca mie mi se pare foarte bun si priceputean, si se si asociaza la instalare)

si daca dai jos winampu ala nou si enervant, cand o sa vrei sa instalezi iar (probabil o versiune mai veche si mai blajina - daca primesti si aici o recomandare: 2.91 full + dfx - nu consuma resurse aiurea, suna cum trebe si ie serios), sa ai grija sa debifezi asocierea automata (se face in cursul instalarii, cand te tot intreaba diverse rahaturi)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde RajaF » Vin Ian 05, 2007 7:20 am

Io personal nu mai ating alt fel de media player in afara de winamp... mi-am facut si hack la iPod ca sa mearga cu Winamp in loc de iTunes, asa de bun e pentru mine (bineinteles ca altora poate nu le place)...

Si ie simplu sa scapi de problema... da drumu la windows media player, si te duci la preferinte in meniu, si are acolo association list unde ii dai make media player default player, si rezolva problema... asta daca nu ai dez-instalat winamp deja...
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Ian 05, 2007 8:41 am

jijica,

my computer/control panel/folder options/file types

la extensia .avi iti apare winamp asa ca dai change (mai jos putin) si pui ce vrea pulicica ta. din momentu ala tuate fisierele avi se deschid cu ce-a frut pulicica ta mai devreme
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Ian 05, 2007 8:48 am

am dezinstalat aseara winampu, dar... ciumpriza neplacuta, filmele aveau aceeasi iconitza, ca si cum ar fi fost melodii. ce-i drept, cand voiam sa deschid aplicatia, ma intreba daca vreau sa-l folosesc cu Media Player Classic sau Windws media Player. probabil ca trebuia sa restartez calculatorul, ca vad ca acum si-a revenit.


aiulicutzelu, mersic, :*, dar acum nu mai mi-apare winamp, ca l-am dezinstalat. :D
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Ian 05, 2007 12:17 pm

[quote="kant emir"]
da un clic dreapta pe filmul pe care vrei sa il deschizi, pe urma propertiz, pe urma acolo, la "opnes with" apesi pe "change" si selectezi "Media Player Clasic"]
Chestia asta merge intotdeauna cu conditia ca ambele playere sa fie instalate, Media Player Clasic este un program care nu necesita instalare.

Insa vad ca situatia s-a lamurit, discutia este interesanta si treadul trebuie sa ramana aici. Va ajuta pe multi. Poate ii schimbati numele, sa fie ceva legat de playere
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Ian 05, 2007 1:19 pm

eu ma gandeam ca threadul sa fie "dedicat" problemelor de orice fel, ca nu fie deschise multe subiecte pe care sa scrie 4-5 posturi. d-aia i-am si dat titlul asta.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde as xxl » Mar Ian 30, 2007 3:31 am

cel mai simplu.
click dreapta pe orice fisier, aci' e vb de avi. te duci pana la open with..
mergi jos pana la choose program si iti apare o lista. dai click pe programul cu care vrei sa deshisi fisiereul respectiv, bifezi chestia aia cu intotdeauna si gata.

daca nu ai programul in lista, dai browse si navighezi pana acolo unde ai tu exe-ul programului respectiv/
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Ian 30, 2007 9:07 am

as, mersi. problema a fost remediata de doua ori, de fiecare data prin dezinstalarea winampului. am incercat si varianta ta, dar nu merge. asta e!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde HABEEB » Mar Ian 30, 2007 9:14 am

pas1. in winamp DESELECTEZI la file types ce nu vrei sa fie deschis cu winamp
pas2. in playerul folosit selectezi la file types ce vrei sa fie deschis cu el
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Ian 30, 2007 4:12 pm

o sa incerc si asta, dar dupa ce voi reinstala winamp-ul. sper sa mai gasesc pe la cineva in retele winamp 3.2. mersi anticipat, HABEEB.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde M@rLanU^^ » Mie Mai 23, 2007 10:07 pm

se pricepe careva la radmin? vreau sa ma conectez la alt calc dar fara sa shtie pers repectiva...
este posibil? tipa nu e prea desteapta.... nu cred ca se prinde asa usor.... va rog mult.... care crede ca ma poate indruma id-ul meu e blue_slim_boy.... pls
A invidia inseamna a te recunoaste inferior
Avatar utilizator
M@rLanU^^
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Joi Apr 05, 2007 11:00 pm

Mesajde noOne2 » Lun Feb 11, 2008 2:40 pm

am un memory stick Apacer in care si-a facut cuib un muist de worm, pe numele lui de familie autorun.inf (VBS/autorun.B). am reformatat stickul de vreo 3 ori, l-am scanat si curatat (cu NOD32, updatat la zi) si NIMIC!!! spurcaciunea e tot acolo si e detectata de antivirus in clipa in care conectez stickul la calculator!!!
ce pot face cu el??? cum sa scap de problema asa???

p.s. kantemir sa nu-mi mai pomenesca iarasi de kalasnikov, ca la cealalta intrebare :P kalasnikovul e ultima solutie, totusi...
Avatar utilizator
noOne2
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 10, 2007 12:00 am


Înapoi la IT, internet

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori