De la cine aveti internet

Software, hardware, internet, GSM, games, quake, counter strike ....

UPC vs. RDS, runda din octombrie

Mesajde AndrewZ0r » Joi Oct 04, 2007 3:51 pm

De la 1 octombie operatorul de cablu UPC are o noua oferta. Internet cu viteza de pana la 20 Mb/s, si cablu tv, 107 canale (pachetul maxim).
RDS a marit si el latimea de banda la ofertele deja existente, de la 1 la 2 Mb/s şi de la 2 la 3 Mb/s. Abonamentul de 4mb/s ramane neschimbat fiind oferta de top pe care o oferta RDS acum.

Aici aveti oferta upc si aici oferta RDS
AndrewZ0r
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Oct 03, 2007 1:30 pm
Localitate: la birou :)

De la cine aveti internet

Mesajde AndrewZ0r » Vin Oct 05, 2007 5:09 pm

Hey, de la ce provider aveti internet? Cat aveti latimea de banda? Sunteti multimiti de el? Cat platiti pe luna pentru internet?

Eu sunt abonamentul large de la UPC and it`s WOW :kiss2: sunt foarte multimit de el si nici nu platesc enorm de mult pentru cat dau pe el. 10mb/s, televiziune prin cablu si telefon cu o multime de facilitati.
AndrewZ0r
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Oct 03, 2007 1:30 pm
Localitate: la birou :)

Mesajde kant emir » Vin Oct 05, 2007 5:28 pm

asta este o reclama mascata? ca si in celalalt post pe care il ai pana acuma (de fapt thread, dar asta o sa se rezolve imediat), tot despre minunatia provaidarului tau vorbesti

eu zic sa te mai abtii, pentru ca nu cred ca firma aceea face reclama acestui forum, asa ca nu-i cinstit
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Oct 05, 2007 5:47 pm

poi bah baiatule,imi explici si mie de ce pleaca lumea in draci de la upc/fostul astral?pt ca au tarife mici si servicii excelente?

nici nu platesc enorm de mult pentru cat dau pe el
emire ce a vrut manzul sa zica? :))
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Oct 05, 2007 5:50 pm

o fi avand vreun interes

(da stii care ie faza? ca scrie de pe un IP de RDS!)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Oct 05, 2007 5:58 pm

ciuci,poate omu nu e multumit de rds si impinge lumea spre upc.cine sa il inteleaga? :)
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde noOne2 » Sâm Oct 06, 2007 9:51 am

de la MUISTII de la RDS, futu-i in gura cu reteaua lor de cacat!!! ca de cand mi-o pus cablu cu fibra optica imi tre 20 de minute pana intra pe un site!!! asta daca intra!!! ca sa nu mai vorbim de desele deconectari!!!! asta-i alt paradox romanesc sau ce plm????

ma, MUIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE RDS!!!
Avatar utilizator
noOne2
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 10, 2007 12:00 am

Mesajde cr3tz » Dum Oct 07, 2007 3:26 pm

eu am tot fibra si imi merge bine.iar mereu cand au aparut mici defectiuni au fost foarte prompti.in schimb in cta e jale.per total e mai bun rds decat upc,parerea mea.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde AndrewZ0r » Mie Oct 10, 2007 4:39 am

nenea kant pai stii ce e ciudat, ca la inceput ai crezut ca pup in fund UPC-ul, ca fac spam pentru UPC, ca sunt clona apoi ai vazut ca am ip de RDS. Hmmm ce plm mai e si asta nu?

Deci pana la urma cum e? Sunt pupincurist sau nu?
AndrewZ0r
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Oct 03, 2007 1:30 pm
Localitate: la birou :)

Mesajde kant emir » Mie Oct 10, 2007 5:08 am

pai n-a zis nimeni de pupincureala, a (adica am) zis de interese ascunse si de reclama neautorizata - ca sa nu mai zic ca daca tot ai abonamentu ala scump si nemaipomenit de extarordinar de minunat, de ce nu te folosesti de el sa scrii pe forum? de ce scrii de pe tzava erde esului?
min
ci
no
su

roa
de

o
su!

si am mai zis si de doua treaduri cu acelasi subiect, nush daca te-ai prins
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde AndrewZ0r » Vin Oct 12, 2007 3:36 pm

Cu ce sunt eu de vina ca la munca am RDS? Daca ar fi dupa mine as baga UPC. Dar stii ceva? O sa ma duc la sfarsitul turei de azi la sef in birou am sa-i dau 2 palme zdravene si o sa-i zica sa bage upc-ul ca altfel demisionez pentru ca nu ma crede un moderator de pe forum ca sunt CHIAR MULTUMIT DE UPC!!!

:-:

L.E. Si aici intervine alta chestie daca as fi pe payroll-ul upc n-as avea si la munca net de la upc? tu ce zici?
AndrewZ0r
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Oct 03, 2007 1:30 pm
Localitate: la birou :)

Mesajde kant emir » Vin Oct 12, 2007 4:30 pm

pentru ca nu ma crede un moderator de pe forum ca sunt CHIAR MULTUMIT DE UPC!!!

daca ai fi asa de multumit de upc, n-ai gasi timp sa bagi si de acasa, de pe netu tau cel supermeserias, un post aici?

mah, las-o asa, mi se rupe mie (si oricui, dealtfel) de netu tau

regula e simpla: daca e reclama neautorizata, se sterge tot si se pedepseste faptuitorul
nu?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde freeman » Dum Oct 14, 2007 8:48 pm

Bai eu nu am net de la nici unul (nici rds nici upc), e o retea de cartier, dar daca stai si te uiti ce ai platii ? 35 ron pentru 3mbps ori 35 ron ptr 10mbps ? prima e de la rds a doua de la upc . In fine depinde si de "sfaturile" primite.
freeman
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Oct 14, 2007 8:36 pm
Localitate: ro


Înapoi la IT, internet

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori