Cine asculta Darren Hayes?

Forumul asociat fanclubului Darren Hayes

Cine asculta Darren Hayes?

Mesajde jerr » Sâm Noi 20, 2004 11:33 am

Salut, sunt curios daca asculta cineva Darren Hayes si dak da ,ce parere aveti de noul album "The Tension And The Spark"? mie unul mi se pare foarte bun din punct de vedere liric cit si al orchestratiei. Cele mai misto melodii mi se par "Ilike the way" " Hero" "Sense of humor" si "Dublin Sky".
jerr
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Noi 19, 2004 9:20 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Titina » Sâm Noi 20, 2004 9:55 pm

eu n-am ascultat decat Insatiable de la Darren Hayes,care imi place f mult.in rest...nu prea am ascultat.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Sâm Noi 20, 2004 11:26 pm

Eu ascult Darren Hayes...de cand a inceput cu Savage Garden ...apoi solo cu Spin si acum cu cel mai recent album The tension and the spark ! sincer eu ii apreciez foarte foarte mult vocea...si albumul anterior i-a pus mai bine in valoare calitatile decat cel actual! de pe the tension imi place Light foarte mult ...mi se pare oricum ca Spin mi-a creat o oarecare dependenta...il ascultam intr-una...asta nou in schimb mi-e cam indiferent! prea electronic...nu stiu..are ceva ce nu imi place! Oricum Darren are o super voce si ii urmaresc inca evolutia! :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde jerr » Dum Noi 21, 2004 11:59 am

Intr-adevar spin a fost mai reusit iar albumul nou parca e mai "negru". Mi-ar fi placut daca si-ar fi folosit falsetto-ul mai mult, ar mai fi dat o culoare albumului dar oricum se "vede" ca are voce.
jerr
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Noi 19, 2004 9:20 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde BullShitMisfit » Lun Ian 31, 2005 10:35 pm

Kinda mushy love songs . I hate this (my opinion, no offense) !
This body holding me reminds me of my own mortality, embrace this moment, remember, we are eternal, all this pain is an illusion. (Tool - Parabola)
Avatar utilizator
BullShitMisfit
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Ian 22, 2005 12:00 am

Mesajde Nik26 » Lun Apr 18, 2005 3:43 pm

Am nimerit peste mesajul tau....si m-am gandit sa-ti spun ca si mie imi place Darren Hayes....Si ca sa nu zic ca-mi place 100% zic ca-mi place 99,99%. Imi plac si melodiile lui dar si textele de la melodii; e super.... A-)
Nik26
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 18, 2005 3:34 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Darren Hayes

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron