barablu

programe si alte alea

barablu

Mesajde helga » Lun Noi 16, 2009 12:35 am

adica un fel de messenger skype si alte alea.
http://www.barablu.com/pages/home-1.aspx

mi s-a spus sa-l folosesc ca sa pot vorbi gratis pe telefon. da nush cat de corecta ii afirmatia asta, ca eu am senzatia ca pur si simplu vorbesti ca de pe un calculator pe altul. adica na, ai o optiune sa suni pe telefon (pe un nr de telefon adevarat), da' la fel am senzatia ca nu-i gratis, si trebuie sa platesti un abonament.

e, oricum , in capul meu e varza. poate cineva sa-mi explice care-i diferenta intre barablu si messenger? de ce barablu si nu mess? si ce stie de fapt sa faca barablu ista? ca sa iasa si capul meu din ceata? ca nu mai inteleg nimic. atat ca parca merge mai greu decat un mess normal.

sper caam nimerit macar subforumu bun.
helga
 
Mesaje: 305
Membru din: Mie Mai 07, 2008 11:00 pm

Mesajde eliana » Lun Noi 16, 2009 10:00 am

poi cica daca aveti amandoi "barablu" pe telefonu mobil, si aveti un abomanemt de internet fe fe bun (gen conexiune aproape moca si timp nelimitat, eventual fara download) puteti vorbi moca.

adica cu pretul costului de conexiune la net.

asta inseamna:

- telefoane shmechere - care sa suporte barablu asta (trebe tel cu sistem de operare, nui scump tare)
- abonamente de telefonie cu conexiune de net inclusa, una fe fe ieftina, ca va tb sa fiti conectati de pe mobil la net:)
- barablu instalat pe ambele telefoane

spor la vorbit. :)
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde helga » Lun Noi 16, 2009 7:18 pm

da nu-i musai de pe un telefon pe altul, nu? merge si de pe calc pe tel. cam ca si cand ai vorbi de pe calculator pe calculator pe messenger.

bu, tel este, net va fi, ca nu-i scump, numai 7 lire, da' de ce barablu si nu mess? messu nu stie ce stie sa faca si barablu asta?
helga
 
Mesaje: 305
Membru din: Mie Mai 07, 2008 11:00 pm

Mesajde eliana » Lun Noi 16, 2009 7:30 pm

ba ca sa vorbesti la mobil, trebe sa ai doua mobile, mah.

si pt ca messul pe tel merge ca un pix umplut cu pasta de creion. :D pe voce adica nici nu imi imaginez.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde helga » Lun Noi 16, 2009 7:39 pm

da io vreau sa vorbesc de pe calculator pe mobil! :D
aha. deci messu nu merge buun. m-am lamurit. cu asta, nu va inchipuiti ca dintr-o data inteleg toate relatiile calculator-telefon-eu-baiet!
helga
 
Mesaje: 305
Membru din: Mie Mai 07, 2008 11:00 pm

Mesajde eliana » Lun Noi 16, 2009 7:54 pm

mah citesc titlu tredului asta, si mereu inteleg "barabule". am probleme :n:
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde helga » Lun Noi 16, 2009 8:31 pm

da, cam tot barabule am io in cap acu. cred ca m-am nascut cu un secol prea tarziu...
helga
 
Mesaje: 305
Membru din: Mie Mai 07, 2008 11:00 pm

Mesajde eliana » Lun Noi 16, 2009 8:39 pm

hai pe mess. poate ne lamurim mai in scurt, asa.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα


Înapoi la Software

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori