cel mai bun antivirus

programe si alte alea

Mesajde itzicool » Joi Sep 06, 2007 12:12 am

am si eu pozele infectate cu Trojan.Vb.AIA, si nici un antivirus nu mi le desinfecteaza...vrea sa le stearga sau sa le mute in carantina.Eu le-am mutat dar nu stiu cum sa le recuperez neinfectate...aveti vreo idee sau solutie..ms
itzicool
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 05, 2007 11:25 pm
Localitate: Constanta

Mesajde itzicool » Joi Sep 06, 2007 12:26 am

dezinfecteze...pardon :D
itzicool
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 05, 2007 11:25 pm
Localitate: Constanta

Mesajde kant emir » Joi Sep 06, 2007 2:12 am

pai se prea poate sa nu fie dezinfectabile

seteaza-ti sa vezi si fisierele ascunse, dupa care te apuci sa verifici daca o anume "poza infectata" din carantina nu are cumva corespondent - poza buna, neinfectata (de pilda: tu ai in calculator poza eu cu tata.jpg - asta este buna si curata; cea infectata se va numi eu cu tata.jpg.exe - numai ca nu este un duplicat al pozei, ci este doar executabilul care a copiat numele - sa te prosteasca pe fata, sa crezi tu ca e poza si sa-l executi; nu este recuperabil, n-ai ce sa dezinfectezi la asemenea fisiere, nu te mai obosi. situatia norocoasa ar fi atunci cand exista ambele: virusul isi creaza duplicate - pentru fiecare poza buna si cinstita se va crea un nou fisier, fara sa-l stearga pe cel vechi)

vezi si tu
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

born to die

Mesajde itzicool » Joi Sep 06, 2007 9:05 pm

ms,mi-ai deschis ochii...chiar ma intrebam aseara cand gasea fisierele infectate de ce au extensia .jpg.exe...plm mi se parea absurd ca un jpg sa fie executabil...si intradevar in carantina erau doar specimenele astea.Ms mult
itzicool
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 05, 2007 11:25 pm
Localitate: Constanta

Anterior

Înapoi la Software

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron