Animal X feat Pacha Man-Baieti derbedei

Forumul asociat fanclubului Animal X

Mesajde liutzka » Dum Feb 19, 2006 11:53 pm

mama...asta nu stiam despre ei...dar ma gandeam ca ar putea sa faca si asta...in fine...mie imi place muzica lor...cand nu e live:P...dar sincer...nu ma intere daca sunt cei mai mari nenorociti in viata de zi cu zi...nu puteau sa fie ingerasi...asta e numai parerea celor care traiesc in basme...sorry
"Why can't we give each other love
Unconditional, true love
Look inside us for the light in our soul...
Why can't we heal each other's heart,
Never let us fall apart
Look inside us for the light in our soul...the light in our soul..."
Avatar utilizator
liutzka
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 15, 2004 11:00 pm

Mesajde kyt_pussy » Lun Feb 20, 2006 12:07 am

ma surprinde k ai luat-o in serios...si nu vad ce va intereseaza pe voi de viata lor personala si parca aici era vorba despre piesa "Baieti derbedei".
N-am avut curaj sa spun ce simt,
Ai putea sa crezi ca mint,
Totul e-n sufletul meu
Esti departe si mi-e greu.
Frunzele sunt lacrima...
Avatar utilizator
kyt_pussy
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Apr 19, 2005 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Feb 20, 2006 6:44 am

ljghflujgfdludlutd
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Lun Feb 20, 2006 9:07 am

aiule, eu is ferm convins ca e asa cum zici tu (si eu am auzit zvonurile alea), dar e o musamalizare perfect pusa la punct in cazul icsilor.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Angy_XX » Lun Feb 20, 2006 1:45 pm

Evident ca nu ai inteles nimic. Citeste inca o data ce am scris si dup'aia iti dai cu parerea. Draga mea, daca tie iti curg mucii dupa ei, normal ca ai cedat. A-)
Angy_XX
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Ian 12, 2006 6:21 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Angy_XX » Lun Feb 20, 2006 1:49 pm

eyewitness scrie:din supararea si ura ta se pare ca nu iejti :D

Evident ca nu ai inteles nimic din ce am scris... Daca tie iti curg mucii dupa ei normal k ai cedat. Daca ai putea, le-ai pupa si picioarele. JALNIC!!!
Angy_XX
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Ian 12, 2006 6:21 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Angy_XX » Lun Feb 20, 2006 1:54 pm

Jasmine scrie:dupa ce?? ~p cred ca trebuie cineva sa le faca o schema sa le explice cu ce se mananca acest cuvant , concert ..

Esti singura inteleapta de pe acest forum. Vad ca ma-ntelegi... :* :*
Angy_XX
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Ian 12, 2006 6:21 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde whatever » Lun Feb 20, 2006 2:23 pm

Angy_XX scrie:Evident ca nu ai inteles nimic din ce am scris... Daca tie iti curg mucii dupa ei normal k ai cedat. Daca ai putea, le-ai pupa si picioarele. JALNIC!!!



aiule, ma dezamagesti crunt. chiar tu sa cedezi ca o curva ieftina in fata baietilor de la Animal X ?!?!?!?

totul s-a terminat :plans:
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Jasmine » Lun Feb 20, 2006 4:06 pm

a fost si aiu bifata pe lista necrutatoare a hanibalelor pix :D
F E N O M E N A L ..

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde liutzka » Lun Feb 20, 2006 4:57 pm

ca sa vezi si sa nu crezi...adica e treaba lor ce fac in viata de zi cu zi...nu ma intere...Angy XX...chill...tu chiar crezi ca sunt asa angelici?...oadat ajunse sus toate vedetele cred ca li se cuvine totul...ok?...oricum...cred ca ar tr sa revenim la subiect...albumul lor a si aparut pe piata pe undeva?...ca eu nu l-am vazut decat in poza din XMagazin:)
"Why can't we give each other love
Unconditional, true love
Look inside us for the light in our soul...
Why can't we heal each other's heart,
Never let us fall apart
Look inside us for the light in our soul...the light in our soul..."
Avatar utilizator
liutzka
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 15, 2004 11:00 pm

Mesajde Bugee Bubuu!!! » Lun Feb 20, 2006 8:34 pm

Jeesssuussss.....i can`t belived that :( oooffff.....& againe...JEEESSSUUSSS
There's always that one person
that will always have your heart
You never see it coming cause
you're blinded from the start
Know that you're that one for me
it's clear for everyone to see :iubire:
Avatar utilizator
Bugee Bubuu!!!
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Dum Aug 31, 2003 11:00 pm

Mesajde liutzka » Lun Feb 20, 2006 10:37 pm

ce te framanta, Bugee Bubuu!!!....?...ca nu inteleg...imi plac versurile de la semnatura ta...dar pacat ca nu sunt scrise bine:P...cat despre album...inca astept raspunsul de la cineva...care stie...exista si pe piata sau...sa mai asteptam?:)
"Why can't we give each other love
Unconditional, true love
Look inside us for the light in our soul...
Why can't we heal each other's heart,
Never let us fall apart
Look inside us for the light in our soul...the light in our soul..."
Avatar utilizator
liutzka
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 15, 2004 11:00 pm

Mesajde ralux » Mar Feb 21, 2006 5:38 pm

o sa mai asteptati.....dar f putin.:P
versurile lui bubuu is din pesa 'i h8 2 love u' care va fi pe viitorul album
Avatar utilizator
ralux
Junior Member
 
Mesaje: 52
Membru din: Dum Mai 15, 2005 11:00 pm

Mesajde liutzka » Mar Feb 21, 2006 7:53 pm

stiu piesa...dar ar fi frumos sa le scrie corect:P...foarte putin?...cam cat?:P
"Why can't we give each other love
Unconditional, true love
Look inside us for the light in our soul...
Why can't we heal each other's heart,
Never let us fall apart
Look inside us for the light in our soul...the light in our soul..."
Avatar utilizator
liutzka
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 15, 2004 11:00 pm

Mesajde ralux » Mie Feb 22, 2006 12:06 am

cam...2-3 saptamani.
in leg cu ce zicea angy.multe fete fac gresala ei.adica ii urca p baieti p un piedestal.is si ei oameni si sa fim seriosi atata timp cat nu te'or siluit sa faci cva impotriva vointei tale totul e ok.sa numi spui ca is primii tipi care incearca sa s culce cu o tipa sau care iti fac avansuri.iar cu fumatul si alcoolul....nu is singurii care fumeaza sau beau.bravo tie ca i'ai refuzat sau esti o proasta ca nu stii ce pierzi:)).din partea mea....mi'e indiferent.imi pac ax chiar dac fac acel lucru oribil si interzis numit......sex :))
Avatar utilizator
ralux
Junior Member
 
Mesaje: 52
Membru din: Dum Mai 15, 2005 11:00 pm

Mesajde liutzka » Mie Feb 22, 2006 5:50 pm

hahaha...ce buna e faza!...sex???...ce e aia?...oricum...ralux...ai dreptate...eu astept sa para albumul:D
"Why can't we give each other love
Unconditional, true love
Look inside us for the light in our soul...
Why can't we heal each other's heart,
Never let us fall apart
Look inside us for the light in our soul...the light in our soul..."
Avatar utilizator
liutzka
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 15, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Feb 22, 2006 8:14 pm

sex???...ce e aia?.


~p

ie o chestie de care
la 17 ani te feresti,
la 20 ti-o dorejti,
la 30 o iubejti,
la 40 o platesti,
la 50 o banuiesti,
si la 60 o uiti :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oae » Joi Feb 23, 2006 2:53 am

[quote="kyt_pussy"]spuneti asta pentru ca acest gen nu se asculta la noi in Romania,eu m-am saturat de muzik comerciala. ]

NOU nu inseamna BUN.

In primul rand piesa ESTE comerciala pana la Dumnezeu. Khitch cred ca e cel mai potrivit. Nu vreau sa dau impresia ca vorbesc doar ca sa ma aflu in treaba si de aceea voi incerca sa aduc ceva argumente spuselor mele.

1. Vierme seamana surprinzator de mult cu Chester Bennington de la Linkin Park. Convingeti-va http://photos.lacoccinelle.net/19/67/201967.jpg sau http://i.realone.com/assets/rn/img/8/1/1/7/7567118.jpg .
2. Pacha este dezamagitor de neoriginal, folosind clisee ragga-rap care pur si simplu nu isi au locul in piesa asta... Daca spui "original" de mai multe ori intr-o piesa care se vrea drum and bass asta nu inseamna ca esti "original".
3. Doamne ce derbedei sunt ei pentru ca se duc sa joace ping-pong intr-o parcare, asta da rasvratire si rebeliune. Ma intreb ce ar zice politia da i-ar prinde facand ceva atat de periculos...
4. Numele jucatorilor de ping-pong sunt penibile, jenibile si deloc "original". Tipa aia imbracata metal are numele "Blair Witch" (FOOOOOOARTE "original" + ca face de rusine imaginea si asa distorsionata la rockului in Romania), Wild Nerd, Tzetze si Miss Pong fiind poate la fel de penibil alese.
5. Baietii aia care se agita cu chitarile prin videoclip se agita degeaba ca eu nu prea aud chitara - cel putin in primele secvente ale clipului.

In fond mie mi se cam indoaie de ce fac Animal X pt ca nu mi-au placut niciodata si nici nu a avut ce sa imi placa - asta e muzica pentru fete 'neinitiate', ca sa nu le zic proaste(bine ca m-am abtinut :oups:) pe la care inca mai trece zburatorul noaptea in chip de soparla, vierme sau gorila, pardon, hiena.

Pe mina ma dezamageste Pacha de la care nu ma asteptam la o asemenea injosire pentru bani (pentru ca de reclama nu avea nevoie).
Avatar utilizator
Oae
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Feb 17, 2006 12:00 am

Mesajde Necko » Joi Feb 23, 2006 8:06 am

Oae scrie:... asta e muzica pentru fete 'neinitiate', ca sa nu le zic proaste(bine ca m-am abtinut :oups:) pe la care inca mai trece zburatorul noaptea in chip de soparla, vierme sau gorila, pardon, hiena.



iete, al naibi lavtuflai ce apucaturi are mai nou ! chiar nu-l credeam in stare de asea ceva!
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Joi Feb 23, 2006 12:41 pm

ii vorba de loftuflai ala de umbla pe aici? sau de altu?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde liutzka » Joi Feb 23, 2006 4:37 pm

aham...deci asta e faza cu sexul?...ok, eyewitness...multzam de informatie...deci eu tr sa ma feresc de asta,nu?...ok...asa o sa fac...cat despre originalitate...poate nu e cel mai original clip si cea mai buna piesa, dar mie imi plac si apreciez ca au iesit din penibilul in care au picat dupa ultimul album...merg spre bine...:)
"Why can't we give each other love
Unconditional, true love
Look inside us for the light in our soul...
Why can't we heal each other's heart,
Never let us fall apart
Look inside us for the light in our soul...the light in our soul..."
Avatar utilizator
liutzka
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 15, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Joi Feb 23, 2006 5:03 pm

Mah,oaie spune-mi cine drac e pacha man acesta?
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kyt_pussy » Joi Feb 23, 2006 6:32 pm

Oae scrie:In fond mie mi se cam indoaie de ce fac Animal X pt ca nu mi-au placut niciodata si nici nu a avut ce sa imi placa - asta e muzica pentru fete 'neinitiate', ca sa nu le zic proaste(bine ca m-am abtinut :oups:) pe la care inca mai trece zburatorul noaptea in chip de soparla, vierme sau gorila, pardon, hiena.
.


...in primul rand tu nu ai inteles mesajul pe care vor sa-l transmita.
dak Animal X fac muzica pentru fete neinitiate sau proaste...cum iti explici
ca la postrurile tv baietii cer piesa "Baieti derbedei"?
ar trebui sa veniti cu niste argumente ceva mai bune dar...documentati-va...la inventat ma pricep si eu.
N-am avut curaj sa spun ce simt,
Ai putea sa crezi ca mint,
Totul e-n sufletul meu
Esti departe si mi-e greu.
Frunzele sunt lacrima...
Avatar utilizator
kyt_pussy
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Apr 19, 2005 11:00 pm

Mesajde liutzka » Vin Feb 24, 2006 4:38 pm

noh...asta e parerea lor...unora le place ax...altora nu...asta este...ei numai spun parerea lor...gusturile nu se discuta...uite, si eu sunt fana...dar sunt mai multe kestii care nu imi plac la ei...ok?
"Why can't we give each other love
Unconditional, true love
Look inside us for the light in our soul...
Why can't we heal each other's heart,
Never let us fall apart
Look inside us for the light in our soul...the light in our soul..."
Avatar utilizator
liutzka
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 15, 2004 11:00 pm

Mesajde merkaba » Mie Mar 15, 2006 1:08 pm

u make my head hurt. de ce sunt 4 pagini de conflicte de ego`uri in halu asta pe aici? sunteti mai mult decat copilaroshi. pe aia "rai" nu`i inteleg de unde atata placere in a batojocri ceva cu care nici n`ai de-a face [sau asha sustin] si pe fane le inteleg .. asha sunt si eu cu Thievery Corp. cine stie cunoaste *blush* .. just cut it out odata ca ma doare capu de la voi. cresteti odata mare si lasa`ti`va in pace reciproc. shut the up fk.

mei cica, eu ii lasasem balta de cand cu "pe net" aia , care era funny asha de felu ei, am zis ca mna, se mai pliktiseste omu si face o pesa la mijto asha. trecand peste asta...

fiind oarecum , nu fana, ci.. cu okiu pe dansii asha din umbra, de cand au inceput, am fost curioasa cand mi`a zis o amica de revenirea lor. am prins din coincidentza pesa/video`ul nou la k-lumea[sau nu..] si kiar mi-a placut. fatza de intreaga lor cariera de pana acum, now i can start being a fan. [sorry ca tre sa vezi asta raul :P] .. e mai mult decat binevenita skimbarea asta, cel putin eu o primesc ca buna. si videoclipu mi`a placut ff mult. si copii acre joaca ping-pong la fel :P ... cam aiurea numele la fiecare, dar poti trece peste daca u FOCUS ON THE MAIN GOAL of the song. care nu este nici personalitatea trupei, nici freza gagicelor, nici asemanarile "cam nefondate" cu x si y persoana.

cred ca pesa se referea la cu totul altceva decat toate aburelile care s`or scris p`aci p forum. evident, e o pesa/album/stil mult mai matur care are cu totul alt mesaj. si prin videoclip, instrumente, conceptu video`ului, care dak n`a observat nimeni, chiar zice ceva. subtil asha ...

amu va uteti desparti manutzele unii din parul altora, sa treceti fiecare`n colt, and enjoy albumu ? sau cei ce nu`l enjoy, do ME a favor, and the rest of the normal sain peple, and just go away and shut up. pt sanatatea timpanelor mele.

pls.
asculta aripile cum bat ....
merkaba
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Lun Oct 27, 2003 8:16 pm
Localitate: Oradea , Romania

Anterior

Înapoi la Animal X

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori