Animal X feat Pacha Man-Baieti derbedei

Forumul asociat fanclubului Animal X

Mesajde Catzelusha » Vin Ian 13, 2006 4:23 pm

PACHA...ala....in afara de cuvantul '''original'''...mai stie sa maiica si altceva?Fiecare melodie de a lui trebuie sa contina si cuvantul asta....in fine.Animal X...este si va fi o formatie JALNICA.
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde kyt_pussy » Vin Ian 13, 2006 6:17 pm

spuneti asta pentru ca acest gen nu se asculta la noi in Romania,eu m-am saturat de muzik comerciala. ;)
Baietii au venit cu ceva nou... asa ca piesa este buna :)
N-am avut curaj sa spun ce simt,
Ai putea sa crezi ca mint,
Totul e-n sufletul meu
Esti departe si mi-e greu.
Frunzele sunt lacrima...
Avatar utilizator
kyt_pussy
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Apr 19, 2005 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Ian 13, 2006 6:47 pm

kyt_pussy scrie:Baietii au venit cu ceva nou... asa ca piesa este buna :)

Tu crezi ca daca io ies acuma de la lucru manjit cu cacat la ochi, lansez o moda noua?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Lost in time » Vin Ian 13, 2006 7:48 pm

nu tot c apare nou inseamna k e shi bun ;-)
in fine, drumm'n'base-ul p kre il "knta" ei ar putea fi cva k lumea shi bun dak ar avea shi niste versuri k lumea shi mai ales voci ......

p.s: roxana, scriu qm am eu chef, nu qm vrei u
Imi apari in gand/Nu vreau sa ma prinzi plangand/Nu pot sa ma trezesc/Si ma pierd in obscur...
Ia-mi tot c vrei aqm,/Ia-mi tot c am mai bun/Nu vreau sa-ti stau in drum!/Nu am nimic sa-tzi spun!
Nu-i atat d usor k n-am loc in decor/K stau prea sus....a trebuit sa cobor/Ma lasi sa cred k visez prea mult/Imi dai voie sa tac, sa pot sa t ascult....
Avatar utilizator
Lost in time
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Aug 18, 2005 11:00 pm

Mesajde Titina » Vin Ian 13, 2006 10:46 pm

nici clipul nu e cine shtie ce,abia azi am reushit sa-l vad...kt despre lookul lor sau cum arata...sincer,s-au uratzit de tot..cel putzin,vierme e oribil in clip :))
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Sâm Ian 14, 2006 1:54 am

kyt pussy, "baietii" au venit cu asa o noutate, incat probabil ca au uitat faptul ca afara "nouatea" de drum'n'bass (care oricat ar vrea NU e cazul lor) exista de vreo 16 ani de zile, si la noi in tara "doar" cu vreo amarati de 8-9 ani (cel putin) inainte de ei.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Ian 14, 2006 10:44 am

Lost in time, rămane de văzut şi pentru cat timp. incearcă să-ţi revizuieşti modul de a scrie ca să te faci inţeles.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde ralux » Lun Ian 23, 2006 12:51 pm

eu am o parere f buna despre piesa...chiar imi place.e ok!sunt convinsa ca viit album va fi unul de succes
Avatar utilizator
ralux
Junior Member
 
Mesaje: 52
Membru din: Dum Mai 15, 2005 11:00 pm

are the best

Mesajde lightgirl06 » Sâm Feb 04, 2006 7:40 pm

fiecare isi spune parerea.unora le place,altora nu.Aici depinde de gusturi.
si cred ca fanii adevarati ai animalutzelor sunt de acord cu mine ca piesa e bestiala.altfel nu ar fi in toate topurile p prima pozitie.e un alt gen si o schimbare radicala.
Dar staim ca aceasta schimbare avea sa vina pt ca baietii s-au maturizat si au ceva de spus.Cine ii urmareste atent si pe la emisiunile care umbla isi dau seama care e mesajul restul pur si simplu nu pot.stiti cum se zice:"cine are ochi de vazut sa vada,si cine are urechi de auzit sa auda".Cei care cred cu adevart in ei vor fi alaturi de ei pana la moarte
lightgirl06
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Dec 28, 2005 7:49 pm
Localitate: baia mare

Mesajde o_tzestoasa » Lun Feb 06, 2006 3:36 pm

yo cu cat vad mai mult clipul la tembeu, cu atat nu inteleg de ce puii mei Pachaman ala are accentu de sean paul? ~p "no I'm not jamaican, but yes I'm a rasta" apoi daca el cu gura lui spurcata a recunoscut ca n-are treaba cu jamaica vietii, ce nu vbeste romana cu accentu ei autohton? s-a juns shi ala :D mi se-mpare super penibilos
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde whatever » Mar Feb 07, 2006 1:53 am

exact asta urma sa remarc si eu .... nici macar "derbedei" nu pronunta normal
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde o_tzestoasa » Mar Feb 07, 2006 3:03 am

~p bine punctat, Raul! "derbedei" zice cel mai de'a poola
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde liutzka » Mie Feb 08, 2006 1:14 pm

trebuie sa recunosc...desi imi place piesa cat de cat...pacha dude...pardon...pacha man vorbeste de parca are galuste in gura...cine pisici se crede?...cu asa pronuntie vrea sa para de afara, nu?...pe cine crede ca pacaleste...eu zic sa nu ii mai criticati...macar am mai auzit ceva despre ei...
"Why can't we give each other love
Unconditional, true love
Look inside us for the light in our soul...
Why can't we heal each other's heart,
Never let us fall apart
Look inside us for the light in our soul...the light in our soul..."
Avatar utilizator
liutzka
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 15, 2004 11:00 pm

Mesajde bianca2004 » Sâm Feb 11, 2006 7:08 pm

eu cred ca e ceva nou atat piesa cat si vidioclipul (in care au incercat sa arata ca sunt mai multi) animal x mereu a venit cu ceva nou mereu si-au schimbat imaginea stilul..nu ca 3se care de cand ii stiu au numa melodii de dragoste vidioclipurile pe aproape
bianca2004
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Feb 18, 2005 4:04 pm
Localitate: Vaslui

Mesajde liutzka » Mar Feb 14, 2006 6:28 pm

trebuie sa recunosc ca ai dreptate...bianca2004...asa este...3se au fie melodii pe care sa dansezi(desi toate seamana intre ele), fie melodii pe care sa iti tai venele...animal x vin cu ceva nou intottdeauna...un plus pentru asta
"Why can't we give each other love
Unconditional, true love
Look inside us for the light in our soul...
Why can't we heal each other's heart,
Never let us fall apart
Look inside us for the light in our soul...the light in our soul..."
Avatar utilizator
liutzka
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 15, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Feb 14, 2006 7:14 pm

dar nu inseamnă că tot ce este nou este şi bun.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde liutzka » Mie Feb 15, 2006 2:49 pm

nici nu am spus asta...dar trebuie sa apreciezi macar efortul de a nu fi monotoni...nu?
"Why can't we give each other love
Unconditional, true love
Look inside us for the light in our soul...
Why can't we heal each other's heart,
Never let us fall apart
Look inside us for the light in our soul...the light in our soul..."
Avatar utilizator
liutzka
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 15, 2004 11:00 pm

Mesajde urata » Mie Feb 15, 2006 9:50 pm

nu-i comparati voi pe 3se cu ax :yuk: mai ales ca nu-i true ce ati scris ;)

era de asteptat sa adopte alt stil pentru noul clip
urata
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Aug 07, 2003 10:26 pm
Localitate: ro-buc

Mesajde liutzka » Joi Feb 16, 2006 1:25 pm

care parte nu e true?...ce am scris de 3se sau de ax?...fii si tu mai explicita...
"Why can't we give each other love
Unconditional, true love
Look inside us for the light in our soul...
Why can't we heal each other's heart,
Never let us fall apart
Look inside us for the light in our soul...the light in our soul..."
Avatar utilizator
liutzka
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 15, 2004 11:00 pm

Mesajde Sică » Joi Feb 16, 2006 1:34 pm

nici nu vreau sa ma gandesc cu s-ar auzi Ax live, inafara de dansat nu stiu nimic
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde liutzka » Vin Feb 17, 2006 3:09 pm

sincer...nu stiu cum ar suna...acum cica de aia au trupa mai mare ca sa poata canta live...asteptam si vedem...sper sa cante mai bine ca inainte ca vocile lor nu semanau prea tare cu ce era pe cd...mie oricum imi plac...nu asa ca inainte...dar inca imi plac...
"Why can't we give each other love
Unconditional, true love
Look inside us for the light in our soul...
Why can't we heal each other's heart,
Never let us fall apart
Look inside us for the light in our soul...the light in our soul..."
Avatar utilizator
liutzka
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Aug 15, 2004 11:00 pm

BAIETI DERBEDEI (in adevaratul sens al cuvantului)

Mesajde Angy_XX » Sâm Feb 18, 2006 11:38 pm

Eu tot nu inteleg ce e cu voi... Oameni buni, tageti-va un pumn in cap si treziti-va!!! :dir: :dir: Nu stiu cum de atatia ani nu s-a scris pe acest forum ce fac Hyena, Vierme si Soparla dupa fiecare concert! De fapt, dupa concertele din tara, nu vorbesc de alea din Bucuresti. Va zic eu ce fac. Cheama unele fane in camera lor de hotel si... stiti ce urmeaza. :nop: Iar avansurile nu le fac intr-un mod tocmai placut, ba din contra, au niste figuri in cap si vin cu texte de genul: "Stii cate fete ar vrea sa fie in locul tau?", "Voi pentru ce credeti ca sunteti aici?", "Ti-a mai venit mintea la cap?" Vreau sa aveti curajul sa scrieti despre asta! Stiu ca multe dintre voi ati fost in situatia mea... Am ramas masca :yuk: cand unul dintre ei m-a intrebat "Esti buna la pat?". Deci nu sunt asa INGERASI cum ii vedeti voi, din contra... FUMEAZA (mai ales Alex. Rupeeee! Kent 8), BEAU (Vierme le are cu vodka cu Cola. Bea pana se face praf) si le place "sa faca dragoste" :??: cu fanele lor.
Chiar vreau sa vad cate dintre voi au curajul sa scrie despre asta si sa recunoasca ca am dreptate!! :sorry:
Angy_XX
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Ian 12, 2006 6:21 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde eyewitness » Dum Feb 19, 2006 8:43 am

Am ramas masca cand unul dintre ei m-a intrebat "Esti buna la pat?"


din supararea si ura ta se pare ca nu iejti :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Nanuka » Dum Feb 19, 2006 9:06 am

Noi sa stii ca te credem ca iai cunoscut pe animaloi in rial laif, nu trebe sa ne dai detalii..cu kent obtturi sau vodci tcu cola...bai da wei..toata lumea fumeaza, toata lumea bea...ce ie rau in asta...aiu are dreptate ...pam pam... te-ai ars...ce nasol..:D
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Dum Feb 19, 2006 1:45 pm

Angy_XX scrie: Nu stiu cum de atatia ani nu s-a scris pe acest forum ce fac Hyena, Vierme si Soparla dupa fiecare concert!


dupa ce?? ~p cred ca trebuie cineva sa le faca o schema sa le explice cu ce se mananca acest cuvant , concert ..

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Feb 19, 2006 2:41 pm

Angy_XX scrie:FUMEAZA (mai ales Alex. Rupeeee! Kent 8), BEAU (Vierme le are cu vodka cu Cola. Bea pana se face praf)


scuze kiddo, dar din ce ai zis tu aici nu reiese nicaieri ca baietii aia beau si fumeaza
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde marian jan » Dum Feb 19, 2006 2:55 pm

auzi,eu fumez kent 4,si nu prea el rup.adica fumez,nu rup.merge?mie-mi spui?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Feb 19, 2006 3:09 pm

bre whaty, io auzisem ca baetzii de la animal pics, dupa fiecare concert, merg in biserica, aprind lumanari, recita un psalm macsim doo, merg acasa, isi aprind candela, spun in genunchi rugaciunile de seara si se culca linijtiti cu gandul la slujba de a doa zi dimineata. tu n-ai auzit la fel? :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Dum Feb 19, 2006 4:13 pm

nu merg la concerte,asta in caz k ele au loc,asadar si prin urmare nu stiu ce se intampla dupa aceste concerte.

dar am ramas totusi profund , chiar foarte adanc , impresionat de ce am citit cu cateva posturi mai sus.cica niste oameni , fac si anume secs.cum este posibil asa ceva?oare sunt ei casatoriti?oare se protejeaza?oare chiar crezi k ma doare undeva de ce fac aia dupa concert? :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Feb 19, 2006 5:32 pm

mai răsfiraţi, băieţi, mai răsfiraţi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Animal X

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron