Bitza - Ce stim despre el ?

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

Bitza - Ce stim despre el ?

Mesajde Dorinescu » Mie Apr 21, 2004 12:09 am

Vocea e asolut bestiala....Voi ce parere aveti despre el ?
Dorinescu
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Apr 20, 2004 11:14 pm
Localitate: Valcea

Mesajde RuFFy! » Mie Apr 21, 2004 4:29 am

Dorinescu scrie:Vocea e asolut bestiala....Voi ce parere aveti despre el ?


Eu unul am o rabdare de fier pana iese albumul de debut , awyway omul e valoarea grea , ce e al lui e pus deoparte .
RuFFy!
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Oct 20, 2003 5:00 pm
Localitate: -_-

Mesajde DIEGYS » Mie Apr 21, 2004 10:31 am

Stiati ca Bitza a cantat in ROmania???

Bine, asta n`are nici o relevanta, caci de cand o arde cu Para., a crescut mult...
Imi place Verdele Meu, pacat ca e rrrr rarait.

Tataee,tu de ce nu postezi frate nimic?(PM)
Drept inainte, alerg ca intr-un vis/
Oare ma indrept spre iad, sau inspre paradis?
Avatar utilizator
DIEGYS
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Mie Mar 10, 2004 12:00 am

Mesajde Dorinescu » Mie Apr 21, 2004 12:04 pm

pai tocmai ca asta e faza....ca e rrrrrr`it...cu asta iese in evidentza fata de ceilalti cu care canta...
Dorinescu
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Apr 20, 2004 11:14 pm
Localitate: Valcea

Mesajde MonsterSnatch » Mie Apr 21, 2004 4:53 pm

Dorinescu scrie:pai tocmai ca asta e faza....ca e rrrrrr`it...cu asta iese in evidentza fata de ceilalti cu care canta...


..atata timp cat nu abuzeaza/face exces mi se pare chiar ok. dar sunt unele melodii unde apar parca prea multe cuvinte puse cap la cap cu "rrrrr"-ul 'prea individual'...
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
MonsterSnatch
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

cica...

Mesajde Neddy » Mie Apr 21, 2004 10:02 pm

eu am auzit ca bitza e mare miliardar
ca tacsu' are firma de asfaltat si ca-i merge bine
oricum bine ca a renuntzat la cacatu ala de trupa (deje-vous parca)si s-a dat pe hiphop
e tare omu
imi place mult
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde Dorinescu » Joi Apr 22, 2004 12:23 pm

heh..banii sunt ai lu ta`so....inca nu a realizat nika pe burta lui ....asa ca inca nu e miliardar....pana acum are voce misto..si are potential in hip-hop`ul romanesc...
Dorinescu
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Apr 20, 2004 11:14 pm
Localitate: Valcea

Mesajde yummy » Vin Apr 23, 2004 3:43 pm

MonsterSnatch scrie:..atata timp cat nu abuzeaza/face exces mi se pare chiar ok. dar sunt unele melodii unde apar parca prea multe cuvinte puse cap la cap cu "rrrrr"-ul 'prea individual'...

da' tu stii cum e sa fii rrrrarit?nu ai cum sa abuzezi...incearca sa vb fara sa folosesti litera 'r'.... ti se pare doar k abuzeaza...in momentul in care nu poti sa proniunti o litera normal e logic k iesi in evidenta.Norocul lui k se aude atat de bine cand canta
yummy
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Apr 23, 2004 9:29 am
Localitate: .

Mesajde foxu » Vin Apr 23, 2004 4:01 pm

bitza dupa bine are o voce ce peste 1-2 va fii la fel de ascultat ca si parazitii.....chiar daca e rrr-it mie imi place omul,are stil,are flow....va fi show peste ceva timp cand apare pe scena
cat despre el nu stiu nimic....probabil lucreaza la un album ceva
gli incontri,gli scontri,lo scambio di opinioni,
persone che son' fatte di nomi e cognomi
venghiono signori,che qui c'e il vino buono
le pagine del libro e le melodie del suono
si vive di ricordi,signori e di giochi
di abbracci sinceri,di baci e di fuochi
di tutti i momenti tristi e divertenti
e non di momenti tristemente divertenti
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

Mesajde Dorinescu » Vin Apr 23, 2004 5:23 pm

am mai citit pe undeva...ca bitza lucreaza la un album...nu mai tin minte unde..dar daca e adevarat...abia astept sa vad ce e de capu` lui ...
Dorinescu
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Apr 20, 2004 11:14 pm
Localitate: Valcea

Mesajde A>D>A » Sâm Mai 01, 2004 9:31 am

Dorinescu scrie:Vocea e asolut bestiala....Voi ce parere aveti despre el ?
E super misto tipu' talentat...n-am ce zice...
A>D>A
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Apr 24, 2004 11:35 am
Localitate: Acasa

Mesajde A>D>A » Sâm Mai 01, 2004 9:41 am

eu am auzit ca din contra, nu scoate album solo... SORRY Oricum, e posibil sa am auzenii :nope: dar daca ma gandesc mai bine :con:
A>D>A
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Apr 24, 2004 11:35 am
Localitate: Acasa

Album in curand!

Mesajde griFFo » Sâm Mai 08, 2004 1:33 pm

Se aude pe la Rebel Music ca Bitza va lansa in curand un album solo..se va lansa insa shi proiectul ZALE..adica raku plus yolo... :gay:
griFFo
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Apr 12, 2004 3:48 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde LoveVerde » Dum Iun 13, 2004 9:53 pm

curand album Bitza ....... cat de caurand nu stiu ... :)
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

foarte curand

Mesajde foxu » Vin Iun 18, 2004 8:10 am

bitza aproape a terminat albumul la fel si zale
gli incontri,gli scontri,lo scambio di opinioni,
persone che son' fatte di nomi e cognomi
venghiono signori,che qui c'e il vino buono
le pagine del libro e le melodie del suono
si vive di ricordi,signori e di giochi
di abbracci sinceri,di baci e di fuochi
di tutti i momenti tristi e divertenti
e non di momenti tristemente divertenti
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

Mesajde LoveVerde » Lun Iun 21, 2004 8:08 am

de Bitza stiu.
cica prin august - septembrie scoate albumu
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Salut

Mesajde ktistai » Mar Iun 22, 2004 8:31 am

In primul rand bne v-am gasit. i'm the new kid in town so, be nice.
Referitor la bitza- omul are o voce care se potriveste superb cu "violenta" voce a lu cheloo sau ombladon.mi se pare ca alterneaza grav de bine si se pune in valoare atat pe el cat si pe oamenii de la parazitii.
Una peste alta si amandoua peste mine omul canta deosebit de bine iar rrrr-ul ala al lui face toti banii.


P.S.
MESAJ PE FOXU :
man , pls scoate semnatura aia sau schimba fonturile, este extremd e deranjanta si cred ca poti sa iesi si altfel in evidenta nu numai cu 200 la font si totul pe zoom. daca vrei sa te remarci posteaza bine pls, no offence, dar in loc sa citesc ce scrie lumea imi sare in ochi signature-u tau. Esti genu care se imbraca in portocaliu cu verde si poarta floricele in par?
:T
Once again pls be nice.
Avatar utilizator
ktistai
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Bboy-SBt » Mie Iun 23, 2004 10:12 am

RuFFy! scrie:Eu unul am o rabdare de fier pana iese albumul de debut , awyway omul e valoarea grea , ce e al lui e pus deoparte .

!!!!!!!!!!
Bboyin' rulzz...!!!...Hip Hop 4 'eva...!!!
Avatar utilizator
Bboy-SBt
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Mie Apr 28, 2004 11:00 pm

Mesajde Koma » Mar Iun 29, 2004 8:12 am

foxu
bitza aproape a terminat albumul la fel si zale


esti tu atat de sigur de zale ?
albumul se estimeaza ca va aparea in septembrie - octombrie si mai e de munca
Where were you the day HIP HOP died ? Is it too early to mourn, is it too late to ride ?
Avatar utilizator
Koma
Junior Member
 
Mesaje: 108
Membru din: Dum Iul 27, 2003 11:00 pm

Mesajde LoveVerde » Joi Iul 01, 2004 4:28 pm

ce va tot dati cu parerea despre aparitia albumelor cand nu stiti nimic sigur?
cand aveti surse sigure atunci sa ne spuneti.
mie mi-a zis Bitza data aproximativa cand apare albumu, dar asta a fost acum o luna si nu stiu cum merge treaba si nu vreau sa zic data pt ca s-ar putea sa nu fie gata pana atunci sau faze de genu asta si nu vreau sa fie ca si cu albumu lui Ion. atat va zic: in curand :)
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde creep » Mar Iul 05, 2005 2:22 am

Iata, a aparut un album nou.. Sinuciderea unui inger, incredibil, intr-un timp atat de scurt. L-am cautat de a innebunit probabil ca mai dureaza pana intra in magazine. Apropo, pt amatorii de counter-strike, bitza a fost in -TeG- , si am avut onoarea sa-l cunosc :P


P.S. RuFFy odihneste-te in pace, toti cei care te-am cunoscut nu te vor uita niciodata.
creep
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Feb 01, 2004 10:04 pm
Localitate: Centru

tare

Mesajde krissa » Sâm Iul 30, 2005 9:19 am

creep scrie:Iata, a aparut un album nou.. Sinuciderea unui inger, incredibil, intr-un timp atat de scurt. L-am cautat de a innebunit probabil ca mai dureaza pana intra in magazine. Apropo, pt amatorii de counter-strike, bitza a fost in -TeG- , si am avut onoarea sa-l cunosc :P


P.S. RuFFy odihneste-te in pace, toti cei care te-am cunoscut nu te vor uita niciodata.


aha, deci l-ai vazut pe bitza.nu te-ntreb cum e, desi ai puteai sa-mi spui oricum...cum vi se pare noul album, mai bun dekt sevraj? pe unde mai canta in august, stiti ceva?vreau sa am si eu onoarea sa-l vad !:)
krissa
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 30, 2005 8:29 am
Localitate: bucuresti

Mesajde RooT » Sâm Iul 30, 2005 9:49 am

Io cred ca am jucat un meci de quake 3 cu el ... daca era teg-over ... juca binishor
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Da asa e Bitza joaca CS

Mesajde Tyche » Lun Aug 15, 2005 10:49 am

Da, asa e, Bitza a jucat in -TeG-, asta inainte de a se apuca cu adevarat de muzica. Defapt, Bitza joaca si acum Cs fiind membru activ in echipa teg.vip (nickname teg.vip - over), echipa ce activeaza acum in prestigioasa competitie PGL (Profesional Gamers League) divizia B2. Mi-a fost adversar direct pe vremea cand jucam si eu Cs la nivel "pro". Drept dovada am un screenshoot din meciul cu ei, iar cine cunoaste regulamentul poate sa observe ca meciul era chiar LIVE.

P.S. Mi-am schimbat numele, desi nu era permis, pt ca i-am promis prietenei mele ca voi salva un screen cand am sa fac frag pe el.
Tyche
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 15, 2005 10:21 am
Localitate: In gradina

Sorry

Mesajde Tyche » Lun Aug 15, 2005 11:18 am

Am revenit cu inca un post ... asta pt ca in primul post nu s-a facut upload la fisier pt ca era extensie .TGA.
Fişiere ataşate
halflife03.zip
(508.53 KiB) Descărcat de 312 ori
Tyche
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 15, 2005 10:21 am
Localitate: In gradina

Mesajde sadox » Mar Aug 16, 2005 10:10 pm

Apropo Bitza mai are concert in august la Rosia Montana pentru cei interesatzi cu adevarat de eveniment care se tzine in perioada 26-28 august.Va fi un eveniment destul de mare pentru salvarea Rosiei Montane alaturi de Bitza vor mai concerta K-gulla,Grasu XXL,CTC,Da-Hood Justice,Anexa 1.Pe mine unu' kiar m-ar interesa sa fiu akolo da' akuma sa vad,sper ca pot sa ajung ....Orikum site-u' http://www.rosiamontana.ro spune totu'.
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

what?

Mesajde zurliy » Mie Aug 16, 2006 1:21 pm

bai eo am citit kte kkturi atzi scris voi...unii...dar atzi scris shi adevaruri...pt cei kre nu cred in el ar trebui sa mai asculte melodia "concluzii" . omu asta s-a ridicat din propria cenusha atunci knd altzii voiau doar sa-l vada jos jos.pt asta respect....sunt fanul lui nr 1 shi nu exista argument valabil kre sa sustzina k nu e the best ==D
zurliy
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Aug 16, 2006 1:10 pm
Localitate: vaslui

Mesajde zurliy » Mie Aug 16, 2006 1:24 pm

krissa scrie:aha, deci l-ai vazut pe bitza.nu te-ntreb cum e, desi ai puteai sa-mi spui oricum...cum vi se pare noul album, mai bun dekt sevraj? pe unde mai canta in august, stiti ceva?vreau sa am si eu onoarea sa-l vad !:)

parerea mea e k toate albumele lui sunt diferite...fiekre are un suflu nou...oricum ar fi..afinitatea exista pt sevraj pt k e albumul kre l-a plasat acolo unde trebuia sa fie mereu...in frunte
A-)
zurliy
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Aug 16, 2006 1:10 pm
Localitate: vaslui

Mesajde HABEEB » Mie Aug 16, 2006 2:43 pm

la urmatoarea serie de posturi duble ai decolat.. asta lasind la o parte faptul ca ai dezgropat topic de un an fara sa aduci nimic nou in discutzie...
imi plac 3-4 piese.. si tu zici ca "e the best"... mmmmm not
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde zurliy » Joi Aug 24, 2006 9:04 pm

pt mine e the best...shi parerea ta o respect...cu toate k mi-ar fi de folos k hartie igienik...dak intzelegi ce vreau sa spun.muzik lui spune totul.makr nu knta dsp floricele pe campii...k de subiectul asta suntem satui.muzik lui nu se asculta ci se traieste.iar dak u nu potzi intzelege atata lucru ramai la alea 3-4 piese.NU EXISTA PIESA DE-A LUI KRE SA NU ATINGA....o coarda sensibila..o idee ceva.inceark sa-tzi imaginezi k muzik lui makr nu e plagiat...shi nu tre sa itzi plak tzie.adevaratzii fani ii recunosc valoarea
zurliy
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Aug 16, 2006 1:10 pm
Localitate: vaslui

Următorul

Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron