Bitza - Ce stim despre el ?

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

Mesajde HABEEB » Vin Aug 25, 2006 6:59 am

zurly ori pui mina pe un abecedar si invetzi sa scrii k0r3kt ori nu mai fute banii parintzilor pe platit rdsnet`ul... eu inca nu pricep ce cinta bitza asta.. rap ?! r`n`b ?!
faptul care are nu stiu citzi groupies care spun ca tot ce scoate e de calitate e plictisitor.. cum esti si tu de altfel... get a life kid
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde TheSmoker » Vin Aug 25, 2006 1:40 pm

ce canta ce nu cata asta e unora le place altora nu,unii il baga la hh altzii la altele...
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

Mesajde zurliy » Vin Aug 25, 2006 2:40 pm

stiu sa scriu si foarte corect draga....daca ai descifrat ce am scris si pana acum inseamna ca nu e mare vrajeala cum si in ce mod scrie omul.iar pt informatia ta bitza canta urban soul.ai auzit de genul asta nu?aaa si nu tre sa ma placi u baiete...sunt destui care ma plac.nu vad legatura intre muzica lui(foarte de calitate apropo) si faptul ca sunt eu sau nu plictisitoare..aa si sa nu uit.dak u esti obisnuit cu muzica asta comerciala si cu subiecte dsp ploaie vant rupturi de relatie etc atunci e treaba ta.nu vreau sa ma repet dar muzica lui se traieste nu se asculta.iar dak nu o traieste FA-TZI ROST U DE O VIATZA!!!!!!
zurliy
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Aug 16, 2006 1:10 pm
Localitate: vaslui

Mesajde Cemah » Dum Aug 27, 2006 12:12 am

Bitza s-a viscerat in ultimele albume combinandu-se cu toti avortonii aia care-l acompaniaza prin studiouri si platouri de filmare.
Zurlitza ,nu ca m-ar interesa f tare dar de ce dezarhivezi topic-uri de zeci de mii de ani ca sa finalizezi si post-urile tale cu texte de genu : " Fanii stiu ,recunosc valoarea " .Bitza cum atinge el corzile sensibile alea ale tale o sa-ti raspunda " Multumesc fanilor mei adevarati si lui Dumnezeu " . pula mea
Fericirea este exces de speranta.
Cemah
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde sadox » Dum Aug 27, 2006 6:13 pm

Fratzilor ashtia care suntetzi Anti-Bitza daca-i vorba de ingropat threadu il ingrop yo la loc.De ce simtzitzi nevoia sa aruncatzi cu bucatzi de lut moale in Bitza?Nu va place schimbatzi discul in player,nu mai ascultatzi!Iar vizavi de Cemah:ce-ai vrut sa spui la faza cu avortonii?Adica tu crezi ca el acuma colaboreaza cu cei de la CTC doar pentru simplu fapt sa dea bine publicului sau cum?Sau pentru ca se shtiu ca prieteni?(Shi ce daca sunt prieteni?)Inainte de toate talentul da tonul aici shi daca Bitza nu era talentat la capitolul cantat(shi nu ma indoiesc defel de asta) shi la versuri in special nu o ardea cu cei de la CTC pe plan muzical.Dar shi cu cei de la CTC shi fara ei face o treaba buna!Asha ca n-are rost sa-i bage in seama pe totzi haterii.Shi care-i problema ta Cemah daca omu e credincios sau daca merge la biserica?Mi se pare ca e un lucru bun treaba asta,nu shtiu de ce te roade pe tine? Poate eshti necredincios sau...?Yo unu ii doresc numa bine shi la cat mai multe albume de calitate scoase!
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde zurliy » Lun Aug 28, 2006 12:16 am

amin sadox..in sf cineva kre gandeste pe aici... peace frate
zurliy
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Aug 16, 2006 1:10 pm
Localitate: vaslui

re sadox

Mesajde Cemah » Sâm Noi 11, 2006 9:52 am

Adoratia pentru Biserica ,Dumnezeu sunt aceleasi excrescentze derivate din "2PAC si credintza" - parca e titlul unei carti de kkt.
Tu te complaci in acest model scarbos (poate cel mai scarbos) pentru ca idolul tau ( 2pac -generic vorbind .Poate fi orice alta cioara care ,cu o cruce de 2 kile ,crede in Dumnezeu numai in zona gatului) cand isi rasucea mecla defuncta pe beat isi tzinea mainile impreunate ,zici tu ca se ruga.
Ai adoptat acest comportament considerandu-l ,pe drept vorbind ,cool.
Asta e psihologia.
Bitza a imprumutat aceeasi suferintza falsa ,de kkt si pretinde ca e distrus si vrea sa se lipseasca de viatza cand se pisha practic bani. Pentru ca Bitza are f multi bani ,dc stiati sau nu .
Astfel lirica lui Bitza o depreciez acuma ,nu e un mare poet ,nu e un filosof ,e un kkt suparat ,un oligofren indurerat ca nu i-a luat ma-sa Nintendo cand era mic sa se antreneze pe CS.
CE pula mea ,astia-s rapperi ? Caricatura ce s.n Romania se extinde pe absolut toate directiile .Nu ramane arie neinfectata.
In aceste conditii ,singurii (si aici e un paradox sfruntat) lucizi sunt Parazitii.
Fericirea este exces de speranta.
Cemah
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti

Aviz catre Cemah

Mesajde sadox » Sâm Noi 11, 2006 11:41 pm

Mie nu-mi sta in fire sa sar cu pula-s sus pe forumuri shi sa fac propaganda dar in cazul asta fac o exceptzie.In primul rand de unde dracu shtii tu ca yo sunt fan inrait 2pac??!?Doi la mana:Aduci nishte argumente nefondate despre Bitza,nici macar nu-l cunoshti ca shi om.Oricum el nu da doi bani pe ce cred altzii despre el la modul asta.
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde CEMahh » Lun Noi 13, 2006 2:04 pm

1.I-am criticat muzica ,nu i-am denuntzat trasaturile civice.
Poate corelatia dintre "eul liric" (ahhaha) si metoda prin care tac'su il aprovizioneaza cu BANI este nefondata.Totusi ,ea exista.
2.N-am spus ca il asculti pe 2 PAC ,am ilustrat (generic ) definitia credintei in hip-hop.
La care vad ca aderi mai mult sau mai putin voluntar.
CEMahh
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Noi 13, 2005 3:25 pm
Localitate: Constantza

Mesajde sadox » Mar Noi 14, 2006 12:15 am

Daca ar fii sa ne tot impungem am putea lungi threadul asta la infinit ori nu vreau asta,pentru ca-mi tocesc tastatura degeaba shi oricum e uzata.Renuntz sa mai fac filosofia chibritului ca n-are rost fiecare are propriile sale pareri.Asha ca mai bine s-ar sesiza admin-ul sa inchida threadul asta decat sa se tot arunce cu cacat in Bitza asha degeaba.

P.S. Cu ocazia asta ii doresc la cat mai multe albume scoase pe piatza shi sa nu ia in seama totzi floshtomocii care-l trag in jos.
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron