"Cand Va Umplem De Flegme" diss la adresa mafiei?

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

Credeti k, "Cand va umplem de flegme" este un diss la adresa mafiei?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

"Cand Va Umplem De Flegme" diss la adresa mafiei?

Mesajde IrC » Mie Iul 07, 2004 10:17 pm

Am ascultat de mai multe ori piesa si parerea mea este k in unele versuri din mel., Ombladon ataca mafia.De exemplu:"Injuraturi puse cap la cap, nu inseamna hip-hop " sau "de data asta chiar nu m-am referit la mafia."Poate de data asta nu s-a referit, dar in alte versuri s-a referit la mafia.
Vreau si parerea voastra.Atacati-ma, aclamati-va, dar faceti ceva.
Pace.
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

neah

Mesajde sadox » Joi Iul 08, 2004 1:42 pm

"Pentru ca de data asta nu m-am referit la mafia(cu accent graf pe FIA) " nici prin gand nu-mi trece sa fi facut legatura (doar) la mafiotzi din moment ce a declarat clar pah piesa.Shi daca kiar era sa-i ia in shuturi la diss pe mafia nu cred yo ca-l mai invida pe uzzy pah album la piesa noi vs.ei.Prin versu astah au facut trimitere catre asha zisele trupe precare de pe la noi,pentru ca mai sunt multe trupe care fac hh doar sa se afle in treaba shi sa-i doara in p**a de versuri,tehnica shi flow shi vreau sa exemplific prin:"Injuraturi puse cap la cap nu inseamna hip-hop/Nu potzi sa citeshti printre randuri/Nu potzi sa ascultzi hip-hop".
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde IrC » Dum Iul 11, 2004 10:09 pm

Si Uzzi a fost "super tare" pe Noi vs.Ei.Park ar fi retardat.In afara de injuraturi, oare mai stie ceva?
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

...

Mesajde rap_t_one » Lun Iul 12, 2004 11:06 am

pai ... nu cred cai neaparat un diss ..dar dak se simte vreunu e bine :)) :D
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde Bboy-SBt » Vin Iul 16, 2004 8:16 am

diss...sigur nu e...ce dreak...doar a zis omu clar..."si de data asta chiar nu m-am referit la Mafia"..e diss la adresa altora...!!
sadox a zis tot ce era de zis...respect..!!!
Bboyin' rulzz...!!!...Hip Hop 4 'eva...!!!
Avatar utilizator
Bboy-SBt
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Mie Apr 28, 2004 11:00 pm

Mesajde IrC » Vin Iul 16, 2004 10:07 pm

O fi zis omul clar, dar paote a zis-o ca sa nu se creada ca e un diss, cand de fapt e un diss, la adresa mafiei.Oricum asta e parerea mea.
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Dorinescu » Vin Iul 16, 2004 11:26 pm

uzzi e pus acolo sa injure...e pus pe piesa pt voce...ca va place bine ca nu va place tot bine, uzzi are voce in piesa asta.si ombladon injura...numai ca o face mai subtil...uzzi e mai direct in textele piesei...
nu ataca mafia...si spune clar asta in piesa...e un acat la celelalte trupe...care mai asculta si manele....
Dorinescu
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Apr 20, 2004 11:14 pm
Localitate: Valcea

Mesajde Onu@Pac » Joi Iul 29, 2004 2:49 pm

Da sunt de aceiasi parere cu Dorinescu ... Cat despe cum canta Uzzi in Noi vs Ei ... Lasa de dorit
I was born not to make it , but i did
Avatar utilizator
Onu@Pac
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde MonsterSnatch » Joi Iul 29, 2004 9:59 pm

..numai ca o face mai subtil...uzzi e mai direct in textele piesei...


..`inelectual simplu structurat` cred ca se potriveste mai degraba decat `direct`!!! Personal imi place timbrul lui vocal, dar calitatea mesajului e sub orice critica!
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
MonsterSnatch
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Onu@Pac » Vin Iul 30, 2004 2:29 pm

MonsterSnatch aici ai foarte mare dreptate ... El se gandeste cum sa injure cat mai mult si sa fie cat mai brutal si vulgar .. Calitatea vocala este destul de buna da` restu...
I was born not to make it , but i did
Avatar utilizator
Onu@Pac
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Vin Iul 30, 2004 7:45 pm

Mi se pare ca Uzzi e din ce in ce mai slab, Oricum, Mafia e tare, dar nu are acel ceva care sa-ti placa. Uite, mie de exemplu imi place Methodman pentru ca are acel ceva, pe langa versurile si tehnica f bune. Si Parazitii sunt cam pe aceeasi lungime de unda. Cu mafia e altceva. Oricum, e cam fortat acel "de data asta chiar nu m-am referit la mafia" daca inainte zice ''eu tin pizdele-n pula, nu pe refren". Poate ca nu i-a atacat, mai ales ca era uzzi invitat, dar cine asculta intelege ce vrea....
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

nice

Mesajde Nipplelutz » Sâm Noi 27, 2004 4:10 am

parca mel e "vremuri mai bune"
racu cu cristu
misto oricum
:D
Nipplelutz
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Noi 27, 2004 4:00 am
Localitate: Targoviste

Mesajde Nipplelutz » Sâm Noi 27, 2004 4:15 am

Nipplelutz
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Noi 27, 2004 4:00 am
Localitate: Targoviste

of doamne

Mesajde Neddy » Sâm Noi 27, 2004 2:48 pm

in primul rand ombladon este tovarash bun cu uzzi (asta a zis-o chiar el)
si by the way ,ombladon locuieste in pantelimon
lucrul de care nu v-ati dat seama este urmatorul: daca ombladon spune pe piesa "cand va umplem de flegme" "pentru ca DE DATA ASTA chiar nu m-am referit la mafia" inseamna ca pe piesa chiar nu se refera la mafia dar cand zice "DE DATA ASTA", aici se da de gol ,inseamna ca pe alte piese chiar s-a luat
adik asta cred eu :con:
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde Drkev » Dum Noi 28, 2004 12:23 am

BTW: de cand locuieste ombladon in pantelimon? huh?
Colentina va zice ceva .....?
Viata-i frumoasa in ritm de Hip-Hop
Avatar utilizator
Drkev
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Mar Feb 03, 2004 12:00 am

Mesajde cometa » Sâm Iul 23, 2005 10:27 pm

sa comentam, cu intarziere :)
1. am ascultat si mafia, si royala mare, si ghetto dacii....n-as putea spune ca m-au incitat
2. mie-m plac puternic piesele lor cu teme sociale, in general cele in care nu-s mentionate numa organele sau cum se iau ei de trupe dens.aici is de mentionat "daca pozele ar vorbi" a lui ombladon/"instigare la cultura"/"vicii" a lui cheloo,etc etc
3. im plac rimele si frectiile lui FDD
...ceea ce va dorim si dumneavoastra :D
Avatar utilizator
cometa
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Ian 17, 2005 12:00 am

uzzy :-j

Mesajde Wantedbyallfrom » Mar Feb 06, 2007 11:16 pm

Ombladon e the best in pula mea.draq.melodia knd va umplem de flegme e cea mai tare..si eu cred ca se refera la mafia{nu poti sa citesti printre randuri /nu poti sa ascultii hip hop...ce va zice? adik..ca mafia nu si-ar da seama nici daca ar zice pe fata de ei...asa ca mafia suck la capitolu' gandire.......baietii de cartier:))))
Avatar utilizator
Wantedbyallfrom
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Feb 06, 2007 12:00 am

nu va ma saturati???

Mesajde SEFU_SCARII » Mie Feb 07, 2007 10:29 am

ma oameni buni!! asa sunt romanii astia le place sa rascoleasca mereu rahatul, sa gasesca nod in papura.omu zice clar: de data asta chiar nu m-am referit la mafia! ce nabia, va place sa muscati lumea de cur atata? hai sa fim mai buni, mai frati, si sa nu mai avem atata ura si dusmanie intre noi.
iar depre cum da uzzi pe piesa aia, ce dreacu! cica vrea sa para un dur... nu vrea sa para nimic, e el insusi si injura pe cei care il enerveaza, voi nu ati facut niciodata asta???( dar nu asa, mai subtil, am inteles! )il doare fix in pu.. de ce credeti voi ca vrea sa fie.asculta o caseta cu NWA sa vezi acolo cuvantu motherfuckin' de cate ori apare! asta e stilul lor si cu asta basta, fie ca va place sau nu.
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde twist » Vin Mar 30, 2007 5:51 am

"Scandalurile despre care in piesele tale ne vorbesti,
Te arunca din sandale in momentu`n care ma`ntalnesti."
Si chestia ca sunt prieteni buni, si alte prostii nu`si au locul .Inclusiv la MTV Music Awards i`a atacat Cheloo : "Noi NU suntem trupa aceea care transforma HipHop`ul in Dance..." , lucru spus chiar dupa iesirea celor de la Mafia de pe scena si dupa "interpretarea"(daca se poate spune asa ceva) a piesei Viata Noastra ... deci da , s`a legat Ombladon de muzica facuta de cei de la Mafia ...
twist
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Mar 24, 2007 12:57 pm
Localitate: Oradea


Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron