Parazitii vs Zale

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

Parazitii sau Zale

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Parazitii vs Zale

Mesajde loud_mouth441 » Mar Iul 19, 2005 2:18 pm

Care din cele 2 formatii credeti ca are mesaj mai puternic versuri si negative mai bine lucrate si nu in ultimul rand care presteaza mai bine live.NU va referiti la care este hip-hop si care nu plz!!!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde Sică » Mar Iul 19, 2005 4:03 pm

cred ca toti stim deja raspunsul la asta: PARAZITII si asta se vede din cati fani au. Sincer mai degraba te duci la un concert cand auzi numele parazitii decat la un cocert cand auzi numele Zale
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde loud_mouth441 » Mar Iul 19, 2005 4:37 pm

asa e frate...hai facem alt experiment: numaram fanii adrian minune (sau cum il mai striga acu) si Parazitii si din asta rezulta ca adrian e mai bun nuh?
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde Sică » Mar Iul 19, 2005 5:13 pm

adrian minune nici nu canta muzica el cata ceva asa de urat incat nu pot exprima in cuvinte dar in fine parazitii sunt o trupa mult mai buna decat zale sau mie asa mi se pare si sincer la un concert parazitii as face orice sa ma duc pe cand la zale imi este indiferent daca merg sau nu. Asta este parerea mea fiecare are dreptul la o parere.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde loud_mouth441 » Mar Iul 19, 2005 5:20 pm

Am vrut s-ajung la ideea k nu conteaza cati fani ai daca faci muzik de calitate,dasta l-am dat pala exemplu , calitatea nu se masoara in numaru de fani (vechea polemik comercial-under).Pt pareri am facut threadu asta insa puteai veni cu argumente...
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde Sică » Mar Iul 19, 2005 5:28 pm

ai dreptate, si ceilalti au o muzica destul de buna mult mai buna decat alte formatii care canta live
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde loud_mouth441 » Mar Iul 19, 2005 5:35 pm

Vrei sa spui k zale nu presteaza live?Lamureste-ma!!!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde Sică » Mar Iul 19, 2005 5:45 pm

ma refeream ca ei canta live si sunt printre putinele formatii care o fac si chiar au si voce ma mir cum de nu au scos un videoclip pana acum. Ma refeream ca alte formatii nu canta live cum sunt cei de la akcent
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Dia » Mar Iul 19, 2005 7:09 pm

Sica_wine...Zale au deja un videoclip ... de numeste "depinde de noi" si a fost destul de difuzat! nu inteleg de ce o tzii intr-una cu Live Live Live ...cred ca e destul de clar ca aici de vorbeste despre 2 trupe mari de hip hop si nu se pune problema de playback! Comparatia cu Akcent nu inteleg cum ai gasit-o...e total nepotrivita !
Intre Parazitii si Zale aleg Zale ... pentru ceea ce transmit...pentru dictzia si flow-ul lui Raku,pentru ca e un tip genial , pentru ca Yolo da foarte bine si pentru ca mi se pare ca Parazitzii "s-au fumat" si ca toata lumea asculta Parazitiii ( inclusiv fanii lui Minune ...aia sunt primii ascultatori de Parazitii ) !
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde loud_mouth441 » Mie Iul 20, 2005 10:38 am

Dia sa nu exageram! (prea tare) :D
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde Dia » Mie Iul 20, 2005 11:35 am

Cu ce ? arata-mi in care propozitie am exagerat si iti explic ...
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde loud_mouth441 » Mie Iul 20, 2005 12:10 pm

La faza cu fanii adrian minune asculta Parazitii...nu toti!
don't let you're mind wonder,it might not come back!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde Sică » Mie Iul 20, 2005 1:37 pm

da ii cam exagerata faza cu fanii lui adrian minune, din toti pretenii mei manelisti nici unul nu asculta parazitii :( si am multi preteni manelisti prea multi incerc sa ii convertesc dar nu pot parca is disperati de guta si de minune ( "devito" ca nici la ungia de la degetul mic a lui adevaratul Devito nu este adrian )
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde loud_mouth441 » Mie Iul 20, 2005 2:09 pm

totusi parazitii vs zale nu parazitii vs devomito!
don't let you're mind wonder,it might not come back!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde Dia » Mie Iul 20, 2005 4:20 pm

loud_mouth441 scrie:La faza cu fanii adrian minune asculta Parazitii...nu toti!

Da...nu toti...dar o proportia e ingrijoratoare :) La Costinesti anu trecut...in Tineretului la concertul Parazitii...toti manelistii si-au facut pe loc tricouri cu Parazitii si au venit sa dea din cap la concert desi cu o seara inainte erau in pantofi de lac si pantaloni cu dunga...se transforma pe loc... proportia e mare :) Mie sincer comparatia Parazitii Zale mi se pare fara logica ... !
Oricum...go ZALE !!! :dir:
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Mie Iul 20, 2005 4:25 pm

Amundoua sunt 2 formatii destul de bune chiar cele mai bune din hip-hopul romanesc, Zale desi sunt mai noi mie mi se par ca ii intrec pe cei de la mafia care nu prea mai scot melodii misto.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

pretext....Hip-Hop vs hip-hop

Mesajde sadox » Joi Iul 21, 2005 11:40 am

Parazitzii vs. Zale?Aleg din start Zale,dar statzi putzin:asta nu inseamnah ca trag apa peste Parazitzii,sa nu se intzeleaga greshit.Parazitzii sunt shi vor ramane (re)cunoscutzi ca o trupa buna in adevaratu sens al cuvantului,asta shi din kauza ca oriunde in tzara are lok un concert mai tzapan ashah, ishi fac shi danshii aparitzia:).Mie unuh(nu trebuie sa zik 1 pentru ca sunt multzi:)) imi pare sincer rau ka nu-i vad shi pe Zale in concerte "la catarama" cu Parazitzii,pentru ca yo am avut okazia sa-i vad anu trecut la un concert la mine in orash shi am fost super-plakut impresionat cand au cantat "in duet" cu Para.:),au facut o atmosfera de zile mari(k sa nu zik grandioase:)).FOARTE FRUMOOS!

P.S. Vizavi de manelishti deghizatzi in rapperi shtie Dia ce shtie:)
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde loud_mouth441 » Joi Iul 21, 2005 11:59 am

Faza e k Zale sunt la R.U.L, Parazitii nush unde is acu...probabil dasta nu mai au concerte impreuna...oricum am inteles ca Parazitii au fost invitati la lansarea "Chei verbale"si n-au aparut k aveau concert in alta parte...cine stie?Parerea me e k zale au mesaj social mai puternic,tehnica mai buna si dau mai bine live decat Parazitii,de care sincer m-am cam plictisit in ultimul timp.
don't let you're mind wonder,it might not come back!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde Drkev » Joi Iul 21, 2005 12:35 pm

Sincer de la ultimul concert Parazitii din Fire mi s-a cam taiat de dus in Fire cand au Parazitii concert pentru ca ma dat si de neste baieti cu tricouri de plastic [aka manelari] habar n-am cum au intrat, + inghesuiala la maxim, si prefer sa ma duc la Zale sau alte trupe unde organizarea e mult mai buna!
Viata-i frumoasa in ritm de Hip-Hop
Avatar utilizator
Drkev
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Mar Feb 03, 2004 12:00 am

Mesajde p1laf1or » Vin Iul 22, 2005 12:40 am

PARAZITII sunt cei mai buni !!! da' si Zale imi plac super mult, marfa rau, imediat dupa Para ;) :D
p1laf1or
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Iul 14, 2005 10:03 pm
Localitate: in aer :))

Mesajde Hades » Vin Iul 22, 2005 3:24 am

loud_mouth441 scrie:hai facem alt experiment: numaram fanii adrian minune (sau cum il mai striga acu) si Parazitii si din asta rezulta



ca majoritatea sunt aceeasi!
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde loud_mouth441 » Vin Iul 22, 2005 12:32 pm

Asa pot sa zic si io k sunt cel mai bun, Parazitii sunt cei mai buni la ce?
don't let you're mind wonder,it might not come back!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde p1laf1or » Vin Iul 22, 2005 3:19 pm

bah da e punctu meu de vedere da ? Dak ti se par Zale mai buni o ziceai direct si nu mai dadeai 1000 de mesaje ! si dak te crezi tu cel mai bun... sa fii sanatos . (punct:D)
p1laf1or
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Iul 14, 2005 10:03 pm
Localitate: in aer :))

Mesajde loud_mouth441 » Vin Iul 22, 2005 3:47 pm

Gogule threadu asta nu e facut degeaba, din cate observi esti in inferioritate cu parerea aia a ta bazata pe cunostiinte ample in domeniul belicoidal.Poate dai si neste argumente pentru a-ti sustine punctul ala idiot de vedere. Dau cate mesaje vreau, mai ales cand se apuca sa cometeze un cretin care nu stie de gluma. Mai invata sa citesti, dupaia sa te apuci sa dai replici "inteligente"!

Edited by Dia : Offtopic din nou ... da nu il sterg ca sa vezi ce am de spus ! Deci ... nu ai voie cu chestii de genu asta ... nu ai voie cu injurii la adresa celorlalti forumisti , nu ai voie cu posturi care nu sunt legate de subiect, nu ai voie cu posturi consecutive la interval mai mic de 2 ore ! Ok ? Sper sa nu se mai intample!
don't let you're mind wonder,it might not come back!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde loud_mouth441 » Vin Iul 22, 2005 3:49 pm

punct! :calm:
don't let you're mind wonder,it might not come back!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde p1laf1or » Vin Iul 22, 2005 11:51 pm

pey mie mi-e lene asa in general. n-am rabdare asa ca tine sa dau atatea mesaje (n-am zis ca n-ai voie). uite ai zis la inceput la ce sa ne referim... doar nu prefer o trupa asa ca imi vine mie. logic ca dupa mesaj, negative bla bla bla da' mi-e lene sa scriu mai mult. poate o sa scriu mai incolo. io nu inteleg ce vrei tu... crezi ca mie imi spune cineva ce sa ascult? ziceai pe undeva ca te-ai cam plictisit de Para... si io m-am cam saturat sa ascult aceleasi piese mereu ca le stiu, da' asta nu inseamna ca-s varza... stai sa scoata album si o sa fie ceva nou... apropo stiti cand apare ca turbez. loud mouth nu te mai agita atata...
p1laf1or
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Iul 14, 2005 10:03 pm
Localitate: in aer :))

Mesajde Sică » Sâm Iul 23, 2005 6:01 am

zale ii o trupa mai noua si a scos acum cateva melodii noi si de asta noi sau majoritatea romanilor cum apare o trupa noua gata ii cea mai tare dar sa asteptam vreo 2 ani sa vedem cum se tine sa nu uitam ca parazitii se tin destul de bine de cand au aparut mai ales in razboiul cu cna care le-a interzis aproape toate videoclipurile care le-au scos si am vazut ca vor sa il interzica si pe asta "milionari de weekend" sa fie difuzat doar dupa 10 seara. Sa vedem ce face zale poate va fi o formatie care va scoate 3 videoclipuri si gata s-a dus formatia
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Dia » Sâm Iul 23, 2005 10:04 am

Sica_wine ... tu nu prea stii pe ce planeta traiesti ! Serios! Sunt curioasa acum cand o sa apara CTC ce-o sa zici ? O sa zici ca sunt trupa noua ? Ca au scos 2-3 melodii ? Mai documenteaza-te putin inainte sa faci afirmatii de-astea! Daca nu i-ai vazut la TV nu inseamna ca sunt trupa noua ... daca n-au avut videoclip nu inseamna ca nu au avut concerte ... etc !
In sondaj conduce Zale ... :D
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Sâm Iul 23, 2005 10:15 am

pai eu nu prea umblu prin tara si prin bacau nu stiu daca au facut mai mult de 2 concete iar cum la tv pana acum nu prea am vazut nimic de ei de unde sa stiu ;)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Dia » Sâm Iul 23, 2005 11:35 am

Ok...am inteles :) Esti scuzat :P Pacat ca nu ai auzit de ei ..ai pierdut mult!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori