Parazitii vs Zale

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

Parazitii sau Zale

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Parazitii

Mesajde OCTO` » Sâm Iul 23, 2005 12:40 pm

Votul meu se indrepta catre Parazitii desi Zale sunt foarte buni iar CTC vin pe 3... Cat despre faza cu manelarii care asculta Parazitii asteptati si voi un an macar sa vedeti k si la Zale la concert o sa vina "aborigeni", lucru care conteaza mai putin daca tie iti place o anumita formatie...
Avatar utilizator
OCTO`
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Parazitii

Mesajde Ulyses » Sâm Iul 23, 2005 1:34 pm

De ce?

Pentru ca imi plac mie mai mult :zambet:
Ulyses
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Iul 23, 2005 1:20 pm
Localitate: Acasa

Mesajde p1laf1or » Sâm Iul 23, 2005 1:58 pm

nu sondaju conteaza ca aici e un forum. voteaza cativa. dak ar vota toti fanii Para si toti fanii Zale cine ar castiga ? deh...zale au scos album d-aia ziceti ca va plac mai mult...da' stati asa ca tre sa scoata si Para...plictisitzilor :)
p1laf1or
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Iul 14, 2005 10:03 pm
Localitate: in aer :))

Mesajde Dia » Sâm Iul 23, 2005 3:23 pm

p1laf1or...daca n-ar fi fost Zale...ar fi fost CTC ...daca n-ar fi fost CTC ...ar fi fost altii ... ( exemple sunt multe ) ! Intelegi ? Pentru mine exista intotdeauna ceva mai bun decat Parazitii ... ! Nu conteaza sondaju aici ca e forum....dar pt mine nu conteaza nici toti fanii Parazitii vs toti fanii Zale ... pentru ca asa cum am spus si mai sus ... toti manelistii asculta Parazitii :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Daca videoclip nu e ...nimic nu e!!!!

Mesajde loud_mouth441 » Dum Iul 24, 2005 2:12 pm

Azi iese clipu CTC pe tv!!! (cel putin asa a zis VD la concertu lu Raku din Underworld).
Pt. SICA WINE: Valoarea unei formatii sta in cate videoclipuri scoate? Parazitii au ani de experienta in spate au avut timp si parte de destula promovare pt a scoate atatea clipuri. Dar cu ce pret?
don't let you're mind wonder,it might not come back!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde alionte » Dum Iul 24, 2005 9:54 pm

loud_mouth441 scrie:Azi iese clipu CTC pe tv!!! (cel putin asa a zis VD la concertu lu Raku din Underworld).
Pt. SICA WINE: Valoarea unei formatii sta in cate videoclipuri scoate? Parazitii au ani de experienta in spate au avut timp si parte de destula promovare pt a scoate atatea clipuri. Dar cu ce pret?


Cred ca erai cam cherchelit cand a urcat VD pe scena :D, a zis ca intr-o saptamana iese videoclipul si in trei saptamani albumul o sa se gaseasca in magazine. :P
alionte
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Iul 02, 2005 4:02 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Red_Mustang » Dum Iul 24, 2005 10:48 pm

Eu nu am votat pentru ca imi plac ambele trupe...

Si la faza cu manelistii Dia, te inseli...nu asculta totii manelistii Parazitii...doar aia care mai gandesc putin :)
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde OCTO` » Lun Iul 25, 2005 1:52 am

p1laf1or...daca n-ar fi fost Zale...ar fi fost CTC ...daca n-ar fi fost CTC ...ar fi fost altii ... ( exemple sunt multe ) ! Intelegi ? Pentru mine exista intotdeauna ceva mai bun decat Parazitii ... ! Nu conteaza sondaju aici ca e forum....dar pt mine nu conteaza nici toti fanii Parazitii vs toti fanii Zale ... pentru ca asa cum am spus si mai sus ... toti manelistii asculta Parazitii


Nu crezi ca generalizezi prea mult ?
Dupa afirmatia asta mi se pare ca esti mult mai incuiata decat un manelist care asculta Parazitii.
Avatar utilizator
OCTO`
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Dia » Lun Iul 25, 2005 8:41 am

Clar :) ai dedus bine ! Si nu e cheia la Parazitii...asa ca raman incuiata! Think about it ! Pentru mine Parazitii nu mai reprezinta mai nimic in hip hopul romanesc ... si pentru ca ti se pare ca generalizez cand spun ca TOTI manelistii asculta Parazitii ... ok...treaca de la mine...80% din ei ... cum a zis si Mustang...aia care mai gandesc putin ! Mie incuiatzi mi se par cei care nu accepta ca mai exista si altceva pe langa Parazitii sau BUG Mafia ... orice ar aparea ei sustzin sus si tare ca Parazitii rulz ... e un fel de trend si trebuie urmat...toata lumea asculta Parazitii si toti ii lauda pentru ca e la moda !
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

imi dau si eu cu parerea

Mesajde foxu » Lun Iul 25, 2005 10:09 am

mah pe mine unu nu prea ma intereseaza cine asculta mai mult parazitii si cine asculta zale.parerea mea e ca parazitii,indiferent cat zic unii ca sau fumat,ei raman in continuare parazitii,aceeasi trupa cu potential mare.despre zale:pot spune ca nu au succesul parazitilor,dar nici ca mafia sau codu penal nu suna;eu unu prefer sa ascult zale decat mafia sau altii.au un album destul de reusit.problema e ca unii fac comparatii aiurea,cum ar fi:negativele parazitilor suna mai bine decat negativele celor de la zale.....bai daca negativele zale ar suna ca negativele parazitii,atunci am putea spune ca nu e trupa zale si e trupa parazitii.....asta e muzica,comparatia asta e ca si cum ati face comparatie intre negativele lu guta cu ale lui minune.....care sunt mai tari?>????imi spuneti si mie???va spun eu la ei nue nici o diferenta....muzica manelistilor e facut la gramada....adica pe ei ii intereseaza cantitata nu calitatea......
parea mea
gli incontri,gli scontri,lo scambio di opinioni,
persone che son' fatte di nomi e cognomi
venghiono signori,che qui c'e il vino buono
le pagine del libro e le melodie del suono
si vive di ricordi,signori e di giochi
di abbracci sinceri,di baci e di fuochi
di tutti i momenti tristi e divertenti
e non di momenti tristemente divertenti
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

Mesajde h0va » Lun Iul 25, 2005 11:24 am

dia, imho exagerezi..

para sunt de departe cea mai completa trupa de la noi..indife de gen muzical, iar cat priveshte hipa, pai pana una alta irefutabilu mi se pare cel mai tare album de rapa scos la noi, iar touretteu shi condoleantzele sunt cele mai tari albume solo scoase pe piatza muzicala din ro..oricat de mare fan raku ash fi nu pot sa'l pun pe picior de egalitate cu ombladon sau cu cheloo..cat despre yolo, nuj ce sa zic mai are de dovedit spre deosebire de sorin care e deja consacrat..

despre treaba asta cu trendu eo zic s'o lashi balta penca trei sferturi din ascultatorii de rapa de la noi baloteaza unda penca ie cool..am prins shi eo vremile cu ghetto dacii, am fredonat shi eo de nebun 6 milioane de la Armada, shi a fost o perioada in care umblam cu Roninu' lu Sleek in buzunar toata ziua..dar s'a terminat cu toate astea..no more..nimeni din unda nu va reushi sa ajunga la nivelu lu' Deceneu sau a lu' Vexx, no more Piele, no more Os..gata..it's over..nici CTC, nici Piratzii (shi Carbon da excelent), nici Raparta shi cu atat mai putzin Zale nu vor reushi sa fie peste oaminii ashtea mentzionatz mai sus so din punctul meu de vedere nu suporta comparatzie cu para, caci ashtea din urma sunt cei mai buni pe bucata lor shi probabil ca asha vor ramane multa vreme de acu in colo..

iaodi, prefer muzica cu mesaj pozitiv (comerciala ar zice unii) shi iarashi tre sa dau votul meu celor de la para care ma bine'dispun de fiecare data cand scot cate un album shi asta fara a da la o parte mesajul social, insa acesta e mai ushor de digerat de catre ascultatorii ocazionali shi in felul asta muzica lor ishi atinge scopul mai bine..

Pentru mine Parazitii nu mai reprezinta mai nimic in hip hopul romanesc


fara para pbabil ca s'ar fi dus pe pl tot fenomenu rapa de la noi..sau pe piatza ar fi existat doar trupe de gangsta..intre '99-'03 n'a ieshit nimic notabil pe piatza (exceptzie facand "in mediu vitreg", da' cum ala s'a dat doar pe sub mana nu cre ca se pune la socoteala) 'nafara de albumele semnate parazitzii, asha ca numa shi pt perioada asta shi pot spune ca para ishi merita respectul ascultatorilor de rapa..

cam atat..ar fi multe de spus insa cred ca e futil..oricum e o chestiune de gust pana la urma..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde p1laf1or » Lun Iul 25, 2005 5:59 pm

io-mi bag p in ea de moda acuma ce dak ascult para inseamna ca vreau sa fiu la moda ? mi se rupe mie de moda. de exp io asc si zale si ctc da' parazitii imi plac mai mult !!!
p1laf1or
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Iul 14, 2005 10:03 pm
Localitate: in aer :))

Mesajde Sică » Lun Iul 25, 2005 6:39 pm

in sfarsit vad ca o ia si clasamentul in favoarea celor de la parazitii :dap:
Fişiere ataşate
291003officedanceavatar7dd[1].gif
291003officedanceavatar7dd[1].gif (148.89 KiB) Vizualizat de 4769 ori
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde loud_mouth441 » Mar Iul 26, 2005 11:48 am

Totusi asta se intampla pe forumul Parazitii... ;)
don't let you're mind wonder,it might not come back!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde Ulyses » Mar Iul 26, 2005 8:51 pm

[quote="loud_mouth441"]Totusi asta se intampla pe forumul Parazitii... ]

...pai si atunci de ce ai creat topic-ul asta aici? Puteai foarte usor sa il pui la "Hip-hop". :da:

On-topic: Dupa parerea mea, cele doua formatii nu pot fi comparate deoarece una este formata din doi MC si un Dj, pe cand cealalta are un MC si pe Yolo :D
Ulyses
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Iul 23, 2005 1:20 pm
Localitate: Acasa

Mesajde Sydney » Mar Iul 26, 2005 10:50 pm

Deci...da.Ulyses,coco,newsflash...componentza Zale: Raku,Yolo si DJ Christu.So...In al 2-lea rand,Yolo este un bun MC.Pe piese o da bine,la concerte stie sa faca atmosfera si,o chestie care mie mi se pare destul de relevanta,il recunosti ushor(la voce ma refer).Raku...no comment!Si Christu poate ca nu este cel mai bun DJ,dar dupa parerea mea evolueaza(destul de rpd chiar).
Zale este una dintre cele mai bune trupe de hh din Romania,iar Parazitii una dintre cele mai cunoscute(ceea ce nu e tocmai acelasi lucru).
Oricum,toate chestiile de gen "cel mai","x vs y" sunt subiective si de cele mai multe ori discutii inutile!
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde Sick_bite » Dum Iul 31, 2005 11:23 am

Personal imi plac foarte mult ambele trupe, insa votul meu s-a dus catre cei de la zale pt ca mi-a placut foarte mult ultimul album si m-a impresionat prin faptul ca ei nu injura in nici o melodie. Adika...la ora actuala, sa faci un album hip-hop de 16 piese fara nici o injuratura...e ceva....inseamna ca intradevar ai un mesaj de transmis.(stiu ca la un moment dat canta cheloo si injura...da nu se pune ca el nu e din zale :) ).
Asi mai avea o intrebare.....stiti ceva de vreun nou album parazitii?
Avatar utilizator
Sick_bite
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 27, 2005 11:00 pm

Mesajde yo0 » Mar Aug 02, 2005 10:31 am

Poi treaba e ca Parazitii si Zale...sunt 2 trupe mari din lumea hip-hop...si fiecare trupa este cu stilu ei...yo prefer parazitii...da si zale...albumu asta nou scos Zale...este reusit...si nu conteaza numarul de fani...amandoua trupe au fani multzi...si nu mai bagatzi manelistii ca manelarii asculta parazitii si nu mai stiu ce (sloboz pt manelari)...manelarii ashtia se baga in seama si se cred shmecheri...si deasta se baga si ei...la ascultat hip-hop...nau ce cauta in hip-hop...hip-hop-ul este o cultura nu un simplu gen muzical....deci intre Parazitii si Zale...Parazitii preferatzi...si Zale dupaia...sunt 2 trupe care cand bine...si au niste melodii super...Deci...intr-un fel...le aleg pe amandoua...PACE
yo0
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Iul 08, 2005 8:23 pm
Localitate: Galati

Mesajde p1laf1or » Mie Aug 03, 2005 12:40 am

mah sick bite am mai zis pe undeva si zic iar pt tine ca poate n-ai vazut...voi votati zale ca au scos album, da' stati asa ca tre' sa apara si para cu un album. dupa ce o sa scoata para album cred ca o sa vrei sa votezi para nu ? si ce e asa rau dak injuri ? e hip-hop ce dracu, mesaju tre sa fie mai dur
p1laf1or
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Iul 14, 2005 10:03 pm
Localitate: in aer :))

Mesajde Sick_bite » Mie Aug 03, 2005 12:05 pm

Pai nu am zis ca e ceva rau daca injuri si nu ma deranjeaza daca ascult o melodie hip-hop cu injuraturi. Ceea ce vroiam sa zic e ca mi se pare si este mai dificil sa scoti o piesa de 4 minute fara injuraturi decat una de aceeasi durata in care sa mai bagi si vreo 10 injuraturi....atata tot. Tot respectu pentru parazitii, sunt una din trupele mele preferate pentru ca tot timpul transmit prin versurile lor un mesaj bine gandit pe care il combina cu o doza de ironie si umor (stiti cum e ..."cand e vorba de glume cu subainteles, doar parazitii si cu baxter ma fac sa zambesc"...:)....bine baxter mai putin ca nu prea imi place). Iar despre faza cu mesaj dur.....nush cu sa-ti zic...da mi se pare ca la zale in majoritatea pieselor mesajul e dur......
Avatar utilizator
Sick_bite
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 27, 2005 11:00 pm

Mesajde p1laf1or » Mie Aug 10, 2005 10:42 pm

ce-i asa greu sa faci o piesa fara injuraturi... kiar e mai greu sa faci o piesa cu injuraturi ca parazitii. ei le zic mai marfa.
p1laf1or
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Iul 14, 2005 10:03 pm
Localitate: in aer :))

Mesajde p1laf1or » Joi Aug 11, 2005 11:20 am

pt cei ce au votat/voteaza dupa un album/piesa trebuia sa votati acum dupa maxisingleu Parazitii Violent si sa va mai faceti un user sa mai dati un vot si dupa albumu Parazitii... pt toti idiotii care au zis ca s-au saturat de Parazitii...da' nu-i asa ca ORICE-AR FI vin ei cu ceva mai marfa mereu? sclavilor !
p1laf1or
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Iul 14, 2005 10:03 pm
Localitate: in aer :))

Mesajde OCTO` » Lun Aug 15, 2005 12:18 am

Asta e singurul lucru care ma deranjeaza un pic la Zale..... nu injura chiar deloc... mi se pare o forma de autocenzura care nu isi are locul in hip-hop , in rest sunt super tari.
Avatar utilizator
OCTO`
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Drkev » Lun Aug 15, 2005 10:42 am

Threadul asta nu isi are rostul ....inca se mai scrie la el???
Parazitii vs Zale ...nush care vs nush cine ...
Viata-i frumoasa in ritm de Hip-Hop
Avatar utilizator
Drkev
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Mar Feb 03, 2004 12:00 am

Mesajde loud_mouth441 » Lun Aug 22, 2005 3:29 pm

bay pilafule ia da o fuga pe gheata k devii cam penibil!cate usere ti-ai facut sa votezi?mars la cartile tale de colorat si papusile barbie despre"violent" ...l-am ascultat de 3 ori si m-am plictisit
don't let you're mind wonder,it might not come back!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde Drkev » Lun Aug 22, 2005 3:35 pm

culmea e ca nu am votat ...manelar prost!
Viata-i frumoasa in ritm de Hip-Hop
Avatar utilizator
Drkev
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Mar Feb 03, 2004 12:00 am

Mesajde loud_mouth441 » Lun Aug 22, 2005 4:02 pm

acu presupun ca vorbeai de cu pilafu (adek de unu singur) bai manelostar retard
don't let you're mind wonder,it might not come back!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde p1laf1or » Mar Aug 30, 2005 5:28 am

si tu loud mouth sari cu gura aia mare :caca: ti-o fi foame... mie nu-mi pasa de voturi... ziceam si io asa pt unii . :calm:
p1laf1or
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Iul 14, 2005 10:03 pm
Localitate: in aer :))

Mesajde edd » Mar Oct 25, 2005 8:21 pm

1 >> dia ai probleme mari fato ideea e urmatoarea o trupa de hip-hop nu poate fi criticata ca este ascultata de manelisti ...tu nu gandeshti ai 21 de ani ce dreaq ce vrei ? sa intre peste ei sa ii bata sa nu mai asc? mie unu mi se rupe pla daca manelarii asc para... para sunt muuult mai buni ptr ca au o evolutie mult mia spectaculoasa ,ptr ca au f multe mel super tari mult mia multe ca zale... acum sa nu ma intelegeti gresit acum eu asc numai zale ptr ca jtiu toate mel de al para... dar asta nu inseamna ca para sunt varza(asta reiese din ce zici tu )
2 voi confundati calitatea cu noutatea... adick daca zale au scos acum recent un album nu inseamna neaparat ca ei sunt the best... pe cuvant... da zale sunt buni sunt f buni dar nu mai buni ca para nu au cum sa ii intreaca pe parazitii ptr ca au prea multa experinta nici nu shtiu cum sa ma fac inteles fara sa atrag vreo injurie asupra mea...
parazitii s-au fumat ... uite aici e problema nu s-au fumat sunt vechi si nu mai sunt la moda, nu e ajea? sa fim seriosi ...

hai bft mai vb
Avatar utilizator
edd
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Zale connexion!!!

Mesajde syma » Sâm Dec 24, 2005 11:05 pm

deci sa fim seriosi...Parazitii sunt dja fumati...ZAle au mesaj!!! c mesaj au Parazitii k au faqt campania anti play-back si ei au faqt play-back d curand!!!kre e mesajul lor???numai mesaje negative au!in schimb Zale au abordat noi teme d kre Parazitii nici nu au auzit sincer...de ex melodia "in numele ei" de la Zale si "cum sa jignesti o femeie"de la Para...se observa d la distanta diferenta de clasa... :box: Parazitii nu my au respect fata d nmk...Zale rulzzzz;)
syma
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Dec 24, 2005 10:47 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator