Album Nou "CONFORT 3"

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

Mesajde marce » Dum Noi 20, 2005 11:58 am

sa speram ca asa este si ca albumele solo vor fi mai reusite
Avatar utilizator
marce
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Sep 17, 2004 11:00 pm

Mesajde ice__girl » Mie Noi 23, 2005 12:23 pm

da e marfa noul album are nishte piese zuper tzava;) il am deja shi deshi is fata imi place mult de tot melodia "Cum sa jignesti o femeie" ;)
Avatar utilizator
ice__girl
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Noi 17, 2005 12:00 am

Mesajde EmpTy` » Mie Noi 23, 2005 5:37 pm

Tot albumu este mishto. Cele mai jale piese sunt: "Praf" / "Cum sa jignesti o femeie" / "Valoarea unei vieti" / "Fii pregatit".
EmpTy`
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Noi 23, 2005 5:27 pm
Localitate: West Side Buzau

Bau

Mesajde rap_oana » Vin Dec 09, 2005 8:45 pm

ce e aici bha..bar de negrii?cred k ma vrea cheloo apropo.. :)))=)))) care atzi mai fost la lansare ieri??hea?? :dir:
rap_oana
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Dec 09, 2005 8:40 pm
Localitate: Bucale

Mesajde nayghba » Mie Dec 21, 2005 10:16 pm

confort 3 e un album in care se vede clar o evolutie la partea instrumentala,
iar versurile sunt mult mai bine gandite.....pacat ca e scurt
nayghba
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Dec 19, 2005 2:47 pm
Localitate: oltenia

Mesajde spiderjoker » Joi Dec 22, 2005 12:58 pm

Da' ce, "Sindromul Tourette" n-a fost tot scurt , si tot beton ?
Mai bine albume d-astea decat sa stai 2-3 ani pana sa scoti un album "exagerat" in instrumentale, ca mafiotzii.

PS: La concert a fost beton ! Abia astept urmatorul concert in Bucuresti. Sper sa mai dea si openair-uri cat de curand.
HiP-Hop-u' nu se-asculta, ci se simte.
Sunt tAietuRi de sAbii in cuvinte !
spiderjoker
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Mai 12, 2004 9:23 am
Localitate: Unde sunt

Mesajde fandebil » Joi Dec 22, 2005 3:37 pm

bai rap oana,muta-te din liceul ala de manelisti si apoi intreaba de lansarea parazitii!
fandebil
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Oct 10, 2005 11:00 pm

Mesajde nayghba » Joi Dec 22, 2005 5:40 pm

mah daca ei tot vor sa iasa afara , eu zic ca conteaza f mult si partea instrumentala. in concluzie confort 3 in nici un caz nu e un pas pe loc sau un pas inapoi.
PS: 1)de 2 ani (sau un an jumate) aud un zvon cum ca parazitii ar pregati un album cu redman in urmatorii ani
2)Parazitii featuring ????????? (asa scrie pe albumu de 10 ani); stie cineva cine este acel "?" ?
nayghba
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Dec 19, 2005 2:47 pm
Localitate: oltenia

Mesajde loud_mouth441 » Joi Dec 29, 2005 8:02 pm

varza album,scurt,plictisitor,previzibil,dezamagitor.Respect pentru "fii pregatit" si " rau sau bun" -mesaj adevarat nu jmecherie de colectiva
don't let you're mind wonder,it might not come back!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde Pitch » Dum Ian 01, 2006 10:00 pm

Parerea mea in legatura cu albumu ... cam de cacat dar piesa "Cum sa jignesti o femeie" mi se pare tare in rest maxim respect pentru albume ca : "Irefutabil" , "Categoria Grea" si mai mult respect pentru piesa "Bad Joke" , dar oricum Parazitii raman trupa de hip-hop numaru` 1 in Romania si asta nu se va schimba prea curand sper si cred
Pitch
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 01, 2006 9:46 pm
Localitate: Focsani

Mesajde sadox » Mar Ian 03, 2006 12:18 pm

[quote="nayghba"]mah daca ei tot vor sa iasa afara , eu zic ca conteaza f mult si partea instrumentala. in concluzie confort 3 in nici un caz nu e un pas pe loc sau un pas inapoi.
PS: 1)de 2 ani (sau un an jumate) aud un zvon cum ca parazitii ar pregati un album cu redman in urmatorii ani
2)Parazitii featuring ????????? (asa scrie pe albumu de 10 ani)]

Din cate am intzeles yo dintr-un interviu pe care l-a dat cheloo albumul cu "Parazitii featuring ???" a fost lasat in paragina iar "Confort 3" au decis sa fie un album inchis.Cat despre colaborarea cu redman pentru un album full am citit nishte zvonuri pe net cum ca motivele ar fii de natura...financiara,da' nu vreau sa-mi bag nasu' in treburile astea asha ca...PACE!
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde zenhor » Mie Ian 18, 2006 11:48 pm

Vad ca nu s-a adus inva vorba despre inceputul piesei "Rau sau bun feat. Spike". Pe mine ma obsedeaza rau de la un timp verusrile: "Treizeci de sicrie, si pe sicrie o sticla cu rom"(am o afinitate catre subiectele ce contin pirati/marinari/rom).
Sunt curios insa daca stie cineva de unde provine acea bucatica de inregistrare...film/teatru/piesa muzicala. Daca cineva ma poate ajuta, sau macar indruma spre o sursa de unde sa aflu i-as ramane indatorat.
Multumesc anticipat [-o .
zenhor
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Ian 18, 2006 11:18 pm
Localitate: ...Updating

Mesajde MonsterSnatch » Joi Ian 19, 2006 2:14 pm

zenhor scrie:"treizeci de sicrie, si pe sicrie o sticla cu rom"

..mi-am pus si eu la randul meu aceeasi intrebare. presupun insa ca nu este din nici o piesa (film/teatru/etc) existenta, ci mai degraba o slobozire a mintilor parazitiene..

ps. impartim afinitatea pt. rom si pirati.. hehe
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
MonsterSnatch
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde zenhor » Joi Ian 19, 2006 6:55 pm

As fi multumit sa aflu macar ca e "realizata/regizata" de ei piesa de inceput, dar as vrea totusi sa stiu provenienta sigura. Si de la discutia asta, chiar mi s-a aprins pofta de un pahar de rom.
Poate ne ilumineaza cineva pana la urma :P .
zenhor
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Ian 18, 2006 11:18 pm
Localitate: ...Updating

Re: Album Nou "CONFORT 3"

Mesajde potzzo » Lun Noi 07, 2011 4:27 am

"treizeci de sicrie, si pe sicrie o sticla cu rom"

Este din Teatrul Radiofonic pentru "20.000 Leghe sub mari" de Jules Verne.
Mi-am dat seama de cum am auzit prima oara melodia celor de la Parazitii insa nu mai aveam vinilul pe care l-am ascultat de vreo 5 ori :) cand eram pusti.
De curand am downloadat fisierul audio pentru nuvela de mai sus si confirm. In cazul in care inca te mananca curiozitatea: secunda 50 :)
In melodia celor de la parazitii s-a umblat un pic la pitch asa ca vocea este un pic mai subtire (originalul mai gros si lent).
potzzo
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Noi 07, 2011 4:10 am

Anterior

Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron