Cheloo - Fabricant de gunoi

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

Cheloo - Fabricant de gunoi

Mesajde h0va » Vin Mar 10, 2006 3:02 pm

Al doilea album solo semnat Cheloo e pe vine. Deja la MTV ruleaza un video realizat la una dintre piesele de pe album..piesa este intitulata Operatiunea cur pansat (eo cel putzin asha am retzinut)..

Daca cineva are habar despre data exacta la care albumul va ieshi pe piatza este rugat sa dea cu subsemnatu pe acest thread..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Wizi » Vin Mar 10, 2006 4:02 pm

Au zis sapt trecuta la Mtv ca albumul va aparea in maxim 2 saptamani.deci sapt viitoare e probabil sa apara pe piata...
Wizi
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Noi 02, 2003 2:00 am
Localitate: ro

Mesajde HABEEB » Lun Mar 13, 2006 10:58 am

fabricant de gunoi e numele albumului !? :D
cita imaginatzie
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde sadox » Vin Mar 17, 2006 11:15 am

Am vazut shi yo "mirificul" clip semnat cheloo-operatiunea cur pansat aseara la YO Mtv.:).Nu puteam face altceva decat sa ma amuz copios cand l-am vazut pe cheloo in tot felul de ipostaze.Cel mai mult mi-a placut cand s-a deghizat in preot cu haina preotzeasca de rigoare care de altfel se racordeaza perfect pe corpu' lui.:))).Alta faza tare din clip care iarashi mi-a placut a fost atunci cand le-a legat cu lantzul pe tipele din clip de degetul lui de la mana (pe care le trata cu nonshalantza super tare faza:)).Shi ar mai fii una:momentu' cand negru' ala se vopseshte in alb uitandu-se in oglinda:).Ahh shi sa nu uit:iluzia aceea optica,cercul format din culorile alb shi egru care se roteshte in spirala gata sa te hipnotizeze:)).Per ansamblu un clip super-extra caterincos cu timbrul umorului inconfundabil semnat cheloo.
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde Cemah » Sâm Mar 18, 2006 7:30 pm

Sunt un pic dezamagit.
Of ,mortii ma-sii.
Fericirea este exces de speranta.
Cemah
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde nayghba » Sâm Mar 18, 2006 10:23 pm

din tot ce inseamna "new single cheloo" ramane de apreciat clipu care e diferit de tot ce au facut pana acum;melodia(de fapt, simbioza) e buna dar bitu lasa de dorit, acelasi sound "inchis" (sunt satul de ele).
nayghba
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Dec 19, 2005 2:47 pm
Localitate: oltenia

Mesajde o_tzestoasa » Mie Mar 22, 2006 3:24 pm

Mi-a fost dat in sfarsit sa vad clipu :D e simpatec, pt asta bulina rosie, dar piesele nu-mi par mari realizari, respectiv cam seci, in special prima. Fabricant de gunoi are beat mai fain shi e funny cum sparje el baloanele :D Da oricum, bulina ROSIE pt titlu, foarte ingenios ales
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde nayghba » Lun Mar 27, 2006 10:29 pm

albumu "Fabricant de gunoi" de 2 ori peste asteptari, nu se compara cu confort 3
nayghba
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Dec 19, 2005 2:47 pm
Localitate: oltenia

Mesajde HABEEB » Mie Mar 29, 2006 8:17 am

am ascultat si eu albumul.. nu mi se pare prost deloc.. oricum piesele in engleza ma enerveaza.. dar e un album bun.. versuri amuzante.. te trezesti rizind de nebun...
din pacate n`am vazut (inca) videoclipul... are cineva ceva captura dupa tv ?!
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde MonsterSnatch » Lun Apr 03, 2006 11:57 pm

tocmai am ascultat albumul si nu ma pot opri! de cel putin doua ore imi propun sa ma hopresc si sa bag somn.. nici o sansa! lirica imi f### neuronii, negativele imi sodomizeaza cortexul cerebral..
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
MonsterSnatch
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde o_tzestoasa » Mar Apr 04, 2006 10:14 am

Imi rectific parerea initiala :D am ascultat albumul shi chiar e fuarte bun. In zgomot de masele rupte ma unge la inima :da:
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde LeSharK » Mar Apr 04, 2006 4:10 pm

hmm.. albumul asta incepe sa-mi placa mai mult cu fiecare auditie

si da.. melodiile in engleza nu prea sunt cine stie ce.. mai ales pentru ca cheloo canta cu rapperi care nu prea se potrivesc cu stilul lui :)
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde MonsterSnatch » Mar Apr 04, 2006 8:33 pm

LeSharK scrie:melodiile in engleza nu prea sunt cine stie ce.. mai ales pentru ca cheloo canta cu rapperi care nu prea se potrivesc cu stilul lui :)

indeed. nici melodia cu texta nu convinge, insa m-a surprins oarecum colaborarea..
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
MonsterSnatch
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde incoherent » Mar Apr 04, 2006 11:02 pm

featurile cu Guess Who , Spike si Rimaru preferatele mele.suna foarte bine Smoke Flow,da acolo e cam putin Cheloo.si abia acu mi-am dat seama ce mult imi place cum da Spike.albumu e bun,da ca de obicei nu piesele cele mai bune au videoclip (parerea mea).
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde HABEEB » Mie Apr 05, 2006 7:49 am

intotdeauna au videoclip piesele comerciale.. indiferent de artist
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde RajaF » Mie Apr 05, 2006 7:55 am

Vreau si eu albumul. Ma poate ajuta cineva?
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde sadox » Mie Apr 05, 2006 8:59 am

Cu ultimii mei bani de buzunar am pus mana pe albumu' cheloo-fabricant de gunoi,mai ales ca era shi ultima bucata din raft,shi nu regret nici cat negru sub unghie ca l-am cumparat.Mi se pare cel mai complet album Cheloo(era normal sa fie asha dupa Sindromul Tourette).Are shi cateva surprize pe el asemenea unui ou kinder:).Am sa incerc sa fac o mica recenzie personala a albumului.Prima piesa numita sugestiv "Intro",este cea mai potrivita piesa pentru promovarea shi pentru deschiderea fabricantului de gunoi.Urmeaza piesa cu clipu' care este de departe cea mai comerciala shi caterincoasa de pe intreg tracklistul.A treia piesa de pe album continua din a doua,practic sunt 2 piese concatenate."O rima alba" este o piesa de respiro pe tron pentru cheloo:)),genul de piesa la care se poate ashtepta orice fan cheloo.:).In sfarshit piesa mea preferata "Fericit" care nu prea are legatura cu titlul dar care are un mesaj social destul de puternic shi patrunzator cand vine vorba de prieteni falshi shi persoane care-tzi insheala ashteptarile.Urmeaza "cronica unei senilitatzi premature" shi reactzia intarziata a unei mintzi imature:),piesa specifica cheloo adresata celor plictisitzi cu soarta care ar face orice sa nu faca nimic.Am sa sar un pic peste nishte piese,pentru ca am observat unele mici atacuri subtile in special pe piesa 9 fara pic de regie referitoare la "avem acelashi sange,dar al meu e curat,yo munceam in timp ce altzii cloceau cacat in varf de pat",cred ca shtitzi despre cine-i vorba aici.Alte piesa care mi-au captat atentzia ar fii "Ente" cu Dj Dox aflataprintre piesele serioase de pe album,"Antisocial" care are spre final un mic rhyme session.Piesele cu Spike shi Euphoric iarashi mi se par reushite,deshi unii nu-l prea agreaza pe spike.Pe piesa "in zgomot de masele supte" il accidenteaza destul de bine pe Snoop cu aluzie la piesa Drop it like it's hot.O surpriza placuta este aparitzia trupei Texta care au aparut shi pe Irefutabil,care nu dezamagesc auditoriul nici de data asta.Iata ca la penultima piesa de pe album "Alarma falsa" Rimaru ne explica de ce-a colaborat el cu gutza shi in felu' asta "shifoneaza" partea aceea de fani care l-au barfit.Uitasem de piesele in engleza:"Fuck is the word" cu Bishop (o fii de pe meleagurile straine sau...?) shi cea cu Killarmy unde se simte clar sound-ul specific celor de la Wu-Tang.Ambele piese sunt la inaltzime,chiar daca cheloo are o interventzie mai scurta pe ele nici el nu se descurca rau cu engleza pentru un roman....:).Cam asta ar fii recenzia mea putzin mai mare despre albumu' cheloo.Sper ca n-am omis nimic.:).PACE!
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde sadox » Joi Apr 06, 2006 2:16 pm

Rajaf daca vrei sa-tzi cumperi albumul Cheloo-Fabricant de gunoi incearca linku' asta:http://www.cd.ro/l_main.php?noinc=100&dom=tag&val=1513889.
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde adry » Sâm Apr 08, 2006 11:15 am

e super tare fabricant de gunoi.....chiar vi-l recomand
adry
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Joi Dec 29, 2005 4:58 pm
Localitate: acasa

Mesajde Rapp3R_boY » Sâm Apr 08, 2006 4:31 pm

si yo am ascultat albumul de cateva ori...piesa care imi palce cel mai mult e Smoke flow iar cea care ma facut sa ma pish p mine de ras e coveru' dupa drop it like it's hot:))
dak are cineva versurile de la smoke flow sa mi le dea raman recunoscator
Avatar utilizator
Rapp3R_boY
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Apr 07, 2006 11:00 pm

Mesajde nayghba » Dum Apr 09, 2006 3:06 pm

se pare ca cheloo chiar dezgusta rapaiala din state si moda lor cu masini blinguri femei si faima.nu m-am putut controla de ras pe "in zgomot de masele supte" mai ales cand zice "ham ham ham uiuiuuiuiei unde sunt cainii mei...".nu prea mi s pare comerciala piesa cu clip, imi place mult strofa a2a.melodiile in engleza chiar sunt tari si ce mai imi place mult: calamitati literare, cronica unei senilitati premature si antisocial.
nayghba
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Dec 19, 2005 2:47 pm
Localitate: oltenia

Mesajde incoherent » Lun Apr 10, 2006 6:06 am

Din discutii cu prietenii si apropiatii mei, pare ca cea mai apreciata piesa p-aici prin zona e Fericit. Foarte interesanta afirmatia unui bun prieten "Guess Who e perfect pentru piesa asta, desi cheloo pune mult suflet si-i simti la un moment dat furia, copilu baga mai bine ca niciodata". De apreciat ca pe album se promoveaza foarte mult valori, mai mult sau mai putin recunoscute in momentu acesta. Am ajuns sa astept cu nerabdare un eventual album Spike :D
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde sadox » Mar Apr 11, 2006 12:25 pm

Da,pai shi yo ashtept debutul lui Spike pentru ca imi place mai mult ca Anonim,in special furia aceea specifica pe care o exercita asupra celor care-l sacaie.:),shi sper ca pe viitor sa ne onoreze shi freaka cu un album sau macar sa-i egaleze pe cheloo shi ombladon la albume.:)
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde B-ZAR » Mar Apr 11, 2006 5:28 pm

Spike:)
Imi place foarte mult...Dar a inceput sa-mi placa de pe Comfort 3 abia...Pana atunci nu m-a convins...
Cu Cheloo a cantat foarte bine!
Bravo lui!
Shi Guess Who a dat-o bine...
Cel mai mult nu-mi plac KillaArmy,cu toate ca albumele lor imi plac...Aici parca mor,nu alta!...Shi chestiile alea:"Shogizzle..Dizzle..." sau ce cacat zic ei,nu sunt nice deloc,tzinand cont ca sunt faze tipice lui Snoop...Ce pula mea o fi vrand ashtia sa zica?...
In fine:albumului ii dau nota 10!
Bravo Cheloo!
Acum e randul lui Ombladon,din cate am intzeles(solo'ul lui se numeshte:"Cel Mai Prost Copil Din Curte",daca nu greshesc)...
Shi Freaka...

Go!
Cel mai plictisit shi cel mai ushor de gasit...
Avatar utilizator
B-ZAR
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Dum Feb 29, 2004 12:00 am

Mesajde RajaF » Mar Apr 11, 2006 5:28 pm

Am digerat albumul o saptamana intreaga. Superb, cel mai matur si mai coerent efort depus de Cheloo pana acum. M-a impresionat asa de tare ca o sa ii fac o recenzie zilele astea, dac anu i-a facut nimeni pana acum.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde Rapp3R_boY » Mar Apr 11, 2006 8:28 pm

care imi da si mie versurile de la smoke flow??!! plz plz plz...
Avatar utilizator
Rapp3R_boY
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Apr 07, 2006 11:00 pm

Mesajde sadox » Joi Apr 13, 2006 12:01 pm

In piesa "Smoke Flow" referitor la fazele cu "Shogizzle,Dizzle",cei de la KillaArmy fac mishto de Snoop,shi n-o fac din simpatie cum poate ai crezut tu B-ZAR,mai ales ca shi cheloo il ia la poola pe Snoop in piesa "In zgomot de masele supte",avand in vedere ca Snoop s-a stricat mult in ultima vreme colaborand su Justin Timberlake(unde shi el cade victima ironiei lui cheloo in piesa cu Bishop "Fuck is the word") shi glorificandu-shi statutul lui de "Pejte".
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde incoherent » Joi Apr 13, 2006 5:43 pm

sadox, offtopic spus, spike are un album :D
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde sadox » Vin Apr 14, 2006 11:04 pm

Vazusem shi yo la un moment dat pe dc in playlistu' cuiva albumul lui spike nelansat oficial pe piatza numit "Proiectul Mata" dar nu m-am incumetat sa-l trag avand in vedere faptu' ca nu-mi place sa fur munca mc'ilor autohtoni in sperantza ca va fii lansat candva....oficial in viitorul apropiat sau...nu??:)
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde Rapp3R_boY » Lun Apr 17, 2006 8:23 pm

da mah...da ana la urma mi le da careva versurile astea?!:))
Avatar utilizator
Rapp3R_boY
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Apr 07, 2006 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator